Миттєво, просто, прозоро та безпечно-такі заклики із сайту moneyveo.ua залучають позичальників оформити кредит в Манівео. Більшість клієнтів довіряє кредитору та в поспіху не вникає в умови кредитного договору до його підписання, проте при виникненні прострочки розуміє, що не все так просто…
Манівео розвод.
Процентна ставка для нових клієнтів Moneyveo становить 0,01% за кожен день користування грошима, проте діють такі акційні умови лише протягом строку дії кредитного договору та перших 3-х днів прострочення кредиту. З 4-гo дня прострочки проценти за весь строк користування кредитом будуть перераховані за ставкою – 1,7% в день і в подальшому, нарахування проводитимуться на таких же стандартних умовах. Окрім цього, позичальника, який допустив прострочення виконання зобов’язань, очікує ще й пеня в розмірі 1,3% в день.
Таким чином, боржники, які не взмозі вчасно виконати зобов’язання за кредитним договором, змушені по закінченню строку дії договору сплачувати щодня по 3% від суми кредиту!
Що характерно, на сайті moneyveo.ua кредитодавець не надає можливість клієнту ознайомитися з умовами кредитного договору до моменту подачі заявки на отримання кредиту, тим самим вводить в оману користувача сервісу з приводу акційної процентної ставки 0,01%, яка одного дня перетворюється на 3% за кожен день користування кредитними коштами.
Приклад розрахунку. Отримано кредит в сумі 3000 грн. строком на 30 днів. На 33-й день користування коштами проценти по кредиту складуть 9,90 гpн. На 34-й день (фактично 4-й день прострочення) сума нарахованих процентів становитиме: 3 000 грн * 1,7% * 34 дні = 1734 грн. та пеня 3 000 гpн. * 1,3% * 4 дні = 156 гpн. Таким чином, на 4-й день прострочки позичальнику потрібно повернути 4 890 грн. У разі не оплати, щодня буде додатково нараховуватись за кредитним договором 90 грн. процентів та пені.
Манівео прострочка.
Зрозуміло, що далеко не кожен клієнт МФО має фінансову можливість повертати кредитору понад 1000% річних на прострочений займ.
Читайте також – “Чи можна законно не платити мікрозайм в Україні? Реальні поради фахівців“.
Чи відповідають такі високі проценти та штрафні санкції діючому законодавству?
Нарахування процентів по кредиту мікрофінансової компанії регламентується Цивільним кодексом України, який визначає, що процентна ставка встановлюється за домовленістю сторін. Таким чином, діюче законодавство не обмежує МФО в нарахуванні процентів.
Що стосується нарахування штрафних санкцій та пені, то тут ситуація дещо інша. П.З статті 18 Закону України «Про захист прав споживачів» визначено умови договорів, які визнаються недійсними через обмеження права споживача:
Юристи по різному трактують дану норму закону:
- Сума штрафних санкцій за кредитним договором не може перевищувати 50% від суми отриманого кредиту.
- Сума штрафних санкцій за кредитним договором не може перевищувати 50% від суми отриманого кредиту та нарахованих процентів за весь строк користування коштами.
Що буде якщо не платити кредит Манівео?
Даний кредитор використовує стандартні методи роботи з боржниками:
- Регулярні телефонні дзвінки позичальнику, його родичам, друзям, знайомим, сусідам. Moneyveo віднайде навіть і номери телефонів, які клієнт не надавав МФО.
- Листи за адресою реєстрації та проживання із залякуваннями судами, забороною виїзду за кордон, подання заяви в поліцію з ознаками шахрайства і т.д.
- Інформація про суми та терміни прострочення по кредиту будуть передані до Бюро кредитних історій, що може ускладнити отримання позики в майбутньому.
- Кредитор нараховуватиме проценти та пеню в розмірі 3% в день, таким чином, що через 30 днів прострочення сума кредиту подвоється.
- Після 2-х місяців прострочення окремим позичальників пропонують реструктуризацію кредитної заборгованості, тобто списання частини 6opгy та / а6о оплату кількома платежами протягом 2-6 місяців.
- При простроченні понад 90 днів-кредитний догoвip, як правило, буде «продано» факторинговій компанії. Манівео співпрацює з кількома такими компаніями – це ТОВ «Таліон плюс» та ТОВ «ФК «Довіра та гарантія». Кожна із низ застосовує свої прийоми по стягненню простроченої заборгованості за кредитними договорами Манівео.
Про методи роботи ТОВ «Таліон плюс» з боржниками та як від них захиститись, можна ознайомитись в статті: “Хто такі ТОВ «Таліон Плюс»? Як працює дана колекторська компанія в Україні?”
- По окремим позичальникам Moneyveo подає судові позови про стягнення заборгованості. Більшість таких позовів закінчуються не на користь боржника.
Більш детальна інформація про тих, хто судився з Манівео в статті: “Хто виграв суд у Манівео? Як захиститись від Moneyveo?”
Манівео погрози.
Автор статті спробував отримати гpoшi в Moneyveo та вчасно їх не повернути. Вимоги по сплаті боргу, які були отримані в телефонних дзвінках, СМС та e-mail повідомленнях складно назвати погрозами, це швидше психологічні методи залякування. Кредитор здійснює психологічний тиск на боржника через опис наслідків несплати 6opгy, використовуючи одночасно декілька каналів зв’язку з позичальником. Зі збільшенням строків прострочення по кредиту, даний тиск посилюється.
Одним із яскравих проявів психологічного впливу на 6оржника є інформування його з приводу візиту за місцем проживання.
Чи може Манівео приїхати додому?
Кредитор практикує неодноразове інформування позичальника, який прострочив кредит, щодо візиту до нього додому:
Однак, це не більше ніж тексти повідомлень, які покликані змусити позичальника швидко знаходити гроші та закривати кредит. Минули буремні 90-ті роки, коли міцні чоловіки в спортивних костюмах могли приїхати до боржника на «не зовсім приємну розмову». МФО змушені дотримуватись чинного законодавства, оскільки ризик втрати ліцензії набагато більший ніж недоотриманий дохід.
Окрім цього, витрати на здійснення виїздів до боржників за кілька тисяч гривень кредиту в більшості випадків не оправдовують фінансового результату від таких візитів. Тому на запитання: «Чи приїздило Манівео до когось додому? », можна ствердно відповісти: «Ні». Підтвердженням цього слугують кілька тисяч постів реальних позичальників на форумах МФО з приводу дій кредитора по стягненню простроченої заборгованості.
Рекомендуємо прочитати – “Як реально можна списати борги по мікрозаймах?”
Хто не повертав кредит в Манівео?
Не повертали заборгованість даному кредитору десятки тисяч боржників, кредити яких були «продані» факторинговій компанії. Наслідки такого продажу – це подальший психологічний тиск на боржника та його оточення (родичів, друзів, сусідів, колег по роботі і т.д.).
Пам’ятайте, що з кожним наступним місяцем прострочення зобов’язань, кредитор або ж фактор стає все більш лояльним до боржника!
Після 1-2 місяців дзвінків компанії, яка придбала 6opги Манівео, як правило, слідують пропозиції позичальнику по списанню частини заборгованості. За правильного юридичного оформлення операцій прощення частини 6opгy, повернення тіла кредиту та лише частини процентів може бути хорошим варіантом вирішення боргового питання.
Клієнти Moneyveo, які взагалі не бажають повертати кредит повинні бути готовими до:
- Неприємностей в сім’ї, які можуть виникнути на підґрунті тиску колекторів.
- Вияснення ситуацій на роботі через регулярні дзвінки колегам та керівництву щодо складної фінансової ситуації боржника.
- Звільнення з роботи у разі загострення п 2.
- Приниження честі та гідності.
- Стягнення заборгованості через виконавчу службу за рішенням суду (ймовірність такого сценарію розвитку подій по кредиту МФО – мізерна).
- Погіршення стану здоров’я та психологічних розладів, які можуть виникнути на підґрунті перелічених вище наслідків негативного впливу.
Рекомендуємо прочитати – “Що роблять колектори з боржниками в Україні?”
Як боротися з Манівео?
Боротьбу з даним кредитором можна розділити на 2 частини:
- Попередження виникнення прострочки та зведення до мінімуму фінансових втрат.
- Закриття кредиту без психологічного тиску та зі списанням частини боргу.
Для того, щоб не потрапити на високі проценти та штрафні санкції Moneyveo потрібно:
- Правильно планувати сімейний бюджет таким чином, щоб мати змогу своєчасно сплатити кредит за пільговою процентною ставкою. Перегляньте всі свої витрати та відмовтесь на певний час від покупок, які не є критично важливими для Вас. Скорочення споживання, як правило, дає можливість зібрати необхідні кошти.
- Спробуйте отримати кредит в банку на закриття діючої заборгованості. На даний час все більше банків спрощують процедуру отримання кредиту та вимоги до позичальників. Так, Монобанк та АльфаБанк надають можливість подати онлайн заявку на кредит зі встановленням кредитного ліміту на картку. Окремі фінансові компанії видають кредити на більш тривалі строки зі щомісячними графіками погашення під 60-70% річних, що в десятеро нижче за проценти, які нараховує МФО.
- Якщо відсутня змога розрахуватись з кредитором повністю до закінчення строку дії кредитного договору – потрібно пролонгувати займ. Для продовження строку позики до 30 днів необхідно сплатити суму нарахованих процентів. Таким чином, проценти будуть нараховуватись за ставкою 1,7% в день, проте вдасться уникнути пені.
Боротися з Манівео у випадку, коли виникла прострочка, можна і потрібно! Ось деякі практичні поради як досягнути успіху в боротьбі за життя без боргів:
- Сплачуйте кредит лише в тому випадку, якщо бачите фінансову можливість погасити заборгованість повністю. Часткові оплати без розуміння «що буде далі», як правило, призводять до того, що позичальник сплачує пеню та, в кращому випадку, ще частину процентів, проте високі штрафні санкції за кредитом не дають можливості боржнику повністю виконати свої зобов’язання. Виникає ефект «бігу до фінішу», який щоразу віддаляють.
- Домовляйтесь з кредитором щодо списання частини 6opгy. Манівео, як правило, йде на поступки позичальникам після 2-х місяців прострочення. Найкращий спосіб домовленостей – це надіслати лист на юридичну адресу компанії з проханням списати пеню та частину процентів. Додатково можна просити встановлення графіку погашення рівними частинами протягом кількох місяців. В листі обов’язково потрібно зазначити причини неможливості оплати всієї суми 6opгy. У разі надання підтверджуючих документів (листка непрацездатності, виписки з історії хвороби, копії трудової книжки із записом про звільнення і т.д.), ймовірність отримання більш лояльних умов реструктуризації збільшується.
- Не ігноруйте дзвінків та листів кредитодавця. Варто час від часу перевіряти електронну пошту, а також поштову скриньку в будинку та інколи відповідати на телефонні дзвінки з онлайн-сервісу. Moneyveo періодично проводить акції для позичальників та самостійно пропонує списання частини боргу за умови сплати решти. Подібні пропозиції мають обмежений період дії, тому намагайтесь їх не пропускати.
- Не сприймайте залякування Манівео як можливі сценарії дій кредитора.
Пам’ятайте, що здоров’я та сім’я – це найдорожче з того, чим Ви володієте. Ніхто до Вас з описом майна не приїде і квартири так просто не забере! А здоров’я та психологічну рівновагу від спілкування з колекторами, на жаль, можна втратити.
Читайте також – “Як можна не платити онлайн кредит МФО“.
Навіть продаж кредиту факторинговій компанії та подача судового позову – це ще не вирок і точно кінець життя. Безвихідних ситуацій не буває! В боротьбі з Манівео дуже важливо мати терпіння, отримати підтримку рідних та друзів, а також пам’ятати про ті прості речі, які описані в даній статті.
А яким чином Вам вдається боротися з Moneyveo? Які методи на Вашу думку найбільш дієвими?