Щоденно десятки людей з поганою кредитною історією звертаються до нас за допомогою в отриманні кредиту. Виглядає це приблизно так:
- Автор: «Яка кількість кредитів у Вас?»
- Василь: «У мене 4 позики»
- Автор: «А скільки з них прострочені?»
- Василь: «Я все намагаюся сплачувати своєчасно!»
- Автор: «Вам це вдається? У Вас не має прострочень?»
- Василь: «Ну… по 6 мікрозаймам мене вже «дістають» колектори. Що порадите робити?»
Не дивно, коли людина, соромлячись своєї фінансової проблеми та власної неспроможності своєчасно виконувати взяті зобов’язання, приховує справжню кількість прострочених позик. Проте, гіршою є ситуація, коли боржник з відкритими прострочками не бажає бачити проблему, а вдягнувши «рожеві окуляри», свято продовжує вірити в можливість отримання нового кредиту. Де ж та грань, коли потрібно не відступати від надії, лишаючись з вірою в успішне вирішення фінансового питання та «холодний душ» реальності сьогодення, який приводить до почуттів після кількох отриманих відмов у кредитуванні?
Допомога в отриманні кредиту з поганою кредитною історією.
Що означає погана кредитна історія? Кожен із нас вкладає свій зміст в дане поняття: для одних людей погана КІ – це фінансові «проступки», які були в минулому по банківським кредитам, для інших – відкриті прострочення по діючим мікрозаймам. Тому, перш ніж визначитися з допомогою, пропонуємо розібратися, які кредитні історії бувають та як до них відносяться фінансові установи.
Рекомендуємо прочитати – «Як дізнатися власну кредитну історію: покрокова інструкція».
- Прострочення, які допускались строком до 30 днів по вже закритим кредитам. Подібні ситуації оцінюються кредиторами, як не суттєві фінансові складнощі в минулому, які вдалося подолати позичальнику.
- Прострочення до 7 днів з проведення платежів в минулому по відкритому кредиту. Заявник з такою КІ – людина, яка інколи «спіткається», проте виконує взяті зобов’язання. Банки, як правило, обережно відносяться до подібних позичальників, проте в позиці не відмовляють.
- Відкриті прострочки до 7 днів по діючій позиці. В такій ситуації фінансовим установам зрозуміло, що кредит запитується для закриття інших зобов’язань, а це вже прямий шлях до «боргової ями». Позичальник з такою КІ не є бажаним клієнтом банку.
- Прострочення понад 7 днів по діючим позикам. Людина з подібною кредитною історією – потенційно проблемний клієнт фінансової установи. Кредитори не бажають мати справу з такими позичальниками.
Для фінансових установ в нашій країні погана кредитна історія – це прострочення понад 30 днів по вже закритим кредитам та відриті прострочки по діючим позикам. Тому на запитання: «В якому банку можна отримати кредит з поганою кредитною історією в Україні?», відповідь у нас одна – «У жодному!» Банки в нашій країні є досить консервативними фінансовими установами, які при прийнятті рішення щодо кредитування керуються в першу чергу критерієм ризику: для них краще знайти причини відмови, а ніж задовольнити запит позичальника.
«А якщо дуже потрібно?» – тим більше в жодному разі не вдасться отримати банківський кредит з поганою КІ. Коли людина, перебуваючи в своєму «рожевому світі», формує певні ілюзії з приводу речей, що не мають жодного відношення до реальності, як правило, трапляються неприємності, яких ніхто не очікує. Свята віра позичальника в допомогу в отриманні кредитної карти з поганою кредитною історією, в більшості випадків закінчується черговою шахрайською схемою та «розводом» на гроші. «Помічники», які беруться вирішити всі питання з кредитом беруть плату за покращення кредитної історії та зникають у невідомому напрямку, лишаючи людину на одинці зі своїми фінансовими проблемами.
Для тих, хто шукає можливість терміново отримати кредит з поганою кредитною історією в Україні – ситуація ще складніша. Коли гроші потрібні швидко, у людини зникає здатність адекватно мислити та приймати зважені рішення. Зупинитися, оглянутися та спробувати оцінити пропозицію по кредитуванню на предмет реальності, просто бракує часу. Саме на людях, для яких терміновість передусім, шахраї легко збагачуються. Ось приклад з реальності: ввівши в пошуку Google «Допомога в отриманні кредиту» можемо побачити кілька сайтів, які активно рекламуються:
Коли ми перейдемо на перших 3 інтернет ресурси в ТОП пошуку, то побачимо, що всі вони зроблені по одному шаблону, мають однакову структуру та наповнення:
А ось ці сайти вже щось знайоме нагадують?
І пропонують вони стандартний перелік послуг, який аж надто «солодкий» для пересічного українця: кредит до 500 тис. грн. на строк до 5 років під 36 % річних від приватного інвестора, або через кредитного донора. Все прозоро і оперативно! На перший погляд, не можливо відмовитися від такої чудової пропозиції:
А якщо зазирнути в розділ «Контакти» дві компанії нібито працюють в різних містах та при цьому користуються одним номером мобільного телефону:
Все було б так просто, якби не так сумно. Яким чином працює шахрайська схема приватного інвестора, читайте в нашій статті. Одне можна сказати впевнено: жодної допомоги в отриманні кредиту людина не отримує, а через низький рівень фінансової грамотності в поєднанні з почуттям безвиході, лише позбавляється своїх кровно зароблених грошей. Найгіршими в цій ситуації є почуття, які переповнюють боржника: зневіра у будь яку допомогу, депресія, розчарування, відчай.
Тим не менше погана КІ – це не вирок. В Україні є фінансові установи де точно дадуть кредит з поганою кредитною історією:
- Ломбарди. Для ломбардів не важливо яка кредитна історія в позичальника, для них основне значення має застава. На даний час працюють кредитні установи не лише із заставою золота, але й мобільних телефонів, побутової техніки, особистих речей. Процентна ставка у ломбардах близько 0,5%-0,7% в день, що значно дорожче ніж у банках. Проте, коли банківське кредитування виявляється недоступним через погану КІ, ломбарди становлять реальну альтернативу.
- Фінансові компанії, які надають позики під заставу нерухомості, або автомобіля. Їх не цікавить кредитне минуле позичальника, при наявності застави кредитодавці із задоволенням нададуть фінансову підтримку. Сума кредиту за такими позиками не перевищує 80% вартості забезпечення, процентна ставка в місяць – 2% в доларах США, або 3% в гривнях. Договір, як правило, укладається на рік з правом продовження.
- Мікрофінансові компанії. Оскільки в даному випадку мова йде про беззаставне кредитування, то й процентні ставки тут «космічні»: 0% на перший кредит в мить перетворюється на 600% річних при простроченні. Зважайте, з відкритими прострочками МФО не кредитують!
Реальна допомога в отриманні кредиту з відкритими прострочками.
«Допоможу отримати кредит з відкритими прострочками» – оголошеннями подібного змісту переповнений інтернет. Де ж правда: з однієї сторони переконують, що не можливо отримати беззаставний кредит з поганою КІ, а з іншої – сотні рекламних повідомлень про готовність мало не миттєво надати потрібну позику без інформації про історію співпраці з кредитними установами:
Відсутність будь яких передоплат та прихованих комісії заманює тисячі людей в чергові тенета шахраїв. Навіть опечатка в оголошенні: «Негайно вирішуємо НАШІ проблеми», все-таки символічно відповідає правді: «Свої проблеми за рахунок чужих грошей «помічники» вирішують досить швидко». Як працюють подібного роду шахрайські схеми заробітку на довірливості українців читайте в нашій статті.
В розумінні автора, справжня допомога в отриманні кредиту з прострочками – це в першу чергу можливість вберегти позичальника від фінансових втрат, показавши справжню реальність бізнесу по заробітку грошей на довірливості людей, а лише в другу чергу – надати конкретні рекомендації по установам, куди варто звернутися за отриманням реальної фінансової допомоги.
Допомога в отримані кредиту боржникам.
Кредит без застави боржникам з поганою кредитною історією на сьогоднішній день – це місія нездійснена. І не тому, що ми не володіємо необхідною інформацією, чи не бажаємо допомогти людям, а тому, що це просто не реально! Якщо Ви на даний час читаєте ці рядки, то напевно уже випробували кілька варіантів самостійного вирішення питання з отримання фінансування. І коли «руки опустились», вирішили шукати допомогу у професіоналів. Але «помічники» – це такі ж люди, як ми з Вами, які не наділені понад можливостями. Вже давно закінчились ті часи, коли через знайомства та зв’язки можна були «вирішити» всі фінансові питання. На даний час доступність інформації в мережі інтернет максимально швидко зближує між собою кредитора та позичальника.
Інша справа, коли потрібна допомога в отриманні кредиту з великим фінансовим навантаженням: відсутність прострочень кардинально змінюють справу. Для кредитної установи позичальник, що сплачує діючі кредити, нехай навіть з останніх сил, все одно отримає більше шансів, ніж той, який порушив взяті зобов’язання. Для того, щоб кожна людина могла швидко оцінити ймовірність отримання кредиту та отримати конкретні рекомендації по фінансовим установам, куди варто звернутися, ми розробили безкоштовний сервіс. Потрібно відповісти всього на 7 простих запитань та отримати професійні висновки.
Допомога в отриманні кредиту з чорним списком.
Наявність прострочень по кредиту нерозривно пов’язано зі списком не бажаних клієнтів. У кожної фінансової установи є власний чорний список куди потрапляють: шахраї, люди з судимістю, а також ті, хто допускав прострочення в минулому та не повернув кредит. Фактично це позичальники, яких категорично не бажають бачити кредитні установа в списку своїх клієнтів. На рівні країни чорний список – це база Українського бюро кредитних історій, куди передається в тому числі негативна інформація від усіх фінансових організацій в нашій країні. За рахунок доступності інформації УБКІ, будь який кредитор може швидко оцінити репутацію людини, яка звернулася до нього за позикою.
Яким чином банк, або ж фінансова компанія мала б віднестись до заявника, який взяв кредит в іншому місці та не повернув? Яка ймовірність того, що людина змінилась та на даний час відповідально віднесеться до кредитних зобов’язань? Жодної! Тому всі намагання знайти допомогу в отриманні кредиту з чорним списком, або ж судимістю – це не більше ніж хаотичні метання зі сторони в сторону без перспективи отримати результат.
Зрозуміло, що «чорна мітка» в кредитних відносинах не присвоюється на все життя, і з плином часу можна поступово починати відновлювати довіру кредиторів. Але це точно не питання, які вирішуються через «помічників» та в короткий період часу.
Допомога в отриманні кредиту від працівників банку.
Більшість з нас добре пам’ятає ті часи, коли знайомства вирішували все. Через хороші особисті відносини в тому числі вирішувалися запити на кредитування. Звернувшись до працівника банку, за певну плату можна було «протягнути» питання отримання позики через керівництво фінансової установи. Навіть керуючі відділеннями були наділені достатніми повноваженнями у прийнятті рішень щодо кредитування.
В час коли не існувало єдиної бази кредитних історій, допомога в отриманні кредиту від працівника банку була фактично реальним варіантом вирішення фінансових питань для людей з поганою кредитною історією. Відсутність можливості провести належні перевірки платоспроможності та фінансової дисципліни позичальника, породжували корупцію в банківській системі, якою успішно користувалися «помічники».
Проте закінчились ті часи. Рішення щодо кредитування у банках в наш час приймаються колегіальним органом – кредитним комітетом на підставі об’єктивної оцінки кредитної угоди, скорингу та інформації з бюро кредитних історій. Не можливо зараз домовитися по допомогу в отриманні кредиту через службу безпеки банку, чи будь кого з працівників: рішення про кредитування не приймається одноосібно, а застосування автоматизованих систем в цьому процесі взагалі виключає фактор ручного втручання.
Кредит за відкат.
Допомога в отриманні кредиту за винагороду в нашій країні є звичним явищем, а ось оформлення позики за відкат – це з розряду не надто законних дій. Тим не менше, якщо існують запити людей типу: «Потрібен швидкий кредит за відкат», то відповідно й знаходяться розумні «ділки», які пропонують запрошувані послуги. Так звані «чорні брокери», готові наобіцяти золоті гори, аби сформувати у позичальника відчуття довіри та змусити його віддати власні заощадження. Не важливо за які «віртуальні» послуги буде проведена оплата: покращення кредитної історії, приїзд кредитного донора, страхування, чи видалення інформації з бази МФО. Значення має лише швидкість пошуку нової «жертви», яка повірить в існування нелегальної допомоги в отриманні кредиту.
Всі відкатні схеми стали здобутком історії. Не розраховуйте в наш час на доступні гроші з поганою кредитною репутацією. Ринок кредитування в Україні став настільки прозорим, що прослідкувати, яка фінансова установа та коли запитувала інформацію по людині, а також деталі кредитного рішення можна за лічені хвилини з мобільного телефону. Автоматизовані алгоритми обробки великих масивів персональних даних позичальника та прийняття рішення з приводу надання кредиту, фактично унеможливлюють використання не законних способів отримання зовнішнього фінансування. А стороння допомога в цьому питанні – це не більше ніж об’єктивна професійна оцінка кредитоспроможності позичальника з рекомендаціями фінансових установ, які з більшою ймовірністю зможуть надати кредит.