Надійшло повідомлення в Дія про відкриття виконавчого провадження, де стягувачем вказано ТОВ «ФК«Еліт Фінанс»? Наступним кроком блокування банківських рахунків, щомісячні відрахування із заробітної плати та примусове стягнення… Не надто приваблива перспектива! Насправді, всього цього можна уникнути, якщо більш детально розібратися хто такі Еліт Фінанс, чим вони займаються та як захистися від колекторів. В рамках даної статті ми відповімо на всі запитання, а також опублікуємо відгуки боржників.
Еліт Фінанс: хто це?
ТОВ «ФК«Еліт Фінанс» зареєстроване у 2016 році за адресою: 03035, м. Київ, пл. Солом’янська, буд.2. Директором компанії є Наваренко Володимир Георгійович, власником – Худолей Олександр Миколайович.
Еліт Фінанс має ліцензію на здійснення операцій факторингу (розпорядження Нацкомфінпослуг №339 від 20.02.2020 року). Це означає, що компанії дозволено «купувати» прострочені кредитні договори у банків та МФО з подальшим стягненням заборгованості. При цьому Еліт Фінанс має право на власний розсуд обирати інструменти впливу на боржника в рамках тих методів, що не суперечать діючому законодавству.
Еліт Фінанс: колектори.
Колекторська компанія співпрацює з кількома банками та десятком МФО. Зокрема, Еліт Фінанс викупає прострочені кредитні договори у: Альфа Банку, Надра та Дельта Банку (на аукціоні через Фонд гарантування вкладів), Кешап, Манівео, Манібум, ЄАПБ, Кредитмаркет, Грошик та ін.
Колектори не влаштовують «телефонного терору», як більшість компаній: практично всі справи вони передають нотаріусу для вчинення виконавчого напису.
Еліт Фінанс: виконавче провадження.
Відкриття виконавчих проваджень ТОВ «ФК«Еліт Фінанс» розпочинається зі звернення до приватного нотаріуса. В більшості випадків колектори користуються послугами Остапенко Євгена Михайловича. По факту внесення позичальника до єдиного реєстру боржників, приватний виконавець розсилає постанови про відкриття виконавчого провадження, а в додатку «Дія» з’являється повідомлення такого змісту:
Здавалося б, юридична процедура примусового стягнення є цілком законною і варто було б прийняти за належне неприємний факт арешту рахунків. Проте, в Україні дозволено вчиняти виконавчі написи лише по договорах, які є безспірними, тобто нотаріально посвідченими, чого не скажеш про договори позики.
Отже, визнання виконавчого напису нотаріуса, як такого, який не підлягає виконання є дієвим способом позбавитись «надмірної опіки» колекторів.
Суд з Еліт Фінанс.
Неодноразово від колекторів можна почути твердження, що анулювання виконавчого напису не має жодного сенсу, адже наступний крок компанії – подача судового позову. Чи справді це так вияснимо, звернувшись до реєстру судових рішень.
Згідно даних реєстру по Еліт Фінанс зареєстровано 1 211 рішень судів. При більш детальному перегляду суті позовів та судових рішень стає зрозумілим, колекторська компанія обрала для себе стратегію захисту. Нам не вдалося віднайти жодного рішення, де б позивачем було ФК Еліт Фінанс. Всі справи стосуються оскарження позичальниками виконавчих написів, тобто визнання їх такими, які не підлягають виконанню. Ось кілька прикладів:
Суди приймають рішення на користь боржників, в тому числі зобов’язують колекторську компанію компенсувати останнім витрати на правову допомогу.
Читайте також – «Дзвінки колекторів родичам та близьким: як знаходять контакти?»
Еліт Фінанс: відгуки.
За відгуками боржників, Еліт Фінанс має безпосереднє відношення до МФО ТОВ «ФК «Еліт Фінанс Груп», яке працює під торговою маркою «Грошик». Колектори застосовують інструменти примусового стягнення в тому числі по договорам, які укладались 10-14 років тому назад.
Перш ніж розпочинати юридичну процедуру, Еліт Фінанс може розсилати повідомлення у вайбер з пропозицією добровільного виконання зобов’язань. Мова, як правило, йде про пільгові умови погашення: розтермінування залишку боргу на кілька місяців. Зрозуміло, що в ситуації коли вимоги колекторів в кілька разів перевищують суму виданого кредиту, лояльність «збирачів» є досить умовною.
З Еліт Фінанс можна домовлятися з приводу списання всіх нарахувань та оплату виключно основної заборгованості. Альтернативним варіантом вирішення боргового питання, який точно виходить за рамки інтересів колекторської компанії, є анулювання виконавчого напису в судовому порядку. Принаймні, як видно з судової практики, понад 1 тис. боржників скористалося таким способом зупинення процедури неправомірного стягнення.
Рекомендуємо прочитати – «Коли очікувати закриття МФО в Україні та що буде з боргами позичальників?»
Еліт Фінанс: сайт, контакти.
Сайт компанії – elitefinance.site
Телефон Еліт Фінанс – 093-512-34-51
Електронна пошта – fcelitefinance@gmail.com
Які взаємовідносини у Вас з колекторами? Діліться життєвими історіями в коментарях, а ми надамо потрібну допомогу.