Отримали смс від eadr з вимогою сплати боргу? Незрозумілі повідомлення про заборгованість по кредиту в незнайомій компанії? Це перші ознаки того, що маєте справу з колекторами ЄАПБ!
Більшість банків та мікрофінансових компаній на певному етапі роботи з боржником спостерігає неефективність подальших дій по стягненню заборгованості та приймає рішення щодо «продажу» кредитів, або подачі судових позовів проти фінансово неспроможних позичальників. Однією з таких компаній, яка здійснює викуп боргів фінансових установ та працює з простроченою заборгованістю є Європейська агенція з повернення боргів (скорочено ЄАПБ).
Хто такі ЄАПБ?
Для відповіді на це запитання звернемося на сайт компанії.
Отже ТОВ «ФК «ЄАПБ» – це колекторська компанія, яка надає послуги по:
– стягненню боргів за договором доручення (за певний відсоток від суми погашення). Працює це таким чином: банк, або МФО укладає з eadr договір про співпрацю, відповідно до якого колектори діють від імені кредитора.
– «викупу» кредитних портфелів кредитних установ на підставі договорів факторингу. Після придбання кредитних договорів, Європейська агенція проводить активні заходи з погашення простроченої заборгованості, діючи в даному випадку від свого імені.
Відповідно до інформації з реєстру Мінюсту, ТОВ «ЄАПБ» зареєстроване в 2007 році, має статус фінансової установи та здійснює діяльність за юридичною адресою: 01032, м.Київ, вул. Симона Петлюри, будинок 30.
Власником компанії є Тігіпко Сергій Леонідович. Директор – Ревунов Роман Олегович.
Сайт ТОВ ЄАПБ
Офіційний сайт ЄАПБ – http://www.eadr.com.ua/
Європейська агенція з повернення боргів надає на своєму сайті повну та вичерпну інформацію щодо способів роботи та їх ефективності:
Із важливих опцій, інтернет-ресурс ЄАПБ містить:
– контактні номери телефонів;
– особистий кабінет клієнта;
– реквізити для погашення кредитів;
– опцію онлайн-оплати боргу.
Eadr особистий кабінет.
На сайті Європейської агенції є можливість будь-якому боржнику отримати вичерпну інформацію по своєму кредиту. Для цього використовується особистий кабінет позичальника, вхід в який доступний через «Реєстрація/увійти» у верхній частині екрану.
Ідентифікація боржника в eadr відбувається по 2-м обов’язковим полям:
- ідентифікаційний код;
- номер договору, або ідентифікатор кредитної справи – так званий PIN, який зазначається на листах, що надсилаються позичальникам Укрпоштою.
Далі заповнюються e-mail та пароль для створення облікового запису.
Надійшло смс від eadr.
Перше знайомство більшості боржників кредитних установ з ТОВ «ФК«ЄАПБ» починається саме з СМС повідомлення:
Таким чином колекторська компанія інформує щодо «придбання» проблемного кредиту, по якому розпочинає дії по стягненню боргу.
Співпрацює ЄАПБ з більшістю банків та мікрофінансових компаній, зокрема: Манівео, ТОВ «Гелексі» (ТМ Кешинський), Алекскредит, Дінеро, Ідея Банк, А-Банк, та ін.
У разі передачі кредитором договору позики до агенції на умовах комісії, боржники отримують інформування від eadr:
Цим повідомленням Європейська агенція з повернення боргів не обмежується: працівники компанії розпочинають телефонувати позичальнику, контактним особам, на роботу боржнику. Якщо зусилля колекторів виявилися безрезультатними: проводиться пошук телефонів близьких людей, контакти яких людина не надавала.
Найчастіше колекторська компанія практикує відправку СМС від eadr, або eadr pay з описом наслідків несплати кредиту та вимогами повернути борг.
Всі ці повідомлення покликані сформувати у позичальника відчуття тривоги, неспокою, побоювання за себе та своїх близьких. Як правило, саме за рахунок психологічного тиску колектори мають можливість отримувати погашення.
Рекомендуємо прочитати – “Що можуть зробити колектори боржнику в Україні?”
Eadr «розвод».
Після отримання СМС від eadr pay більшість клієнтів банків та МФО сприймає повідомлення як шахрайство, або «розвод» невідомих осіб. Кредит у ЄАПБ ніхто не отримував, то чому ж незнайомці вимагають гроші?
Юридичними підставами здійснювати заходи по стягненню заборгованості для Європейської агенції є укладений договір доручення з кредитною установою, або договір факторингу. Від чийого імені діють колектори суттєвого значення не має – в обох випадках боржників чекають:
- регулярні телефонні дзвінки за номерами телефонів, які залишали при оформленні кредиту. Будьте готові, що телефонуватимуть також особам, телефони яких Ви не залишали з проханням передати інформацію про зобов’язання, або ж сплатити борг.
- смс повідомлення з вимогами терміново повернути кредит;
- листи за адресою фактичного проживання позичальника та за адресою реєстрації.
Відчуття «розводу» від eadr може з’являтися в ситуаціях коли:
- Людина справді не оформляла кредит, але її номер телефону вказали родичі, або друзі під час заповнення заявки на отримання позики у якості контактної особи.
- Колектори самостійно віднайшли Ваші контакти, як пов’язаної (знайомої) особи по відношенню до позичальника.
- Шахраї скористалися ідентифікаційними даними людини на яку оформили онлайн кредит. Отримання позики через інтернет – досить простий процес, який не вимагає багато зусиль та документів. Спрощена процедура ідентифікації та верифікації особи позичальника, робить дану сферу привабливою для реалізації різноманітних шахрайським схем.
В будь якому випадку, отримане смс від eadr pay – це не завжди реальні зобов’язання, які необхідно виконувати. Якщо кредит не отримували, то й реагувати на прохання колекторів типу: «передайте інформацію», чи «допоможіть погасити позику» не варто. Здоров’я та нерви вартують дорожче, ніж допомога компанії, яка робить на цьому бізнес.
З іншої сторони, якщо склалася неприємна ситуація із заволодінням персональними даними та оформлення на них кредиту шахраями, не зволікайте – звертайтесь із заявою до поліції.
Варто відзначити, що ЄАПБ практикує також подачу судових позовів проти боржників. Якщо по більшості колекторських компаній – це не більше ніж слова, то для Європейської агенції з повернення боргів – реалії.
Читайте також – “Як правильно спілкуватися з колекторами в Україні?”
ЄАПБ суд.
Звернемося у відкритий реєстр судових рішень та проведемо перевірку по коду ЄДРПОУ:
З отриманої інформації видно, що колекторська компанія досить часто подає судові позови проти позичальників, які не виконують своїх зобов’язань: за весь час роботи eadr зареєстровано 9713 цивільних справ про стягнення боргу, рішення по більшості з яких ухвалено на користь кредитора.
Європейська агенція з повернення боргів: як боротися.
В словосполучення «боротися з колекторами» кожна особа вкладає свій зміст: для одної – це позбутися нав’язливих та не приємних дзвінків, для інших – не повертати позику взагалі. Ми притримуємося позиції: взяті зобов’язання потрібно виконувати, а якщо такої можливості не має – домовлятися про індивідуальні умови повернення кредиту. В такому випадку й «боротися» з Європейською агенцією не потрібно: після погодження графіку сплати позики, колектори припинять телефонні дзвінки.
ЄАПБ не цікаві пусті обіцянки, колекторам потрібні гроші у якості виконання зобов’язань боржників по сплаті кредитів. І навіть, якщо це буде не повна сума та не відразу одним платежем, колекторська компанія готова йти на компроміси.
Контакти ЄАПБ.
З питань врегулювання заборгованості з ЄАПБ потрібно звертатися за такими контактами:
068-499-85-97, 093-499-85-97, 050-499-85-97
Можна також скористатися телефоном гарячої лінії: 0-800-30-23-30 (безкоштовно для дзвінків зі всіх мобільних телефонів).
Варто звернути увагу, що адреса для листування ЄАПБ відрізняється від юридичної адреси:
07400, Україна, м. Бровари, Київська обл., вул. Лісова, буд. 2, 4-й поверх
Європейська агенція з повернення боргів: відгуки.
На тематичних сайтах не так часто доводиться читати відгуки про колекторську компанію типу: «вони спокійні», «надіслали 5 СМС та 2 листи з червоним написом і тиша», «не хамлять, не погрожують, спілкуються з притиском, але ввічливо». Це все саме про ЄАПБ. Основний персонал Європейської агенції – дівчата, яких навчили настирно мотивувати боржників на погашення боргу, проте робити це в рамках Закону.
Більшість позичальників турбує питання: «А чи приїжджають колектори Європейської агенції до дому?». За відгуками сотень людей, які мали справу з цією компанією: далі СМС з повідомленнями про візит справа не заходить, відсутня інформація стосовно реальних виїздів до боржників.
А от на скільки агенція бажає домовлятися з позичальниками про реструктуризацію боргу? ЄАПБ не дуже поспішає йти на поступки клієнтам та списувати частину заборгованості. Неодноразово боржникам доводилось отримувати відписки формату: «У компанії немає підстав для списання боргу, терміново сплатіть кредит», або «Надайте документи, які підтверджують Вашу неплатоспроможність і ми розглянемо звернення».
Якщо потрібна кваліфікована консультація чи юридична підтримка з питань закриття кредитів в ЄАПБ – звертайтесь, надамо необхідну допомогу.
Європейська агенція з повернення боргів: реквізити.
Реквізити для погашення кредитів в ЄАПБ:
Отримувач – ТОВ «ФК «Європейське агентство з повернення боргів»
Код ЄДРПОУ – 35625014
Рахунок отримувача – UA303395000000026500000127001
Призначення платежу: Погашення кредиту, згідно кредитного договору №____ від ______, ПІБ позичальника.