«Де взяти в борг в приватної особи?», або «Де знайти оголошення реальних приватних кредиторів?» – подібні питання все більше цікавлять українців, які в пошуках «швидких грошей» намагаються знайти телефони людей, що готові надати позику під проценти. Найбільш доступні джерела інформації для пошуку коштів – це оголошення на зупинках транспорту та в підземних переходах, а також інтернет сайти, що переповнені пропозиціями безпроцентних кредитів за 5 хвилин. Як не потрапити а тенета шахраїв та реально отримати кредит від «приватника»?
Оголошення типу «кредит від приватної особи».
Сфера кредитних послуг в Україні, як не дивно, працює за законами ринку: попит породжує пропозицію. І навіть коли пропозиція реальних грошей відсутня – створюється ілюзія доступного кредиту для людей, які його шукають.
Мережа інтернет містить безліч дошок оголошень, а також спеціалізованих сайтів, що пропонують гроші в борг від приватних осіб. Будь яка людина, яка потребує позику взмозі пересвідчитись, чи відповідає вона вимогам нібито «кредитора», або самостійно подати оголошення про пошук потрібного фінансування.
В чому скепсис та критика запитаєте Ви? А все дуже просто: в інтернеті працюють тисячі шахраїв, які готові всім без розборку видавати псевдо кредити (а реально лише «солодкі» обіцянки), взамін за реальні гроші, або ж вигоди.
Рекомендуємо прочитати статтю – «Гроші в борг під розписку від приватної особи. Чи реально знайти приватного кредитора?»
Людина влаштована таким чином, що завжди хоче вірити в те, в що бажає вірити в даний момент часу! В ситуації життєвих негараздів та фінансових проблем, часто трапляються випадки, коли особа втрачає здатність тверезо мислити та аналізувати інформацію і таким чином з легкістю дозволяє себе ошукати. Ви ще намагаєтесь отримати кредит за оголошенням типу: «Дам в гроші в борг безробітним з поганою кредитною історією без застави», чи «Позика від приватної особи на погашення мікрозаймів без відмов, навіть бомжам, вік 17-70 років»?
Благаю Вас, не марнуйте свій час та зусилля! В приватних оголошеннях Вам не знайти реальних кредиторів, які допоможуть у вирішенні фінансового питання без надання забезпечення, це місця, де люди намагаються збагатитися на проблемах та бідах інших.
Підтвердженням цього ж слугують навіть попередження адміністраторів дошок оголошень про те, що 99,99% пропозицій по видачі приватного кредиту без застави – це шахрайство!
Нехай рекомендації, або відгуки людей, які отримали позику від приватної особи не вводять Вас в оману. Шахраї досить професійно підійшли до питання залучення клієнтів: вони зі спокійною совістю самостійно коментують свої ж оголошення та «солодко стелять» заради отримання чергової наживи. А чому дивуватися? Для окремих осіб – це стало стабільним способом заробітку грошей: розмістив кілька десятків обіцянок у вирішенні фінансових проблем на безкоштовних дошках оголошень, отримав у відповідь сотні e-mail повідомлень бажаючих, яким «продав» ілюзію кредиту за кілька сотень гривень з кожної людини і ось вже й робота не потрібна.
Навіть надання приватною особою скан-копій документів про реєстрацію компанії, або ліцензії на право надання коштів в позику не слугує доказом чесних намірів «кредитора». У відкритому доступі на сайтах МФО на даний час є безліч інформації в друкованій та сканованій формах, які ніякого відношення до приватних позик псевдо інвесторів не мають.
Для того, щоб позбутися світу ілюзій, на хвилинку уявіть себе на місці людини, у якої є велика сума вільних коштів та бажання їх інвестувати. Чи віддасте Ви їх незнайомцям, які не приховують факти відсутності доходів та засобів для існування, а також прострочених позик у фінансових установах? Ви згідні передати гроші під чесне слово людям, яким заробітної плати вистачає лише 10 днів в місяці, а далі починаються поневіряння в пошуках кредиту, або додаткового заробітку? Ви бажаєте заробити на важкохворих людях, які просять допомоги задля того, щоб лишитися на цьому світі?
Не марнуйте часу та зусиль, в приватних оголошеннях про надання грошей в борг без застави, або під розписку – саме грошей не має! Можу Вас запевнити в тому, що більше ніж втрачені кошти та розчарування Ви не отримаєте.
Де знайти приватного інвестора, або кредитора?
Для ефективного пошуку кредитора потрібно зрозуміти:
- яка сума грошей та на який строк потрібна;
- за рахунок чого планується повернення позики;
- чи є можливість передачі в заставу майна.
А саме основне – чи насправді Вам необхідні кошти, або ж Ви маєте надуману фінансову проблему, при спробі вирішення якої ще глибше опускаєтесь в «боргову яму».
Спробуємо розібратися з тим, як знайти приватного кредитора в кожній конкретній життєвій ситуації:
- Гроші потрібні швидко, немає можливості «ходити з папірцями» по фінансовим установам, довго чекати розгляду заявки та перерахування коштів. В даній ситуації найкращий приватний інвестор – мікрофінансова організація, яка взмозі перерахувати гроші на картку після заповнення анкети та підписання договору онлайн (через інтернет). Сума кредиту в МФО не перевищує 15 000 грн., і лише в окремих компаніях досягає 25 000 грн. З іншої сторони, Ви маєте справу з юридичною особою, яка працює у відповідності до діючого законодавства України та діяльність якої регулюється окремим державним органом – Нацкомфінпослуг. Навіть у випадку будь яких непорозумінь, чи на Ваш погляд неправомірних дій кредитора, завжди можна звернутися з електронною скаргою до регулятора.
Проте з таким позикодавцем потрібно бути вкрай обережним, оскільки безпроцентний кредит, який надає подібний сервіс кредитування, як правило, з першого дня прострочення строку оплати стає аж надто дорогим (близько 600% річних). Для того, щоб не потрапити в залежність від позик мікрофінансових компаній необхідно пам’ятати основне правило – брати кошти в МФО лише в тому випадку, коли Ви впевнені в можливості їх повернення в строк!
- Ситуація аналогічна попередній, проте через отримання нестабільних доходів, є ризик прострочення оплати кредиту і неможливості в подальшому його повернути. «Захмарні» проценти та штрафні санкції МФО звели нанівець спроби розрахуватися не одного десятка тисяч позичальників в Україні.
В такому випадку є можливість звернутися до онлайн сервісу позик грошей у людей, де кредиторами виступають фізичні особи-інвестори, які в рамках діючого законодавства та з використанням функціоналу сайту FinHub надають кредити на більші суми та триваліші строки ніж МФО. Процентна ставка по таким позикам 40-180% річних, що є наближеною до процентів по банківським кредитам.
- Якщо обидва варіанти перепробувані і чергову позику отримати не вдається, або ж потрібна більша сума коштів, варто шукати фінансування у самого надійного та чесного приватного кредитора – Ваших родичів.
Як би не сучасно в світі інформаційних технологій це не звучало, проте не має в Україні інших людей, які могли б допомогти та підтримати, а також повірити в чесність намірів позичальника, окрім близького оточення. Родина та хороші друзі завжди вислухають, спробують зрозуміти і за можливості – фінансово підтримати. Принаймні, на відміну від сторонніх кредиторів, саме вони можуть належно оцінити Вашу порядність та відповідальність у виконанні взятих зобов’язань та довірити власні заощадження.
- У випадку коли всі варіанти перепробувані, але грошей не достатньо, шукати приватного інвестора варто серед компаній, які надають кредити під забезпечення. Зрозуміло, для цього потрібно мати майно, яке можна запропонувати кредитору у якості гарантії повернення коштів. Проте й можливості із заставним кредитом відкриваються набагато більші…
Кредит під заставу від приватного інвестора.
Приватний кредит під заставу для більшості людей, яким терміново потрібні гроші – це вже крайня міра, на яку вони змушені йти. Побоювання втратити нерухомість та лишитися з нічим стримує не одну сотню людей від прийняття поспішних рішень. Чи справді варто боятися позик під заставу від приватного інвестора та яке «підводне каміння» містять кредитні операції?
На даний час в Україні працюють 2 типи приватних кредиторів, які реально надають фінансування під заставу майна:
- Фізичні особи – це так звані «інвестори», які бажають вигідно розмістити вільні кошти та з мінімальним ступенем ризику отримати дохід. При цьому дохідність операцій приватної позики – як мінімум вдвічі вище за дохід, який людина має можливість отримати, розмістивши кошти на депозиті в банку.
- Фінансові компанії (кредитні установи та ломбарди), які працюють як юридичні особи та підпорядковуються регулятору – Нацкомфінпослуг. їхня діяльність здійснюється відповідно до діючого законодавства, що є додатковим ступенем захисту для позичальників.
Поряд з кредиторами працюють і фінансові посередники, які презентабельно пропонують послуги всім бажаючим:
- сума кредиту від З0 тис. грн. до 3 млн. грн.
- строк позики – від 3-х місяців і до 10 років;
- процентна ставка від 1,5% до 3% в місяць.
Переваги кредиту під заставу майна:
- фінансують до 90% від оціночної вартості майна;
- рішення приймається від З0 хв до 1 дня;
- мінімальний пакет документів (паспорт, ІПН, документи на право власності на майно);
- без передоплати;
- без підтвердження працевлаштування;
- для клієнтів з поганою кредитною історією та позичальників, які перебувають в чорних списках фінансових установ;
- без нарахування пені та штрафних санкцій у випадку прострочення.
За свою роботу посередники (брокери) отримують комісію, як правило, 1-3% від суми кредиту, яку закладають в ціну позики. Тому, звертаючись до посередника, Ви повинні розуміти, що послуги останнього в будь якому випадку є платними і платити за них потрібно позичальнику у формі комісії за видачу коштів, або підвищеної процентної ставки по кредиту.
Чесні приватні кредитори.
Отримання позики від незнайомої людини з ризиком втрати власного майна, змушує шукати відповідь на запитання: «Де та як знайти чесного приватного кредитора?» Зрозуміло, що оформлення кредиту під заставу передбачає, як мінімум, розуміння того з ким ти матимеш справу. Тому, перш ніж приймати рішення щодо отримання грошей в борг під проценти, варто оцінити ризики та вигоди співпраці з окремими категоріями приватних кредиторів.
Рекомендуємо прочитати – “Як правильно розмовляти з колекторами в Україні: поради спеціаліста“.
Вигоди та ризики отримання позики у фізичних осіб – інвесторів:
+ можливі лояльні умови кредитування (нижча процентна ставка, більш тривалий строк) за рахунок відсутності операційних витрат (оренди офісу, ЗП персоналу, податків і т. ін.);
+ видача кредиту в більших сумах від вартості забезпечення, ніж можуть запропонувати фінансові компанії;
– юридичні ризики, що пов’язані з «кабальними» умовами договорів, які призводять до збільшення вартості кредиту, а інколи – й до втрати майна. В даному випадку мова йде про завуальовані штрафні санкції при простроченні строку оплати, прив’язку суми позики до курсу долара США, а також вимогу кредитора щодо оформлення угоди через укладення договору купівлі-продажу, або дарування майна.
– ризики побудови особистих відносин 2-х людей, цілі яких можуть розходитись. Мається на увазі задокументована вимога кредитора щодо сплати кредиту виключно в готівковій формі. Ви повинні розуміти, що може чекати на позичальника, який, через відсутність інвестора, не взмозі отримати від останнього розписку про сплату чергового щомісячного платежу. Після реалізації заставного майна, доводи потерпілої сторони, як правило, вже нікого не цікавлять.
Вигоди та ризики отримання позики у фінансових компаніях:
+ високий рівень законодавчого захисту позичальника. Діяльність фінансових компаній ліцензується, а їхні форми договорів позики і Правил надання кредитів відповідають діючому законодавству та перевіряються регулятором – Нацкомфінпослуг.
+ достатність коштів для фінансування. Максимальні суми кредитів, що пропонуються кредитними установами, як правило, вищі ніж ті, які готові надавати приватні інвестори – фізичні особи.
+ більш лояльні підходи до забезпечення. Кредитні установи видають позики під заставу: кімнат, квартир (або їх частин), будинків, земельних ділянок, автомобілів, нежитлової нерухомості. У ломбарді ж можна оформити кредит під заставу: побутової та офісної техніки, дорогоцінних металів, електрообладнання і навіть будівельних матеріалів та дитячих товарів.
– можлива вища вартість позики через наявність операційних витрат.
Читайте також – “Що буде, якщо не платити кредит в Україні: практичні поради“.
Адреси та телефони приватних кредиторів.
Перш ніж шукати адреси та телефони приватних кредиторів, хочу Вас в черговий раз запевнити, не марнуйте свого часу на дошки оголошень та бази приватних інвесторів в інтернеті, не має списків реальних контактів «приватників» і в друкованих газетах чи на шматках паперу, які розклеєні по всьому місту. Приватний кредит під розписку в Україні на даний час – це видурювання грошей у людей та спосіб збагатися на фінансових проблемах інших!
Більш детально про шахрайські схеми «спритників» та вся правда про приватну позику в нашій країні у статті – «Гроші в борг від приватної особи під розписку. Реальні приватні кредитори».
Для того, щоб реально отримати гроші в борг від «приватника» виберіть для себе прийнятний варіант фінансування:
- Через інтернет та сервіс по видачі приватних позик.
- Під заставу у ломбарді, або фінансовій компанії.
- У родичів, друзів, чи близьких людей.
Нижче список адрес та телефонів реальних приватних кредиторів, які працюють відповідно до чинного законодавства України та дійсно можуть надати кредит без обману:
- ТОВ «Телексі Фінанс», адреса – м. Київ, вул. Предславинська, 28, оф. 401, тел. 0 800 215 059
- ТОВ «ФК«Альта Капітал», адреса – м. Київ, площа Спортивна, буд. 3/В, тел. 044-223 03 98, 068- 7777898, 099-7777898
- ТОВ «Центр фінансових послуг», м. Київ, вул. Кирилівська, 60-А, тел. 096-919 38 00, 063-568 00 24, 095-078 91 41
- ТОВ «Єв.Ро.Фінанс», м. Київ, вул. Гната Юри, буд.9, тел. 067- 405 06 58
- ТОВ «Діамантовий Дім», м. Київ, вул. Львівська, 48/7, тел. 066-867 62 88
- ТОВ «Гарант Капітал», м. Київ, вул. В. Покотило, 7, тел. 063-011 31 11
- ТОВ «Золота скриня», адреса – м. Київ, вул. Маршала Тимошенка, 13А, тел. 0 800 507 033
- ПТ «Експрес-Готівка», адреса – м. Київ, вул. Святошинська, буд.34/1, тел. 044-403 02 31
- ТОВ «Кредитор», м. Київ, вул. Шота Руставелі, буд. 19, тел. 044-331 31 84
- ТОВ «ФК«Інвест Кредит Груп», м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10Г, оф. 173, тел. 044-360 77 78
- ТОВ «КУ«Фінкредит плюс», адреса – м. Київ, пров. Куренівський, 17-Ш, тел. 0 800 502 346
- ПТ «Про100 кредит», адреса: м. Київ, вул. Чорнобильська, 22, тел. 098-593 14 41
У більшості компаній є відділення в обласних центрах (Львів, Одеса, Харків, Дніпро, Полтава, Запоріжжя, Миколаїв), а також в частині районних центрів по території України.
Рекомендуємо прочитати – “Чи можна законно в Україні не повертати кредит?”
Відгуки людей, які брали приватну позику.
Перш ніж оформити позику під проценти, важливо зрозуміти з ким матимеш справу найближчі кілька місяців, а іноді й років. Тому цілком природнім є бажання позичальників ознайомитися з реальними відгуками про приватних кредиторів та прочитати коментарі людей, які брали кредит у приватної особи.
Ось кілька реальних життєвий ситуацій, які траплялися з людьми:
Ситуація 1. Валентин П. опинився в складній фінансовій ситуації: 23 прострочених позики МФО на загальну суму понад 130 000 грн. (лише тіло, без врахування процентів та штрафів) + кредитка ПриватБанку на 15 000 грн. та кредит готівкою на 2 роки в АльфаБанку в сумі 40 000 грн. При зверненні за черговим кредитом, фінансові установи відмовляють. Зрозуміло, компанії не хочуть видавати гроші людині, яка вже перестала платити по кільком десяткам позик.
Колектори починають телефонувати по всім можливим контактам: родичам, знайомим, друзям, колегам по роботі, «дістають» і самого позичальника мало не цілодобово. Просто життя не має..
Валентин П. вирішує отримати один кредит в приватного інвестора, яким закриє всі наявні прострочені позики і таким чином позбавиться проблем. В інтернеті знаходить оголошення типу: «Терміново гроші в борг під розписку від приватної особи», зв’язується з кредитором, отримує запевнення, що взяти кредит – не проблема, потрібно лише надати номер свої банківської картки для перерахування грошей та надіслати електронною поштою фотографію розписки. Жодних передоплат! Валентин діє відповідно до наданих інструкцій, після чого отримує СМС повідомлення з невідомого номеру про зарахування грошей на картку. Крім цього, кредитор надсилає «позичальнику» фотографію з додатку Приват24 на якій видно факт надання позики.
Валентин до кінця дня грошей на картку так і не отримує, починає хвилюватись, телефонувати до так званого «інвестора», а у відповідь отримує звинувачення в шахрайстві та вимогу повернути кредит! Жодних заперечень з приводу того, що позика так і не була надана, ніхто й чути не хоче. Всі докази в наявності, позичальник все вигадує, щоб не повертати борг!
І коли Валентин П. починає розуміти, що його фактично «розвели» невідомі, останні вдаються до залякувань та погроз.
Ситуація 2. Олені Р. після виникнення прострочки по кредитці, ПриватБанк зняв ліміт в сумі 20 000 грн. та відмовив у подальшому кредитуванні. Негативна кредитна історія стала доступна і іншим фінансовим установам через бюро кредитних історій. Про отримання позики від банків можна було забути.
Олена приймає рішення по оголошенню в підземному переході отримати кредит від приватної особи без застави під 2,5% в місяць. Досить вигідно, процентна ставка практично не відрізняється від банківської, а основне – гроші в борг обіцяють надати терміново, протягом ЗО хвилин!
Зателефонувавши до приватного кредитора, отримала запевнення, що кредитна історія для прийняття рішення по видачі позики не має ніякого значення, окрім цього співбесідник сам наголосив на тому, що грошей від клієнта він не просить, як це робить більшість шахраїв. Турбуватися, здавалося б, нічого. Для отримання кредиту у «приватника» потрібні були фото позичальника, а також його паспорта та ідентифікаційного коду. Вимоги прості й зрозумілі, не можна ж давати гроші незнайомій людині. Олена, не довго думаючи, відправила запрошені фотографії. Ні через ЗО хв, ні за 2 год, і навіть не на наступний день з Оленою ніхто не зв’язався і грошей на картку не перерахував. Телефон псевдо кредитора не відповідав…
А десь через місяць Олені зателефонував працівник колекторської компанії з вимогою терміново сплатити борг в компанії Манівео по кредиту, який був нібито нею отриманий через інтернет. І у якості доказів у кредитора є фото документів позичальника, а також фотографія Олени з аркушем паперу в руках, на якому написано: «Я беру кредит в Манівео».
Зрозуміло, що за такі речі передбачена кримінальна відповідальність за статтею «Шахрайство», проте Олені Р. від цього не легше, довести свою непричетність до даної афери в Україні вкрай складно.
Ситуація 3. Генадій В. працює як приватний підприємець з 2017 року. Жодного разу кредитами не користувався, проте, коли постачальники запропонували придбати у них оптову партію товару зі знижкою 15% – почав рахувати.
Продати продукцію він зможе протягом 3-х місяців, але для того, щоб отримати вигоду, йому необхідно купити товар на 700 тис. грн. Близькі люди, на жаль, відмовили у позиці, працівники кількох банків, куди звернувся Генадій, сказали, що можна спробувати отримати кредит, але офіційних доходів по деклараціям замало, та й чекати потрібно близько 1 тижня. Одним словом – невизначеність…
За рекомендаціями друзів звернувся чоловік у фінансову компанію, яка запропонувала 700 тис. грн. на 1 рік під заставу однокімнатної квартири в Києві. Процентна ставка – 2% в місяць. Комісія за видачу та дострокове погашення кредиту – відсутні.
Розрахунки Генадія:
Реальна вартість запропонованого приватного кредиту:
- проценти – 700 000 грн. * 2% * 12 міс. = 168 000 грн.;
- нотаріальне оформлення договору позики – 9 500 грн.; оформлення договору іпотеки – 3 500 грн.
- проїзд до м. Києва і назад – 1 000 грн.
Таким чином, всього витрати по кредиту на 1 рік склали – 182 000 грн.
Об’єми бізнесу Генадія дозволяють протягом року зробити 4 оптові закупки товару на 700 тис. грн. кожна, та їх реалізувати. Отже, вигода від купівлі продукції зі знижкою: 700 000 грн. * 15% * 4 закупки = 420 000 грн.
Якщо від отриманої суми відняти витрати по кредиту від приватного інвестора, то чистий фінансовий результат Генадія становитиме 238 000 грн. Досить не поганий додатковий заробіток!
Підписання договорів позики та іпотеки відбулося на наступний день у нотаріуса без жодних проблем та лишніх клопотів. Гроші були передані позичальнику готівкою. Оплату Генадій проводив на поточний рахунок кредитора (фінансової компанії) за реквізитами у договорі. На даний час позика виплачена, обтяження з квартири нотаріусом знято. Підприємець і далі розвиває свою справу з отриманим профітом, але вже за рахунок власних коштів.
З відгуків людей, які брали гроші в борг від приватних осіб, зрозуміло, що шахраїв в Україні безліч, але знайти реального приватного кредитора теж можливо. Варто в першу чергу перевіряти з ким маєш справу і не «вестись» на сумнівні оголошення про позику без застави під розписку від незнайомця.
Читайте також – “Як не платити мікрокредит в Україні: поради спеціалістів“.
Перш ніж брати гроші в борг під проценти від приватного кред итора слід враховувати:
- Окрім плати за користування грошима, позичальнику на етапі укладення договору потрібно буде оплатити послуги нотаріуса:
- посвідчення договору позики – 1% від суми кредиту + 2500 грн.
- посвідчення договору іпотеки – 0,1% від ринкової вартості застави + 2500 грн.
- Якщо в заставу пропонується нерухомість, і вона знаходиться на відстані понад 30 км від обласного центру – кредитори в кілька разів знижують суму фінансування, або й взагалі відмовляють.
- У разі неповернення приватної позики під заставу нерухомості в строк, кредитор згідно Закону України «Про іпотеку» вправі звернутися до нотаріуса за здійсненням виконавчого напису і в будь який час реалізувати квартиру, або будинок. За рахунок виручених коштів в першу чергу погашаються проценти та основна заборгованість по кредиту, а у разі наявності залишку – частина грошей повертається боржнику.
- Ломбардний кредит під заставу особистих речей, або дорогоцінних металів є суттєво дорожчою позикою від іпотечного. Ломбарди надають кошти клієнтам під 0,5%-0,8% в день (від 180% річних) на строк до 1 року.
- Договори позики та застави у відділеннях ломбарду складаються таким чином, що майно передається кредитору у постійне користування, а за позичальником лишається лише право викупу у заздалегідь встановлений договором строк. Якщо боржник своєчасно не розрахувався – він позбавляється права повернути майно назад, і воно підлягає продажу.
Читайте також – “Що можуть зробити колектори в Україні? Як правильно захиститись боржнику?”
Для того, щоб не потрапити у тенета шахраїв при отриманні приватної позики під заставу нерухомості, варто дотримуватись таких правил:
- Правильно оцінити необхідність отримання грошей. Якщо кредит від приватної особи потрібен на погашення інших прострочених позик банків та МФО, то перш ніж приймати поспішне рішення кілька разів задумайтесь: «Аза рахунок яких коштів я буду повертати борг?» Якщо по беззаставним простроченим кредитам позикодавцю ще потрібно йти до суду та доводити свої права для того, щоб хоч щось можна було б стягнути з боржника, то, не повернувши в строк приватну позику під заставу – кредитору достатньо лише звернутися до нотаріуса за виконавчим написом, і Ви швидко лишаєтесь нерухомості.
- Не сплачуйте жодних авансів, гарантійних платежів чи комісій. Ви позичальник, а не інвестор!
- Уважно читайте умови договору позики та застави! Непоодинокі випадки коли в договорах передбачається прив’язка суми кредиту до валютного курсу, або ж непомірні штрафні санкції у випадку прострочки. Звертайте також увагу на право позикодавця по реалізації забезпечення. Небезпечним для позичальника може бути пункт договору, який передбачає, що кредитор вправі з 1-го дня прострочення сплати звернути стягнення на предмет застави.
- Перевірте наявність в кредитному договорі права позичальника на повернення позики безготівково за реквізитами кредитора.
- Не погоджуйтесь на оформлення застави нерухомості договором відмінним від договору іпотеки. Непоодинокі випадки, коли не чисті на руку кредитори, пропонують позичальникам підписувати договори купівлі-продажу майна з правом викупу до закінчення строку позики за ціною, що рівна сумі отриманого кредиту та нарахованим процентам.
- Ніколи не погоджуйтесь на передачу оригіналів правовстановлюючих документів на зберігання кредитору. Незважаючи на те, що більшість позикодавців у своїх вимогах пояснює подібні дії гарантією збереження цінних паперів, проте це може бути можливістю ще до закінчення договору позики переоформити нерухомість на третіх осіб, а в подальшому – продати її.
- У разі оформлення кредиту під заставу автомобіля від приватної особи – обов’язково пересвідчіться, що авто буде у Вашому користування до закінчення строку позики. Поширеною практикою на даний час в Україні є зберігання транспортного засобу на паркувальному майданчику кредитора до повного погашення позики.
Рекомендуємо прочитати – “Видалення кредиту із бази МФО: реально чи “розвод”?”
Таким чином, отримати кредит під заставу у реального та чесного приватного кредитора в Україні насправді не складно. Маючи ліквідне майно можна досить швидко оформити приватну позику в Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі чи Львові. Для оцінки застави та підписання необхідних документів в інших містах потрібно, як правило, дещо більше часу, проте через високу конкуренцію на ринку заставного кредитування, кредитори зобов’язуються прийняти рішення та надати кошти не залежно від регіону проживання позичальника – протягом 1 робочого дня.
Якщо Ви визначились, що приватна позика – це вирішення фінансових проблем у ситуації, яка склалася, перш ніж брати гроші – зважте, чи справді вони Вам потрібні і яким чином їх повертати. Важливо розуміти, що кредит від приватної особи – це не панацея від всіх бід і в один момент він може перетворитися з «рятувального круга» на «зашморг на шиї». Пам’ятайте всім відому істину: «Позичаєте Ви чужі гроші, а віддаєте – свої». Достатку Вам та фінансових гараздів!
А я з радістю відповім на Ваші питання у коментарях.