Отримали чергове СМС по простроченому кредиту МФО, але відправник dg finance, або CREDITOR? Ласкаво просимо до клубу боржників, чиї кредити були продані фінансовій компанії – Довіра та Гарантія. В рамках даної статті спробуємо вияснити, що за фірма Діджи Фінанс, які методи впливу на позичальників вона застосовує, чи варто її боятися та як боротися з колекторами dg.
Хто такі DG Finance?
Клієнти МФО, отримавши СМС від незрозумілого відправника, відразу задаються питанням: «dg finance – що це?» Насправді, це скорочена транслітерація латиницею ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія», яка «купує» прострочені кредити у більшості мікрофінансових компаній, зокрема: Манівео, Дінеро, Мілоан, Глобал Кредит, Кредит Плюс, СОС Кредит, Майкредит, тощо.
Для того, щоб вияснити де знаходиться DG Finance та хто стоїть за ними, звернемося до Єдиного державного реєстру юридичних осіб:
Отже, ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія» зареєстровано 20.05.2013 року за адресою: м. Київ, вул. Авіаконструктора Ігоря Сікорського, буд. 8. Власником компанії є Демінський Сергій Анатолійович, а директором з травня 2014 року – Правник Олександр Петрович.
Оскільки Dgfinance має статус фінансової компанії, перевіримо наявність у неї ліцензії на сайті Нацкомфінпослуг. За результатами пошуку вдалося встановити, що Діджи Фінанс 11.05.2017 року розпорядженням №1592 було видано ліцензію з надання послуг факторингу. Таким чином, dg finance здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України.
DG Finance контакти.
Телефон гарячої лінії ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія» – 044 369 33 47.
Окрім цього у DG Finance є ряд інших стаціонарних та мобільних телефонів, які вони використовують в роботі з боржниками: 050 173 81 49, 067 353 29 93, 095 947 37 09, 050 173 81 49, 068 943 32 54, 044 290 96 44.
Електронна пошта факторингової компанії – info@dgfinance.com.ua.
Сайт Dgfinance також передбачає можливість контакту, оскільки містить форму зворотного зв’язку для відправки повідомлень.
DG Finance колектори.
Довіра та Гарантія позиціонує себе як компанія, яка надає послуги з:
- Досудового стягнення заборгованості;
- Soft-Collection;
- Стягнення заборгованості в судовому порядку;
- Викуп проблемної заборгованості.
Фактично вся робота даної факторингової компанії зводиться до консультування боржників з приводу юридичних аспектів та наслідків несплати боргу, тобто до залякувань позичальників, прострочені кредитні договори яких вони придбали.
В своїй роботі Dgfinance використовує такі інструменти:
- Відправку СМС повідомлень боржникам та їхнім контактним особам.
- Автоматичні телефонні дзвінки за номерами телефонів, які були отримані від МФО.
- Дзвінки за всіма номерами телефонів, які вдалося дістати факторинговій компанії (в т.ч. з використанням зовнішніх баз мобільних та стаціонарних номерів). Таким чином працівники Діджи Фінанс здійснюють психологічний вплив як на позичальника, так і на друзів, знайомих, родичів, колег по роботі і т.д. Зрештою, опрацьовують все оточення боржника з метою створення для нього дискомфортних умов, які змусять останнього сплатити кредит задля того, щоб «отримати спокій».
- Надсилання листів на адресу проживання та реєстрації. Листування має на меті продемонструвати позичальнику серйозність намірів факторингової компанії по стягненню простроченої заборгованості: через виїзні групи, суди, виконавчу службу, арешт рахунків, конфіскацію майна, та ін.
З приводу застосування не законних методів, то варто зазначити, що ТОВ «ФК«Довіра та Гарантія» не використовує в роботі погрози, приниження чи фізичні методи впливу на боржника.
Рекомендуємо прочитати – “Довгострокова позика на карту в Україні: де швидко оформити?”
DG Finance СМС.
Dg finance – це одна із небагатьох колекторських компаній, яка досить активно використовує відправку СМС-повідомлень позичальникам з метою повернення боргу. У Діджи розроблені кілька десятків різних текстів повідомлень, які надсилаються боржникам відповідно до певних сценаріїв.
Нормальним відгуком про роботу компанії вважається коментар типу: «Прийшла чергова смс-лякалка від dgfinance».
Будьте готові, що перший блок СМС – це інформування позичальника про «купівлю» ТОВ «ФК«Довіра та Гарантія» кредитного договору у МФО та завуальовані методи роботи компанії і незрозумілі наслідки несплати. Таким чином, новий кредитор намагається посіяти «зерно сумнівів» у головах боржників, які до цього часу так і не віднайшли грошей для того, щоб розрахуватися з мікрофінансовою компанією.
Пам’ятайте, що методи роботи, які застосовуватиме дана факторингова компанія до позичальника, можуть бути лише законними, оскільки діяльність ФК ліцензується і у разі виявлення фактів неправомірних дій ТОВ «ФК«Довіра та Гарантія», дана ліцензія може бути анульована регулятором – Нацкомфінпослуг.
Що стосується запиту до банків для розшуку коштів – це повна нісенітниця від DG Finance, яка жодним чином не може бути виконана. Оскільки інформація з приводу рахунків клієнта захищена банківською таємницею, подібні дії мають право здійснювати лише працівники виконавчої служби за рішенням суду!
Наступний блок СМС – це повідомлення, які покликані залякати боржника діями працівників фінансово-економічної безпеки факторингової компанії, а також штрафними санкціями.
Важливо розуміти, що ТОВ «ФК«Довіра та Гарантія» – це не благодійна організація і всі проценти та штрафи, які нараховані МФО відповідно до умов кредитного договору, вона буде намагатися стягнути з позичальника. А маніпулювання типу: «Сьогодні буде нараховано штраф, але Ви ще можете його відмінити», виглядає по меншій мірі комічно.
Третя черга СМС – це повідомлення, що мають за мету спровокувати боржника здійснити оплату по кредиту через побоювання особистих зустрічей працівників dgfinance з родичами та сусідами.
В першу чергу мова йде про намір спілкування служби безпеки Довіра та Гарантія з контактними особами позичальника. Ці повідомлення варто розцінювати не більше ніж спроби dg «вселити» в голови боржників впевненість в тому, що виїзди та зустрічі точно будуть і їх наслідки далеко не найкращі.
Наступний блок СМС – це інформування боржника про точні дату та час візиту та осіб, які здійснюватимуть виїзд до нього.
Напевно, працівники DG Finance, які складали тексти даних повідомлень, вважали, що зазначення прізвищ конкретних людей, які планують завітати за адресою проживання боржника, мали б залякати останнього. Тим більше, коли виїзна група «уже у Вашому районі» та ще й зі статистикою, яка говорить, що в 89,2% клієнтів МФО сплачують кредити після візиту.
Проте, Ви повинні розуміти, що зазначені вище прізвища працівників виїзної групи фігурують ще у тисячах СМС повідомленнях, які одночасно розсилаються боржникам зі всієї території України. При цьому факторингова компанія не дуже хвилюється з приводу того, що таке інформування може виглядати не зовсім правдиво для клієнта: дата та час візиту лишаються незмінними у всіх СМС.
І якщо всі ці заходи не подіяли на позичальника, Довіра та Гарантія вдається до звинувачень боржника у шахрайстві та у здійсненні фінансового злочину:
З приводу даних повідомлень пам’ятайте, що жоден із фактів неповернення позики кредитору не може розцінюватись як кримінальний злочин. Фінансова компанія свого часу взяла на себе ризик видати Вам кредит під сотні процентів річних, таким чином заклала ймовірність його неповернення у ті «космічні» проценти, які на даний час і вимагає.
Читайте також – «Що буде, якщо не платити онлайн кредит в Україні?».
Відгуки про компанію Довіра та Гарантія.
Відгуки боржників про фінансову компанію Довіра та Гарантія не найкращі, як і по більшості факторингових компаній. А все тому, що дії DG Finance в першу чергу покликані створити психологічний та моральний дискомфорт для боржника, який і змусить його до активних дій з пошуку грошей для закриття кредиту.
На форумах МФО активно обговорюються особливості роботи dg finance, позичальники діляться враженнями від спілкування з працівниками факторингової компанії по телефону, коментують кумедні СМС-повідомлення. Вцілому, всі відгуки боржників про Діджи Фінанс зводяться до:
- В більшості випадків компанія не поспішає належним чином інформувати клієнтів про «купівлю» кредитних договорів. Вона обмежується коротким СМС, а на письмовий запит договору про відступлення права вимоги – запрошує відвідати власний офіс у м. Києві, де працівник і покаже необхідні документи.
- Досить багато кредитних справ до ТОВ «ФК«Довіра та Гарантія» потрапляє від ТОВ «Таліон Плюс», яке нібито «придбало», а потім і перепродало кредитні договори Манівео.
- Особливістю роботи даної факторингової компанії є те, що вона, на відміну від ТОВ «ФК«Кредит-Капітал», не продовжує нараховувати проценти та штрафні санкції після придбання кредитів.
- Телефонують на початках працівники dg finance по кілька разів на день, але з часом їх інтенсивність зменшується до 1-2 дзвінків на тиждень.
- Досить активно займаються пошуком та опрацюванням контактів осіб, які якимось чином пов’язані з позичальником. На форумах, боржники МФО повідомляють про факти дзвінків співробітників Довіра та Гарантія до їхніх знайомих, з якими позичальники по кілька років не підтримують зв’язок. При цьому, третіх осіб по незрозумілій причині називають поручителями…В даному випадку можна припустити, що новим кредитором використовуються в роботі зовнішні бази номерів телефонів, які містять застарілу інформацію з приводу зв’язків боржників.
- Основний психологічний вплив на позичальника здійснюють через смс-повідомлення із досить суперечливим змістом.
Рекомендуємо прочитати – “Що роблять колектори з боржниками в Україні? Реалії сьогоднішніх днів“.
DG Finance суд.
Для того, щоб розібратися чи подає Довіра та Гарантія в суд на боржників, перевіримо інформацію по компанії в реєстрі судових рішень.
На дату написання цієї статті DG Finance фігурує в 3672 судових справах. Проте турбуватися позичальникам МФО з цього приводу не варто. Практично всі судові позови зводяться до:
- заміни сторони виконавчого провадження по кредитам банків, які, як правило, були придбані через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб;
- заміни сторони стягувача;
- стягнення заборгованості з боржника по банківським кредитам.
Переглянувши близько 300 найбільш «свіжих» судових позовів, не вдалося віднайти жодного, який би стосувався стягнення заборгованості за кредитом МФО.
Читайте також – «Чи можна законно не повертати мікрокредит в Україні?».
Як боротися з колекторами Довіра та Гарантія.
Для боротьби з факторинговою компанією потрібно розуміти та виконувати, на перший погляд, прості речі:
- Якнайменше відповідайте на телефонні дзвінки з незнайомих номерів. Чим менше у колекторів буде успішних контактів з Вами, тим більше спокою – отримаєте.
- Не терпіть «виливання багнюки» на Вас колектором в процесі телефонного дзвінка. Якщо такий випадок і трапився – прощайтеся і кладіть слухавку.
- Попередьте всіх родичів та друзів про фінансові клопоти, які доводиться вирішувати та проінструктуйте їх з приводу відповіді на дзвінки колекторів. Найкраще подавати інформацію по телефону в форматі: «З боржником не спілкуюся та не знаю його місцезнаходження», «Ви помилилися номером, я таку людину не знаю». Якщо це не допомогло – змініть рідним СІМ-карти та в жодному разі не «світіть» нові телефонні номери в банку при отриманні картки та тим людям, у порядності яких Ви не впевнені.
- Не переймайтесь з приводу візитів виїзної групи, ніхто ні до кого не їздить! Якби колектори виїжджали до своїх боржників, то факторингова компанія вже б давно збанкрутувала.
- Не бійтеся судів та конфіскації майна. Жодної конфіскації без рішення суду бути не може! А судова практика колекторів показує, що вони готові судитися з боржниками лише по банківським кредитам (в більшій мірі заставним), але не по договорам позики МФО.
- Прийміть для себе рішення: яку суму Ви готові оплатити для закриття кредиту? Це лише тіло кредиту, або окрім тіла ще й частину процентів – в будь якому випадку пропонуйте конкретний спосіб врегулювання заборгованості факторинговій компанії. Всі дії варто проводити в правовому полі – письмово, надіславши заяву на реструктуризацію на адресу місцезнаходження компанії. А оплату проводити лише після отримання відповіді в письмовій формі з умовами погашення, які відповідають Вашим очікуванням.
- Після закриття кредиту надішліть запит на колекторів щодо отримання довідки про повне виконання зобов’язань.
Читайте також – «Як не повертати онлайн кредит в Україні».
На стороні боржника – закон, який достатньо його захищає та створює передумови для досягнення компромісу з ТОВ «ФК«Довіра та Гарантія»! Боротися з DG Finance насправді не складно, необхідно лише бути впевненим і послідовним в своїх діях та жодного разу не сумніватися в успішному результаті – закритті кредиту.