Отримали СМС від відправника debtfort щодо 4-х годин для сплати боргу? Телефонують невідомі люди з компанії Дебтфорт та вимагають повернути кредит? Ви маєте справу з колекторами, робота яких полягає у зборах простроченої заборгованості по кредитам банків та мікрофінансових компаній. В рамках даної статті пропонуємо розібратися хто такі debtfort, чого очікувати від колекторської компанії та які методи впливу на боржників вони застосовують.
Debtfort: що це таке?
ТОВ «Дебтфорт Україна» – це юридична особа, яка надає послуги зі стягнення заборгованості з позичальників, які не виконують своєчасно свої зобов’язання за кредитами фінансових установ. Зареєстрована компанія за адресою: 04116, м.Київ, вул. Шолуденка, будинок 3, офіс 307. Власники: фізична особа громадянин Швеції та Кредит Експрес Груп Бі.Ві., що пов’язана з ТОВ «Кредитекспрес Юкрейн».
Директор ТОВ «Дебтфорт Україна» – Чернишук Ольга Леонідівна.
Debtfort колектори.
Який же статус у Дебтфорт і чи мають право працівники цієї компанії телефонувати позичальникам, що не укладали з ними жодних договорів?
- Юридична особа не має статус фінансової компанії, а фактично представляє собою контакт-центр по роботі з боржниками.
- Колектори працюють від імені банку, або МФО на підставі укладеного договору комісії, або доручення, відповідно до якого debtfort за власні кошти та своїми силами здійснює заходи з повернення прострочених кредитів.
- Кредитні договори, які укладаються з фінансовими установами містять письмову згоду позичальника на передачу інформації щодо нього та його зобов’язань третім особам без будь якого додаткового погодження. Таким чином передача кредитних договорів в роботу ТОВ «Дебтфорт Україна» відповідає вимогам чинного законодавства.
Чого очікувати від колекторів та які способи впливу на боржників вони застосовують?
- Телефонні дзвінки позичальнику та його контактним особам з вимогою терміново повернути борг.
- Повідомлення в вайбері, СМС, електронні листи з інформацією про порушення строків оплати та описом наслідків не повернення кредиту.
- Автоматичний телефонний продзвон осіб, контакти яких було передано кредитором.
- Листи за адресою реєстрації та проживання зі звинуваченням у шахрайстві та інформуванням щодо подачі судового позову.
Працівники колекторської компанії можуть також здійснювати пошук додаткових контактів пов’язаних з боржником людей, для можливості випливу на позичальника через його оточення. Про те, як колектори дізнаються номера телефонів родичів та близьких читайте в нашій статті.
Особливістю роботи Дебтфорт так як і Кредитекспрес є відправка боржникам листів-вимог по сплаті кредиту зі зразком судової повістки. На перший погляд документ виглядає цілком реалістично: «Повістка* про виклик до суду» із зазначенням найменування та адреси суду, ПІБ позичальника, суті справи та дати і часу розгляду.
Але мало хто з боржників звертає увагу на ледь примітну приписку в кінці документу: «Зразок наданий для ознайомлення з деталями судових повісток, що використовуються Судами України…Цей документ не є оригіналом судової повістки.» Гадаю, висновки щодо цілі надсилання такого документу Ви вже зробили, коментарі зайві.
Debtfort смс.
Знайомство з ТОВ «Дебтфорт» розпочинається, як правило, з традиційного повідомлення про передачу договору банком чи фінансовою компанією:
Після цього слідує ряд повідомлень щодо наслідків несплати боргу:
- Блокування банківських рахунків:
- Звернення до правоохоронних органів з підозрою у шахрайстві
Якщо позичальник не контактний, то для того, щоб вивести його на спілкування з працівниками колекторської компанії, debtfort інформує з приводу важливої інформації, яку терміново потрібно повідомити боржнику:
Стратегія СМС розсилок ТОВ «Дебтфорт Україна» – отримати максимальну кількість можливостей спілкування як з позичальниками, так і контактними особами. При чому, на своєму сайті колекторська компанії дає детальні рекомендації того, як реагувати тій чи іншій людині на отримані СМС:
Найбільш цікавими є поради Debtfort для родичів та знайомих. Першим – компанія рекомендує повернути позику за боржника, а другим – пропонує розповісти колектору всю відому їм інформацію про позичальника. Якщо особа в СМС Вам не відома – не так просто буде позбутися повідомлень та дзвінків: для цього пропонується пройти анкетування, де потрібно буде довести той факт, що Ви з боржником чужі люди.
Дебтфорт відгуки.
За відгуками позичальників фінансових установ ТОВ «Дебтфорт Україна» співпрацює з багатьма банками та фінансовими компаніями, зокрема: ОТП банк, ПУМБ, А-банк, Топ Кредит, Алекскредит, Кредитон, Кешбері, Гроші Всім, Джобер, Майкредит та ін.
Прямих погроз та хамства в розмовах працівники колекторської компанії не застосовують, проте переговори на підвищених тонах для них – це звичне явище. Особливістю роботи Дебтфорт є періодична відправка листів за адресою реєстрації боржників і у випадку дзвінка будь-якої особи за номером телефону, який зазначений в листі, контакт людини автоматично потрапляє в базу автообдзвону колекторської компанії.
Тим не менше відгуки про debtfort не погані: «культурно просять гроші», «вони спокійні», «просто допомагають МФО або банку повернути кредит», «телефонують через день, життя не дають».
Читайте також – “Як правильно розмовляти з колекторами: реальні поради“.
Дебтфорт суд.
Найбільшим страхом для основної кількості боржників є суд. Чомусь так історично склалося в Україні: позичальники з простроченими боргами схильні вірити в те, що в один момент часу за рішенням суду можуть лишитися на вулиці без засобів для існування. Подібні стереотипи посилює в боржниках debtfort:
Але слова лишаються словами, будь-яку отриману інформацію потрібно перевіряти. Звернемося до реєстру судових рішень за інформацію щодо судових позовів ТОВ «Дебтфорт Україна»:
Отже, за 4 роки роботи колекторської компанії, Debtfort прийняла участь лише в 10 судових засіданнях. При цьому, більшість позовів стосується стягнення простроченої заборгованості з фінансових компаній, які не розрахувалися за колекторські послуги.
Один із позовів позичальників стосувався встановлення відсутності зобов’язань перед ПУМБ та ТОВ «Дебтфорт Україна». Судовий позов було виграно фізичною особою-позивачем:
Проте, Debtfort на своєму сайті продовжує надавати рекомендації по необхідності контактувати з його працівниками, проводити оплати по кредиту без перерв в часі, очікувати рішення суду у разі відсутності платежів і погашати позику до початку процедури примусового стягнення:
Рекомендуємо прочитати – “Суд з МФО: реальність чи обман?”
Debtfort: сайт, контакти.
Сайт ТОВ «Дебтфорт Україна» – http://debtfort.com/
Контакти Дебтфорт:
- Телефони – 0-800-300162, 0-800-300316;
- Електронна пошта – info@debtfort.com
Якщо так трапилося, що Ваш кредит було передано в роботу колекторської компанії Дебтфорт, точно не потрібно робити з цього трагедію. Варто розуміти, що кожен робить свою роботу: обов’язки колектора – телефонувати та вимагати повернення боргу, зобов’язання позичальника – розрахуватися з кредитором. Якщо грошей на повернення кредиту не має на даний час, це не означає, що з фінансовою установою не можна досягнути компромісу. Списання частини боргу та сплата залишку протягом кількох місяців може бути хорошим варіантом вирішенням боргового питання для обох сторін.
Якщо потрібна буде наша допомога з реструктуризації простроченого кредиту, або інших питань, які стосуються позик – звертайтесь, з радістю її надамо. Бажаємо всім фінансових успіхів та життя без боргів!