Отримали кредит в банку, або МФО, але після прострочення телефонують незнайомці та називаються КА Фактор? Незрозуміло яке відношення має невідома досі компанія до кредитних зобов’язань перед фінансовою установою? Чому вимагають сплатити гроші, якщо жодних договорів з компанією «Фактор» не укладалось? Які методи впливу на боржників застосовують та чого від них варто очікувати? Безліч питань, на які ми спробуємо відповісти в рамках даної статті.
Хто такі КА ФАКТОР?
Для відповіді на це питання звернемося до реєстру юридичних осіб:
Отже, КА Фактор – це колекторська компанія, яка надає послуги по збору простроченої кредитної заборгованості банкам та мікрофінансовим компаніям за окрему плату (процент від суми погашень).
Зареєстрована юридична особа в 2008 році, власник – Запорожченко Андрій Володимирович, директор – Садовський Максим Олександрович.
Варто відзначити, що Запорожченко А.В. є також власником ТОВ “ОПТІМА ФАКТОРИНГ”, яка веде пов’язану з ТОВ «КА«Фактор» діяльність.
КА Фактор: адреса.
Зареєстрована юридична особа за адресою: 04112, м. Київ, вул. Тимофія Шамрила, буд.4А.
Відповідно до інформації із сайту компанії «Фактор», її фактична адреса знаходиться за адресою реєстрації.
Позичальники фінансових установ часто цікавляться ліцензією колекторського агентства. Так от, відзначу, що ліцензія КА Фактор не потрібна, оскільки компанія не викупає кредити, а діяльність зі стягування платежів не підлягає ліцензуванню в Україні.
Колектори КА Фактор.
Які методи дії на позичальника використовує в своїй роботі колекторська компанія?
На своєму сайті колектори вказують 3 основні способи роботи з простроченою заборгованістю:
- Телефонні перемовини і особисті зустрічі.
- Судовий розгляд і арешт майна.
- Примусове стягнення по рішенню суду.
А тепер спробуємо розібратися, що з цього списку є правдою, а що не більше ніж чергове залякування боржників. Отже, чого ж насправді очікувати від КА ФАКТОР?
- телефонні вимоги повернути кредит та залякування наслідками несплати, а саме: блокування банківських рахунків, порушення кримінальної справи за статтею «Шахрайство», заборона виїзду за кордон, продаж боргу факторинговій компанії, і т. ін.;
- СМС від відправника «FACTOR» з описом дій, які колектори нібито мають намір здійснити по відношенню до боржника;
- «невтішні» наслідки не повернення кредиту у повідомленнях в вайбері;
- автоматичний телефонний обдзвін роботом;
- листи за адресою реєстрації з вимогою сплати заборгованості та залякуваннями розшуковими заходами, які начебто вже розпочаті.
Характерним в роботі колекторів є той факт, що телефонують вони не лише позичальнику, але і його рідним та близьким, в тому числі людям, телефони яких кредитору не надавались. Яким чином працівники компанії знаходять телефони з оточення боржника читайте в нашій статті.
Жодних особистих зустрічей колекторська компанія не практикує, це не більше ніж традиційне залякування організацій, які займаються збором простроченої заборгованості. З приводу судових позовів та примусового стягнення боргу розберемося далі, проаналізувавши інформацію з реєстру судових рішень.
Factor СМС.
Фантазія у співробітників колекторської компанії по підготовці СМС досить креативна: боржників протягом всього строку прострочки супроводжують вигадливі СМС повідомлення, ціль який поселити у головах людей неспокій та паніку, таким чином спровокувавши останніх здійснити погашення боргу.
Перше знайомство КА Фактор розпочинається з інформування щодо призначення фінансового інспектора та блокування картки:
Далі колектори повідомляють про намір обмежити виїзд боржника за кордон:
Наступним кроком будуть повідомлення про намір здійснення візиту виїзною групою для нібито оцінки та реалізації майна:
Зрозуміло, що оскільки жодного візиту не відбувається, потрібно й далі якимось чином підтримувати віру позичальників в «страшну історію» інспекторів регіональної служби. Здійснюють це через ствердження того, що на момент візиту боржника не було вдома і планується ще один виїзд за адресою проживання:
Якщо все вище перелічене не подіяло, КА Фактор нібито розпочинає кримінально-правовий аналіз справи та пошук ознак злочину:
Відносно новим віянням на ринку колекторських послуг стало право кредиторів звертатися до нотаріусів за виконавчим написом на кредитному договорі, що дає можливість розпочати виконавче провадження через приватного виконавця без рішення суду. Подібні дії досить швидко оскаржуються боржниками в судовому порядку, проте Фактор не лишається осторонь подібного інструменту психологічного впливу:
Зрозуміло, зразок документу – це не сам документ, проте навіть тримати в руках лист з не надто приємним змістом, в якому йдеться про примусове стягнення боргу та конфіскацію майна, не бажає жодна людина.
У якості підсилення переконання клієнта в примусовій реалізації майна через аукціон, колектори надсилають СМС від FACTOR:
А якщо весь цей ланцюжок повідомлень не подіяв, КА ФАКТОР нічого не лишається як протягнути боржнику «руку допомоги», щоб вивести його на контакт та змусити останнього зателефонувати:
КА ФАКТОР: відгуки.
За відгуками позичальників колекторська компанія працює з кредитами більшості МФО: Дінеро, Майкредит, KF.UA, Мілоан, Монетка, CreditPlus та ін. Способи впливу на боржників у колекторів різноманітні: як традиційні розповіді про те, що буде у разі несплати боргу, так і не зовсім стандартні – листи з актами опису майна та заявами до державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження.
Дієвим способом залякування для КА ФАКТОР є надсилання боржникам листів з повідомленням про візит на папері червоного кольору. Не зрозуміло, на які асоціації у позичальника при отриманні такого листа розраховує кредитор, але напевно, не дуже приємні.
Відгуки позичальників про працівників «Фактор» не надто хороші: телефонують в нічний час і в 7-00 ранку, «виносять мозок», більше всього дзвінків саме від них, дістають своїми залякуваннями. Звичним прийомом в роботі колекторів є повідомлення третім особам, яких позичальник не вказував під час заповнення заявки, про їх зобов’язання по кредиту у якості поручителів. Проте, звідки з’явилися такі зобов’язання в сторонніх людей лишається не зрозумілим фактом.
Відгукуються про Фактор позичальники не надто гарно, як зрештою і про більшість колекторських агентств, які спричинюють їм дискомфорт. Особливо «дістає» боржників робот, який десятки разів в день телефонує та вимагає оплату.
Рекомендуємо прочитати – “Допомога антиколектора: як отримати?”
КА Фактор: суд.
Колекторська компанія на своєму сайті дає можливість недвозначно зрозуміти, що у випадку ігнорування дзвінків, КА Фактор змушене буде звернутися до суду, а на етапі судового процесу вести будь які перемовини вже ніхто не буде:
А що насправді ми можемо побачити в реєстрі судових рішень по колекторській компанії Фактор?
Отриманих 165 рішень судів формують враження у позичальників про агресивний характер збору простроченої заборгованості колекторською компанією. Проте, якщо вникнути в суть питання та спробувати розібратись з датами подачі судових позовів, то загальна картина суттєво змінюється: протягом 3-х останніх років (2017-2019 років) по КА ФАКТОР зафіксовано всього 5 рішень судів, всі решта – датуються 2009-2016 роками.
А прийняті судові рішення за останні роки стосуються лише позичальників банків:
Читайте також – “Чи можуть МФО подати в суд по кредиту?”
Колекторське агентство Фактор: контакти.
Контакти колекторського агентства:
Телефони КА ФАКТОР: 044-585-10-55, 093-170-58-70
Електронна пошта: information@cafactor.com.ua
Рекомендуємо прочитати – “Багато мікрозаймів: відверта історія кредитної ями“.
КА Фактор: офіційний сайт.
Адреса офіційного сайту колекторської компанії Фактор – http://cafactor.com.ua/
Якби у Вас не складалися відносини з колекторським агентством, варто пам’ятати, що борги повертати потрібно. Не має змоги заплатити всю суму – домовляйтесь про часткове списання боргу. Вас не чують, не розуміють, чи не хочуть йти на поступки – не опускайте руки, будьте настирні, ситуація з простроченим боргом не вигідна нікому: ні Вам, ні кредитору. Якщо потрібна буде наша допомога з питань реструктуризації кредиту та погашення залишку протягом кількох місяців – звертайтесь, з радістю її надамо.