Чергове виконавче провадження, але цього разу від незнайомої фінансової компанії К9… Відразу виникають питання: «Хто продав кредит?», «Чого очікувати від колекторів та чи мають вони право на подібні дії?» Все це ми далі розглянемо в статті, а також опублікуємо відгуки боржників.
Фінансова компанія К9: хто це?
ТОВ«ФК«К9» зареєстроване у 2021 році за адресою: 01054, м. Київ, вул. Ярославів Вал, буд. 14А. Директором компанії є Пилипенко Андрій Михайлович, власником – Фаткуллін Сергій Мунзилович.
У ТОВ«ФК«К9» є діюча ліцензія на надання послуг з факторингу (видана НБУ 02.07.2021 року):
Отже, К9 має законне право «купувати» прострочені кредитні договори у фінансових установ та здійснювати заходи зі стягнення боргу.
Фінансова компанія К9: відгуки.
За відгуками боржників ФК К9 співпрацює з кількома МФО, одна з яких ТОВ «Лінеура Україна» (ТМ Кредит 7). Борги продаються колекторській компанії після кількох місяців прострочення по ціні, що не перевищує 10% від суми основної заборгованості (без процентів).
Жодних дзвінків від фінансової компанії К9 не варто очікувати, колектори не тероризують позичальників та їх рідних. Більше того, є чимало скарг боржників на те, що компанія навіть не надсилає повідомлення про сам факт купівлі договору. Інформування про відступлення права вимоги, як правило, надходить від приватного виконавця у формі постанови про відкриття виконавчого провадження.
Нотаріальні написи вчиняються, як правило, приватними нотаріусами Київського міського нотаріального округу, зокрема: Золотих О.О., Журавльовою Л.М. Сума боргу для примусового стягнення значення не має: ФК К9 розпочинає процедуру як по кредитам в 2 000 грн., так і кілька десятків тисяч гривень.
На запити позичальників ФК К9 реагує не охоче. Неодноразово залишались без відповіді листи-прохання боржників про надання копій документів кредитної справи для анулювання виконавчого напису.
Суд з ФК К9.
Для розуміння того, чи звертається фінансова компанія К9 до суду, переглянемо записи в реєстрі судових рішень. За 1,5 роки діяльності колекторської компанії, її участь в судових засіданнях зафіксована лише 96 разів. При більш детальному вивченні питання захисту колекторами власних інтересів, вдалося встановити, що практично всі позови стосуються визнання виконавчих написів як таких, які не підлягають виконанню (фактично мова йде про їх відміну):
Таким чином, стратегія колекторів по збору заборгованості полягає у намаганні стягнути у боржників кошти в примусовому порядку, використавши на свою користь прогалини в діючому законодавстві України.
Для позичальника в такій ситуації лишається 2-а варіанти вирішення боргової проблеми:
- Прийняти стягнення за належне та повернути колекторській компанії загальну суму боргу, яка, як правило, в 4-6-ть разів перевищує суму кредиту.
- Звернутися з позовом до суду про анулювання виконавчого напису та зупинення процедури стягнення. Практики складання подібних позовних заяв більш ніж достатньо.
Кожен сам обирає правильний для нього шлях…
Читайте також – “Коли ліквідують фінансові та колекторські компанії в Україні?”
Фінансова компанія К9: контакти.
Телефон колекторської компанії: 093 214-60-67
Електронна пошта: fck9.client@gmail.com, sergey@fatkullin.com
Сайту фінансової компанії К9, на жаль, знайти не вдалося.
Яка практика взаємодії з ФК К9 склалася у Вас? Діліться в коментарях.