

Як зробити дві корисні речі: врятувати чиєсь життя та підтримати країну на економічному фронті, або ж здати кров та отримати за це достойні гроші? Стати донором крові чи плазми в Києві доволі просто, а основне – безпечно та навіть в задоволення! В рамках даної статті розглянемо варіанти здачі крові за гроші, проведення безкоштовного Check-Up здоров’я, дізнаємось що таке донорство плазми та яку користь від цього можна отримати. Весь матеріал подаємо на базі власного досвіду, здобуття якого розпочиналося з інтересу до шляхетної справи і триває до сьогодні у якості постійного відвідувача центру донорства плазми.
Донорство крові в Києві.
Допомога військовим, важкохворим дітям, або ж тим, хто з усіх сил бореться за своє здоров’я – хіба це не благородна справа на яку варто було б витратити щонайменше годину свого життя? На жаль, в Україні близько 99,2% людей жодного разу не здавали кров та її компоненти. І це не тому, що центри здачі крові є важкодоступними, а в першу чергу через низький рівень свідомості українців.
З початком війни, ситуація з донорством суттєво покращилась, все більше людей долучаються до порятунку життів. Сама процедура є практично безболісною та безпечною. Нове обладнання для забору крові, привітний персонал центру, а також повна стерильність витратних матеріалів дозволяє отримати лише приємні відчуття від донації.
Окрім цього, здачу крові та плазми в Україні ще й оплачують, в окремих випадках досить достойно! Про це піде мова далі в статті.
Здати кров за гроші в Києві.
Що потрібно для того, щоб стати донором крові:
- Бути віком від 18 років.
- Мати вагу понад 50 кг.
- Хороше самопочуття.
Місце реєстрації чи проживання людини значення не має.
Які документи необхідні для донорства?
- Паспорт або ID-картка
- Ідентифікаційний код
Електронні документи в додатку «Дія» в Центрі здачі крові теж приймають.
Що отримує людина, яка вирішила здати кров чи плазму за гроші, окрім матеріальної компенсації?
- Безкоштовний Check-Up здоров’я: загальний аналіз крові за 20-тю показниками. Результати будуть готові за 2 хв. після безболісного забору краплини крові спеціалістом центру. Результати тестування роздрукують на місці та віддадуть без будь-якої оплати. Це чудовий спосіб регулярно контролювати стан свого організму та попереджати появу захворювань.
- Безкоштовну консультацію лікаря-терапевта. Донор має можливість проконсультуватись з фахівцем центру з питань, які не мають відношення до донації. Терапевт завжди відгукнеться на Ваші запити та прохання, користуйтесь цим.
- Безоплатну перевірку на ВІЛ, гепатити В та С. За необхідності, через 2-а тижні після забору крові, або при наступному візиті до центу, Вам нададуть довідку про результати тестування.
Скільки ж грошей дають за здачу крові та її компонентів?
Ціна донації залежить від 2-х змінних:
- Матеріалу, який забирали (кров чи плазма).
- Об’єму донації.
Згідно Постанови про порядок давання донорами крові та її компонентів, передбачена оплата за кожен літр зданої крові – 160 грн. Враховуючи, що у дорослої людини за раз можна взяти не більше 500 мл, то й отримати є можливість не більше 80 грн.
Відверто кажучи, як отримання матеріальної компенсації, ціна здачі крові не справляє враження, і при цьому вона не залежить від регіону країни. Оплачують донорство крові однаково, що в Києві, що в провінційних містах районного значення.
Донорство плазми в Києві.
Здати плазму, що це? Мова йде про безболісну процедуру здачі компоненту крові, який використовується для виготовлення ліків, що є життєво необхідними. Оплачується донорство плазми в 4 рази краще, ніж здача крові. Забір матеріалу подібний до звичного забору крові з незначними особливостями.
Фактично донор плазми – це людина у якої відбирають плазму з крові і повертають назад червоні та білі кров’яні тільця. Відібраний об’єм матеріалу заміщають фізіологічним розчином.
Відмінність донації крові та плазми в тому, що в першому випадку у Вас забирають кров, а в другому – лише її окремі елементи. Після здачі плазми людина, як правило, почуває себе відмінно, тоді як забір крові може викликати слабкість та зниження артеріального тиску.
Що характерно, процес відновлення організму після донації плазми набагато швидший: повторна здача матеріалу в плазма центрі можлива вже через два тижні, тоді як крові – лише через 2,5 місяці.
Скільки коштує здати плазму?
Ціна донації плазми крові безпосередньо залежить від об’єму зданої плазми, величину якої визначає лікар-терапевт плазма центру при проведенні консультації:
- 650 мл – 278 грн.
- 700 мл – 297 грн.
- 750 мл – 318 грн.
- 800 мл – 340 грн.
Кошти виплачуються онлайн на банківську картку через 5-ть хв після завершення донації:
При бажанні можна відмовитися від матеріальної винагороди: центр направить кошти до одного з 3-х фондів:
- на потреби армії;
- дітям на лікування онкології чи вад серця;
- дитячим будинкам України.
Процедура здачі плазми триває близько 1-ї години і є доволі проста:
- Запишіться на зручну дату та час візиту до плазма центру та отримайте СМС підтвердження.
- Завітайте до центру здачі плазми у визначений час.
- На ресепшині Вас привітно зустріне працівник центру та дасть коротку форму анкети для заповнення.
- Після відповіді на півтора десятка не складних питань та внесення власних персональних даних в отриману форму, спеціаліст центру, в абсолютно стерильних умовах, візьме краплину крові для проведення аналізу.
- За рахунок нового сучасного обладнання, результати аналізу будуть готові за 2 хв. При необхідності можете попросити їх роздрукувати. Виглядають вони ось так:
Порівняння фактичних показників з нормативними значеннями дає можливість самостійно оцінити результати дослідження.
- Наступний етап – візит до лікаря-терапевта плазма центру. Жодної черги чи очікування, Вас відразу запросять пройти до окремого кабінету. Перегляд результатів біохімічного дослідження крові, коротке опитування з приводу самопочуття та хвороб у минулому і Ви здобуваєте статус потенційного донора.
При потребі сміливо консультуйтесь з лікарем по питанням здоров’я, які Вас цікавлять. Адже мова йде про свого роду безкоштовний Check-Up, який організовує центр і відкрито про це повідомляє в своїх маркетингових матеріалах.
- Вас пригостять гарячим солодким чаєм з смачним печивом «Марія». Це обов’язково для подальшого забору компонентів крові.
- За 5-10 хв запросять на крісло донора, безболісно введуть голку у вену та підключать до апарату. Жодного дискомфорту під час процедури мені не довелося відчути. Вас кілька разів запитають про самопочуття та турботливо запропонують накрити ноги пледом в холодну пору року. Більше того, читати книгу на мобільному телефоні, або ж слухати подкасти в навушниках рахується хорошим тоном в стінах плазма центру.
- Безпосередньо забір плазми триває близько 45-ти хв, після чого працівник центру накладе пов’язку на вену та запропонує пройти до фахівця за виплатою коштів.
На скільки безпечно бути донором плазми? Результати дослідження вчених із Фінляндії довели, що здача плазми позитивно впливає на організм людини: сприяє його омолодженню та очищенню. Після донації людина відчуває емоційне піднесення, а ризик пережити інфаркт в майбутньому у донора знижується в понад 10-ть разів!
Скільки крові беруть у донора?
Об’єм крові, який можна здати за один раз залежить від ваги людини і її самопочуття та не перевищує 500 мг.
Скільки разів можна здавати кров? – Не більше 5-ти разів на рік.
Що стосується здачі плазми, то при першому візиті до плазма центру у Вас візьмуть 650 мг плазми. При наступних відвідувань об’єм зданого матеріалу за бажанням можна збільшити до 800 мг. Супер донорам вдається здавати плазму 26-ть разів протягом року!
Центр здачі крові в Києві.
Пункт здачі крові та плазми знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 2-А (1-а хвилина пішки від метро Лівобережна), бізнес-центр «Лівобережний», 8-й поверх.
Графік роботи: з понеділка по суботу з 8-00 до 17-30, вихідний – неділя.
Увага! Запишіться на візит для уникнення черги та отримайте підтвердження по СМС.
Пам’ятка донора.
Перед здачею крові чи плазми заборонено:
- вживати алкоголь та ліки протягом 2-х діб до початку процедури;
- палити за 2-і години до донації.
Перед візитом до центру здачі крові потрібно гарно поснідати та не забути взяти з собою гарний настрій!
Після донації необхідно:
- протягом 2-х годин не підіймати важкого рукою з якої робили забір крові чи плазми;
- протягом доби не займатися спортом, уникати фізичних навантажень;
- не вживати алкогольні напої щонайменше 12-ть годин;
- пити більшу кількість води та гарно харчуватися протягом наступних 2-х діб.
Кожна людина має можливість врятувати чиєсь життя. Не будьте байдужими і Вам обов’язково повернеться сторицею!