

Життя без турботи про завтрашній день… Жодних фінансових зобов’язань, лише стабільний пасивний дохід, який не потребує нових регулярних вкладень та дозволяє отримати максимальну насолоду від життя. Мрії невимовного романтика? Зовсім ні, реальні можливості кожного українця, який має за мету отримувати достойний дохід та готовий для цього докласти зусиль. Мова в цій статті піде не про інвестицію грошей, а про вкладення часу та власних «мізків» задля пасивного заробітку. Саме так, для початку доведеться попрацювати, але й результат здатен приємно здивувати.
Теоретиків по заробітку в інтернеті тисяч доларів без зусиль та затрат часу вдосталь. Ми ж дещо про інше: практичні способи отримання пасивного доходу, які протестували самі в реальному повсякденному житті в Україні. Отже, поїхали…
5 переваг в отриманні доходу в інтернеті.
Не кожен із нас оперує достатніми грошовими коштами для інвестування в матеріальні активи, але практично всі ми наділені здатністю мислити, аналізувати, створювати цінності. Українці готові платити за знання, експертність, досвід та працю інших людей, більше того – робити це регулярно. Найпростіший спосіб пасивного заробітку без суттєвих вкладень – створити корисний продукт в інтернеті та поділитися результатами прикладених зусиль. Які переваги пасивного доходу?
- Можливість розвивати вже здобуті знання та навички, в тому числі через навчання та постійну практику.
- Задоволення від улюбленої справи, адже через силу жодного заробітку на пасиві не побудуєш.
- Мотивуючий зворотній зв’язок від користувачів продуктом.
- Відсутність потреби в стартовому капіталі, або ж на початках потрібна лише невелика сума коштів.
- Відсутність кордонів для заробітку грошей: свобода людини в діях, можливість подорожувати та отримувати насолоду від життя.
- Створений корисний продукт здатен приносити його власнику стабільний дохід протягом кількох років після припинення активної роботи над ним.
Пасивний заробіток в інтернеті без вкладень: 8 способів.
Розглянемо ТОП-8 кращих варіантів отримання пасивного доходу в Україні, які не вимагають суттєвих фінансових вкладень, але потребують зусиль:
1. Власний блог. Створити свій блог в інтернеті не проблема: в наш час доступні кілька конструкторів сайтів (Wix, Weblium, tilda) та платформ (WordPress, Joomla, Opencart). В здобутті знань основ програмування та програмного коду немає необхідності, із запуском в світ власного блогу з легкістю впорається і сантехнік, і домогосподарка, яка захоплюється, для прикладу, рукоділлям чи кулінарією.
З сайту можна отримувати кілька джерел доходу:
- з реклами Google Ads;
- з продажу власних товарів, послуг чи інформаційних продуктів;
- з розміщення посилань на інші інтернет-ресурси;
- з розміщення рекламних статей.
Сума заробітку на сайті суттєво залежить від тематики ресурсу. Найдорожча реклама в темах: бізнес, криптовалюта, будівництво, іноземні мови, авто, туризм. Поряд з цим в тематиці розваг та наукової діяльності буде спостерігатися низька зацікавленість рекламодавців, а відповідно в рази нижчі рекламні бюджети. Не залежно від способу отримання доходу, відвідуваність сайту має вирішальне значення.
Пасивний дохід для початківця з власного блогу може складати кілька сотень доларів на місяць, через 6-12 місяців регулярної публікації якісного контенту цю суму реально збільшити до 1-1,5 тис. доларів США. Верхньої межі заробітку з сайту не має: все залежить вміння зібрати та зацікавити цільову аудиторію!
5 порад для створення сайту, який приноситиме пасивний дохід:
- обирайте добре знайому для себе тематику ресурсу. Більше того, писати потрібно про те, в чому глибоко розбираєтеся. Загальні фрази та загальновідомі істини в наш час нікого не цікавлять. А оскільки просування сайту на топові позиції – це перспектива 2-3-х років, то і тема повинна розкривати інтереси та захоплення автора. Наприклад: для вчителя в школі природнім буде створення сайту в тематиці предмету, який він викладає, з перспективою надання послуг репетиторства, приватних уроків чи проведення окремих лекцій. Людина, яка захоплюється автоподорожами із задоволенням може поділитися на сторінках свого сайту корисними та практичними матеріалами щодо самостійних поїздок по Європі на авто.
- оберіть вузьку нішу для власного ресурсу. Наприклад: для пересічного блогера відсутні шанси у просуванні в тематиці «Туризм». В цій широкій бізнес-ніші працюють редакційні колективи в сотні працівників, які публікують щоденно мільйони символів унікального та цінного контенту. В той же час авторські ресурси в тематиці «Життя в Тайланді» чи «Красоти Скандинавії», які нестимуть цінність для туристів любителів «трушності» і ексклюзивності, здатні зайняти ТОП позиції в пошуку.
- не бійтесь конкуренції. Якщо у вибраній ніші вже є кілька інтернет-ресурсів – це чудово! Даний факт свідчить про наявність читачів подібного контенту та рекламодавців, які готові платити гроші за рекламні інтеграції.
- виявіть «пробіли» конкурентів та зробіть власний сайт більш інформативним. Вдається це, як правило, за рахунок глибшого висвітлення тем в статтях, подання практичних матеріалів, інструкцій, відео та ін.
- створюйте сайт з любов’ю, як для себе. Вам, насамперед, повинен подобатись формат подачі інформації. Дослухайтесь до зауважень читачів, з вдячністю відносьтесь до критики. Постійно вдосконалюйте власний ресурс, додавайте цінності користувачам.
2. Ютюб канал. Пасивний дохід на YouTube – це можливість поєднати своє буденне життя, або ж хобі з джерелами заробітку. Кожен самостійно обирає варіанти відеоконтенту, які йому до вподоби: лайфстайл, огляди товарів, експертні матеріали, інтерв’ю, розваги, тощо. Від тематики каналу, цільової аудиторії та географії глядачів безпосередньо залежить заробіток автора.
Дохід від реклами Adsense на YouTube, який орієнтований на україномовну аудиторію, складає в середньому 0,3-0,5 дол. США за 1 000 переглядів реклами. Не важко порахувати: заробіток початківця, який публікує 6-8 відео в місяць з 10-тисячами переглядів кожного, становитиме всього 30 дол. США. В той же час, за 3-6 місяців цілком реально зібрати базу підписників в кілька десятків тисяч чоловік та вийти на рівень в 100 тис. переглядів відео. Пасивний дохід при цьому складе 400-600 дол. США в місяць. З набором мільйона переглядів на YouTube середньомісячний заробіток відеоблогера уже цілком може становити 3 000-5 000 доларів США.
Для розуміння: український підписник приносить в 30 разів менше доходу ніж американський. Орієнтація контенту на країни з вищим рівнем достатку дозволяє суттєво підвищити доходи від Ютюб.
При наявності понад 100 тисяч підписників, канал на YouTube стає привабливим майданчиком для рекламних інтеграцій. Розміщення партнерських відеороликів в поєднанні з власним контентом здатне збільшити пасивний дохід автора в кілька разів. На приклад, одна рекламна інтеграція на каналі з 200 тисячами підписників коштує 100-200 доларів США.
Ось кілька ключових моментів, які дозволять достойно заробляти на YouTube:
Потрібна фахова та об’єктивна оцінка Ваших інвестиційних ідей зі сторони чи порада у питаннях заощаджень та інвестицій – звертайтесь, із задоволенням поділимося досвідом та знаннями
- потурбуйтесь про якісний звук. Створення відеоконтенту з використанням смартфону чи фотоапарату середнього класу – цілком нормальна справа для початківця, а ось поганий звук глядачі не пробачать.
- створюйте справді цінний контент без «води» та копіювання матеріалів конкурентів, будьте унікальні, щирі та особливі у своїх роботах.
- заохочуйте глядачів коментувати та ставити лайки під відео: для цих цілей гарно працює суперечливий контент, який породжує активне обговорення. Алгоритми ютюб просувають лише ті матеріали, які користуються популярністю.
- публікуйте відео регулярно. Вихід нових цікавих відео кілька разів на тиждень дозволить отримати їх поширення та популяризацію платформою через розміщення в розділі «Рекомендовані», а це нові підписники та вищі заробітки.
«Про який пасивний дохід на YouTube йде мова, коли необхідно активно працювати, регулярно створюючи новий контент?» – запитає чимало читачів. Так, але в той же час публікація нових відео дозволяє залучати додаткових підписників, що переглядають в тому числі й «старі» матеріали, та генерують уже пасивний заробіток. Тому варто працювати над максимальною актуальністю своїх відео протягом тривалого часу.
3. Інстаграм чи ТІК ТОК сторінка. Якщо контент на Ютюб може «жити» роками та приносити його власнику пасивний дохід, то інстаграм чи ТІК ТОК матеріали мають реальний «строк придатності» кілька годин, максимум – днів. Тому дану категорію заробітку ми відносимо до умовно пасивної. З чого ж отримують дохід інстаграм та ТІК ТОК блогери?
А. Продажу товарів чи послуг партнерів: від 2% до 20% від виручки на продажах клієнтам, які перейшли за реферальним посиланням.
В. Рекламних інтеграцій. Бренди платять від 20-30 дол. США за рекламу на 30-ти тисячну аудиторію до 50 доларів США за можливість поширення інформації серед 100-а тисяч підписників.
С. За «злив трафіку» на ютюб канали де є можливість рекламної монетизації.
Заробіток в інстаграм та ТІК ТОК безпосредньо залежить від кількості підписників та якості зібраної аудиторії. Рекламні інтеграції у інстаграм блогерів з розважальним контентом для школярів на аудиторію 50-100 тис. чоловік, будуть коштувати кілька десятків доларів, тоді як тематика інвестицій чи подорожей для підписнків 35-45 років принесе автору в рази більший дохід.
4. Продаж власних фото та відео матеріалів. Хоббі з фото та відеозйомки при бажанні може перетворитися в стабільне джерело пасивного доходу в інтернеті.
За якісні фотографії предметів, композицій, природи та авторські відео роботи, що зняті в тому числі за допомогою дронів, люди готові платити десятки доларів. Продавати власні матеріали досить легко: достатньо їх завантажити на один, або кілька міжнародних стокових сервісів:
- Shutterstock. Покупець платить 1-3 дол. США за фото в рамках місячної підписки та близько 9 дол. США за разову купівлю. Придбати відео на сервісі можна по ціні 10-15 дол. США при підписці та близько 70 дол. США за разове завантаження. Автор матеріалів отримує від Shutterstock 15-40% від виручки з їх продажу.
- Istockphoto. Продати фото на даному сервісі можна в середньому за 2,5-10 дол. США. Відео на стоці коштує близько 60 дол. США. Комісія авторів складе 20-40% від продажу робіт I
- Depositphotos – ще один міжнародний фотосток з українським корінням. Доступні ціні та величезна база робіт (близько 100 млн. фото та 5 млн. відео) роблять його одним із найпопулярніших в світі. Стокові фотографії продаються на Depositphotos за 0,66-1,40 дол. США, відео – 9,56-17,80 дол. США, з яких половину забирає сервіс у якості своєї комісії.
Перевагою в співпраці зі стоками є можливість виставляти роботи одночасно на кількох майданчиках. При цьому кількість продажів сервісами не лімітується: при кожному завантаженні автор отримує належну йому комісію. Дохід залежіть від кількості завантажених робіт, їх якості, а основне – змісту, який вкладається у фото та відео.
Новачки отримують, як правило, 50-300 дол. США в місяць пасивного доходу на стоках, професіонали з великим портфоліо – близько 1000 дол. США. Характерним є те, що завантажені матеріали здатні роками приносити дохід його власнику.
5. Створення музичних творів та треків. В наш час попит на авторські музичні композиції набуває все більшого поширення: від YouTube каналів до веб сайтів та соціальних мереж. Пошукові системи в інтернеті відслідковують унікальність музичних творів та поширюють в першу чергу ті ресурси, які містять ліцензійні роботи.
Вартість місячної безлімітної підписки на музичні треки на DepositPhotos – 19 дол. США, Shutterstock та Premiumbeat – 49 дол. США. Автор отримує від 20% до 50% від виручки сервісу. Новачкам на створенні треків вдається заробляти 100-500 дол. США в місяць, професіоналам – понад 1500 дол. США.
6. Написання книги. Мова не стільки про видавництво класичної паперової книги, як про створення та поширення електронного та аудіо твору. В час глобальної діджиталізації електронні книги набувають все більшого розповсюдження. Гонорар автора залежить від цінності, яку він дарує своїм читачам, та вимірюється кількістю проданих примірників. При середній ціні електронної книги в Україні 3 дол. США, пасивний дохід автора-початківця може складати 500-1000 дол. США в місяць.
Продають книги через спеціальні книжкові торгові майданчики, наприклад: Yakaboo, Наш Формат
«У мене не має досвіду для написання книги», подібні переконання – це захисна реакція мозку, який не бажає напружуватися заради перспективи заробітку у майбутньому. Поряд з цим, створення та наповнення власного сайту досить гармонічно поєднується з написанням книги: окремі статті інтернет-ресурсу можуть бути розділами електронного твору. З іншої сторони безкоштовна книга, яка містить корисний та практичний матеріал, може слугувати чудовим рекламним інструментом просування власного сайту чи блогу.
7. Продаж професійних курсів, інфопродуктів.
Для людини, яка має знання та досвід в окремій вузькій ніші, існують можливості заробітку на навчанні людей. Так, інфобізнесменів, які пропонують інструменти як притягнути гроші або ж обіцяють подарувати «успішний успіх», в наш час більш ніж достатньо, проте люди будуть готові платити сотні доларів за експертність, практичність та глибокі знання теми.
Для того, щоб правильно обрати тематику свого курсу – організуйте безкоштовний вебінар. Відкрито діліться з людьми своїми знаннями, показуйте практичні приклади та кейси, багато спілкуйтеся в процесі. Проведення кількох онлайн курсів дозволить отримати коментарі та запитання від учнів, що в свою чергу дасть можливість вдосконалити власний інфопродукт та наповнити його тими матеріалами, які є найбільш затребуваними та цінними.
Для запису відеоуроку достатньо мати мобільний телефон та професійний мікрофон. Потурбуйтеся саме про наявність мікрофону, оскільки якість звуку та дикція в даній справі має вирішальне значення. Навчання роботи з окремими сервісами чи програмами можна проводити шляхом демонстрації екрану, а вивчення іноземних мов – через аудіо запис. Продаж інфопродуктів найпростіше здійснювати через власний сайт, де є можливість у статтях показати свою експертність та там же спрямувати читачів на придбання платного продукту.
Для тих, у кого не має сайту, але є бажання швидко спробувати себе у заробітку на курсах, є варіант розмістити свої освітні матеріали на спеціалізованій платформі – Udemy. Власники навчальних матеріалів отримують гроші з кожного продажу за вирахуванням комісії платформи. Середня вартість курсу – 10 дол. США., кількість продажів не обмежена.
Якщо є сумніви у своїх силах, або ж компетенції, можна звернутися до професіоналів, які надають послуги з просування експертів. Записом та просуванням освітніх продуктів в Україні займаються Genius Marketing та Superludi.
8. Створення інтернет-продукту в рамках своїх знань та досвіду. Мова йде про продаж власних розробок, які є результатом інтелектуальної праці. Для прикладу, IT спеціалісти можуть створювати спеціальні плагіни, тобто модулі, які використовуються для розширення функцій сайтів, як то приймання оплати чи відправка товарів через Нову пошту / Міст експрес, наприклад – dev-opencart.com. Середня вартість одного плагіна – 4 дол. США, кількість продажів вимірюється десятками в місяць.
Графічні дизайнери мають можливість отримувати пасивний дохід з продажу ними створених шаблонів сайтів через платформу Themeforest. Середня вартість 1-го шаблону складає 40 дол. США, при цьому кількість продажів не лімітована. Топові розробки протягом року продаються по кілька тисяч разів. Таким чином, щомісячний пасивний заробіток понад 1 тис. дол. США в цій ніші – цілком реальна справа.
Пасивний дохід в інтернеті без вкладень: практичні поради.
Як зрозуміти на скільки обрана справа є ефективною? Наприклад, за день на основній роботі Ви заробляєте 70 дол. США. Якщо на створення відео на ютюб каналі було затрачено 7-м годин і воно принесло протягом місяця 150 дол. США на рекламі та продовжує генерувати дохід, беззаперечно, пасивний дохід перевищує активний і це цікаво.
В цілому, розуміння правил вибору того чи іншого способу заробітку, дозволить не розчаруватись в короткостроковій перспективі та не зупинитись на півдорозі до «фінішу». Тому на останок, поділимося кількома важливими порадами:
- Успішність власної справи залежить від правильності її вибору: досягнути фінансових висот можна лише в тій сфері, від якої людина отримує справжнє задоволення. Якщо в процесі роботи важко відволіктися на важливі побутові речі, а години відпочинку із задоволенням скорочується задля заняття улюбленою справою – Ви на правильному шляху!
- Підходьте до питання заробітку з «холодною головою». Не варто на початках надмірно себе перевантажувати: без швидкого видимого результату є ймовірність просто вигоріти.
- Ставте чіткі реалістичні цілі на день, тиждень, місяць, рік та вимагайте від себе їх виконання. Внутрішня мотивація рухатись вперед – це реальна запорука успіху.
- Для росту пасивного доходу потрібно підтримувати обрану справу нехай і не великими зусиллями. З припиненням активності, заробіток почне поступово знижуватися.
- Знайдіть «команду підтримки» серед свого оточення. Для марафонця важливо відчувати користь від обраної справи.
- В процесі роботи намагайтеся концентруватися на своїх цілях: розуміння цінності створеного, допомагає з легкістю долати труднощі та невдачі, які супроводжують кожного.
Головна цінність для будь-кого із нас – це час. Спосіб його використання є вибором людини, який визначає майбутнє. Для когось праця на повний робочий день з оплатою, якої вистачає лише для забезпечення прожиткового мінімуму є прийнятним варіантом «існування», інші – цінять свободу дій та пересування, отримують насолоду від життя за рахунок створення пасивних джерел заробітку в інтернеті. Приємно, що з кожним роком частка других лише зростає. Приєднуйтесь і Ви!