Телефонують незнайомці та з притиском вимагають повернути прострочений кредит фінансовій компаній? Представляються колекторами Є Гроші, або ж Преміум Актив, що робити? З подібними запитаннями щоденно до нас звертаються десятки позичальників МФО, які вчасно не виконали свої грошові зобов’язання та намагаються порозумітися з фінансовою установою щодо «мирного» врегулювання проблеми. Проте, домовитися з колекторами Є Гроші – справа не з простих, а захмарні проценти та штрафні санкції «заганяють» клієнта мікрофінансової компанії в ситуацію розчарування та безвиході.
В рамках даної статті розберемося, що ж це за ФК «Є Гроші» та «Преміум Актив», чого від них очікувати та яким чином можливо врегулювання питання простроченого кредиту в МФО.
Колектори Є Гроші.
ФК «Є Гроші» зареєстрована в 2017 році за адресю: 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, буд. 14. Власником компанії є Шевчук Дмитро Борисович, директором – Святна Аліна Вікторівна.
ТОВ «ФК«Є Гроші», так як і пов’язана фінансова установа ФК«Є Гроші Ком» має ліцензію на надання коштів у позику, що видана регулятором – Нацкомфінпослуг.
За відгуками позичальників ТОВ « ФК Є Гроші» є пов’язаною з ТОВ «ФК«Преміум Актив» фінансовою компанією через продаж на певному етапі практично всіх прострочених кредитів останній. Колектори обох компаній використовують в своїй роботі схожі прийоми та інструменти впливу на боржників.
ТОВ ФК Преміум Актив.
ФК «Преміум Актив» зареєстрована в 2017 році за адресою: 49094, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Мандриківська, буд. 66. Власник компанії – Соколова Яна Борисівна, директором є Сіденко Антон Павлович.
ТОВ «ФК «Преміум Актив» проводить викуп прострочених кредитів МФО на підставі ліцензії про надання послуг факторингу.
Є Гроші та Преміум Актив: колектори.
З перших днів виходу на прострочку, позичальники Є Гроші починають своє знайомство з переліком прийомів морального та психологічного тиску МФО, що застосовуються працівниками кредитора задля повернення боргу. Чого очікувати від фінансової компанії пересічному клієнту, у якого виникли проблеми з поверненням кредиту?
- Регулярні телефонні дзвінки зі звинуваченнями в порушенні зобов’язань та вимогами терміново повернути борг.
- Автоматичні голосові повідомлення з описом наслідків не оплати кредиту. При цьому дзвінки можуть здійснюватися практично цілодобово.
- Повідомлення в месенджерах, а також СМС повідомлення. Всі інформування, як правило, зводяться до того, що МФО розпочинає певні заходи з повернення боргу: розшук позичальника, кримінально-правовий аналіз справи, звернення із заявою поліцію, судове стягнення, виконавчий напис нотаріуса та ін.
- Телефонні дзвінки родичам, знайомим, сусідам, колегам по роботі з вимогою передати інформацію позичальнику про заборгованість по кредиту МФО та проханням до людей з найближчого оточення щодо фінансової допомоги боржнику.
Варто розуміти, що контакти, які були передані кредитору під час оформлення кредиту не обмежують коло спілкування колекторів, працівники кредитора успішно знаходять список нових телефонних номерів людей, які підтримують зв’язок з позичальником. Не є перепоною для МФО і вимкнутий мобільний боржника, оскільки колектори Є Гроші, а при продажу кредиту й Преміум Актив, знають як повернути кредитні кошти – зробити клієнту, який не виконує зобов’язання дискомфортно.
Розголошення інформації серед близького оточення позичальника з приводу наявності простроченого боргу, переховування боржника, чи заволодіння грошима компанії шахрайським способом, здатне осоромити останнього, сформувати відчуття другосортності та боргової ями, у яку довелося опуститися.
Є Гроші та Преміум Актив: відгуки.
За відгуками позичальників, Є Гроші – це одна з небагатьох компаній, яка нараховує непомірно високі проценти та штрафні санкції. І це дійсно так! За умовами кредитного договору позичальник сплачує 2% за кожен день користування грошима, а після виходу на прострочку додатково процент за неправомірне використання коштів в розмірі 4% від суми основної заборгованості за кожен день прострочення виконання зобов’язань. На цьому МФО не зупиняється, на більш пізніх строках несплати кредиту, розмір процентів за прострочення збільшується з 4% до 6%. Для прикладу, сума боргу в Є Гроші з 5 тис. грн., через 2-3 міс. прострочення зростає до 40-50 тис. грн.
Порушення ТОВ «ФК«Є Гроші» діючого законодавства про фінансові послуги неодноразово фіксувалися регулятором – Нацкомфінпослуг у відповідних розпорядженнях, зокрема ст. 21 Закону України «Про споживче кредитування»:
Проте, непомірними штрафними санкціями фінансова компанія не обмежується. За відгуками боржників Є Гроші та Преміум Актив залякує їх:
- виїздами за адресою фактичного проживання. «Виїзна група на маршруті», «очікуйте конфіскації майна, юристи вже виїхали до Вас» – типові інформування, які застосовують працівники МФО;
- зверненнями до податкової інспекції з приводу розшуку офіційних та не офіційних доходів;
- арештом банківських рахунків та конфіскацією нерухомості;
- виконавчим написом нотаріуса на кредитному договорі;
- телефонними дзвінками родичам та друзям з повідомленням про шахрайські дії боржника при отриманні позики;
- офіційним зверненням до правоохоронних органів зі звинуваченням у шахрайстві по 190 та 222 статті Кримінального кодексу України.
Є гроші погрожують.
Неодноразово на тематичних форумах доводиться зустрічати інформацію щодо погроз працівників кредитора. Мова йде про відому багатьом історію про сірий ланос, яким нібито приїхала виїзна група для обговорення питання повернення простроченого кредиту. Зрозуміло, що сірий ланос можна зустріти практично у кожному дворі будинку.
Окрім цього, звичним для боржників є повідомлення МФО про виїзд працівників компанії разом з представниками правоохоронних органів. В телефонних перемовинах процес повернення боргів заходить ще далі:
- СМС, дзвінки близьким родичам з повідомленням, що позичальник вказав їх в якості поручителів, або гарантів по кредиту і за борги потрібно розраховуватись. Працівники кредитора називають персональні дані людини, підтверджуючи таким чином той факт, що вони володіють всією інформацію про співрозмовника:
- дзвінки сусідам та знайомим з інформуванням, що позичальником на їх ім’я шахрайським способом було оформлено кредит. Кошти по цій позиці перераховано на картку боржника, а людині, якій телефонують потрібно розраховуватись, або ж звертатися з позовом до суду на «шахрая».
- фотоколажі із зображенням боржника з паспортом в руках та написом «Шахрай», нижче номером телефону, або ж «Допоможіть хто скільки може…»;
- повідомлення незрозумілого змісту із залякуючим текстом:
Всі ці агресивні дії кредитора покликані вмотивувати позичальника якнайшвидше відшукати гроші та позбутися сорому, повернувши кредит.
Суд з Є Гроші та Преміум Актив.
Є гроші подали до суду? Преміум Актив повідомляє про підготовку судового позову? Для того, щоб вияснити на скільки слова МФО співпадають з реальними діями, звернемося до реєстру судових рішень України. По ТОВ «ФК«Є Гроші» за 2 роки роботи знайдено 428 записів в реєстрі:
За аналогічний період часу по ТОВ «ФК«Преміум Актив» – 774 судових рішення:
При більш детальному вивченні судової практики фінансових компаній, в черговий раз можна побачити підтвердження факту нарахування кредитором непомірно високих сум штрафних санкцій:
З 7000 грн. отриманого кредиту, сума до сплати, яку вимагає Є Гроші – 116 383,40 грн.
Проте реакції судів на неправомірні нарахування фінансовою установою різняться.
В даному рішенні, суд задовільнив лише стягнення з позичальника основного боргу та процентів за строк дії договору. У задоволенні вимог по сплаті процентів за неправомірне використання коштів, компанії Є Гроші – відмовили.
По іншому позову ФК «Преміум Актив», суд прийняв рішення стягнути з позичальника в 1,5 рази більшу суму, ніж розмір отриманої позики. При цьому штрафні санкції склали основну переплату по кредиту:
У випадку заочного ухвалення рішення, суд неодноразово зневажав факт неправомірно великих сум нарахувань та повністю підтримував кредитора:
Це говорить про те, що при подачі судового позову варто не опускати руки, а захищати свої інтереси, оскільки за позичальника цього ніхто не зробить.
Вцілому, Є Гроші та Преміум Актив – це одні з самих активних компаній на ринку МФО, які практикують стягнення простроченої заборгованості в судовому порядку.
Є Гроші: реструктуризація.
Для уникнення дзвінків колекторів та мирного врегулювання питання простроченого боргу з Є Гроші, можна і потрібно домовлятися з приводу реструктуризації боргу. При відсутності можливості сплатити кредит повністю, варіант зупинки нарахування процентів та погашення залишку протягом кількох місяців може стати «порятунком» від боргової ями.
На ранніх етапах прострочки працівники Є Гроші не надто охоче погоджуються на реструктуризацію боргу, пропонуючи пролонгувати кредит, або сплатити його повністю. Проте захмарні проценти та штрафні санкції, які нараховує МФО, досить часто призводять до безвиході в ситуації повернення позики.
Звична пропозиція по реструктуризації боргу в Є Гроші: з 8 тис. грн. за 6 міс. нарахувати 110 тис. грн. процентів та погодитись на списання до 80 тис. грн. при умові сплати кредиту протягом 3-х місяців. Проте, при таких великих сумах боргу, поступки МФО виглядають швидше як «знущання», а не реальні кроки на зустріч позичальнику.
Є Гроші: контакти.
Контакти ТОВ «ФК«Є Гроші»: 0-800-300-330 (безкоштовно по Україні), електронна пошта – info@e-groshi.com
Преміум Актив: контакти.
Гаряча лінія Преміум Актив – 098-035-11-48, e-mail – premium_activ@ukr.net
Якщо вже так склалися обставини, що кредит в Є Гроші виявися простроченим – не варто робити з цього трагедію. Фінансова компанія, так само, як і позичальник зацікавлені в якнайшвидшому врегулюванню питання повернення боргу. Витрачати МФО час на дзвінки, СМС та листи – фінансово затратно, домовитись на взаємовигідних умовах – фактично позбутися проблеми.
А які відносини з Є Гроші та Преміум Актив були у Вас? Діліться в коментарях.
31 коментар. Leave new
Цілодобові дзвінки Преміумактив,що я є поручителем якоісь людини,яку я зовсім не знаю і не могла бути поручителем. Звертання на емейл нічого не дають,контактний телефон не відповідає. Терор продовжрується вдень і вночі. Що робити?
Галина, доброго дня.
Поручительство – це факт підписання договору поруки, якщо Ви не знаєте людину по кредиту якої Вас турбують, то зрозуміло, що жодних договорів поруки не підписували. З приводу виходу з ситуації: направте лист на юридичну адресу Преміум Актив з вимогою припинити телефонний терор та тимчасово встановіть мобільний додаток типу Гетконтакт, або Антиколектор, який блокує вхідні виклики з незнайомих номерів.
Доброго дня я брав позику в є гроші в сумі 3000 грн
Позика була продана в преміум актив в розмірі 32000 .
Що робити?
Андрій, доброго дня.
Домовляйтесь з Преміум Актив з приводу списання частини боргу та можливості сплати частинами протягом кількох місяців.
Как можно же с ними договариваться если они за день позвонили 20знакомым , чьих номеров даже у меня нет
Людмила, здравствуйте.
А как Вы собирайтесь договариваться с исполнителями, которые не принимают решений? Зачем терять свое время и нервы на людей, которые живут с Ваших погашений?
Ну а сума 32000 грн з 3000 грн вас не бентежить?
Василь, а чому нас мають бентежити “космічні” нарахування процентів МФО?
Варто не спостерігати за тим як змінюються цифри, а вирішувати проблему та закривати кредит за адекватні суми.
Доброго дня, брала позику Єгроші 5000т,зараз 53000боргу.Преміум Актив пропонуєш закрити за 2 міс по 7500 тобто 15000.Чи дійсно буде закриття переживаю.
Юлія, доброго дня.
Для того, щоб не дати себе ошукати, вимагайте гарантійний лист з чітким описом умов списання. Неодноразово довіряючи колекторам, люди лишалися з боргами та без грошей.
Преміум актив надав гарантійного листа, чи дійсно це Працює і чи потом скажуть що це недійсне і борг надалі вимагатимуть
Юлія, доброго дня.
Преміум Актив не з тих компаній, які будуть жартувати своєю репутацію заради заробітку на 1 кредиті.
Аллурі,розголошує персональні дані кому завгодно,дзвонить ночами,представники є гроші,єдиний вихід позиватись і на мікрозацм є гроші і на коллекторську контору Алурія.Не дорожать репутацією,позбудуться ліцензії,ще й штраф впаяють!Пишемо заяву колективно,побачимо як заспівають
Саме главне зберігайте чеки тоді вам нічого не грозить
Дзвонить Робот, розказує про якийсь існуючий борг і каже передзвонити на 0800307703. В борг кошти ніколи не брав, дзвонять з різних номерів , замахали вже. Що робити????
Вячеслав, доброго вечора.
Почніть з того, що перевірте свою кредитну істоію, чи випадково на Вас не оформили кредит – https://fin-club.com.ua/kak-uluchshyt-kreditnuyu-istoriyu/
Перевірив, все Ок, чогось протермінованого і мені невідомого немає. Що дальше
Тоді встановіть на мобільний телефон додаток, який блокує телефонні дзвінки з незнайомих номерів, або не беріть слухавку з таких номерів. Контактність з ними потрібно взагалі виключити, або звести до мінімуму. Через кілька тижнів дадуть спокій.
Ви знущаєтесь ? Чекати декілька тижнів щоб людині дали спокій , яка нічого не робила ???
Надія, Ви щось напевно плутаєте: це не ми знущаємось, а колектори, тероризуючи з-х осіб. У Вас є дієвий та перевірений спосіб позбутися дзвінків? Тоді поділіться ним, будь ласка. Багатьом буде корисно.
П.А монтує різні колажі
Погрожує розсилкою по знайомих і родичах
Чи можуть вони це зробити
Наталя, доброго вечора.
Ви напевно хотіли запитати: “Чи мають право вони це робити?” Звичайно, ні. А з приводу їхніх можливостей все детально писано в статті.
А заява в поліцію, кібербезпеку, прокуратуру щось дасть???
Лише моральне заспокоєння, не більше.
Если так рассуждать то этот беспредел не закончиться никогда((( пусть люди которые никакого отношения не имеют к этой фирме пишут заявления. Одно два заявления не дадут может толку. А если массово, то есть вероятность хоть какого то наказания для них за нарушение закона
Дякую за підказки й допомогу…
Успіхів Вам!
Є-гроші і їх преміум актив стадо тупих кончених під…..хай горять с… в своєму офісі.
Ніякого кредиту я небрала, а вони дзвонять на день по100 раз. Про таку фірму я навіть не чула. Вже надоїли, чому не дзвонить оператор а говорить робот.
Теж невідомий поручитель кожного дня звонить робот з 15 телефонних номерів я закордоном а блокувати мій номер неможна прийіду буду писати заяву в поліцію
Що ж вони творять, дзвонили всім сусідам, одній сказали, що я на неї взяла кредит тому що вона інвалід і їй треба на ліки, іншій що я брала гроші для її лікування від ковід, просто нема слів, вислали письмо що зателефонують 450 людям з мого оточення, борг з 30к спустили до 15, на зв’язок тепер не виходять, телефоную-ігнор