

Телефонують колектори і кричать в слухавку, не підбираючи слів та вимагають оплати прострочки? Якщо так, то раді Вас бачити в клубі боржників Бистрозайм! Тисячі клієнтів даної мікрофінансової компанії потерпають від постійного телефонного пресингу, залякувань та морального тиску колекторів. Терпінню багатьох боржників приходить край, і вони впадають в депресію, стають надто агресивними і таким чином руйнують своє життя. Як же боротися з сервісом по видачі кредитів – Бистрозайм?
В рамках даної статті вияснимо, що за компанія стоїть за МФО, які методи тиску на позичальників вона застосовує, чи варто боятися судових позовів та чи можливо з нею домовитись.
Бистрозайм прострочка.
Для того, щоб розібратися з прострочкою в Бистрозайм, необхідно насамперед з’ясувати: «Хто кредитор?». Для цього звернемося на сайт компанії:
На сайті кредитора яскравими фарбами в кількох місцях можемо бачити назву онлайн сервісу – «Бистрозайм» і лише в нижній частині головної сторінки – помітку, що це торгова марка. Недаремно, окремі клієнти при пошуку МФО вводять ТОВ «Бистрозайм» і при цьому отримують інформування про відсутність даного запису в реєстрі юридичних осіб.
В розділі «Про компанію» вдалося віднайти свідоцтво про реєстрацію фінансової установи, в якому вказано назву юридичної особи – ТОВ «ПРОСТІ ЗАЙМИ». Проте, Правила надання фінансових кредитів, а також кредитний договір Бистрозайм затверджені рішенням загальних зборів учасників ТОВ «СЛУЖБА МИТТЄВОГО КРЕДИТУВАННЯ», що виглядає дуже дивним.
ТОВ «ПРОСТІ ЗАЙМИ» зареєстровано 28.09.2016 року за адресою: Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, буд. 39-А, оф. 25. За цією ж адресою знаходиться і ТОВ «СЛУЖБА МИТТЄВОГО КРЕДИТУВАННЯ».
Власники ТОВ «ПРОСТІ ЗАЙМИ»: Клименко Ольга Олександрівна, Страшко Олена Сергіївна, Тихонова Олена Олександрівна. Директор юридичної особи – Гордик Лариса Іванівна. Співвласник ТОВ «ПРОСТІ ЗАЙМИ» – Страшко Олена Сергіївна є також директором ТОВ «СЛУЖБА МИТТЄВОГО КРЕДИТУВАННЯ».
Сервіс кредитування «Бистрозайм» має ліцензію на право надання коштів у позику відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг №3601 від 29.08.2017 року та Розпорядження №1803 від 23.07.2015 року.
Таким чином, можна зробити висновок, що за торговою маркою «Бистрозайм» стоять, як мінімум, 2 пов’язані фінансові компанії, які працюють в Україні.
ТОВ «СЛУЖБА МИТТЄВОГО КРЕДИТУВАННЯ» має кілька десятків зареєстрованих відділень на території України. Бистрозайм можна віднайти у таких великих містах як: Біла Церква, Миколаїв, Запоріжжя, Кривий Ріг, Дніпро, Полтава, Харків, Черкаси, Кременчук.
Телефон гарячої лінії Бистрозайм – 0 800 507 570, мобільний – +38 061 236 35 55.
Електронна пошта – bistrozaim@bistrozaim.ua
Бистрозайм відгуки.
За відгуками боржників Бистрозайм, компанія застосовує стандартні методи впливу:
Желаете избавиться просроченных кредитов МФО и хотите забыть о долгах, как о страшном сне? Команда Финансового Клуба готова оказать профессиональную помощь.
Получить помощь!
- Дзвінки на всі надані кредитору номери телефонів і не тільки. Працівники ТОВ «ПРОСТІ ЗАЙМИ» телефонують й за номерами, які вдалося віднайти у зовнішніх базах, дізнатися через соціальні мережі, або від знайомих позичальника. Суть всіх дзвінків зводиться до формування у боржника відчуття провини за несплачений кредит, а також відчуття страху за можливі наслідки бездіяльності клієнта.
- СМС розсилки з текстами, які змушують хвилюватися:
- Листи за адресою реєстрації та проживання. В порядку речей для компанії є залякування боржника через листування. Поштою Ви можете отримувати звинувачення у шахрайстві з вимогою по сплаті боргу на фоні колючої проволоки та місць позбавлення волі.
- Повідомлення у вайбері. У своїх інформуваннях працівники Бистрозайм часто повідомляють про намір передати кредит колекторській компанії з наслідками за які вони не несуть відповідальності. Подібні речі насторожують позичальників та змушують замислитись щодо серйозності намірів кредитора.
Особливістю роботи ТОВ «ПРОСТІ ЗАЙМИ» з позичальниками є надмірна емоційність працівників компанії, які криками та залякуваннями намагаються досягти результату – отримати погашення по кредиту.
Прийоми, що використовує Бистрозайм по відношенню до боржників:
- На запит клієнта щодо надання кредитного договору, який відсутній в особистому кабінеті позичальника, компанія або ж відмовляється надсилати документ, аргументуючи це фактом ознайомлення клієнта з його змістом під час оформлення кредиту, або просить надіслати запит на надання договору на який в подальшому не відповідає.
- В особистому кабінеті на сайті, Бистрозайм не надає інформацію стосовно проведених пролонгацій.
- При виникненні прострочки компанія нараховує по міркам здорового глузду «космічні» проценти та штрафні санкції, які досить часто призводять до неможливості своєчасного виконання зобов’язань позичальником:
- 3,64% – процентна ставка в день з 1-го дня прострочки;
- 5,02% – процентна ставка в день з 15-го дня прострочки;
- 7,67% – процентна ставка в день з 30-го дня прострочки.
Пеня – 1% від неповернутої частини суми кредиту за кожен день прострочення. Штраф – 3% від суми виданого кредиту.
- В розмові з боржниками, колектори компанії посилаються на «грізні» посади своїх колег, які в подальшому будуть змушені займатися кредитною справою у разі не оплати: служба безпеки, відділ примусового стягнення, виїзна група, департамент безпосереднього стягнення заборгованості та ін.
- Працівники Бистрозайм називають родичів та близьких позичальника поручителями та вимагають від них повернення позики.
- З перших днів прострочки застосовують автоматичне списання коштів з картки клієнта для пролонгації, або й закриття кредиту (при умові наявності позитивного залишку на картковому рахунку). Право договірного списання коштів з картки кредитор передбачив у своєму договорі.
- В телефонному спілкуванні з колегами по роботі, називають позичальника шахраєм та повідомляють про намір передати інформацію до прокуратури.
- Практикують автодозвони по 5-6 раз на день в різний час з вимогою терміново сплатити борг.
- Залякують кримінальною відповідальністю, судовими позовами, конфіскацією майна та позбавленням батьківських прав.
- Надсилають листи з повідомленням щодо наміру розміщення фотографії боржника у різних частинах міста, в якому він проживає.
- Погрожують в телефонній розмові розсилкою фотографії боржника в соціальних мережах. Право розповсюджувати фото клієнта, Бистрозайм передбачив у кредитному договорі, який підписується позичальниками.
- Навіюють боржникам відчуття панічного страху та побоювання за своє життя і здоров’я. Позичальникам повідомляють про заплановані візити за адресою проживання та необхідність заховати дітей і людей похилого віку задля уникнення стресу.
- Повідомляють про заплановані візити працівників компанії з метою опису майна без рішення суду. При цьому, для формування у боржника віри у роботі виїзних груп та поглиблення відчуття страху, інформують про марку та колір автомобіля, яким користуються колектори (сірий Ланос) та про міфічну «чергу» на візит. На початках повідомляють по 5-те місце в черзі на виїзд, потім про 3-тє та 1-ше. А задля того, щоб боржник не зрозумів «казковість» слів колекторів, останні говорять про факт виїзду працівників СБ, яким не вдалося зустрітися з позичальником через його відсутність за адресою візиту. А історія про автомобіль зрозуміла: достатньо будь якій людині виглянути у свій двір і з ймовірністю 90% він побачить там найбільш масовий автомобіль в Україні – сірий Ланос.))
- Приблизно через місяць з дати виникнення прострочки, колектори проявляють незрозумілий креатив в листах позичальникам, який граничить з абсурдом.
Читайте також – “Що буде, якщо не платити кредит МФО в Україні?”
Бистрозайм боржники.
Як сприймати ці, на перший погляд, не реальні для психіки здорової людини речі? Не більше як рутинна робота офісних працівників кредитора, яких навчили діяти на психіку людини і таким чином заробляти бонуси до своєї заробітної плати із суми отриманих від боржника платежів.
За відгуками клієнтів Бистрозайм, жодних візитів до позичальників компанія не здійснює. Це й очікувано, оскільки виїзди до клієнтів – це велика стаття затрат будь якої фінансової установи. Роботу виїзної групи можуть дозволити собі, як правило, лише банки і то лише по заставним кредитам на великі суми.
За даними Єдиного реєстру судових рішень не зафіксовано жодного факту порушення кримінальної справи за несплату кредиту МФО! Відносини позики класифікуються в українському законодавстві як цивільно-правові взаємовідносини кредитора та позичальника, що жодним чином не має відношення до Кримінального законодавства.
З приводу конфіскації майна та позбавлення батьківських прав – такі дії можливі лише за відповідним рішенням суду і працівники кредитора до цього ніякого відношення не мають. А судитися Бистрозайм, насправді, не поспішає…
Боятися розповсюдження по населеному пункту Ваших фотографій теж не варто! Це один із примітивних прийомів створення дискомфорту для боржника, який реально не працює, лишаючись черговою телефонною «страшилкою». Дайте відповідь на запитання: «Ви хоч раз бачили на вулицях свого міста фотографії боржників кредитних установ?» Коментарі, швидше всього, зайві.
Читайте також – “Чи можна законно не платити кредит МФО в Україні?”
Бистрозайм реструктуризація.
При спілкуванні з працівниками Бистрозайм, неодноразово можна почути, що реструктуризація у компанії відсутня. Відмову у поступках з погашення боргу отримували позичальники на різних строках прострочення кредиту. Проте це не означає, що ТОВ «ПРОСТІ ЗАЙМИ» не реструктуризує прострочені кредити.
Складнощі в досягненні домовленостей з кредитором виникають тому, що колектори компанії не зацікавлені в довготривалому результаті, який буде значно гірший, ніж погашення всієї прострочки відразу. Якщо позичальник контактний, та ще й самостійно намагається домовитися – для Бистрозайм це сигнал тиску задля того, щоб повернути весь борг.
Саме тому, комунікації з питань реструктуризації кредиту варто вести поштою, надіславши кредитору заяву на реструктуризацію. На суттєві суми списання від Бистрозайм не варто очікувати, проте за 2-3 місяці прострочки фінансова компанія неодноразово зменшувала позичальникам борг вдвічі та надавала можливість повернення кредиту частинами впродовж кількох тижнів.
Бистрозайм суд.
Перш ніж оцінювати ризик судового позову від Бистрозайм, варто вияснити з ким у Вас укладено кредитний договір: ТОВ «ПРОСТІ ЗАЙМИ», чи ТОВ «СЛУЖБА МИТТЄВОГО КРЕДИТУВАННЯ».
В реєстрі судових рішень за ТОВ «ПРОСТІ ЗАЙМИ» зареєстрована лише 1 кримінальна справа з приводу надання доступу до документів по 4-м кредитним договорам, які становлять таємницю.
В той же час за ТОВ «СЛУЖБА МИТТЄВОГО КРЕДИТУВАННЯ» зареєстровано 807 рішень судів, частина яких стосується стягнення заборгованості з боржників МФО.
- Позови кредитора, які було задоволено повністю.
- Позови кредитора, які було задоволено частково (за рішенням суду основна сума пені була списана).
Чи варто боятися суду з Бистрозайм? За оцінками аналітиків, кількість судових справ даного онлайн сервісу кредитування не перевищує 2% від загальної кількості прострочених кредитних договорів. Судова тяганина не вигідна нікому: ні кредитору, а ні боржнику. Тому задля недопущення, навіть і з незначною ймовірністю, проте неочікуваного та неприємного сценарію розвитку подій з прострочкою в Бистрозайм, варто спробувати домовитися з фінансовою компанією.
Для позичальників, які не вбачають ризиків потрапити у 2% судових позовів, не завадило б замислитись щодо стратегії захисту.
Рекомендуємо прочитати – “Перекредитування мікрозаймів – об”єднання кредитів в один“.
Як боротися з Бистрозайм?
- Забезпечте собі та своїм близьким моральний та психологічний спокій. Щоденне емоційне хвилювання з обміном взаємними звинуваченнями та приріканнями з колекторами не найкращий помічник у цьому. За відгуками клієнтів МФО, мобільні додатки в телефоні – Truecaller та Getcontact чудово справляються з обмеженням «пресингу» кредитора.
- Задля уникнення ситуацій порушення колекторами діючого законодавства через надто не приховані погрози та приниження гідності, скористайтесь простим правилом. На початку розмови з кредитором, вимагайте співрозмовника назвати:
- Своє прізвище, ім’я та по батькові;
- Найменування фінансової компанії – роботодавця.
Після отримання інформації, повідомляйте іншу сторону про запис телефонної розмови. Як правило, такі дії «заспокоюють» колектора та знижують градусів переговорів.
- Не хвилюйтесь з приводу можливих негативних наслідків, які всіляко намагається до Вас донести Бистрозайм. Ніхто до Вас не приїде та майно так просто не забере! Найгірший сценарій розвитку подій – про Ваш борг в МФО знатимуть родичі та сусіди. Тому краще заздалегідь попередити своїх рідних та близьких щодо наявності простроченого мікрокредиту. В такому випадку буде можливість запобігти поширенню від колекторів всілякого «бруду», який здатен порушити родинні та дружні відносини.
- Навіть випадок з подачею кредитором судового позову – це жодним чином не кінець світу! Розмір пені, яку нараховує кредитор, не складно оспорити. А відповідно до діючого законодавства України, за рішенням суду з боржника може бути щомісячно стягнуто в рахунок погашення кредиту не більше 20% від суми офіційних доходів.
- Жодних протиправних дій, які могли б нести шкоду життю чи здоров’ю позичальника, або його рідних, кредитор не завдасть. Репутація та вірогідність втрати ліцензії для нього не може бути співвимірна з кількома десятками тисяч гривень вигоди від повернення боргу.
- Надішліть цінний лист з описом вкладення на юридичну адресу компанії з пропозицією по реструктуризації кредиту. Як мінімум спробуйте домовитись з кредитором щодо списання частини боргу. Навіть якщо дана спроба і буде невдалою, у Вас лишиться документальне підтвердження наміру досягнути компромісу з фінансовою компанією з приводу повернення позики.
- Більше спілкуйтесь зі своїм оточенням, насолоджуйтесь життям та всіляко уникайте стресових ситуацій з колекторами. Пам’ятайте, життя та здоров’я – це саме цінне, що може бути в людини! І нехай всі решта клопотів відійдуть на задній план.
Читайте також – “Як не платити мікрокредит в Україні?”
Розуміння та дотримання всіх цих простих істин дасть можливість щонайменше послабити негативну дію кредитора та в окремих випадках досягти бажаного результату – позбутися кредиту. А як Ви захищаєтесь від колекторів Бистрозайм? Діліться інформацією в коментарях, а я з радістю відповім на запитання.