

Отримали повідомлення у додатку «Дія» про відкриття виконавчого провадження та блокування банківських рахунків за виконавчим написом Фінпром Маркет? Ситуація неприємна, але точно не катастрофічна… В рамках даної статті розберемо хто це Фінпром Маркет, чим займається дана компанія, ознайомимся з відгуками боржників та реальними стратегіями захисту.
Фінпром Маркет – що це?
Для того, щоб зрозуміти хто такий Фінпром Маркет звернемося до реєстру юридичних осіб:
Отже, ми маємо справу з компанією, яка зареєстрована у 2019 році за адресою: 08200, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Михайла Стельмаха, буд. 9А, оф. 204. Власником юридичної особи є Велікданов Сергій Костянтинович, директором – Яворський Роман Ігорович.
Фінпром Маркет має статус факторингової компанії (ліцензія з надання послуг факторингу видана Нацкомфінпослуг, згідно розпорядження № 857 від 12.05.2020 р.). А це означає, що компанія вправі «купувати» прострочені кредитні договори у банків та фінансовим компаній (МФО) та самостійно проводити заходи зі стягнення заборгованості.
Фінпром Маркет: чим займається?
Перше питання, яке постає перед боржником, якому заблокували банківські рахунки: «Хто обмежив мої права по використанню власних коштів у банку та на скільки законні такі дії?» Фінпром Маркет купує проблемні борги як у МФО, так і у колекторських компаній, зокрема: ЄАПБ, Кешап, Кешбері, Манібум, Кредит Плюс та ін.
Наступним кроком факторингова компанія передає десятки тисяч пакетів кредитних справ приватному нотаріусу для вчинення виконавчих написів: юридичних дій, результатом яких є отримання нотаріально посвідчених документів, що дають право заявнику розпочати виконавче провадження з арештом банківських рахунків. Дізнатися по кредиту якої компанії було накладено арешт та контакти приватного виконавця можна через Єдиний державний реєстр боржників.
У своїх діях по стягненню боргів Фінпром Маркет відрізняється від більшості колекторських компаній. Якщо ключові гравці ринку факторингу займаються «телефонним терором» боржників та їх оточення, то Фінпром – лише нотаріальними написами. По цій причині позичальники фінансових установ дізнаються про факт продажу боргу уже після отримання інформування в «Дія», або ж постанови про відкриття виконавчого провадження.
Фінпром Маркет: суд.
В розмові з працівниками факторингової компанії неодноразово можна почути про їхній намір стягувати борг в судовому порядку. Для того, щоб зрозуміти на скільки подібна інформація відповідає дійсності звернемося до реєстру судових рішень:
За 3-и роки роботи компанія була стороною у судових позовах 2 412 разів, це понад 800 рішень судів протягом року за участю Фінпром Маркет. Досить багато, навіть по мірках фінансового ринку України.
При більш детальному перегляді судових позовів стає зрозумілим, що компанія не є ініціатором розгляду всіх цих справ, а обирає позицію пасивного захисту:
В такий спосіб боржники визнають вчинені факторинговою компанією виконавчі написи як такі, які не підлягають виконанню. Це дозволяє закривати провадження та припиняти процедуру примусового стягнення.
Фінпром Маркет: відгуки.
За відгуками боржників Фінпром Маркет у своїй роботі дотримується принципу концентрації якомога більшої кількості договорів. Чимало позичальників скаржаться на те, що протягом року колекторська компанія придбала кілька їхніх кредитів у різних МФО та вчинила по всім виконавчі написи.
Поряд з цим колектори всіляко намагаються прискорити процес збору заборгованості через добровільну сплату боргу позичальниками. Для цього «збирачами» проводяться псевдо акції та розробляються спеціальні пропозиції:
Желаете избавиться просроченных кредитов МФО и хотите забыть о долгах, как о страшном сне? Команда Финансового Клуба готова оказать профессиональную помощь.
Получить помощь!
Своїх обіцянок по списанню нарахованих процентів та закриттю кредиту після сплати основної заборгованості, колектори дотримуються. Протягом 5-6-ти днів після виконання зобов’язань та сплати послуг виконавця, подають заяву до Державної виконавчої служби про закриття провадження.
Довідка про закриття кредиту у Фінпром Маркет платна та коштує 150 грн.
Захист від Фінпром Маркет.
За відгуками боржників Фінпром Маркет, компанія співпрацює з кількома приватними нотаріусами. Найбільша кількість виконавчих написів була посвідчена Остапенко Євгеном Михайловичем. Що характерно, арешт рахунків та стягнення до 50% від щомісячного офіційного заробітку боржника, здійснюється державним виконавцем.
Жодних дзвінків чи повідомлень про продаж договору позичальнику, як правило, не надсилається. За кілька тижнів після отримання Фінпром Маркет пакетів документів по придбаним боргам, колектори готують виконавчі написи. Інформування позичальників про початок процедури стягнення відбувається безпосередньо державним виконавцем через надсилання постанови про відкриття виконавчого провадження.
Читайте також – «Як колектори знаходять номери телефонів рідних: способи захисту?».
Варто розуміти, що дії колекторської компанії по примусовому стягненню боргу – це ще не кошти на їхньому рахунку. Існує кілька варіантів захисту від Фінпром Маркет:
- Отримати згоду компанії про закриття провадження після сплати лише тіла кредиту. Даний варіант врегулювання вигідний обом сторонам: кредитор повертає меншу суму, але без втрати часу, боржник позбувається арешту рахунків та шалених процентів.
- Подати судовий позов про визнання виконавчого напису як такого, який не підлягає виконанню. Паралельно, з метою призупинення процедури стягнення із заробітної плати, рекомендуємо направити до суду заяву про забезпечення позовних вимог.
На жаль, оскарження виконавчих написів згідно законодавства України, можливе лише в судовому порядку. Тим не менше, при подачі позову боржник отримує високу вірогідність вирішення питання на власну користь. Підтвердженням цього є інформація з реєстру судових рішень по тисячам позичальників, які позбулись примусового стягнення.
Окрім цього, бажання Фінпром Маркет домовлятись про списання нарахованих процентів після подачі позову боржником, свідчить про безперспективність юридичної процедури стягнення для колекторської компанії.
Рекомендуємо прочитати – «Коли очікувати закриття МФО в Україні?».
Фінпром Маркет: контакти.
Сайт компанії – finprommarket.uafin.net
Телефон Фінпром Маркет – 097 312 72 42, 093 505 13 76
Електронна пошта – finprommarket@gmail.com