

Надмірна впевненість в тому, що кредит отримати легко, не раз приводить до розчарування: не дають не лише іпотеку, а й відмовляють в елементарному – розстрочці на телефон та онлайн позиці. Чому відмовляють в кредиті, якщо кредитна історія хороша, або ж коли взагалі відсутня КІ? Яким чином банк приймає рішення кому дати запитуване фінансування, а кого відправити без грошей? На всі ці запитання і навіть трохи більше піде далі в статті.
Чому не дають розстрочку на телефон?
Здавалося б немає нічого простішого за придбання мобільного телефону в розстрочку: вибрав потрібну модель, надав кредитному менеджеру паспорт та ІПН і за кілька хвилин отримав новий девайс, підписавши необхідні документи.
Але не завжди все так просто. Отримавши відмову одного банку, у людини з’являється впевненість у помилці фінансової установи у прийнятті рішення, проте після кількох негативних відповідей по кредитній заявці – приходить розуміння не випадковості подій та розгубленість через власну неспроможність будь що змінити.
Так чому ж не дають кредит на мобільний телефон?
- Відсутність кредитної історії у позичальника. На жаль, банки не бажають мати справу з людьми, які є чистим «аркушем паперу» для них. Надавати позику заявнику без кредитної історії – це теж саме, що грати в рулетку. Це жодним чином не означає, що клієнт не поверне гроші, проте надмірний ризик в такій ситуації не співвимірний з дохідністю самої операції для банку.
- Вік позичальника 18-21 рік. Кредитування молодих людей, у яких відсутнє стабільне джерело доходів – завжди було не пріоритетним для фінансових установ.
- Занадто малий власний внесок позичальника. Ризиковість кредитної операції для банку визначається типом товару, який купується, та розміром першого внеску. Мобільний телефон завжди був для кредитних установ високоризиковим товаром, оскільки його швидко можна продати і це в свою чергу притягує шахраїв. З іншої сторони, придбання меблів в кредит, або ж пральної машини – операції, які практично не містять ризику для банку.
- «Проступки» в оплаті кредитів в минулому. Внесення до чорного списку – це найбільш складний для перевірки позичальником інструмент відмови. Про те, як дізнатися про наявність інформації в чорному списку банків читайте в нашій статті.
Чому не дають іпотеку в Україні?
Оформлення кредиту на довший період часу та під більш низькі проценти, в порівнянні зі споживчим кредитом, становить для фінансової установи підвищений ризик. Банки оцінюють на скільки запитуваною на ринку на даний час є спеціальність та кваліфікація позичальника і яка перспектива його працевлаштування на найближчі 5-10 років.
Залишок вільних коштів з врахуванням сімейних витрат повинен як мінімум втричі перевищувати розмір щомісячного платежу. Про жодні прострочення в минулому навіть й мови бути не може: банк не довірить великі суми коштів людині, яка допускала порушення виконання зобов’язань.
Не менш важливе значення для фінансової установи при прийнятті рішення щодо кредитування клієнта відіграє вартість забезпечення та його ліквідність. Отримати іпотеку завжди простіше коли мова йде про придбання відносно нового житлового фонду в місцях з хорошою транспортною розв’язкою. А вартість квартири, що пропонується в заставу, має на 20-40% перевищувати суму позики.
Отже, в яких випадках не дають іпотеку?
- При низьких офіційних доходах, або ж не можливості підтвердити джерела погашення кредиту, що запитується. Для банків важливо переконатися в стабільності неофіційних доходів, а також мати можливість перевірити їх розмір та регулярність виплат.
- При наявності прострочень в минулому. Банки, як правило, не бажають мати справу з клієнтами, які «спотикались» при погашенні інших позик.
- Через обмеження по віку: до дати закінчення кредитного договору вік позичальника не повинен перевищувати 65 років.
- При неможливості видати кредит в запитуваній сумі та відсутності змоги у позичальника збільшити розмір власного внеску.
Насправді причини чому не дають іпотеку можуть різнитися в залежності від соціального портрету позичальника, оцінки його платоспроможності та суб’єктивних критеріїв кожного конкретного банку. При спілкуванні з менеджером фінансової установи задавайте якомога більше питань щодо правил банку по відбору клієнта на іпотечне кредитування та співставляйте з роз’ясненнями, що наведені в нашій статті.
Рекомендуємо прочитати – «Чому не дають споживчий кредит у банку: 11 реальних причин відмови»
Чому Манівео не дає кредит?
Для людей, яким не доступне банківське кредитування через обмеження віку, або погану кредитну історію, отримання онлайн позики може виявитися «рятувальним кругом» в сповненому неприємних фінансових несподіванок житті. Але яке розчарування чекає на позичальника, коли при зверненні до мікрофінансової компанії, отримується відмова.
Чому не дають кредит онлайн?
Здавалося б МФО в наш час готові видавати позики всім без виключення не зважаючи на вік, кредитну історію чи фінансове навантаження. Процентна ставка в розмірі 600-700% річних з легкістю покриє всі втрати фінансової установи. Але насправді не все так просто з отриманням грошей онлайн, як про це говорять яскраві рекламні ролики. Чому не дають кредит в Манівео, в компанії, яка є лідером онлайн кредитування?
- Банківська картка, яка зазначається при поданні заявки на кредит, повинна належати позичальнику. Манівео відмовляє заявникам, які намагаються оформити позику на карту іншої особи. Як можна отримати мікрозайм на чужу картку читайте в нашій статті.
- Допущені помилки в персональних даних при заповненні заявки. Кредитор розцінює дані факти, як спробу шахрайства без наміру повернення грошей.
- Наявність діючих прострочень по відкритим кредитам. Якщо позичальник не може обслуговувати вже отримані позики, то про яке додаткове фінансове навантаження може бути мова?
- Велика кількість запитів кредитної історії в короткий період часу. Якщо протягом місяця кредитні установи більш ніж 10 разів запитували KI, це означає, що у людини є надмірна зацікавленість в отриманні грошей. Такий інтерес до кредитування досить швидко закінчується неплатоспроможністю позичальника, неможливістю виконувати взяті зобов’язання.
- Надмірна закредитованість позичальника. Якщо у заявника понад 20 відкритих кредитів МФО, малоймовірно, що Манівео погодиться рятувати людину від вірогідних прострочень, які наближаються.
Якщо не дають онлайн кредит – це перший «дзвіночок» того, що варто зупинитись в погоні за грошима і задуматись: можливо Ви щось до цього робили не так? Не всі життєві проблеми вирішуються грошима, а тим більше позиченими, які потрібно повертати. І навіть в ситуації боргової ями знайти вихід можливо, було б лише бажання прикладати зусилля для вирішення проблеми.
Чому не дають кредит з хорошою кредитною історією?
Наявність хорошої кредитної історії поняття дуже суперечливе: для позичальника історія обслуговування зобов’язань в минулому може бути відмінною, а для фінансової установи – незадовільною.
У клієнтів мікрофінансових організацій склалося таке помилкове враження, що основний критерій хорошої кредитної історії – це відсутність прострочень. Але мало хто замислюється над тим, що стоїть за зобов’язаннями, які відображені в кредитному звіті. Це не просто числа, а шалені проценти, які потрібно сплачувати за позиками МФО.
До нас неодноразово звертаються люди з проханням допомогти з перекредитуванням мікрозаймів. При цьому практично всі вони дивуються відмовам банків надати їм потрібні кошти. Відсутність прострочень по кредитам МФО вселяє у них впевненість того, що перед ними відкриті двері всіх фінансових установ і останні із задоволенням в будь який час прийдуть на допомогу та будуть готові надати кредит.
Желаете избавиться просроченных кредитов МФО и хотите забыть о долгах, как о страшном сне? Команда Финансового Клуба готова оказать профессиональную помощь.
Получить помощь!
Проте, правда досить жорстока до подібних «мрійників». Банки не бажають мати справу з позичальниками, які уклали кредитні договори на умовах сплати 600% річних. Шалене фінансове навантаження по обслуговуванню діючих позик зводить нанівець всі намагання людини зачепитись за «рятувальну соломинку».
Окрім цього, не є хорошою кредитною історією в розумінні кредитної установи, висока активність позичальника з пошуку грошей. Велика кількість запитів кредитної історії протягом 3-х останніх місяців говорить про серйозні проблеми у людини, яка запитує фінансування.
Тому відповідь на запитання: «Чому відмовляють в кредиті, якщо кредитна історія хороша?», доволі проста: «А чи насправді кредитний звіт містить підтвердження хорошої історії обслуговування позик?» Для відповіді на це запитання варто звернутися до бюро кредитних історій та безкоштовно запросити кредитний звіт, який в тому числі містить інформацію щодо кредитного рейтингу.
Кредитний рейтинг є оцінкою якості кредитної історії, яку дає УБКІ.
Зі своєї сторони ми підготували простий сервіс, який визначає вірогідність отримання кредиту після відповіді на 7 простих запитань. Окрім оцінки кредитоспроможності є можливість побачити конкретні рекомендації з приводу фінансових установ, які з найбільшою ймовірність зможуть задовільнити запит з отримання кредиту.
Чому не дають кредит, якщо не має кредитної історії?
Отримати кредит перший раз в Україні буває досить проблематично. Процес отримання позики без кредитної історії нагадує пошук першої роботу. Охоче працевлаштовують студента без досвіду роботи та великими амбіціями? Звичайно, ні. Для отримання молодою людиною роботи та зарплати, необхідно щоб роботодавець повірив в здібності майбутнього фахівця та бажання останнього наполегливо працювати, демонструючи результати.
Те ж саме стосується студентів та молодих людей, які перший раз намагаються взяти кредит. Якщо у позичальника не має кредитної історії – ймовірність для фінансової установи неповернення позики наближається до 50%. Звертатися до банків за споживчим кредитом – марна трата часу та зусиль.
Починати формувати позитивну кредитну історію варто з банківських карток. Подавати заявку на встановлення кредитного ліміту на пластик радимо після 3-4 місяців активного користування власними коштами на картці (з регулярним поповненням), або ж звернутися до того банку через який проводяться виплати стипендії, зарплати, чи соціальної допомоги.
Інший варіант – це оформити банківську розстрочку на придбання товару в магазині. Товарний кредит з великим першим внеском містить не високий ризик дефолту для банку. Окрім цього, чимало фінансових установ пропонують позики під 0,01% з 18-ти років, не вимагаючи при цьому кредитну історію.
Якщо Вам ніде не дають кредит, а гроші потрібні, спробуйте вияснити, що саме заважає кредиторам прийняти рішення на Вашу користь. Опускати руки точно не варто: у кожній, навіть самій складній ситуації є вихід. В наступній статті ми детально розберемо, що робити, якщо банки та фінансові компанії не дають кредит та де реально можна отримати гроші.
Діліться в коментарях своїми життєвими ситуаціями, коли Вам відмовили в отриманні позики, а ми зі своєї сторони спробуємо допомогти.