Після тривалої несплати по кредиту банку, або фінансової компанії отримали вимогу від Профіт Капітал щодо погашення боргу? Чому незрозуміла компанія вимагає оплату, коли жодних договорів з нею не укладалось? Якщо мова йде про колекторів, то чого від них можна очікувати? На всі ці питання, які цікавлять читачів нашого сайту і навіть трохи більше, ми спробуємо відповісти в рамках даної статті.
Профіт Капітал: хто це.
Для того, щоб вияснити, що це за компанія ТОВ «ФК «Профіт Капітал» звернемося до державного реєстру юридичних осіб:
Зареєстрована юридична особа в 2015 році за адресою: м. Київ, вул. Набережно-Лугова, буд.8, має статус фінансової установи та здійснює діяльність з факторингу на підставі ліцензії Нацкомфінпослуг (розпорядження №1716 від 16.05.2017 року).
Власниками Профіт Капітал є Тихоненко Дмитро Петрович та Копертехін Аким Ігорович, директор – Романенко Михайло Едуардович.
Профіт Капітал: колектори.
Діяльність ТОВ «ФК «Профіт Капітал» полягає в наданні послуг факторингу, тобто «викупу» прострочених кредитів у банків та МФО з подальшою роботою з боржниками задля отримання погашень. Співпрацюють колектори з багатьма мікрофінансовими компаніями, зокрема: Майкредит, Дінеро, Глобал Кредит, KF.UA, Мілоан.
Продаж боргу від МФО відбувається, як правило, через 2-4 місяці прострочення кредиту: на етапі неможливості кредитора стягнути борг з позичальника після використання різних методів психологічного та морального впливу.
Безнадійна заборгованість для одних компаній – безмежне поле для роботи інших. Профіт Капітал, використовуючи ряд перевірених методів та прийомів, мотивує боржників до повернення прострочених кредитів. Чого ж можна очікувати від колекторів?
- Щоденні нав’язливі телефонні дзвінки позичальнику з вимогами терміново повернути борг.
- Дзвінки контактним особам, а також людям з Вашого оточення, телефони яких не надавали під час оформлення кредиту.
- Дзвінки на роботу: колегам та керівництву з інформуванням про факт прострочення кредиту в фінансовій установі та вимогою передати інформацію.
- Автоматичний телефонний набір роботом з нагадуванням строків оплати.
- СМС та повідомлення в вайбері з описом наслідків несплати боргу.
- Вигадливу серію листів із залякуванням позичальника.
Працівники Профіт Капітал в процесі «опрацювання» боржника весь час будуть вишукувати найбільш дієві способи впливу на нього серед з усього його оточення, а коли віднайдуть – створюватимуть потужний психологічний та моральний дискомфорт для того, щоб змусити позичальника активно шукати і повертати гроші.
Що характерно, з плином часу боржники адаптуються до погроз та залякувань, проте дуже часто виявляються не готовими до дзвінків та СМС людям з близького їх оточення. Як правило, розмова з родичом з приводу «дна», до якого довелося опуститися, спричинює значно більший біль та дискомфорт, а ніж вислуховування стандартних, завчених фраз від працівників Профіт Капітал.
Проте, словами дії колекторів не обмежуються: позичальників весь час супроводжують нав’язливі інформування з приводу наслідків несплати боргу. Перше знайомство з колекторами відбувається, як правило, через СМС:
Оскільки позичальники вже не бояться судів, то основна психологічна дія Профіт Капітал на боржника будується на виконавчому написі нотаріуса.
А для посилення ефекту невпевненості, стурбованості та страху у позичальника, колектори надсилають СМС:
Листи Профіт Капітал не залишать спокійними більшість боржників. Для початку колектори лякають можливістю збільшити суму боргу в кілька разів, скориставшись правом фінансової компанії донараховувати проценти та штрафи відповідно до умов кредитного договору.
Так, справді, фінансова компанія має право проводити додаткові нарахування по договору з моменту його придбання. Проте, яка ймовірність того, що позичальник сплатить в кілька разів більшу суму, якщо до цього часу він не спромігся розрахуватися з МФО? Дивний та не зрозумілий спосіб отримання погашення…
Наступним кроком Профіт Капітал інформує боржника щодо плану заходів, які буде здійснено по відношенню до нього:
Найстрашнішим з наведеного переліку виглядає встановлення особистого контакту та звернення з клопотанням до Національної поліції за ознаками шахрайства.
Варто розуміти, що зазначений вище план-графік не більше ніж метод психологічного випливу.
Оскільки більшість людей краще сприймає візуальний ряд, Профіт Капітал вдається до графічного донесення позичальникам наслідків не погашення боргу:
Лист «Про арешт доходів та майна» містить інформацію щодо:
– внесення позичальника до реєстру боржників;
– опису і конфіскації належного майна;
– продаж майна на аукціоні;
– блокування банківських рахунків;
– надсилання запиту до фіскальної служби щодо відрахування 20% з офіційних доходів позичальника.
З приводу 4-х останніх пунктів варто розуміти, що без рішення суду ніхто не має право вчиняти подібні дії!
Якщо даний лист не подіяв і погашення від позичальника так і не надійшло, Профіт Капітал йде ще далі – друкує на кольоровому принтері псевдодокумент, який називається «Виконавчий напис нотаріуса».
Друк в кольорі покликаний імітувати нотаріальний бланк, а текст документу – переконати боржника у невідворотних наслідках конфіскації майна кредитором.
Насправді отримана роздруківка, це ніякий не документ, а звичний спосіб залякати людину та посіяти страх в її голові.
Читайте також – “Як розмовляти з колекторами: 7 практичних порад“.
Профіт Капітал: відгуки.
За відгуками людей, які мали справу з Профіт Капітал, факторингова компанія досить агресивно займається збором простроченої заборгованості. Десятки телефонних дзвінків в день, спілкування на високих тонах з нотками істерики, залякування виїзними групами, конфіскацією майна і т. ін.
Колектори активно видзвонюють колег по роботі та керівництво компанії з розповідями по подачу судового позову та виконавче провадження по простроченому кредиту. Відгукуються за Профіт Капітал позичальники не надто приємно: одні з небагатьох, які своїми дзвінками «виносять мозок» всьому оточенню і не реагують на будь які слова у відповідь.
Коли аргументи у працівників Профіт Капітал при спілкуванні з боржником вичерпуються, неодноразово від них доводиться чути щось на зразок: «Якщо не бажаєте повертати гроші, ми змушені будемо застосувати законні методи погашення кредиту». На чергове запитання: «Які методи?», у відповідь тиша, або розгублене: «Побачите найближчим часом».
Зрозуміло, що залякана уява боржника здатна в таких ситуаціях домальовувати картини з іншої реальності: виселять з оселі, винесуть все майно з квартири, заблокують рахунки та заберуть зарплату на погашення боргу.
В такий момент варто підходити до аналізу ситуації з «холодною головою»: нічого подібного колектори зробити не можуть без рішення суду! А ось чи подає Профіт Капітал позови до суду на стягнення боргу з позичальників?
Профіт Капітал: суд.
Для відповіді на питання: «Чи захищає свої інтереси Профіт Капітал в судовому порядку?» звернемося до реєстру судових рішень:
За 5 років роботи, факторингова компанія прийняла участь у 218 судових справах. На перший погляд – це багато. Проте, при більш детальному аналізі рішень судів можна побачити, що більшість позовів Профіт Капітал стосувалися поновлення строку пред`явлення виконавчого листа до виконання по банківським кредитам.
З приводу судів з по кредитам мікрофінансових компаній, вдалося віднайти кілька безуспішних позовів боржників МФО до Профіт Капітал про визнання кредитного договору не дійсним, або не укладеним.
Незважаючи на часті залякування судами, факторингова компанія не поспішає звертатися з судовими позовами для стягнення простроченої заборгованості по кредитам МФО.
Рекомендуємо прочитати – “Антиколектор в Україні: як отримати реальний захист?”
Профіт Капітал: сайт.
Сайт факторингової компанії – http://www.pcfactoring.com.ua/
Профіт Капітал: особистий кабінет.
На сайті Профіт Капітал, на жаль, відсутній особистий кабінет клієнта, а дізнатися суму заборгованості можна лише зателефонувавши за номером гарячої лінії. Якщо ж потрібно здійснити оплату кредиту, то у верхній частині головної сторінки сайту факторингової компанії є посилання на сервіс Приват24, перейшовши на який та вівши номер договору можна провести погашення з банківської картки онлайн.
Профіт Капітал: контакти.
Для зв’язку з операторами Профіт Капітал можна скористатися:
- Телефоном гарячої лінії – 044-290-40-82, 044-290-40-84 (всі дзвінки платні відповідно до тарифів Вашого оператора).
- Електронною поштою для надсилання письмових звернень – office@pcfactoring.com.ua
- Формою зворотного зв’язку на сайті компанії, заповнивши: ім’я, e-mail та безпосередньо ввівши текст повідомлення.
Чи варто боятися Профіт Капітал? Перш ніж відповісти на це запитання, задумайтесь – а що страшного можна очікувати від фінансової компанії, яка через методи психологічного пресингу намагається отримати погашення прострочених кредитів. Якщо телефонні дзвінки колекторів родичам та друзям здатні зіпсувати життя – тоді, напевно, варто боятися.
На думку автора, страх – це не помічник у вирішенні фінансових проблем. Якщо виникають фінансові труднощі потрібно не закривати очі на проблеми, а вирішувати їх. Не має достатньо коштів розрахуватися з кредиторами – запропонуйте їм закриття кредиту за умови сплати частини та списання залишку. Домовлятися з фінансовими установами можливо, головне робити це правильно, доклавши трохи зусиль.
А якщо потрібна наша допомога у вирішенні питань прострочених кредитів – звертайтесь, оперативно її надамо. Не потрапляйте в полон кредитної залежності та нехай Вам щастить!