

Заморозка кредиту або ж відстрочка по сплаті чергових платежів – це перше, що цікавить позичальників фінансових установ, які виявились неспроможними своєчасно розрахуватися по оформленим позикам. Причин неплатоспроможності боржника кредитної установи може бути кілька: форс мажорні обставини в сім’ї, хвороба, втрата доходу, надмірна закредитованість, та ін.
Чимало людей, спробувавши легких та доступних позик МФО, в певний момент часу виявляє факт потрапляння до «боргової ями», вихід з якої один – зупинитися в хаотичних метаннях пошуку грошей та заморозити вже оформлені зобов’язання. З приводу того, як швидко отримати відстрочку по сплаті кредиту та зупинити нарахування шалених процентів в банках та мікрозаймах піде мова далі в статті.
Чи можна заморозити кредит в Україні?
Кожен з нас напевно розуміє, що фінансові установи, які надають позики, не є благодійними організаціями, і гроші в світі – це такий самий товар, як і продукти чи господарські товари, які ми купуємо щоденно. Тому природньо, отримуючи позику на певний термін потрібно розраховувати на щомісячне повернення частини тіла кредиту та сплату процентів за користування грошима. А що робити коли не має змоги розрахуватися з кредитором?
Домовлятися з фінансовою установою щодо заморозки кредиту! Зупинка нарахування процентів та можливість розраховуватись частинами протягом 3-12 місяців може бути «рятувальним кругом» в ситуації відсутності грошей та джерел для їх заробітку.
Заморозити кредит на певний час – це взаємовигідний спосіб вирішення боргового питання як для банку чи МФО, так і для позичальника. А як же відсутність благодійництва в роботі кредитних установ в Україні про які йшла мова? Все досить просто: коли для фінансових компаній з’являється ризик втрати власних коштів, що були видані у якості кредитів, питання заробітку відходить на інший план. Першочергово кредитор бажає мінімізувати ризики, повернувши своє, а лише потім оцінює можливості заробітку, яких в кінцевому підсумку може й не бути.
Як заморозити кредит в банку?
Банки в нашій країні досить консервативні в питаннях погодження пільгових умов повернення кредиту. Проте, правило ризику втрати коштів для них є особливо актуальним в ситуації управління залученими коштами вкладників, адже банк фактично є посередником між вкладником, який бажає заробити на своїх коштах, та позичальником, якому необхідне фінансування.
Для того, щоб заморозити кредит в банку необхідно надати до фінансової установи:
- Копії документів, які б засвідчували понесені непередбачені витрати, або ж відсутність фінансової можливості здійснення своєчасних оплат (трудової книжки з записом про звільнення, довідки про хворобу, свідоцтва про смерть близької людини, та ін.)
- Заяву на реструктуризацію боргу з конкретно сформульованим запитом відповідно до можливостей з повернення позики.
Зважайте, у банку не має обов’язку йти назустріч позичальнику та списувати частину боргу, натомість при розумінні спільної з боржником проблеми неповернення коштів – у фінансової установи досить швидко формується бажання провести реструктуризацію кредиту.
Як заморозити кредит в МФО?
Перша реакція МФО на прохання заморозити мікрозайм – пропозиція пролонгувати кредит або ж продовжити строк його користування. Здається логічний та простий спосіб недопустити прострочення та, як наслідок, дзвінки колекторів. Проте перш ніж погоджуватись на пролонгацію, спробуйте відверто відповісти на запитання: «Що станеться через місяць після закінчення цього «кредитного допінгу» та настання строку оплати? За рахунок яких коштів буде повертатись основна заборгованість?».
При відсутності відповідей на ці запитання або ж без впевненості у джерелах погашення боргу (не лише процентів) – забудьте «дружні» поради працівників МФО. Жодна пролонгація в такій ситуації не врятує від «боргової ями», а реальним виходом може стати зупинка нарахування процентів та штрафних санкцій або ж можливість заморозити мікрозайм.
Як саме заморозити кредит в МФО?
- Зупиніться в своїх бажаннях врятувати ситуацію через пролонгування кредитів – перестаньте викидати «гроші на вітер»!
- Підготуйте заяву на реструктуризацію боргу з описом обставин власної неплатоспроможності.
- Повідомте фінансову установу про ризики втрати ними коштів через Вашу надмірну закредитованість.
Жодним чином не випрошуйте бажаних для себе умов врегулювання боргу та не демонструйте таким чином велику зацікавленість. Відмовтесь від вислуховувань по телефону звинувачень та погроз працівників МФО в свою адресу: не варто випробовувати нервову систему.
Не розраховуйте на радість чи задоволення працівників мікрозаймів при зверненні про зупинку нарахування процентів. На простроченій заборгованості мікрофінансові компанії заробляють: прострочені проценти складають одне із суттєвих джерел їхніх доходів. Тому терпіння та час в цьому питанні точно знадобиться!
Чимало людей звертається до нас із запитанням: «Як заморозити кредит Манівео?». Відповідь доволі проста: в питанні зупинки нарахування процентів та штрафів Манівео нічим не відрізняється від решти МФО. Кредитна установа йде на зустріч позичальникам в ситуації високого ризику неповернення виданих у якості кредиту коштів.
Читайте також – “Як колектори дізнаються номера родичів та знайомих?”
Чи можна заморозити кредит на час служби в армії?
Законодавці в Україні подбали про соціальний захист військовослужбовців та їхніх близьких родичів, надавши їм право не сплачувати проценти та штрафні санкції на період проходження служби в армії.
Більше того, відповідно до п.15 ст.14 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» кредитодавці (як банки, так і мікрофінансові компанії) зобов’язані списати всі нараховані проценти, штрафи та пені, а випадку, коли оплати процентів вже мали місце в минулому – провести перерахунок зобов’язань і при наявності надмірно сплачених коштів – закрити кредит та повернути переплату.
Якщо банк або МФО відмовляє Вам у цьому – звертайтеся до них з офіційною заявою.
Рекомендуємо прочитати – “Коли закриють МФО в Україні?”
Чи можна «призупинити» кредит під час декрету?
Відстрочка по сплаті кредиту або зупинка нарахування процентів при вагітності чи після пологів не передбачена ні діючим законодавством, ні умовами кредитних договорів. Фінансові установи працюють на ринку України задля отримання прибутку не залежно від категорії позичальника, його соціального статусу чи життєвих обставин. Відсутність щомісячних доходів через декретну відпустку чи нерегулярність виплат, на жаль, не є тими обставинами, які дозволять боржнику з легкістю заморозити кредит чи вимагати у кредитора відстрочки по його сплаті. Але це не означає, що варто опускати руки та почати панікувати.
Ніхто не забороняє жінці, яка перебуває в декретній відпустці, звернутися до фінансової установи із заявою про реструктуризацію кредиту. Таким чином є можливість в доступній формі проінформувати банк або з МФО про складність ситуації з повернення боргу, яка може мати негативні наслідки для обох сторін договору.
Відстрочка по кредиту, зупинка нарахування процентів або ж списання частини боргу – все це форми реструктуризації, які можна отримати від фінансової установи у ситуації неплатоспроможності чи надмірної закредитованості. Але при цьому варто розуміти, що без прикладених зусиль, результати самі не з’являться. Наполегливість, терпіння, відсутність страху та контроль ситуації – це кращі помічники у вирішенні боргового питання.
Якщо потрібна наша допомога із заморозки кредиту – звертайтесь, із задоволенням її надамо.