Втомилися жити в постійному пошуку нових кредитів для погашення діючих боргів? Вічні пролонгації витягують шалені гроші, а оплачувати не має чим? Класична ситуація, в яку потрапляють сотні тисяч позичальників фінансових компаній в Україні, що повірили в свої можливості розрахуватися з мікрозаймами, під нібито 0,01%, та через фінансову неспроможність виплатити реальні борги шукають як законно позбутися кредитів МФО.
Доступні безпроцентні позики затьмарюють розум багатьом: після першого мікрозайму, як правило, слідує другий для пролонгування, потім третій для недопущення прострочень, далі четвертий, щоб запобігти дзвінкам колекторів. Частина позичальників, розуміючи, що власними силами не вдасться розрахуватися, вже на цьому етапі починає пошук варіантів, як швидко позбутися кредитів. Інші боржники – вперто продовжують набирати нові мікрозайми не аналізуючи ситуацію та «копаючи» собі таким чином ще глибшу боргову яму. Про те, коли час зупинятись та як ефективно позбавлятися боргів МФО, піде далі в статті.
Як позбутися кредитів, якщо не має чим оплачувати?
Якщо дане питання поставити працівникам МФО, вони без заминки дадуть відповідь: «Пролонгуйте мікрозайм, сплативши лише проценти», або ж «Візьміть позику в іншій фінансовій компанії для погашення кредиту». Дуже просто, якби не було так сумно…
Насправді порадники з МФО нікудишні: оформляти нову позику під реальні 600-800% річних для сплати процентів або закриття за рахунок іншого мікрозайму – це робити собі ще більше зло, збільшуючи таким чином загальну суму боргу. Зважайте, інтереси у кредиторів та позичальників кардинально різні: у перших – максимально заробити, а у других – переплатити якомога менше процентів. Проте мало хто приймає до уваги той факт, що грає по правилам МФО та на їх території.
Отже, на яких етапах можна позбутися кредитів?
- Немає прострочень по мікрозаймам, проте власних грошей вистачає лише на сплату процентів. У людини є розуміння того, що так не може продовжуватись вічно.
- Кредити пролонгуються своєчасно, але для «контролю за ситуацією» доводиться брати нові позики. Кількість мікрозаймів з кожним місяцем лише зростає.
- З’явилися перші прострочення, а від однієї думки, що про борги дізнаються рідні та колеги по роботі – холоне кров.
- Кілька місяців прострочення, колектори вже «дістали» всіх своїм «телефонним терором», проте є бажання уникнути негативних наслідків та розрахуватися з кредиторами.
- Строк невиконання зобов’язань – понад півроку, до дзвінків колекторів адаптувалися люди з близького оточення, але за причинені колекторами душевні страждання у боржника зникає бажання розраховуватися з кредиторами.
- Фінансові компанії переходять до юридичних методів стягнення: вчиняють виконавчий напис нотаріуса з блокуванням банківських рахунків, внесенням до єдиного реєстру боржників та примусовим відрахуванням із заробітної плати. В такій ситуації кредиторів вже не цікавить наявність чи відсутність у позичальника бажання виконувати прострочені зобов’язання.
Чим раніше людина зрозуміє власну помилку, яка привела її на стежку боргової ями, тим легшим буде вихід з неї. І не потрібно шукати виправдання власним діям, поряд з Вами сотні тисяч життєвих історій позичальників, які оступившись, потрапили в подібну неприємну для себе ситуацію.
Як позбутися боргів по кредитам?
У кожного позичальника власне розуміння поняття: «позбутися боргів по кредитам». Для більшості – це поступово виплатити позики без шаленої переплати по процентам та телефонного «терору» колекторів. Але трапляються боржники, які шукають чарівника-юриста чи шахрая-помагайка (часто тотожні поняття), який зробить так, щоб завтра проснутися без кредитів. Як таке можливо? Дуже просто!
Як швидко позбутися кредитів?
Частина фінансово та юридично мало обізнаних українців не бажає розбиратись в деталях проблеми та прикладати зусилля для її вирішення, навіть слідувати простим інструкціям – складно. Зате ці люди чудово знають слово «ХОЧУ» та уміло його застосовують у складних для себе ситуаціях: «Хочу перекредитуватися з 10-ма простроченими кредитами», або «Хочу знайти гроші під розписку для закриття 20-ти мікрозаймів».
А те що «ХОЧУ» часто не відповідає реальним можливостям, малого кого хвилює. «Якщо я ХОЧУ, а Ви не можете допомогти, то інші зможуть…» Такі боржники, як правило, потрапляють в тенета шахраїв, які на будь-яке бажання «жертви» завжди відповідають ствердно. Продати «повітря» можливо лише, якщо підтвердити віру людини в її бажання та створити ілюзію виконання самовпевненого «ХОЧУ».
Після втрати коштів та руйнування ілюзорних бажань, приходить інша крайність – тотальна недовіра. «Всі шахраї, я нічого оплачувати не буду» – ось девіз боржників, які шукають як позбутися кредитів та при цьому примарно розраховують на те, що роботу за них зроблять інші люди безкоштовно.
Тому, задля уникнення фінансових втрат та розчарувань, дивитися на оточуючий світ варто без «рожевих окулярів», а коли слово «ХОЧУ» таки зароджується в думках – піддавати свої бажання об’єктивній оцінці та при необхідності консультуватися зі спеціалістом.
Як позбутися від мікрозаймів в Україні?
Для тих, хто ще не погруз в простроченнях та не відчув «телефонного терору» колекторів є шанс швидко вийти із боргової ями. Найпростіше це зробити за рахунок суттєвого зниження процентної ставки по діючим позикам та збільшення строку договору, тобто через перекредитування. Ось кілька фінансових компаній, які надають кредити для закриття мікрозаймів на більш лояльних умовах:
- Слон Кредит – позики на строк до 2-х років в сумі до 100 000 грн. під 150% річних;
- Бізнес Позика – кредити до 100 000 грн. на строк до 6-ти місяців під 300% річних;
- Taksa – кредити до 100 000 грн. до 3-х років під 89% річних;
- РеКредит – позики до 1-го року в сумі до 100 000 грн. під 90% річних.
Умови фінансування у наведених вище компаніях суттєво гірші ніж у банках, проте коли банки відмовляють, обирати доводиться із доступних варіантів: лишатися з кредитами МФО та сплачувати 700-800% річних, або ж перекредитувати свої борги на умовах сплати 90-300% річних, що в 3-9-ть разів дешевше.
Як позбутися мікрокредитів?
Для тих боржників, які всіляко намагаються не допустити поширення інформації щодо оформлених мікрозаймів серед родичів та знайомих, пролонгуючи кредити, порада одна – зніміть «рожеві окуляри» та тверезо оцініть ситуацію, яка склалася. Якщо своїх власних коштів не вистачає навіть на сплату щомісячних процентів – Ви, не розуміючи цього, стали на шлях боргової ями. І чим більше зусиль будете прикладати, звертаючись за кредитами МФО, щоб уникнути негативних наслідків великої кількості мікрозаймів, тим більшої шкоди собі завдаватимете.
Вихід в таких обставинах один: зупиніться в своїх марних стараннях врятувати ситуацію та забудьте про такі слова як: «мікрозайм» та «пролонгація». Знайдіть в собі силу волі поспілкуватися з родичами, пояснити їм, що трапилося та при можливості попросіть у них допомогу. При відсутності можливості допомогти фінансово, близькі люди можуть отримати позику на суттєво кращих умовах на своє ім’я та цими грошима закрити наявні борги.
На цьому варіанти швидкого позбавлення кредитів закінчилися: щоб отримати очікуваний результат потрібно буде більше часу та зусиль. Якщо наведені вище поради Вам не підходять, варто починати домовлятися з кредиторами про так звану реструктуризацію, або списання частини боргу. МФО готові відмовитися від частини доходу, але лише тоді коли для них з’являється ризик неповернення власних коштів. Домовляються з мікрозаймами, як правило, про сплату частинами впродовж 3-6-ти місяців основного боргу та процентів за строк дії договору.
Позбавлення кредитів: відгуки.
За відгуками боржників, процес позбавлення кредитів через перекредитування є найбільш доступним та комфортним. Якщо зробити все правильно, зменшивши фінансове навантаження по сплаті процентів, позбутися проблеми вдасться без дзвінків колекторів. Але коли «боргова яма» вже занадто велика, фінансові установи не бажають мати справи з потенційно проблемним позичальником.
Наскільки б це не було неприємним, але руку допомоги в такій ситуації варто починати шукати серед людей з власного оточення. Часом складний, але відвертий діалог з родичами про наявні фінансові проблеми, виявляється не таким вже катастрофічним, як малює уява. Спільно знайти вихід з боргів завжди простіше, ніж на одинці намагатися позбутися кредитів.
Як позбутися кредитів: форум.
На інтернет форумах можна зустріти чимало порад як швидко позбутися кредитів: видалити позики з бази МФО, скористатися послугами кредитного донора, приватного інвестора чи кредитора. Мозок людини в складних життєвих ситуаціях завжди намагається знайти просте вирішення проблеми. І при цьому не бажає розуміти, що простого рішення насправді не існує.
Саме такі доведені до відчаю довірливі позичальники потрапляють в розставлені в правильних місцях тенета шахраїв – на тематичних форумах, де люди шукають як позбутися мікрозаймів. І замість отримання корисних порад чи реальної допомоги від «горе форумчан», позбуваються останніх заощаджень.
Як позбутися боргів: молитва.
Тим, хто шукає молитву для позбавлення боргів варто залишити свій світ ілюзій та принаймні спробувати подивитися на оточуючі речі тверезим поглядом. Не розраховуйте на допомогу зі сторони, боргів можна позбутися самостійно! Основна причина потрапляння до кредитної кабали – низькі або ж не регулярні доходи та недостатня фінансова грамотність людей.
Таким чином, перше, що необхідно зробити для виходу з «кредитної ями» – це почати більше заробляти. Здобувайте нові знання, змінюйте роботу на більш оплачувану, розвивайтесь в професійному плані, інвестуйте час та зусилля у формування навичок, які дозволять в подальшому заробляти більше. Для тих, хто регулярно плачеться, що грошей не має, спробуйте відверто відповісти на запитання: «Скільки часу Ви проводите на дивані та коли в останнє читали книгу?» Поєднувати 2-3-и роботи одночасно ніхто не забороняв!
Якщо так трапилося, що допустили помилку, оформивши кредити під шалені проценти, майте силу волі визнати власний проступок. Це не мікрозайми прийшли до Вас та змусили взяти у них гроші, це кожен, хто скористався послугами мікрофінансових компаній, не розуміючи цього, одягнув на себе боргове ярмо.
Ще схильні продовжувати шукати молитву для позбавлення боргів? Чи почнете прикладати зусилля для самостійного вирішення боргової проблеми?
Як позбутися боргів назавжди?
Нам з дитинства розповідають про необхідність навчатися на чужих помилках, проте цей принцип, на жаль, вже давно не працює. Те, що ми спостерігаємо зі сторони не завжди сприймається нами як реальність. Здається, чому неприємності повинні торкнутися саме мене? Те ж саме стосується кредитів: чимало людей оформляючи позики, не замислюється над джерелами їх повернення. «Якось зароблю гроші та віддам борги» – найбільша помилка, яку допускають позичальники. Надіятись на везіння – це обманювати себе, закриваючи очі на потенційну проблему.
Таким чином, для того, щоб позбутися боргів назавжди варто вчитися заощаджувати: нехай Ви розпочнете з 10-15%, а з ростом доходів збільшите відсоток відрахувань до 20-30% від щомісячних надходжень. Накопичені кошти цілком реально вкладати в Україні під 9-11% річних і таким чином отримувати регулярні грошові надходження (пасивний дохід), а не обслуговувати зобов’язання, що вимагають сплати часом шалених процентів.
Для тих, кому довелося вступити в «багнюку боргів» є хороша новина: більшість таких людей вже отримали «щеплення від власної фінансової неграмотності». Практично всі, хто «обпікся» на кредитах МФО, застережуть близьких від подібного проступку, вже не говорячи про те, що самі «десятою дорогою» обійдуть мікрозайми.
Наявність у людини фінансової «подушки» заощаджень в сумі 3-6-ти місячних витрат на «чорний день», як мінімум дозволить не турбуватися про тимчасові фінансові негаразди, а як максимум захистить від необдуманого поступку – оформлення чергового кредиту.