Отримали СМС про продаж кредиту Сіроко Фінанс? Не дивно для позичальників Майкредит, КФ.ЮА, Дінеро та ще кількох інших МФО, які продають договори колекторам Сіроко.
Пройшов вже майже рік з моменту прострочки, дзвінки колекторів практично припинились і ось знову все спочатку? Зрозуміло, що факторингова компанія купує кредити не задля формування архіву документів, а в першу чергу – заробітку. Відповідно і колектори Сіроко Фінанс в своїй роботі докладають максимум зусиль для створення дискомфорту позичальнику та його оточенню, оскільки саме такий спосіб «вибивання боргів» дозволяє отримувати прибутки. З приводу того, чого очікувати від факторингової компанії та як правильно захищатись піде мова далі в статті.
Хто такі ТОВ «Сіроко Фінанс»?
ТОВ «Сіроко Фінанс» – це компанія, яка викупає кредитні договори у МФО та займається збором проблемної заборгованості.
Юридична особа зареєстрована 18.02.2019 року за адресою: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, буд.45, оф. 510А. Директором компанії є Матухно Семен Павлович, а власником – Катеринчик Роман Олегович, який є також фактичним власником Майкредит.
Сіроко Фінанс має статус фінансової установи та здійснює свою діяльність на підставі ліцензії з надання послуг факторингу.
Сіроко Фінанс колектори.
Більшість боржників знайома з методами та прийомами роботи працівників МФО, які займаються «телефонним терором». В своїй роботі мікрозайми допускають непоодинокі випадки порушення законодавства в спілкуванні з позичальником та розголошенні його персональних даних 3-м особам.
Чого ж очікувати від колекторів Сіроко? Факторингова компанія здійснює:
- телефонні дзвінки боржникам та його контактним особам;
- автоматичні телефонні дзвінки з записаним голосовим повідомленням;
- розсилання листів на e-mail та Укрпоштою за адресою проживання з описом наслідків неповернення боргу;
- відправку смс повідомлень та інформувань у вайбері;
- пошук людей з оточення позичальника, контакти яких не передавались кредитору, з подальшим їх інформуванням про наявність у боржника простроченої заборгованості та намірів щодо повернення коштів.
Розпочинається знайомство з Сіроко Фінанс з СМС повідомлення щодо відступлення права вимогу боргу, тобто інформування про так званий «продаж» кредиту:
Відразу факторингова компанія повідомляє нові реквізити для погашення кредиту з розрахунку на те, що знайдуться свідомі позичальники, які приймуть рішення швидко позбутися боргу задля уникнення чергового «телефонного терору».
Неконтактних клієнтів, які потрапили в роботу Сіроко, колектори всіляко намагаються вивести на контакт через інформування про намір зв’язатися з родичами та знайомими:
Якщо погашень від позичальника не надходить, в роботу включається так званий «помічник приватного виконавця» з метою поселити у боржника страх перед невідомими йому юридичними наслідками несплати:
Через кілька днів від Сіроко Фінанс слідує пропозиція з приводу добровільного врегулювання питання задля зупинення процедури виконавчого провадження:
У разі відсутності оплати, факторингова компанія повідомляє про свої наміри щодо самостійного списання грошей з картки:
Чи справді Сіроко готові вчиняти нотаріальні написи та розпочинати процедуру примусового стягнення через виконавчі провадження, спробуємо вияснити у відкритих реєстрах та відгуках тисяч інших боржників.
Єдиний державний реєстр боржників дозволяє проводити пошук по юридичній особі-стягувачу коштів. Так от, при спробі віднайти інформацію з приводу відкритих виконавчих проваджень по ТОВ «Сіроко Фінанс», отримали підтвердження, що факторингова компанія на даний час не застосовує примусове стягнення боргу по відношенню до позичальників:
Сіроко Фінанс: відгуки.
До чого реально варто бути готовим з колекторами? За відгуками позичальників, договори яких були продані Сіроко Фінанс, працівники факторингової компанії настирно, але досить ввічливо спілкуються з боржниками.
Наполегливі вимоги оплатити кредит з повідомленням про наміри зателефонувати родичам та колегам по роботі – ось основний прийом психологічного впливу, який застосовують колектори.
Для того, щоб переконати позичальника в серйозності намірів факторингової компанії, працівники Сіроко називають прізвища та імена людей з його оточення. Не важливо, що інформація застаріла, а інколи й просто не відповідає дійсності, сам факт володіння персональними даними 3-х осіб, змушує повірити в не надто приємний сценарій розвитку подій у разі відсутності оплати.
У відгуках боржників нерідко можна зустріти факти підвищення колекторами тону голосу з переходом на крик, а також дзвінки колегам по роботі з інформуванням їх про наявність прострочки.
Найчастіше колектори користуються e-mail розсилками, в яких намагаються пояснити боржникам, чого варто очікувати у разі неповернення кредиту. Більше того, в електронних листах можна зустріти й повідомлення про наміри примусового стягнення боргу факторинговою компанією.
Купує Сіроко Фінанс договори у таких МФО як: Майкредит, Дінеро, KF.UA, Форза, Кредит 7, Манібум.
Вцілому працівники факторингової компанії намагаються дотримуватись законодавства, не дозволяють собі прямі погрози на адресу позичальника та 3-х осіб, а про жодні фотоколажі в соціальних мережах й мови бути не може. Ось один із відгуків, який максимально об’єктивно характеризує Сіроко Фінанс:
Рекомендуємо прочитати – “Замучили кредити: як вийти із боргів?”
Сіроко Фінанс: суд.
Багатьох боржників, які допустили прострочення по кредиту понад 12 місяців, турбує питання: «Чи подає до суду ТОВ «Сіроко Фінанс»?». Для отримання відповіді звернемося до Єдиного реєстру судових рішень:
Як видно з даних реєстру, жодних судових позовів за Сіроко не зафіксовано. Таким чином, факторингова компанія більше на словах, ніж на практиці здійснює захист власних інтересів в судовому порядку.
Читайте також – “Новий Закон про колекторів: жорсткі обмеження для колекторських компаній в Україні”
Сіроко Фінанс: антиколектор.
Найбільшу неприємність боржникам МФО спричиняють дзвінки працівників факторингової компанії, а особливо ситуації, коли турбують людей з близького оточення позичальника.
Позбавитись нав’язливого спілкування, або ж отримати послуги антиколектора, в комунікаціях з Сіроко Фінанс так просто не вдасться: зупиняє їх лише погашення кредиту чи домовленість з приводу реструктуризації боргу. Після списання частини боргу та проведення позичальником першої оплати, по заздалегідь обумовленому графіку, всі дзвінки припиняються.
Якщо необхідна допомога по врегулюванню питання простроченої заборгованості в Сіроко Фінанс – звертайтесь, оперативно її надамо.
З якими прийомами по стягненню боргу факторинговою компанією Вам доводилось мати справу? Діліться в коментарях, а ми спробуємо надати їм об’єктивну оцінку.