З ростом цін на ДСП та дефіцитом комплектуючих для виробництва меблів в Україні, все більшої популярності набувають нетрадиційні рішення зі створення предметів інтер’єру. Гофрокартон, який до недавнього часу використовувався виключно як пакувальний матеріал, легко може перетворюватись у оригінальні та функціональні дивани, стільці, столи, шафи, комоди та навіть ліжка. Мова йде не лише про лялькові меблі з картону, а й про можливість створення комплексних інтер’єрних рішень у квартирах та приватних будинках.
Виявляється картонні меблі здатні витримувати сотні кілограмів ваги та повноцінно експлуатуватися 5-10-ть років. При цьому їх не складно зробити своїми руками та навіть більше – створити бізнес по виробництву меблів з картону, який би орієнтувався на експорт. Отже, все по порядку…
Меблі з картону в Україні: плюси та мінуси.
Здавалося б для чого вигадувати велосипед, створюючи предмети інтер’єру з матеріалу, який не наділений потрібними характеристиками міцності та довговічності? Насправді подібні переконання людей є ілюзіями, або ж стереотипами, що не мають відношення до реальності. Рішення з виробництва тимчасових картонних стелажів для виставок та дитячих іграшок, поступово мігрували в повноцінні меблі з картону. Вже понад 15-ть років в Європі та Америці успішно використовують гофрокартон у якості матеріалу для облаштування житла.
Які переваги у картонних меблів?
- Екологічність. Матеріалом для виробництва слугує лише гофрокартон, який є результатом переробки вторинної сировини. Жодного клею, лаку чи іншого покриття, всі з’єднання комплектуючих відбуваються лише через стикування в спеціальних надрізах. Набридли меблі з картону? Достатньо просто віднести все на пункт прийому макулатури без забруднення навколишнього середовища.
- Низька вартість виробництва. Вартість 1 кв. м. трьохшарового гофрокартону – 0,5 дол. США, матеріал доступний як в листовій, так і в рулонній формі у будівельних супермаркетах. Середня собівартість готового виробу (наприклад: ліжка, або дивану) в 7-8 разів нижча, ніж аналогічного виробу з дерева чи ДСП.
- Легкість в транспортуванні. Всі меблі є легко розбірні, не потрібні шуроповерти та упаковка для перевезення. Зрештою, перенести навіть великогабаритні меблі не складно: вага шафи з картону та комоду не перевищує 10-ти кг. Недаремно картонні меблі називаються як ідеальне рішення для облаштування житла орендарями та студентами.
- Просте збирання. Складання елементів «картонного конструктора» не вимагає спеціальних інструментів чи знань: з цим завданням з легкістю справляться навіть підлітки.
- Стильний дизайн. Можливість зміни форми виробу та величезна колірна гамма надають меблям креативності та неповторності форм.
Недоліки меблів з картону:
- Вразливість. Під дією вологи матеріал виробу швидко втрачає свої характеристики та форму.
- Менш тривалий строк служби в порівнянні з меблями з дерева чи ДСП.
Меблі з картону своїми руками.
Для власноручного виробництва предметів інтер’єру з пресованого картону знадобляться:
- тришаровий, або ж п’ятишаровий гофрокартон з коробок чи будівельного супермаркету;
- канцелярський ніж із запасними лезами;
- рулетка;
- дерев’яна, або залізна лінійка (при відсутності – дошка ламінату для рівного обрізання елементів виробу);
- ножиці;
- олівець та гумка;
- дрібний наждачний папір для шліфування зрізів.
Нижче розмістимо фотографії найбільш вдалих виробів з картону своїми руками.
Ліжко з гофрокартону:
Альтернативний варіант виробу з коробками для зберігання:
Ще один спосіб виготовлення ліжка:
Диван з картону:
Шкаф, або ж стелаж з картону своїми руками:
Столик з картону:
Стілець та крісло з картону своїми руками:
Іграшкові меблі з картону:
Мебелі з картону: креслення, викройки та схеми.
Всі схеми та креслення готових виробів, які можна знайти в інтернеті діляться на 2-і категорії:
- Любительські – підготовлені, як правило, для дітей, без особливих естетичних рішень та характеристик міцності.
- Професійні – розроблені дизайнерами для облаштування квартир та будинків й враховують як особливості експлуатації так і реальні навантаження.
Десятки варіантів креслень та схем меблів з картону, що розроблені професійними дизайн-студіями з досвідом практичної експлуатації та відгуками клієнтів, розміщені на платформі Etsy.
Ось кілька прикладів:
Рекомендуємо прочитати – «Заробляти на акціях з Монобанком: просто та доступно»
Меблі з картону: купити.
Придбати готові меблі з картону, або ж замовити виробництво за власними кресленнями не складно, на сьогодні в Україні працює щонайменше 3-и компанії в даній сфері:
При цьому ціни на українські вироби з гофрокартону в 2-3 рази нижчі за європейські та американські аналоги:
- стіл на Etsy коштує 87,46 дол:
- картонне ліжко від виробника з Австралії – 132 дол. США:
- будиночок для кота на міжнародній торговій площадці – 110 дол.:
Таким чином, окрім варіантів купити картонні меблі в Україні для облаштування інтер’єру власного житла, в нашій країні є чималий потенціал експортних поставок готових виробів на європейський ринок. Дешеві сировина та робоча сила, а також низькі витрати на транспортування замовлень, роблять виробництво меблів з картону перспективною екологічною бізнес ідеєю для українців.
Читайте також – «Як написати бізнес план в Україні: практичні поради».
За послугами з бізнес планування та залучення під нього фінансування можете звертатися до нас. Розбір яких ідей бізнесу Ви хотіли б прочитати в наступних статтях? Пишіть в коментарях, а ми обов’язково підготуємо цікаві матеріали.