В Україні, зазвичай, допомогу в погашенні прострочених кредитів, позичальники починають шукати вже тоді, коли весь дохід витрачається на пролонгації мікрозаймів, а грошей бракує на повсякденні речі та не вистачає на прожиття. Чому так стається? Невже позики МФО – це суцільне зло від якого потрібна допомога? В рамках даної статті спробуємо відповісти на це запитання, а також надати практичні поради щодо закриття кредитів та позбавлення боргової залежності.
Допомога в погашенні мікрозаймів.
Онлайн кредити через інтернет, або позики до зарплати, які нав’язують безліч фінансових компаній у своїх відділеннях по всій території України – це не що інше як дуже «дорогі гроші», які пропонуються з використанням різних маркетингових «трюків», як наприклад: «Кредит під 0%», або «Безвідсотковий кредит до зарплати». Ніхто не ставив собі питання: «Невже фінансова компанія може бути благодійною організацією, роздаючи гроші безкоштовно?» Зрозуміло, що ні. А хто ж тоді має заплатити за користування коштами? Ми з Вами, громадяни України, які не розібравшись з умовами кредитування, мали необережність оформити мікрозайм, а потім другий, далі третій і … ось прийшов час шукати допомогу в закритті кредитів. Чому так відбувається?
- Безвідсоткова позика при неправильному користуванні є платною. Уважно читайте умови кредитного договору: 0% нараховується лише перших 3-30 днів користування грошима, або ж за умови оформлення позики в невеликій (обмеженій) сумі. Якщо тільки позичальник отримує кредит в більшій сумі, або порушує пільгові строки повернення кредиту – безкоштовне користування грошима на цьому закінчується. Окрім цього, як правильно, в перший день прострочення зобов’язань по договору, МФО донараховує проценти за пільговий період за стандартною процентною ставкою, а це 1,5-2% в день. Таким чином, по кредиту, за яким ще вчора заборгованість складала 3006 грн., сьогодні, при виході на прострочку, колектори вимагатимуть 5000 грн. І насправді, це законно, оскільки відповідає умовам кредитного договору.
- Отримання нової позики для закриття діючої. Кредит на погашення мікрозаймів – це дуже небезпечний інструмент позбавлення боргів, оскільки при неправильному його використанні, кількість позик збільшується в кілька разів і людина у відчаї починає шукати допомогу.
- Відсутність фінансового планування в сім’ї. Кожен наступний кредит автоматично збільшує суму щомісячного платежу. При відсутності відповідного росту рівня доходів, складається ситуація, коли фінансових можливостей провести своєчасну оплату не має.
- Оформлення онлайн позик для пролонгації діючих мікрокредитів. Без розуміння в які строки та за рахунок яких коштів будуть закриті всі боргові зобов’язання перед фінансовими компаніями – це відтермінування проблеми, а фактично – «викинуті» гроші на вітер. В багатьох випадках такі історії закінчуються тим, що заробітної плати позичальника перестає вистачати на подальші пролонгації, а кількість діючих кредитів починає вимірюватись десятками.
- Складні життєві обставини, коли людина просто не замислюється над тим, що буде далі. Погодьтеся, при хворобі близької людини, або трагедії в сім’ї мало хто з нас починав би рахувати, яку суму позики він міг би отримати, щоб вчасно розрахуватися з кредитором. Можливі фінансові проблеми в майбутньому автоматично відходять на задній план, оскільки на даний час потрібно вирішити особливо важливі та нагальні проблеми, які потребують кредитних грошей.
Звинувачувати себе в неправильних діях, чи не обдуманих вчинках не варто, оскільки всі ми люди і здатні помилятися. Інша справа, що висновки з подібних ситуацій зобов’язаний винести кожен!
Читайте також – “Чого можна очікувати від колекторів в Україні? Як від них захиститися?”
Лишивши всі емоції та переживання, пропонуємо перейти до найважливішого – допомоги в закритті мікрозаймів.
Допомога в закритті МФО.
В мережі інтернет з легкістю можна знайти пропозиції приватних позик для погашення прострочених кредитів, чи юридичних послуг з позбавлення боргів. Насправді все так просто? Чи можна за невеликі гроші купити собі свободу від боргового тягаря?
Розглянемо всі доступні на даний час способи закриття мікрозаймів в Україні:
- Пролонгація кредиту. Може допомогти у відстроченні дати погашення позики, але за умови, що в цю дату очікуються інші надходження, за рахунок яких буде можливість повністю закрити кредит. Якщо жодних грошових надходжень в майбутньому не планується, а джерела закриття кредиту лишаються невідомими, пролонгація – це не що інше як даремно витрачені гроші. Користі від відстрочення дати погашення позики людина не отримує, а платити все одно доводиться…
- Рефінансування позики (інша назва – перекредитування) – це отримання кредиту на погашення діючих мікрозаймів. Доцільно користуватися таким способом лише у випадках, коли процентна ставка за новим кредитом є нижчою за проценти по діючим зобов’язанням та строки повернення грошей є довшими за ті, які передбачені чинними договорами. При недотриманні цих умов, позичальник переходить на шлях «копання боргової ями», яка закінчується, як правило, величезними сумами прострочених боргів, які щоденно зростають.
Де взяти гроші на погашення мікрозаймів? В пошуку кредиту на закриття мікрозаймів люди допускають безліч помилок. Доведені до відчаю в боротьбі з колекторами, позичальники потрапляють в тенета шахраїв, які пропонують: приватні позики від інвестора, гроші під розписку, кредит від приватної особи без передоплат та ін. Закликаємо Вас – не шукайте інвесторів та приватних кредиторів! Не давайте себе ошукати незнайомцям, які збагачуються на чужих проблемах!
Де ж реально можна отримати кредит на закриття мікрозаймів на вигідних умовах в Україні?
- у банківських установах. На жаль, в наш час не багато банків реально кредитують позичальників, у яких є діючі кредити в МФО. Проте, є кілька доступних пропозицій по видачі карток та встановлення на них кредитних лімітів: ось та інший варіант. Заявку на кредитну картку можна подати через інтернет, а кур’єр доставить її у зручне для Вас місце разом із пакетом документів. Але варто розуміти, що підійде цей варіант лише тим позичальникам, які ще не вийшли на прострочку, або строки прострочення не перевищують 7-ми днів. В іншому випадку велика ймовірність того, що банк відмовить у наданні кредитних коштів.
- у інших фінансових компаніях, які пропонують позики під нижчі проценти та на більш тривалі строки. Так, наприклад, SlonCredit та Бізнес Позика пропонують гроші в сумах до 150 тис. грн. на строк до 1 року під процентну ставку від 0,24% в день, що значно менше за стандартні умови кредитування МФО.
- у ломбардах. Проценти по ломбардним кредитам становлять 0,5-0,8% в день, проте для їх отримання потрібна застава дорогоцінних металів, побутової техніки, мобільного телефону, ін. Разом з цим існує ризик втрати заставного майна через невиконання зобов’язань у встановлений в договорі строк. Тому користуватися грошима ломбардів варто вкрай обережно.
- у родичів, знайомих, друзів. Досить часто саме вони є тим рятувальним жилетом, який стає у пригоді у скрутний час. Проте, перш ніж просити у них гроші зважте свої можливості щодо своєчасного їх повернення. Не може бути нічого гіршого у відносинах між людьми, ніж втрата родича, або друга через прострочену, або не повернуту позику.
- Реструктуризація кредиту – це домовленість з кредитором про зміну умов кредитування, яка дозволяє своєчасно повернути позику. Більш детально щодо можливостей та порядку реструктуризації кредиту МФО читайте в нашій статті.
- Банкротство фізичної особи. Цей спосіб закриття мікрозаймів пропонують ряд «горе юристів», яким важливий робочий процес, що приносить їм зиск, але не результат. Скористатися процедурою банкротства може далеко не кожен позичальник МФО: лише той, у кого сума боргів перевищує 111 690 грн. (без врахування пені та штрафних санкцій) та у якого відсутнє майно, на яке може бути звернене стягнення. Рішення щодо банкрутства фізичної особи може прийняти лише суд. А боржнику для його отримання потрібно буде оплатити послуги юридичної компанії, судовий збір за подачу позову, винагороду арбітражному керуючому, а це понад 30 000 грн. І навіть у такому випадку позичальник не отримує жодних гарантій щодо прийняття позитивного рішення щодо визнання його банкрутом.
- Видалення кредиту із бази МФО – це найбільш розповсюджена схема шахрайства, яка працює не лише в Україні, а й країнах СНД. Більш детально, можна прочитати в статті – «Видалення кредиту із бази: правда, чи обман на гроші?». Закликаю Вас, не шукайте простих рішень і чарівників, які в один момент обіцяють Вас позбавити усіх кредитів!
- Викуп мікрозаймів у МФО – це ще один вид заробітку на позичальниках. Насправді, домовитися з мікрофінансовою компанією про викуп одного, або кількох кредитів є практично не реальним завданням. Витрати часу та зусиль на підготовку та проведення договорів факторингу не вартують суми за яку купуватиметься позика у МФО. Тому, як правило, історія з викупом мікрозайму закінчується розчаруванням клієнта, або в кращому випадку – згодою кредитора на реструктуризацію.
Право вибору найкращого варіанту закриття мікрозайму має кожен позичальник. Важливо лише правильно скористатися цим правом. Кількох однакових ситуацій в житті знайти складно, тому рекомендувати один для всіх вихід із боргової «кабали» з нашої сторони буде не правильним. Для цього ми пропонуємо індивідуальні онлайн консультації з розбором конкретної життєвої ситуації, яка склалася у людини з кредитами МФО та прості, дієві, перевірені часом кроки, які необхідно здійснити для того, щоб позбутися мікрозаймів. І нехай борги перед фінансовими установами будуть найбільшим можливим злом у Вашому житті!