

Складно сплачувати кредити в МФО, всі гроші витрачаються на платежі по мікрозаймам? Коли позичальник розуміє безперспективність ситуації (віддавати зароблене лише на погашення процентів по онлайн позикам), з’являється бажання зменшити суму боргу і таким чином позбутися кредитного тягаря. Чимало людей звертається до нас з питанням: «Чи прощають МФО борги?» Зрозуміло, що у кожного позичальника своє розуміння «прощають»: одні боржники розраховують на списання частини нарахованих процентів, інші – на ліквідацію всієї заборгованості. Всі ці моменти розкриємо більш детально далі в статті.
Що буде, якщо прострочити кредит на 1 день?
Прострочення по кредиту – це найбільше зло, яке не може допустити більшість позичальників мікрозаймів. Причини такого страху у кожного свої:
- сума боргу зросте в кілька разів за рахунок високих процентів та штрафних санкцій. Яким чином в подальшому повертати кредит?
- сором серед близьких людей через дзвінки колекторів;
- зіпсована кредитна історія та неможливість отримати позику в майбутньому;
- ризик арешту коштів та майна.
Боржники, які випадково допустили прострочення щонайменше в 1 день, як правило, поводять себе аналогічно малій дитині, що обпіклася об гарячу поверхню не усвідомлюючи при цьому наслідки: в паніці оформляють нові мікрозайми для пролонгування діючих кредитів, позичають гроші у родичів та знайомих, віддають останнє, лишаючи сім’ю без засобів для існування. Що ж такого страшного стається, якщо прострочити кредит на 1 день?
Насправді, нічого! Жодної катастрофи не відбувається, якщо позичальник не розраховується в дату закінчення договору. Звичайно, ми жодним чином не підтримуємо та не заохочуємо людей до погашення позик в зручний для них час: варто максимально прикладати зусилля та дотримуватися договірних відносин. Але створювати трагедію через прострочення в кілька днів точно не потрібно. Тим більше, що чимало фінансових компаній встановлює три пільгові дні з дати закінчення строку договору для оплати кредиту без штрафних санкцій.
Проте, сам факт виходу на прострочку свідчить про наявність у позичальника проблем зі своєчасного виконання зобов’язань. А відсутність коштів для погашення 2-3 –х кредитів МФО сьогодні, без розуміння боржником суті проблеми та бажання її вирішувати, може перетворитися на 10-ть мікрозаймів вже за кілька місяців.
Рекомендуємо прочитати – «Багато мікрозаймів: реальна історія потрапляння до боргової ями».
Коли власних коштів позичальника перестає вистачати на погашення процентів, з’являється бажання повернути кредиторам лише суму оформленої позики без переплат. «Я пролонгаціями сплатив вже кредит двічі. Не законно нараховувати такі високі проценти!» – подібні заперечення доводиться щоденно чути від боржників МФО. На практиці переконати на словах фінансові компанії та змусити їх списати всі проценти виявляється не можливо. Таким чином, далі розмов справа, як правило, не рухається…
Чи правда, що МФО прощають борги?
Якщо звернутися до працівників мікрозаймів з проханням списати борги по причині неможливості їх оплати, то крім насмішок та погроз в свою адресу більше нічого не вдасться почути. Особливо «чуйні» колектори порекомендують пролонгувати позику та при цьому промовчать з приводу безглуздості даного вчинку в ситуації, коли людина не розуміє джерел для її подальшого погашення.
Прямий обов’язок у МФО по прощенню всієї суми боргу є лише у випадку:
- смерті боржника;
- визнання позичальника безвісти зниклим;
- банкрутства фізичної особи – клієнта фінансової установи.
Проте, окрім обов’язку у МФО є право провести списання нехай не всієї суми боргу, але її частини. Мова йде про прощення штрафів та пені, а також нарахованих процентів за користування позикою. Фінансові компанії можуть йти на поступки боржникам коли для них виникає ризик віднесення кредиту до категорії безнадійних.
А як же бути із закінченням строку позовної давності? Чимало «псевдо юристів» переконують позичальників в тому, що після 3-х років з дати закінчення строку дії договору, або ж дати останнього платежу, МФО зобов’язані простити всі борги. Насправді це повна нісенітниця.
Закінчення строку позовної давності лишає кредитора можливості звернутися до суду для захисту своїх інтересів, але в жодному разі не зобов’язує його відмовитись від права вимоги боргу. В таких ситуаціях фінансові компанії користуються дієвим та перевіреним способом повернення грошей – «телефонним терором» як безпосередньо самого позичальника, так і людей з його оточення.
Читайте також – «Як колектори знаходять номера телефонів близьких людей? Як з цим боротися?»
Чи може МФО забути про борг?
З подібним питанням звертаються, як правило, боржники, які звикли «пливти по течії» і дотримуються принципу: якось воно буде. У відповідь на подібні запити виникає зустрічне питання: «Ви можете забути про власні гроші, які позичили сусіду?» Погодьтесь, якщо людина не олігарх і не благодійник, то навряд чи.
Желаете избавиться просроченных кредитов МФО и хотите забыть о долгах, как о страшном сне? Команда Финансового Клуба готова оказать профессиональную помощь.
Получить помощь!
Теж саме стосується МФО: мікрофінансові компанії працюють з метою отримання доходу для акціонерів, які інвестували власні кошти у бізнес по «торгівлі» грошима.
Ілюзія окремих боржників, що зменшення пресингу колекторів з плином часу свідчить про те, що МФО нібито про них забули – не більше ніж віра у дитячі казки. Послаблення «телефонного терору» відбувається, як правило, через зниження ефективності опрацювання колекторами справ з більш пізньою прострочкою. Але при відсутності платежів понад 3-и місяці, фінансові компанії підключають інші інструменти стягнення:
- продаж договорів колекторським / факторинговим компаніям;
- подача судового позову;
- виконавчий напис нотаріуса.
Через скільки часу МФО передає борг колекторам?
В Україні не існує єдиних часових рамок для передачі договорів колекторам. Фіктивний «продаж» кредитів пов’язаним факторинговим компаніям по неконтактним боржникам може відбуватися вже на стадії 1-2-х тижнів прострочення, тоді як реально МФО позбавляються проблемної заборгованості через передачу на зовнішні колекторські компанії при відсутності погашень протягом 3-4 місяців.
Сам факт продажу кредитів колекторам не варто розцінювати як трагедію. З колекторськими компаніями так само як з МФО можна домовлятися щодо прощення частини боргу.
Як сплатити прострочений кредит без процентів?
Лише бажання повернути кредиторам суму позики без жодних переплат недостатньо. Фінансові компанії не займаються благодійною діяльністю з безкоштовної роздачі грошей на невизначений строк. Поряд з цим і фіксувати збитки по безнадійним кредитам МФО теж не поспішають.
Коли з’являється ризик втрати грошей, фінансові установи готові йти назустріч боржнику та списувати проценти по кредитам.
Найбільша помилка, яку вчиняє чимало позичальників допустивши прострочення, сплачувати суму коштів, яка рівна заборгованості по тілу кредиту і вважати, що таким чином розрахувався з МФО. Мало хто з боржників читає кредитні договори з фінансовими компаніями, де, відповідно до вимог законодавства, встановлюється черговість погашення:
- Прострочені проценти.
- Прострочена основна заборгованість.
- Строкові проценти.
- Строкова основна заборгованість.
- Штрафи, пені.
Таким чином, повернення боржником нібито тіла кредиту є нічим іншим як сплатою процентів відповідно до умов договору, після чого кредитодавець на законних підставах здійснює подальше нарахування процентів на не погашену основну заборгованість.
Отже, сплата простроченого кредиту без процентів без згоди на те МФО – це фактично викидання грошей «на вітер».
Як списати борги по МФО?
У кожної людини своє розуміння «списати борги по мікрозаймам»: на жаль, є чимало боржників, які вірять в те, що без жодних погашень можна проснутися наступного дня з чистою, як роса, кредитною історією. А шахрайські схеми по видаленню кредиту з бази МФО й далі продовжують процвітати.
Жодна фінансова компанія ніколи не погодиться списати всю суму боргу, проте знайти компромісне рішення у врегулюванні боргового питання, яке влаштовувало б обидві сторони, можливо.
Для того, щоб фінансова установа зарахувала погашення в рахунок сплати основного боргу та закрила кредит, потрібно отримати від неї згоду на списання нарахованих процентів. Часто боржники при виникненні прострочки замикаються у собі, починають переховуватись від кредиторів, відсторонюються від вирішення проблеми. Зміна SIM-карти в мобільному телефоні не позбавляє боргів!
Для того, щоб списати частину боргу по кредиту МФО, запропонуйте кредитору чіткі умови на яких Ви готові виконувати зобов’язання. Мова йде не про звернення на зразок: «Я не відмовляюся від оплати, колись кредит поверну», чи «Коли отримую зарплату тоді й сплачу», а конкретну пропозицію по сплаті певних сум у визначені дати за умови списання частини нарахованих процентів. Це повинно бути компромісне рішення, яке б задовольняло як кредитора, якому не доведеться списувати безнадійні борги та фіксувати втрати, так і позичальника, який таким чином знижує фінансове навантаження та зменшує суму переплати.
Які МФО прощають борги?
Для того, щоб не втрачати даремно час на отримання згоди мікрофінансових компаній по списанню заборгованості, варто розібратися, які ж саме МФО прощають борги.
Готовність фінансової компанії до списання частини боргу визначається перспективністю позичальника безпосередньо для кредитора. Часткові погашення позики, в тому числі й пролонгування в минулому, обіцянки по сплаті кредиту та щоденні діалоги «про життя» з колекторами, дають підстави МФО присвоїти боржнику статус перспективного, тобто такого, хто повністю виконає свої зобов’язання.
І навпаки, відсутність погашень кредиту та обіцянок по оплаті від малоконтактного позичальника, дає можливість здобути йому статус неперспективного, тобто боржника, який з високою ймовірністю не виконає свої зобов’язання перед МФО. А для фінансової установи це означає ризик втрати коштів через отримання чергової безнадійної позики.
Звичайно, сума кредиту в питаннях списання частини боргу теж має значення: чим більша заборгованість у позичальника, тим менше шансів для МФО її повернути. Надмірне фінансове навантаження зводить нанівець спроби боржника розрахуватися зі всіма кредиторами. Дану залежність чудово розуміють і менеджери фінансових установ, які вправі приймати рішення щодо прощення нарахованих процентів.
Таким чином, можна резюмувати, що практично всі МФО готові прощати борги. Для отримання списання частини кредиту потрібно:
– не давати підстав фінансовій компанії віднести себе до категорії перспективних позичальників для стягнення боргу;
– сформувати чітку та зрозумілу пропозицію по врегулюванню боргового питання;
– підготувати письмовий запит, який би розкривав суть проблеми в першу чергу для кредитора;
– отримати гарантії виконання МФО зобов’язань по списанню частини боргу після сплати попередньо погодженої суми.
Якщо потрібна буде наша допомога в питанні списання частини боргу – звертайтесь, професійно її надамо.