

«Видалення з МФО», «Видалення кредитів в мікрозаймах» – такі та подібні оголошення з’явилися в соціальних мережах, дошках оголошень та онлайн месенджерах в 2019 році в Україні на фоні росту ринку мікрокредитування та збільшення кількості проблемних кредитів. Таки чином незнайомці почали продавати нову послугу, що вирішує основну проблему боржників: «Як позбутися кредитів». Зрозуміло, що видалення інформації з баз МФО – це не законні дії, які передбачають в нашій країні Кримінальну відповідальність. Проте, послуга позбавлення мікрозаймів виглядає а ж надто привабливо для позичальників. Спробуємо розібратися з деталями такої «солодкої» пропозиції та замовимо «звільнення від боргів» у «кредитних бізнесменів».
Видалення кредиту із МФО: що продають незнайомці?
Де пропонується?
- Телеграм канал.
- Інстаграм.
- Фейсбук.
- Оголошення на
- Спеціалізовані сайти, як наприклад – http://antmfo.info
Найбільшою популярністю в Україні по видаленню із баз МФО користуються телеграм канали. Ось деякі з них: t.me/kovtonyuk_maria, t.me/antmfo, t.me/deleteMFO777, t.me/Kreditmfo
Яким чином пропонується провести видалення із МФО?
- Через працівників, які ніби то працювали в мікрофінансових компаніях та мають доступ до баз даних.
- Через доступ до єдиної бази всіх кредитів. При цьому отримана така можливість через професійні результати роботи хакерів.
Вартість послуги, яку пропонують незнайомці та порядок оплати.
Практично у всіх оголошеннях міститься інформація з приводу передоплати 50% та оплати решти коштів – по факту виконаної роботи. Окремі виконавці, які бажають сформувати довіру замовника, пропонують взятись за роботу після перерахування авансу у розмірі 35% від вартості послуги.
Скільки ж коштує видалення кредиту із бази?
Тарифи у кожного різні. Ось варіанти, які пропонували автору статті в процесі проведення перевірки.
- 700 грн. за видалення 1-го кредиту.
- 3400 грн. за позбавлення від кредиту в Майкредит в сумі 10200 грн.
- 10% від суми боргу по всім позикам (відразу розраховують та повідомляють цінник замовнику).
- 2300 грн. за позбавлення 2 -х кредитів
Отже, що стосується вартості «звільнення від боргів», то тут хто на що гаразд, або у кого які апетити.
Читайте також – “Як колектори дізнаються номера телефонів? Чи існує захист для боржника?”
Порядок надання послуги.
Боржник МФО повинен відправити незнайомій особі свої персональні дані (ПІБ та номер паспорта), або замість паспортних даних – ІПН та номер мобільного телефону. Після цього провести передоплату на карту, номер якої надсилає виконавець. Фотографію з підтвердженням успішної оплати незнайомець просить переслати у відповідь через телеграм, або у іншому месенджері.
Видалення із баз МФО: чи це реально?
І ось саме «тонке» питання для «кредитних бізнесменів»: «Як гарантії отримання замовленої послуги?»
Саме на цьому етапі виконавці послуг починають «малювати картину маслом». Автору статті запропонували кілька гарантійних пакетів:
- оплата послуги на банківську картку, яка пройшла ідентифікацію;
- відгуки вдоволених клієнтів (в текстах та відео);
- переписки з реальними замовниками;
- фото паспорта бізнесмена та його фотографія з паспортом в руках;
- наявність у виконавця власного сайту.
Рекомендуємо прочитати – “Допомога в закритті мікрозаймів в Україні“.
Декотрі організатори послуг по видаленню інформації застосовують психологічний тиск на позичальника, який створюється через питання на питання, або фразою: «Не влаштовує – проходьте мимо».
Рекомендуємо прочитати – “Що можуть зробити колектори з боржником в Україні? Можливості захисту“.
Видалення із МФО: правда чи ні?
Це основне питання, яке турбує боржників мікрофінансових компаній, адже в скрутній ситуації, коли не має грошей, кожна гривня на рахунку. Жодній людині не хочеться викидати гроші «на вітер», а ще більше відчути розчарування через шахрайські дії невідомих осіб.
В складних життєвих ситуаціях, через неспокій та переживання, мозок людини здатен підміняти бажані та реальні речі. Просте вирішення проблеми – це саме те чого бажає боржник. А найпростіший спосіб позбутися мікрозайму – видалити його із бази МФО! Проте більшість позичальників навіть не замислюється наскільки такі дії можливі та чи реально можна ліквідувати інформацію кредитної установи, яка є не вигідною для окремої категорії людей.
З весь час функціонування банківської системи, чи зустрічали Ви хоч раз в пресі, або на телебаченні інформацію з приводу втрати банком частини бази даних? Чи гадаєте, що МФО менш захищені від зовнішнього втручання?
Ні! Таких фактів у кредитних установах не залежно від їх юридичного статусу ніколи не було, й бути не могло. Всі персональні дані позичальників, як у банках, так і у мікрофінансових компаніях разом з інформацією по кредитам зберігаються на захищених серверах, доступ до яких обмежений та засекречений. Поряд з цим, дані клієнтів щодня автоматично дублюються на хмарному сервісі через резервне копіювання. А хмарне зберігання даних – це поділ інформації на маленькі частинки, які знаходяться на накопичувачах в різних частинах світу. Тому навіть якщо б і знайшовся «великий розум», якому б вдалось отримати доступ до серверу МФО, видалення даних було б швидко помічене через логування всіх подій (запис всіх дій користувачів) та оперативно відновлене з резервної копії.
Читайте також – “Гроші в борг від приватної особи під розписку? Чи можливо знайти реальних кредиторів?”
У Вас ще лишаються сумніви з приводу шахрайських схем невідомих осіб, які щодня збагачуються на чужих проблемах та бідах, надаючи послуги по видаленню кредитів в мікрозаймах? Тоді ось факти невідповідності інформації та дій шахраїв, які вдалося дізнатися автору в процесі «замовлення» послуги:
- Виконавці стверджують, що видаляють кредити з однієї бази, де міститься інформація по всім МФО. Це повна нісенітниця! Можете собі уявити, щоб різні компанії, або банки, які конкурують між собою, зберігали дані в спільному доступі та обмінювались інформацією? Це не можливо!
- Номер банківської картки, на яку шахраї просять перерахувати кошти, починається з 489049 (це так званий BIN). Випускає такі картки ЗАТ «Ківі Банк» (Російська Федерація). А особливістю цього платіжного інструменту є те, що користувач має можливість підв’язати картку до безіменного Ківі Гаманця і таким чином без будь якої ідентифікації отримати кошти.
- Якщо Ви переглянете відео відгуки ніби то вдоволених клієнтів на окремих телеграм каналах, то побачите, що люди говорять заздалегідь завченими фразами, або ж читають з папірця, який знаходиться поза кадром.
- Скріни подяк боржників та спілкування з позичальниками МФО мають вигляд однотипних діалогів, які написані в одному стилі. Підготувати щось подібне в графічному редакторі не є складним завданням.
- Паспортні дані «кредитного бізнесмена» та його нібито фото з паспортом перевірити жодним чином не має можливості. На сьогоднішній день в інтернеті чимало подібних фотографій, якими користуються шахраї для отримання кредитів на інших осіб.
- Зроблений на «колінках» сайт-візитка, який не має ні дизайну, ні нормального наповнення та виглядає як позаурочна робота школяра – жодним чином не може розцінюватися у якості гарантії надання послуги.
Видалення із баз МФО: відгуки
Як би хто не критикував бізнесменів, але найкраща оцінка результатам їхньої роботи – це відгуки реальних людей. Інтернет переповнений обуренням позичальників мікрофінансових компаній, які повірили шахраям та перерахували кошти за видалення кредитів. А результатом таких дій стало відключення замовника від телеграм каналу та видалення переписки в особистих повідомленнях. Спроби повернути гроші через банк закінчуються відмовою фінансової установи, оскільки кошти за лічені хвилини знімаються власником картки.
За відгуками кількох людей, які замовляли послугу видалення кредиту із баз МФО, навіть звернення в поліцію ніяких результатів не принесло. Правоохоронці просто відмовили у відкритті кримінального провадження. На жаль, в Україні проблеми боржників мікрофінансових компаній, стосуються лише їх самих і захисту від держави чи «помічників», які виявляються злочинцями, годі чекати.