В наш час робота на дому набуває все більшого поширення в Україні. Вона може бути як підробітком на 2-3-и години в день, так і повноцінною занятістю за власним графіком, де немає вимог роботодавця по часу протирання штанів перебування на робочому місці. Найпростішим способом віддаленого заробітку грошей є написання окремих текстів та статей.
Тексти на замовлення в Україні.
По мірі створення нових сайтів, інтернет магазинів та онлайн сервісів, написання текстів на замовлення стає все більш затребуваною послугою. Якщо 10-ть років тому назад замовниками послуг набору були студенти та викладачі вузів для підготовки університетських праць, то зараз – це переважно блогери, новинні інтернет видання та маркетплейси. Людям потрібен контент, який здатен продавати, або ж нести інформаційну цінність для користувачів.
Практично кожен українець на даний час має доступ до комп’ютера. Таким чином написання текстів за гроші можна розцінювати як НЕ складне завдання, яке потребує:
- базових знань текстового редактору Word;
- грамотного володіння українською / російською мовою (знання англійської та польської мови здатне значно збільшити вартість замовлень);
- швидкого набору тексту;
- вміння чітко та зрозуміло формулювати власну думку за допомогою простих речень.
За роботу по написанню текстів замовники готові платити від 30 грн. до 50 грн. за 1 тис. символів в залежності від завдання та кваліфікації спеціаліста. Виконавцям з хорошою репутацією та високими рейтингами вдається заробляти й 60-90 грн. за аналогічну роботу. В середньому, написання статей на замовлення при частковій занятості у якості підробітку здатне приносити 10 000 – 15 000 грн. в місяць.
Як заробити на текстах в Україні?
В Україні існує кілька способів заробітку на написанні текстів:
- Набір тексту зі сканованих документів та аудіозаписів.
- Редагування текстів (виправлення помилок, коректування словосполучень та речень для покращення читабельності).
- Наповнення інтернет-магазинів описами товарів.
- Переклад з однієї мови на іншу (російська – українська – англійська).
- Рерайт – викладення тексту, що наданий замовником, своїми словами без втрати суті.
- Копірайт – авторське написання унікального тексту статті на задану тему.
Чим більш кваліфікована робота – тим нижча конкуренція та вища оплата. Найбільший попит в нашій країні на рерайтерів та копірайтерів – людей, які здатні писати описи товарів для інтернет-магазинів та статті для новинних сайтів / блогів українською та російською мовами з унікальністю текстів не нижче 95%. При середній кількості символів в статті близько 6-ти тис., вартість авторської роботи може становити від 200 грн. до 500 грн. Для підготовки якісного матеріалу новачку знадобиться 3—4 години, досвідчений спеціаліст напише статтю за 1,5-2 год.
Набір тексту за гроші українською.
Набір текстів на дому – це один із найпростіших способів заробітку в Україні. Він не потребує спеціальних вмінь та навиків, окрім базових знань текстового редактору Word та зосередженості. Завдання по набору поділяються на 2-і основні групи:
- Перетворення аудіоформату запису (виступу, конференції, семінару та ін.) в текст, або транскрибація. Середня вартість послуг – 500-600 грн. за 60 хв. запису. Ось приклад одного із таких завдань:
- Розпізнавання рукописного тексту (дипломної роботи, дисертації, книги) та його набір в текстовому редакторі. Вартість таких послуг 20-30 грн. за 1-ну сторінку, інколи навіть трапляються пропозиції з оплатою 100 грн.:
Не розраховуйте отримати просто набір відсканованих сторінок книги для набору: замовники й самі навчились успішно використовувати спеціальні програми для розпізнавання тексту, як наприклад, FineReader. Оплачують лише ручну працю: швидке виконання без помилок та опечаток.
Сайти для написання текстів за гроші в Україні.
Через війну росії проти України ми не будемо розглядати сайти агресора для заробітку на написанні текстів. Вважаємо, що українці не повинні працювати на російську федерацію та в жодному разі не мають бути причетні до фінансування геноциду нашого народу. Зупинимося на описі переваг та недоліків 5-ти фріланс-бірж, які успішно працюють в нашій країні.
- Біржа фрілансу – freelancehunt.com
Сервіс вже 16 років як працює в Україні. На даний час на сайті зареєстровано понад 54 тис. замовників, які щодня публікують понад 500 завдань. Принцип роботи біржі:
- фрілансер відгукується на кілька цікавих для себе замовлень та вказує суму за яку готовий виконати роботу;
- замовник вибирає виконавця з яким згоден співпрацювати та обговорює деталі завдання;
- після уточнення технічних моментів, обидві сторони підтверджують готовність подальшої співпраці;
- в обумовлений строк фрілансер здає зроблену роботу та отримує розрахунок.
Freelancehunt забезпечує гарантію якісного виконання робіт для замовника та своєчасної оплати для виконавця через власну систему «Сейф». Кошти замовника блокуються на біржі до прийняття ним роботи. Після підтвердження виконання завдання, заблокована сума миттєво перераховується на рахунок фрілансера. За свої послуги сервіс бере комісію 9,5% з однієї із сторін (замовника чи виконавця), або ж по 5% із кожного.
Ось кілька прикладів завдань по написанню текстів на замовлення на freelancehunt:
Середня вартість написання 1000 символів на біржі 45 грн.
- Біржа фрілансу – freelance.ua
Даний сервіс працює з 2009 року в Україні. Він є фактично онлайн платформою, яка об’єднує замовників та виконавців робіт. Біржа виступає в якості гаранта виконання зобов’язань обох сторін. За 7,5% комісії адміністрація freelance.ua гарантує замовнику повернення коштів у разі, порушення спеціалістом умов угоди. При цьому виконавець отримує гарантію виплати попередньо зарезервованих для нього коштів після здачі проекту відповідно до попередньо сформованих вимог.
Ось кілька прикладів завдань по написанню текстів за гроші на freelance.ua:
Середня вартість написання 1000 символів на даній біржі фрілансу – 35 грн. і залежить від рейтингу виконавця. Що впливає на рейтинг?
- Щоденне відвідування сайту сервісу (+1 бал).
- Кількість позитивних (+10 балів) та негативних відгуків (-20 балів).
- Кількість виконаних робіт (+10 балів за кожну роботу).
Оплата проводиться на картку будь якого банку України протягом 2-х робочих днів після замовлення виплати.
- Чергова українська фріланс-біржа – kabanchik.ua
Даний сайт позиціонує себе як онлайн-сервіс замовлення послуг, в тому числі по написанню статей в інтернеті. Після реєстрації, виконавець має можливість подати заявки на ті завдання, які його цікавлять. Кількість відгуків спеціаліста не лімітована. Окрім опції прийняти умови замовника, сервіс надає можливість запропонувати свою ціну за вказану роботу, або ж обговорити деталі угоди.
Після вибору замовником виконавця, обидві сторони уточнюють вимоги до завдання та підтверджують свій намір співпрацювати. В цей момент сума коштів у розмірі вартості замовлення та комісії Кабанчика (9%) блокується на рахунку замовника у якості гарантії оплати. Передавши якісно виконану роботу, виконавець автоматично отримує свій гонорар на рахунок сервісу. Зароблені кошти в будь який момент можна вивести на банківську картку.
Ось кілька прикладів завдань по написанню текстів на дому на kabanchik.ua
Обсяг та вартість робіт на біржі залежить в першу чергу від рейтингу виконавця, його репутації та відгуків. В середньому за написання 1000 символів фрілансери отримують 50 грн. Послуги кваліфікованого спеціаліста з досвідом роботи на Кабанчику сягають 80-100 грн. за аналогічний об’єм тексту.
Більш детально про роботу сервісу kabanchik.ua та можливості заробітку на ньому читайте в нашій статті.
- Ще одна біржа фрілансу – weblancer.net
Працює з 2003 року на ринку України. Кількість користувачів сервісу – понад 2 млн. чоловік.
Принцип роботи біржі:
- Після публікації заявки замовником, кожен фрілансер, який зацікавлений у її виконанні, пропонує свою ціну та строки виконання.
- Обов’язковою умовою для участі у так званому «аукціоні ставок» є доступ до відповідної категорії біржі. Цей доступ є платним для виконавців. Ось тарифи weblancer.net за 30-ти денний період (в дол. США):
- Після вибору замовником конкретного виконавця, останній приступає до роботи.
- Виконавець здає готову роботу та отримує оплату.
Комісія біржі – 5% від вартості замовлення та сплачується замовником. Виконавець отримує гарантії розрахунку від адміністрації сервісу через послугу «Безпечний платіж». Це означає, що у разі відмови замовника прийняти виконану роботу, арбітражна служба біржі перегляне технічне завдання та листування між сторонами та прийме рішення. При підтвердженні належного виконання завдання, кошти автоматично перераховуються на рахунок виконавця.
Ось кілька прикладів завдань з написання текстів на сервісі weblancer:
Середня вартість написання 1000 символів на даній біржі – 35 грн.
- Остання на сьогодні біржа фрілансу – free-lance.ua
Сервіс позиціонує себе як майданчик для пошуку віддаленої роботи. Працює за принципом публікації завдання замовником та отриманням відгуків від виконавців, які бажають співпрацювати. Замовник та спеціаліст завжди можуть обговорити деталі роботи по телефону, або ж в онлайн чаті free-lance.ua.
Альтернативний спосіб знайти роботу на біржі – це встановити статус «Вільний» після реєстрації. Інформація про не зайнятих виконавців, які готові працювати, публікується в окремому розділі «Каталог фрілансерів». Замовник таким чином завжди може швидко знайти спеціаліста з потрібним досвідом, який активно шукає підробіток.
Перевагою free-lance.ua є те, що користування сервісом для обох сторін – безкоштовне, розробники сайту заробляють лише на розміщенні рекламних банерів.
Ось кілька прикладів роботи по написанню статей за гроші на даному сайті:
Середня вартість написання 1000 символів на біржі – 30-35 грн. Як видно з прикладів, на сервісі можна віднайти й альтернативні способи заробітку: написання відгуків та переписка в чаті з клієнтами компанії.
Рекомендуємо прочитати – “Як заощадити 15% на покупках в Сільпо та гарантовано отримати 50 грн. на банківську картку?”
Робота з написання статей в інтернеті: поради.
Для успішного заробітку на написанні текстів в Україні та отримання достойної оплати за свою роботу, ми підготували декілька порад:
- Розпочинайте свою кар’єру на біржі із формування репутації. Мова йде про те, що після реєстрації не варто «гнатися» за дорогими замовленнями, беріть якомога більше дрібних завдань, навіть якщо вони низькооплачувані. На початках надзвичайно важливо сформувати собі позитивний рейтинг та отримати хороші відгуки від замовників.
- При написанні текстів намагайтеся проявляти креативність, це подобається роботодавцям. Звичайно, не забувайте про грамотність та змістовність робіт.
- Виберіть для себе конкретну спеціалізацію статей, наприклад: спорт, мода, фінанси, ігри, тощо. Найкраще підійде та сфера у якій є досвід, або ж бажання розвиватися. Мотивація в копірайтингу передусім! Не варто починати писати про все на світі і в результаті ні про що. Замовники готові гарно оплачувати наповнені змістом статті, що містять порівняння та аналітику, а не сухе викладення загальновідомих фактів. Досягнути високого рівня кваліфікації можна лише при отриманні глибоких знань в конкретній сфері, що вимагає часу та зусиль.
- Реєструйтесь відразу на кількох біржах, щоб збільшити потенційну кількість замовлень.
- Не полінуйтесь повністю заповнити власний профіль на кожному із сервісів. Додайте опис своїх навичок та приклади робіт. Замовники оцінюють виконавців не лише по відгукам, а й по реально виконаним завданням.
- Цінуйте свою репутацію та підтримуйте її на високому рівні. Якість виконання завдань, пунктуальність, ввічливість в спілкуванні з замовником – це основні критерії формування рейтингу на кожній із бірж.
- Правильно оцінюйте час, який потрібен для виконання робіт. Кілька затримок завдань можуть позбавити репутації, яка напрацьовувалась роками. Окрім цього, варто враховувати, що якість написання статей після кількох недоспаних ночей, може суттєво знизитись. А це в свою чергу призведе до погіршення оцінок замовниками і, як результат, доходів виконавця.
- Навчайтесь та вдосконалюйте свої навички письма. В інтернеті є чимало відео уроків для копірайтерів, а також професійних статей у вибраній сфері.
- Формуйте базу постійних замовників. Якісне виконання робіт та глибоке розуміння теми, дає можливість вже за кілька місяців не шукати нових роботодавців. Довготривала співпраця вигідна обом сторонам: замовник регулярно отримує статті стабільно високої якості, а виконавець – гарантований постійний об’єм роботи та зрозумілі вимоги.
Чи пробували Ви заробляти на написанні статей? Якщо так, то які біржі могли б рекомендувати та чому? Діліться в коментарях про свої успіхи і таким чином допомагайте іншим українцям знайти реальний підробіток в цей непростий час.