Всі ми в певний момент життя потребуємо допомоги: хтось за підтримкою та порадою звертається до родичів чи друзів, а коли справа стосується кредитів, не раз вдаємося до пошуку професіонала – кредитного брокера. Культура звернення до спеціаліста вузького профілю з тих чи інших життєво важливих питань в Україні, на жаль, не дуже поширена. З одного боку, у випадку зубного болю ми йдемо до стоматолога, за зачіскою – до перукаря, а от коли потрібні гроші – кожен із нас найкращий спеціаліст з питань кредитування.
Відсутність достатнього рівня фінансової грамотності та досить часто навіть знань азів банківської справи не зупиняють українців перед самостійним прийняттям рішення з приводу отримання позики. Для чого ж платити посереднику, якщо самостійно можна отримати кредит в фінансовій установі?
Основні причини того, що людина звертається за допомогою до кредитного брокера:
- Погана кредитна історія. Наявність прострочень в минулому по закритим кредитам, або прострочення по діючим позикам не дозволяють позичальнику отримати фінансування. Постійні відмови у кредитуванні, відчай та зневіра, як правило, приводить людину до посередника на якого покладаються сподівання у вирішенні фінансових проблем.
- Відсутність роботи, або ж не офіційне працевлаштування. Ні для кого не секрет, що фінансові установи при прийнятті рішення щодо кредитування позичальника, оцінюють його фінансовий стан та платоспроможність. Людина, яка не здатна підтвердити джерела погашення запрошеного кредиту, як правило, отримає відмову банку. Але це жодним чином не означає, що кредитні ресурси для такого позичальника не доступні: мікрофінансові компанії із задоволенням запропонують онлайн кредит безробітному без жодних перевірок та ще й під 0,01%.
- Кредит потрібен швидко. Як правило, люди, які замовляють послугу «швидко», готові переплачувати за допомогу та комфорт у вирішенні фінансового питання, а також високо цінують заощаджений час. Позичальники покладаються на професійних кредитних посередників, які здатні повністю задовольнити їхні забаганки.
- Не відповідність віку позичальника вимогам фінансової установи. Даний критерій стосується в першу чергу студентів та пенсіонерів, яких не надто охоче кредитують українські банки. Як правило, люди, які бажають отримати позику мають справу з віковим обмеженням 21-65 років, а вирішити питання з отриманням фінансування на межі вказаного віку беруться кредитні брокери.
- Бажання отримати кваліфіковану допомогу спеціаліста, який підбере найкращі умови кредитування на ринку без ризику понесення непередбачуваних витрат в майбутньому.
Кредит через брокера.
В Україні до кредитного посередника, як правило, звертається 2 категорії людей:
- які не можуть самостійно отримати кредит;
- бажають доручити роботу спеціалісту своєї справи.
Як не дивно, причиною переважної більшості звернень українців за послугами кредитного брокера є саме безвихідь: неможливість сплачувати позики мікрофінансових компаній, або ж наявність поганої кредитної історії, яка спричиняє відмови у фінансуванні.
Через хронічну корупцію в нашій країні, у багатьох людей сформувалося враження, що за гроші можна придбати все! Так чому ж не можна покращити кредитну історію, чи, сплативши комісію, отримати кредит через посередника, який з легкістю домовиться з працівниками фінансових установ за певний «відкат»?
Переконання людей щодо безмежних можливостей кредитних брокерів у вирішенні фінансових питань, створює фундамент для зародження шахрайських схем у сфері посередництва та сприяє виходу на ринок так званих «чорних» брокерів.
Яким чином відрізнити справжніх фінансових консультантів від їх «чорних сусідів» піде далі в статті.
Послуги кредитного брокера.
Які послуги надає кредитний брокер в Україні та за що ми з Вами маємо сплачувати?
- Пошук та підбір найкращих пропозицій кредитування зі всіх доступних на ринку, які відповідають запиту клієнта. Нерідко виникають ситуації, коли посередники намагаються «продати» людині послуги, яких вона не потребує, наприклад, онлайн кредит під 0%, або кредитний ліміт на картку, в ситуації коли потрібен кредит на придбання б/в авто. Причина цьому – комісія фінансової установи за продаж дорогих споживчих кредитів. Надаючи Вам послугу, брокер заробляє двічі: отримує винагороду як від позичальника, так і від кредитодавця. Таким чином, підбір найкращої пропозиції кредитування перетворюється у нав’язування найвигіднішого для посередника кредитного продукту.
- Звільнення клієнта від лишніх дій та походів по фінансовим установам. Кредитний брокер збирає всі необхідні документи, знімає копії, заповнює анкети на отримання кредитів, надсилає їх в кілька банків та фінансових компаній з якими налагоджено співпрацю, фактично робить основну роботу за позичальника по оформленню позики. Окремі кредитні організації надають навіть доступ до власного програмного забезпечення для швидкого отримання анкетних даних заявника та оперативного прийняття рішення.
- Роз’яснення людині реальних умов кредитування та розрахунок ефективної процентної ставки. На жаль, в Україні через не сформованість культури отримання позики та виконання позичальником взятих зобов’язань, відсоток неповернення кредитів досить високий. Для отримання вигоди за таких умов, фінансові установи закладають ризики не повернення боргу у вартість позики, що робить її надто дорогою. А яким чином можна здешевити кінцевий продукт? Звичайно, приховавши додаткові витрати та платежі в кредитному договорі. Саме таким чином з’являються незрозумілі для позичальника витрати по оплаті страхування, комісії за отримання чи обслуговування позики, щомісячні платежі по супроводженню кредиту та ін. Показати всі «підводні камені» майбутньої позики та розрахувати реальну переплату – прямі обов’язки кредитного брокера.
Звичайно, при виборі кредиту користуватися допомогою спеціаліста можна і потрібно, але для того, щоб не потрапити в «халепу» та не лишитися власних грошей варто зважено підійти до підбору фінансового посередника, не очікуючи від нього над можливостей. Розраховувати на доступне кредитування через брокера в ситуації наявності кількох прострочених кредитів – це обманювати себе, жити в своєму світі «рожевих окулярів», який не має нічого спільного з реальністю в Україні!
Кредитний брокер без передоплати.
Послуги кредитного брокера завжди платні: не можуть працювати люди в Україні без грошей! Інша справа: хто та коли оплачує послуги з підбору кредиту? Хороший кредитний брокер, який працює офіційно та дорожить своєю репутацією не буде брати гроші з позичальника. Роботу такого посередника оплачує банк, або ж фінансова компанія, яка уклала з ним договір про співпрацю.
Ні для кого не секрет, що фінансові установи в своїй роботі по залученню нових клієнтів оперують багатомільйонними маркетинговими бюджетами, що дозволяє їм сплачувати достойну винагороду за кожного позичальника. Оскільки кредитування – це основна стаття заробітку для банківських установ, останні охоче діляться доходами з кредитними брокерами, які працюють без передоплати, або ж взагалі безоплатно для заявника, задля збільшення клієнтської бази та виконання бюджетних показників.
Таким чином, шукати підводні камені в безкоштовній допомозі фінансового посередника, або ж боятися кредитного брокера, який надає послуги без передоплат точно не варто. Це реальна бізнес модель, яка працює в Україні!
А от що стосується кредитного брокера, який гарантує 100 процентне погодження кредиту – від таких краще триматися подалі. Перш за все: в брокерському бізнесі жодних гарантій бути не може! Не може людина з вулиці гарантувати Вам видачу кредиту фінансовою установою, оскільки посередник не вправі розпоряджатися грошима банку, чи фінансової компанії. Окрім цього, про яке 100 процентне погодження кредиту в принципі може бути мова? Хто надасть позику безробітному, злочинцю чи боржнику з кількома десятками прострочених мікрозаймів? Сподіваюсь, Ви не відносите банки, або фінансові компанії в Україні до благодійних організацій.
Рекомендуемо прочитати – “Нові МФО в Україні: вихід із кредитної залежності?”
Допомога кредитного брокера.
Основна причина, яка спонукає звертатися українців до фінансового посередника – це відмова банків у наданні позики, тобто неможливість оформити кредит самостійно через погану кредитну історію, або ж надмірну закредитованість. Більшість сайтів, які пропонують допомогу брокера в отриманні кредиту з прострочками – це, як правило, інтернет-ресурси на яких розміщені рекламні матеріали кількох десятків компаній, що пропонують мікрозайми до зарплати, досить часто й під 0% річних. Називати подібні сервісами помічниками на нашу думку не дуже коректно. Замість того, щоб «витягувати» людину з боргової ями, мікрофінансові компанії ще глибше її туди «заганяють», видаючи позики під 600-700% річних.
Реальна допомога брокера в отриманні кредиту повинна полягати в об’єктивній оцінці кредитної історії позичальника та наданні конкретних рекомендацій по отриманню позики без марнування часу. Якщо ситуація позичальника з відкритими прострочками «плачевна», то про це варто відверто і щиро говорити людині – «Не шукайте кредит, так як його не знайдете. Ніхто Вам не позиче жодної копійки і не марнуйте на це свій час!»
А намагання схилити закредитованого позичальника до оформлення чергового кредиту МФО під «космічні» проценти – це ні що інше, як спосіб заробити на довірливості та фінансовій не грамотності людей.
Справжня допомога брокера в отриманні кредиту – це:
- Діагностування конкретної життєвої ситуації заявника, яка привела його до посередника.
- Вияснення цілей кредитування.
- Отримання та вивчення кредитної історії позичальника.
- Підбір найкращих пропозицій по кредитуванню зі всіх доступних для конкретної людини. Відверте інформування по неможливість надати допомогу у разі розуміння безперспективності подальшої співпраці.
- Організація подачі заявок на отримання позики до кількох фінансових установ, які з найбільшою ймовірністю дадуть схвальне рішення. При цьому співпраця здійснюється з кредитними організаціями, які надають позики під «адекватні» проценти, а не захмарні процентні ставки з багатьма нулями.
- Допомога в організації підписання документів та оформленні кредиту.
Найпростіший спосіб знайти фірму, або ж брокера, який допоможе взяти кредит – звернутися до кредитного посередника онлайн. Об’єктивна оцінка кредитної історії, швидкий підбір необхідної позики без походів по відділенням, відсутність будь яких комісій чи платежів – роблять його максимально доступним та вигідним для українців. Економія часу та зусиль людини – ось основний девіз даного сервісу!
Взяти кредит через брокера.
Отримати кредит через брокера – це довіритись людині, або ж сервісу в тому, що він виконає роботу з пошуку потрібного кредиту краще Вас. Якщо ми говоримо про питання довіри, то й рішення щодо вибору посередника повинно бути зваженим. Як би там не було, але після отримання позики людині ще потрібно з нею «жити» певний час, сплачуючи щомісячні платежі, як правило, не 1 рік.
Отже, як правильно взяти кредит з допомогою кредитного брокера?
- вивчити інформацію на сайтах фінансових посередників, які готові надати якісні послуги з підбору потрібного кредиту;
- вибрати кілька брокерів, які пропонують кредитні продукти, що задовольняють Вашому запиту;
- ознайомитися з відгуками в інтернеті щодо роботи обраних «помічників»;
- переконатися в тому, що посередники готові працювати без передоплати, або ж безкоштовно здійснити підбір доступних варіантів кредитування;
- надати брокеру повну і вичерпну інформацію по кредитній історії, відверто відповісти на всі запитання щодо реальної фінансової ситуації на момент звернення;
- замовити послугу пошуку кредиту на найкращих умовах;
- по результатах отриманих схвалень банками та фінансовими компаніями, обрати найвигідніший для себе варіант;
- уважно перечитати кредитний договір на предмет прозорості умов фінансування та відсутності прихованих комісій;
- підписати кредитний договір та отримати кошти;
- подякувати посереднику за якісний сервіс )) та залишити об’єктивний відгук про результати його роботи.
Для тих, хто шукає як взяти кредит у брокера, відразу повідомляємо: фінансові посередники в Україні не є кредитними організаціями та не мають право надавати позики за рахунок власних коштів. Тому звернутися за допомогою до брокера можна, але не варто розраховувати на фінансування компанією-посередником. В нашій країні наданням кредитів займаються виключно банки та фінансові компанії, які мають відповідну ліцензію.
Хороший кредитний брокер.
Хороший кредитний брокер – це посередник, який надає якісну послугу з підбору найкращого кредиту безкоштовно, або за невелику плату для клієнта. Офіційна реєстрація юридичної особи, багаторічна історія роботи в сфері фінансового посередництва, підписані партнерські договори з кількома фінансовими установами, наявність десятків реальних відгуків людей, які скористалися послугами – це все критерії надійного кредитного брокера, якому можна довіряти.
Білі кредитні брокери цінують власну репутацію та дорожать кожним клієнтом. Задоволений сервісом позичальник, який в подальшому рекомендуватиме послуги посередника людям з власного оточення – ось основний клієнт хорошого кредитного брокера. Працівники «білої» компанії не пропонують все підряд, а чітко орієнтуючись в параметрах кредитних продуктів різних фінансових установ, здатні підібрати найкраще з доступного арсеналу пропозицій банків-партнерів.
Вся робота офіційного кредитного брокера побудована на виконанні умов договору співпраці з дотриманням вимог законодавства та правил ділової етики. Жодних вимог передоплати, розрахунок лише по факту отримання позики!
Надійний та чесний кредитний брокер жодним чином не маніпулюватиме потребами клієнта, а запропонує позичальнику лише той кредитний продукт, який максимально відповідає його запиту.
А ось на скільки кредитний брокер реальний і чи справді можна знайти добросовісного посередника у вирішенні складних фінансових питань піде далі в статті. Одне можна сказати з впевненістю – шахраїв на просторах інтернету, які обіцяють «золоті гори» більш ніж достатньо.
Чорний брокер.
До пошуку чорних брокерів в Україні вдаються у 2-х випадка:
- убезпечити себе від шахраїв, які готові забрати останні гроші за «солодкі» обіцянки доступних кредитів;
- у разі безвихідної ситуації, коли після десятка отриманих відмов у наданні фінансування, опускаються руки будь що продовжувати робити.
На жаль, шахрайських схем заробітку на довірливості українців в нашій країні більш ніж достатньо. Яким чином вберегтися від чорних брокерів? Перш за все, в спілкуванні з посередником потрібно звертати увагу на ряд моментів, які свідчать про його недобросовісність:
- Занадто доступне кредитування. Оголошення на зразок: «Позики безробітним, з поганою кредитною історією та відкритими прострочками», «Оформимо кредит людям в чорному списку, навіть бомжам» повинен насторожити позичальника. Фінансові установи не є благодійниками в нашій країні та не розкидаються грошима на всі сторони!
- Яскрава реклама, переповнена обіцянками та не містить жодних вимог до заявника. Не буває такого, що кожна людина може оформити позику! «Солодкі», заманливі оголошення покликані притягувати якомога більшу кількість людей, які допоможуть збагатитися шахраям.
- Пропозиції з оформлення підробних документів для введення в оману працівників банку з метою отримання грошей. Подібне шахрайство працює лише як спосіб збагачення чорних брокерів на сумнівній допомозі та несе в собі ризик звернення фінансової установи до поліцію із заявою за ст. 190 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність у формі обмеження волі на строк до 3-х років.
- Вимоги по сплаті авансу, страховок, комісій за перевірку кредитної історії чи її покращення. Процес підбору кредиту має зрозумілий результат – отримання позики у фінансовій установі законним шляхом. Даний факт може слугувати підставою для проведення розрахунків з кредитним брокером.
- Розмір комісійної винагороди. Комісія посередника у розмірі 1-3% від суми отриманого кредиту вважається достойною платою за надання якісних послуг. Чорні брокери, як правило, виставляють цінник 10-20% від суми позики, користуючись ситуацією безвиході, у якій опинився позичальник після десятків відмов фінансових установ в запитуваному фінансуванні.
Прикладом чорного брокера може бути сайт Української брокерської компанії:
Посередник пропонує підбір приватного інвестора чи кредитного донора по місцю проживання позичальника. Як працюють шахрайські схеми з кредитним донорством описано у нашій статті.
Максимальна річна процентна ставка, яка вказана на сайті брокера вже мала б насторожити читача, 36% річних і це без застави та офіційного працевлаштування! Гаразд, спробуємо вияснити, а хто ж пропонує такі «солодкі» умови, перейшовши у розділ «Контакти». Чергове розчарування – замість контактів отримуємо повідомлення про помилку:
Тим не менше на сайті брокера вказано, що послугу надає ТОВ «Кредит UA». Давайте перевіримо реєстраційні дані компанії-посередника в державному реєстрі юридичних осіб. Розпочнемо з того, що українське законодавство забороняє в найменуванні юридичної особи застосовувати літери латиниці, тому навіть онлайн реєстр компаній не дає можливість ввести «UA» у рядок пошуку. Ми спробували знайти брокера по «Кредит ЮА», але у відповідь отримали інформацію про відсутність даної юридичної особи в реєстрі:
На кого розрахований такий «розвод»? В першу чергу на людей, які не здатні ідентифікувати чорного брокера та відрізнити справжнього консультанта у фінансових питаннях від його «фейкового» клона. Поспіх людини, віра у чарівних всесильних помічників та не бажання вникати в деталі послуги, яка пропонується – все це, як правило, призводить до втрати власних коштів, розчарування, депресії…
Чорний список кредитних брокерів – це ні що інше як рейтинг недобросовісних посередників в сфері кредитування, які не виконують своїх обіцянок. Оскільки, як правило, такі компанії працюють не офіційно, то навіть перерахувати їх є проблематично. Проте, якщо у виборі фінансового помічника враховувати зазначені вище негативні моменти, є можливість таким чином обійти неприємності та не потрапити у тенета шахраїв. Основне – не шукайте легких шляхів в фінансових питаннях та обходьте стороною тих, хто обіцяє «золоті гори» не розібравшись навіть в суті питання.
Кредитний брокер онлайн.
Зародження онлайн кредитування в Україні фактично прищепило людям звичку отримувати всі необхідні послуги дистанційно, в тому й числі по підбору потрібної позики відповідно до конкретного запиту. В чому ж перевага кредитного брокера онлайн, від його офлайн товариша?
- Доступність – не потрібно нікуди ходити. Вибір доступних послуг з кредитування у Вашому телефоні. При цьому не потрібно переглядати сотні пропозицій фінансових установ по наданню позик, більшість з яких Вам не може бути надано, або ж не відповідає запиту. Достатньо задати мінімальну кількість вхідних параметрів та отримати конкретні варіанти кредитування, які задовольняють потребам.
- Швидкість. Через онлайн брокера є можливість отримати кілька доступних пропозицій та не витрачати час на подачу десятка заявок на сумнівних сайтах.
- Якість послуг. Фінансовий посередник, що працює онлайн здійснює підбір кредиту відповідно до розробленого заздалегідь алгоритму на основі отриманих від клієнта відповідей на питання. Офлайн брокери досить часто використовують в своїй роботі інструменти маніпуляції діями позичальника, спрямовуючи його до фінансової установи, яка сплачує більшу комісію, або ж додаткову мотивацію посереднику, а не туди, де є можливість отримати позику на кращих умовах.
- Комісії. Кредитний онлайн брокер має можливість надавати більш дешеві послуги за рахунок відсутності витрат на оренду офлайн точки, оплату праці працівників, комунальні послуги та ін. Таким чином, дистанційний підбір позики через інтернет, як правило, є безкоштовним для позичальника.
Для швидкого підбору найкращого варіанту кредитування зі всіх доступних в Україні ми розробили безкоштовний онлайн сервіс, який на підставі отриманих відповідей на 7 простих запитань спрямує Вас до тих фінансових установ, які нададуть необхідний кредит та прорахує ймовірність його отримання. Навіть якщо так трапиться, що в силу певних причин кредитування виявиться не доступним, ми запропонуємо конкретні шляхи покращення кредитної історії, або ж виходу із боргової «кабали».
Список кредитних брокерів.
ТОП кредитних брокерів в Україні на справді не існує, оскільки в нашій країні на відміну від Росії не має асоціації кредитних брокерів, яка б ліцензувала роботу фінансових посередників та забезпечувала б надання справді якісних послуг.
Відсутність вимог щодо дозвільної документації та належної перевірки кредитно-брокерських компаній зі сторони контролюючих органів роблять цей бізнес загальнодоступним. Якщо звернутися до державного реєстру юридичних осіб та перевірити кілька посередників, то можна побачити, що основним видом їхньої діяльності є надання інформаційно-консультаційних послуг. Щодо можливості проведення контролю якості наданих консультацій, гадаю, коментарі не потрібні.
Тому всі списки кредитних брокерів зводяться до того, що компанії з найбільшими рекламними бюджетами знаходяться в ТОП Google пошуку. Проте перші позиції видачі пошукової системи не означають хороший сервіс і точно не гарантують якість послуг.
Які банки працюють з кредитними брокерами? Більшість фінансових установ в Україні співпрацюють з компаніями, що надають послуги з підбору позики, зокрема: Альфа Банк, ПУМБ, Банк Інвестицій та Заощаджень, ТАС Банк, ОТП Банк, та ін. Це дає можливість скористатися послугами посередника не лише у таких великих містах, як: Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Львів, а й в районних центрах та навіть селищах міського типу, де працюють відділення українських банків.
Чи можна довіряти кредитним брокерам? Так, але в ситуації коли схема надання допомоги фахівцями в фінансовій сфері прозора та зрозуміла. Використання послуг безкоштовного сервісу підбору, або ж з оплатою за результат – є запорукою того, що Ви не опинитеся в ролі постраждалого від шахраїв, які заробляють на довірливості українців.
Прислухайтеся до наших порад по вибору кредитного брокера та не приймайте емоційних, не обдуманих рішень і тоді співпраця з фінансовим посередником не принесе розчарування, а стане помічним у вирішенні нагальних фінансових питань.