Розповісти членам своєї сім’ї про наявність кредитів у фінансових установах для більшості позичальників – завдання з розряду неможливих. Приховування потреби у грошах, як правило, підштовхує до мікрозайму під 0,01%, для пролонгування якого оформляється друга онлайн позика, після чого виникає потреба в черговому кредиті для закриття першого і … кредитна піраміда починає затягувати, вимагаючи ще більше коштів.
Невеличка фінансова проблема на початку переростає в справжню трагедію, яка ускладнюється приховуванням інформації від близьких людей. А страх настання неприємних, інколи й непередбачуваних наслідків, ще більше стримує людину чесно розповісти про кредит батькам, або ж чоловікові (дружині).
В таких ситуаціях позичальник, більшість так точно, починає усвідомлювати три основні помилки, які він допустив:
- Пішов «на поводу» реклами нульових кредитів, які насправді виявились занадто дорогими грошима.
- Не звернувся до родичів за фінансовою допомогою у потрібний час.
- Не розповів близьким людям про мікрозайми, коли кредитна піраміда лише починала формуватися.
Втомилась (втомився) від боргів.
Ситуація суттєво погіршується коли практично всі зароблені кошти щомісячно доводиться віддавати МФО в рахунок погашення боргу, а рідним вигадувати чергові відмовки з приводу скорочення заробітної плати, або ж затримки у її виплаті.
Розуміння того, що з кожним наступним кредитом «боргова яма» поглиблюється, а розмова з близькими може призвести до руйнування сімейних відносин, породжує відчуття втоми та психологічної виснаженості людини. Зниження працездатності, постійний неспокій, поганий сон та тривога за майбутнє фактично руйнують нервову систему позичальника і можуть породжувати як наслідок: депресію та складні захворювання.
Співіснування з кредитами, які приховуються від рідних, важко назвати повноцінним життям. З іншої сторони, страх поширення інформації про наявність позик МФО серед близького оточення та отримання шквалу телефонних дзвінків колекторів змушує й далі віддавати останні гроші на сплату процентів та пролонгації.
Проте, подібна ситуація не може тривати вічно. Чим довше людина переживає цю проблему на одинці та приховує факт отримання мікрозаймів, тим більшу шкоду таким чином собі завдає: як психологічну, так і матеріальну.
Більшість позичальників схильні покладатися на долю: «Якось та й вирішиться». Але «якось» все так і не настає, а кількість позик та сума боргу при цьому зростає щоденно. Чи намагалися Ви порахувати скільки власних коштів було витрачено на сплату процентів за весь час кредитування?
Втома від боргів – це хороший привід замислитися: «А що буде далі?» Можливо варто зупинитися та не «копати» собі ще глибшу боргову яму шляхом оформлення нових позик? Насправді, чим швидше людина наважиться признатися близьким про наявність кредитів у фінансових установах, тим простіше та з меншими втратами зможе вирішити проблему кредитної залежності!
Але наважитись на цей крок, як правило, психологічно буває складно…
Як признатися про борги?
Приховування інформації від родичів про наявність боргів – це шлях в нікуди. Рано чи пізно «кредитна піраміда» посипиться і кредити вийдуть на прострочення. Колектори при цьому не запитують у позичальника згоди на дзвінки членам сім’ї, колегам по роботі та сусідам: вони просто роблять свою «чорну справу». А вигадані історії працівників кредитора, які вони розповідають третім особам, здатні не просто розкрити таємницю кредитної залежності позичальника, а ще й сформувати агресію по відношенню до нього.
Це ще раз підтверджує той факт, що розповісти рідним самостійно про наявність боргів краще якомога швидше, а ніж приховувати інформацію до моменту, коли вона буде поширена колекторами.
Що стримує боржника розповісти родичам про наявність кредитів?
- Почуття сорому від того, що «опустився» так низько, коли довелося оформляти мікрозайми.
- Страх бути звинуваченим у брехні та приховуванні факту отримання кредитів.
- Боязнь сімейних сварок, зіпсованих відносин з родичами та навіть розлучення через нерозуміння подружжя.
- Необхідність пояснень куди ж були витрачені кредитні кошти та яким чином з’явилась «шалена» заборгованість перед фінансовими установами.
- Сором того, що будуть думати близькі люди, коли дізнаються про борги.
З дитинства нас привчали розраховувати лише на себе та говорити правду. Тому факти приховування інформації про кредити розцінюються більшістю людей досить негативно та активно засуджуються. А кому приємно буде вислуховувати звинувачення у власній фінансовій неспроможності та підбирати слова виправдання?
Як розповісти сім’ї про борги?
Якщо вже наважились розповісти рідним правду про наявність боргів у фінансових установах – не зволікайте. «З’їдати» себе з середини думками та переживаннями, затягуючи таким чином час, не варто. Як правильно розповісти родині про борги?
- Підберіть зручний час, коли близькі люди не зайняті роботою та готові спокійно вислухати.
- Поясніть складність ситуації, яка потребувала оформлення кредиту.
- Визнайте той факт, що соромно було свого часу звертатися за допомогою та Ви допустили помилку, оформивши позику.
- Констатуйте те, що наявність кількох позик – це результат страху, який не дозволяв поділитися інформацією з близькими людьми раніше.
Визнайте, що вчинили не правильно, вже зробили з цієї ситуації правильні висновки і більше не маєте наміру користуватися кредитами фінансових установ. Отриманий урок стане щепленням від неправильних фінансових вчинків на все життя.
Як сказати правду чоловікові про кредит?
«Приховую від чоловіка борги» – дане твердження доводиться чути мало не щодня від жінок, які звертаються до нас за допомогою. Страх невідомого, а ще гірше – агресії чоловіка, яка може призвести до сімейної сварки, чи навіть розлучення, не дозволяє їм зупинитися в отриманні нових позик для пролонгування попередніх, що створює прямий шлях до «боргової ями».
«Чоловік не знає про мої кредити і я не можу йому про це сказати» – ось таке переконання «вкоріняється» глибо в свідомості жінок, які допустили помилку, отримавши свого часу позику. Але мало хто замислюється над тим, скільки грошей просто «на вітер» доводиться викидати, за весь той час, поки страх можливої «розплати» блокує будь які дії людини в напрямку реального вирішення проблеми.
Окрім цього, отримання кожної наступної позики ускладнює ситуацію, оскільки в результаті відбивається ще більшими фінансовими втратами, але вже для всієї сім’ї. А хаотичні спроби будь якою ціною позбутися боргів приводить жінок до ряду шахрайських схем, які «видурюють» останні кошти: видалення кредиту з бази МФО, гроші від приватного інвестора, кредит від приватного донора та ін.
Сказати якомога швидше правду чоловікові про кредит – це найбільш ефективний спосіб не ускладнювати ситуацію, а розпочинати її спільно вирішувати. І страх в цей час не найкращий помічник!
Як розповісти чоловікові про борги?
На жаль, так склалося, що приховують борги, як правило, жінки. Здавалось би, краща половина людства є більш емоційною та схильна швидко ділитись інформацією. Проте, дане твердження не має жодного відношення до позик. В питаннях кредитування невеличкі жіночі таємниці здатні переростати у великі фінансові проблеми, які згодом доводиться закривати всією сім’єю.
Отже, як правильно розповісти чоловікові про борги?
- Підберіть правильно час для розмови: найкраще питання боргів обговорювати в спокійній атмосфері і наодинці зі свою половиною.
- Поясніть для чого потрібні були гроші та чому першочергово не звернулися з цією потребою до чоловіка.
- Вибачтесь за допущений проступок та попросіть підтримки.
Для жінки, яка потрапила в «боргову кабалу» потрібна в першу чергу не фінансова, а психологічна підтримка. Відчуття того, що вона не лишилася один на один з проблемою, а знайшла розуміння у рідної людини, допомагають зібратися та почати позбавлятися боргів.
Чоловік дізнався про мої кредити.
Реакція чоловіка на інформацію про наявність кредитів у дружини, які вона довгий час приховувала, може бути різною: від звинувачень та принижень до підтримки та реальної допомоги. Сильний чоловік, який цінує сімейні відносини, ніколи не опуститься до емоційних випадів та образ.
З «безхребетним» співмешканцем, для якого найменший дискомфорт або проблема перетворюються в справжню трагедію, розмова про борги може бути емоційно складнішою. Для того, щоб чоловік зрозумів важливість та необхідність підтримки в такій ситуації, просто запитайте у нього: «Ти можеш мені допомогти?» або ж скажіть: «Твоя допомога мені потрібна зараз, як ніколи».
Ситуація, яка склалася з кредитами – це точно не трагедія і вирішити її при підтримці рідної людини набагато простіше, ніж намагатися «викрутитися» самостійно.
Читайте також – “Як колектори дізнаються номера телефонів родичів?”
Як розповісти дружині про борги?
Зрідка, але трапляється, коли чоловікам доводиться приховувати факт наявності боргів. Якщо вже так склалися обставини, що знадобились гроші та не розрахували власні фінансові можливості з їх повернення, не вирішуйте проблему за рахунок нових позик. Помилятися в житті має право кожна людина не залежно від статі та статусу. А визнати власну помилку можуть лише сильні духом люди.
Рекомендуємо прочитати – “Коли закриють МФО в Україні?”
Отже, як правильно розповісти дружині про борги?
- Повідомте своїй «половинці», яку потребу вдалось закрити грошима, отриманими в позику.
- Констатуйте той факт, що терміновість потреби в коштах не дала можливості подумати та правильно зважити свій вчинок.
- Визнайте помилку в тому, що піддалися спокусі реклами доступних кредитів під символічний процент – 0,01%.
- Через несприятливі обставини не вдалося повернути борг своєчасно, а кредитні договори фінансових установ складені таким чином, що з перших днів прострочення сума боргу зростає в кілька разів.
- Повідомте, що дана ситуація стане уроком на все життя.
Якщо у Вас є кредити і Ви вагаєтесь чи варто говорити про це рідним, не сумнівайтесь – чим швидше це зробити, тим більших клопотів вдасться уникнути в майбутньому. Будь яка таємниця рано чи пізно перестане такою бути, а от неприємний осад недовіри близької людини здатен лишитися на все життя.
Яким чином Вам вдалося розповісти батькам чи чоловікові (дружині) про кредит? Діліться своїми життєвими історіями в коментарях, а ми готові підтримати в будь-якій ситуації.