МФО Є Гроші надіслала СМС про продаж кредиту Брейн Капітал? Закономірно з’являється страх перед невідомою компанією: чого очікувати від колекторів, які неприємності вони можуть створити. Поряд з цим включається захисна реакція позичальника: на якій підставі Є Гроші продали борг, я не збираюся платити незнайомцям. Про те хто такі насправді Брейн Капітал та як від них захиститись піде далі в статті.
Хто такі Брейн Капітал?
ТОВ «ФК «Брейн Капітал» зареєстроване у 2020 році за адресою: 49049, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, пров. Добровольців, буд. 15, оф. 3. Директором компанії є Клик Владислав Владиславович, власником – Хегай Андрій Моісейович.
Брейн Капітал володіє ліцензією на надання послуг з факторингу, а це означає, що дана юридична особа має право «купувати» прострочені кредитні договори у банків та фінансових компаній з подальшим здійсненням заходів щодо повернення коштів в рамках діючого законодавства.
З приводу того, чи дотримується Брейн Капітал вимог Закону про колекторів та які методи стягнення застосовує, поговоримо більш детально.
Брейн Капітал: колектори.
Кожна факторингова компанія, яка працює в Україні, будує свій бізнес на придбанні портфелів прострочених кредитів у низки банків та МФО. Стягнення проблемних боргів базується в першу чергу на партнерстві. Проте, у Брейн Капітал налагоджена дещо інша співпраця: після 1-2-х місяців прострочення компанія викупає кредити лише у однієї МФО – Є Гроші. Робота з іншими фінансовими установами – не в пріоритеті. Ось таке знайомство з колекторами очікує на боржника Є Гроші:
До початку війни аналогічна схема уже мала місце: лише замість Брейн Капітал використовувалась інша колекторська компанія – Кредитпромінвест. Методи роботи колекторів при цьому не відрізняються. З приводу способів стягнення попередників читайте в нашій статті.
Повертаючись до BRAIN CAPITAL, колектори в своєму арсеналі впливу на боржників застосовують:
- Регулярні телефонні дзвінки як позичальнику так і 3-м особам.
- Десятки СМС, повідомлень у вайбері та телеграм з вимогами сплати та інформацією, що псує репутацію боржника.
- Листи на електронну пошту з не надто приємним змістом.
- Автододзвон кожні кілька хвилин по всім наявним у колекторів контактам.
Через законодавчу заборону вчиняти виконавчі написи, Брейн Капітал на даний час не звертається за послугами до приватних виконавців. В той же час, після придбання договору, колектори продовжують нараховувати проценти, збільшуючи таким чином розмір боргу до шалених сум. Реальний приклад: клієнт фінансової компанії отримав кредит 5000 грн., після 2-х місяців прострочення «збирачі» вимагають повернути 25000 грн. і при цьому продовжують заводити у «боргову кабалу».
Коли позичальник перестає контактувати з колекторами, останні всіляко намагаються «реанімувати» відносини, тоді ж з’являються нібито «сприятливі умови закриття» та «мінімальні процентні ставки»:
Брейн Капітал: суд.
Від працівників колекторської компанії неодноразово можна почути про намір стягнути борг в судовому порядку. Для того, щоб зрозуміти на скільки слова «збирачів» BRAIN CAPITAL відповідають дійсності, звернемося до реєстру судових рішень.
Протягом 2-х років існування компанії, Брейн Капітал фігурує всього у 2-х рішеннях судів:
- Про банкрутство позичальника, який оформив понад 10-ти кредитів МФО, в тому числі і у Є Гроші.
- Про визнання недійсними окремих частин кредитного договору (мова йде про нарахування неправомірно великої суми процентів).
На час написання статті, обидві справи перебувають на етапі розгляду.
Жодних позовів Брейн Капітал до фізичних осіб про стягнення заборгованості – не зафіксовано.
Брейн Капітал: відгуки боржників.
За звичай позичальники, яким колектори «зіпсували життя», не надто приємно про останніх відгукуються. Та зрештою, робота «збирачів» кредитів не у тому, щоб подобатись боржникам.
Використання тих чи інших методів впливу формує у клієнта фінансової установи власне враження про колекторів. Психологічний «пресинг» – це не завжди вірний спосіб отримати гроші. Коли людині псують ділову репутацію та відносини в сім’ї, як правило, зникає бажання будь що повертати кредитору. Загнаний в глухий кут позичальник, що відчуває страх та власну безпорадність, не є вмотивованим платником кредитів. На жаль, працівники BRAIN CAPITAL, дещо іншої думки з приводу цього.
За відгуками боржників Брейн Капітал, колектори проводять досить агресивну роботу по психологічному та моральному пресингу на третіх осіб. Вони знаходять номери телефонів родичів, колег по роботі, друзів, сусідів та телефонують їм з вимогами передати позичальнику інформацію стосовно наявності непогашеного кредиту. Окрім поширення персональних даних, такі дзвінки можуть супроводжуватись нецензурною лайкою та погрозами.
Звичною практикою для працівників Брейн Капітал є створення груп у вайбері, в які додаються сусіди та знайомі. Таким чином серед близького оточення поширюються фотоколажі позичальника, що містять прохання фінансової допомоги, або ж написи «Шахрай». Аналогічним способом турбують сусідів, закликаючи їх допомогти віднайти ключі від оселі боржника. Завданням «дзвонарів» є поширення інформації щодо наявності у позичальника боргу серед якомога більшої кількості людей і таким чином створення умов для психологічного впливу останніх на боржника. В такий спосіб колектори успішно перекладають свою роботу на інших.
Телефонують та надсилають СМС по кілька разів на день, ставлять на автододзвон з прихованого номеру. Більше того, у відгуках про Брейн Капітал можна зустріти інформацію по використанню колекторами функції підміни номеру. Вони з легкістю зв’язуються з батьками, оскільки рідні при дзвінку бачать нібито номер телефону своєї дитини та беруть слухавку.
При недотриманні обіцянок по сплаті, колектори здатні роботи неприємні речі: від імені боржника в ультимативній формі вимагати від керівництва компанії-роботодавця підняття заробітної плати, або ж закликати директора списувати кошти із заробітної плати для погашення простроченого кредиту. У відгуках людей неодноразово можна було зустріти інформацію про те, що Брейн Капітал доводив їх до звільнення з роботи.
Ось такі, сповнені підтексту, повідомлення отримують позичальники, які порушили домовленості:
Як захистись від Брейн Капітал?
Варіантів захисту від BRAIN CAPITAL є кілька:
- Звертатися зі скаргою до НБУ про порушення колекторами діючого законодавства.
- Домовлятися про списання частини боргу і поступово виплачувати залишок.
При застосуванні 1-го варіанту слід правильно оцінювати строки: період часу від подання звернення до регулятора до отримання реакції і відповіді Нацбанку – місяць. Поряд з цим варто враховувати, що не кожен спеціаліст колекторської компанії поспішить виконувати вимоги Закону. Телефонні «збирачі» боргів працюють на результат, особистий фінансовий результат, який формується з певного відсотку від зібраних з боржників коштів.
Альтернативний варіант позбутися нав’язливої «опіки» колекторів – отримати від них згоду про списання всіх нарахованих процентів, або більшої їх частини, та сплати залишку боргу протягом 3-6-ти місяців. Як тільки позичальник підтвердив свій намір виконати зобов’язання після отриманих поступок компанії – будь які дзвінки припиняються. Таким чином Брейн Капітал має можливість позбутися проблеми без втрат власних коштів, а позичальник отримує ще один закритий договір за адекватні гроші.
Брейн Капітал: контакти.
Сайт компанії – braincapital.com.ua
Є можливість перевірити суму заборгованості безпосередньо на сайті Брейн Капітал, шляхом введення номеру мобільного телефону на сторінці «Оплата».
Телефон гарячої лінії: 0 800 300 640, електронна пошта – fcbraincapital@gmail.com
Залишити скаргу на колекторів можна через форму на сайті Брейн Капітал.