Для людей, які в пошуках приватної позики, або грошей в борг від інвестора, Finhub став справжнім відкриттям: новий сучасний сервіс по видачі р2р кредитів в 2018 році здивував багатьох українців. Фінхаб здобув собі статус інтернет-ресурсу, який об’єднує позичальників і кредиторів та дає можливість оформляти кредити від приватних осіб в правовому полі. В чому ж переваги Finhub? Чи справді даний онлайн сервіс здатен завоювати довіру у вимогливих користувачів?
Як працює Finhub?
Позичальник реєструється на сайті онлайн-сервісу по видачі приватних позик, заповнює заявку на отримання кредиту, яка після проходження автоматичних перевірок стає доступною для інвестування іншими фізичними особами-інвесторами. Після підтвердження фінансування одним, або кількома кредиторами, позичальник отримує запрошення підписати онлайн (через інтернет) кредитний договір, після чого протягом кількох хвилин гроші надходять на картку заявнику.
Весь процес максимально автоматизований, не потребує візиту до відділення фінансової компанії, чи фізичного підписання будь яких документів. Фінхаб анонсує простоту та зручність у використанні сервісу для кожного користувача!
Правовий статус сервісу р2р позик Finhub підтверджується фактом підписання користувачем кредитного договору на сайті онлайн-сервісу з ТОВ «КУ«Фінкредит Плюс», яке зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та має ліцензію Нацкомфінпослуг на надання коштів у позику (розпорядження №163 від 26.01.2017 року).
Вимоги до позичальника Finhub:
- громадянство України;
- вік 21-65 років;
- проживання на підконтрольній Україні території (перевірка по ГЕО локації);
- наявність паспорта, ідентифікаційного коду;
- наявність банківської картки; мобільний телефон та e-mail.
Умови надання приватної позики в Finhub:
- сума кредиту – до 15 000 грн.;
- строк – до 12 місяців;
- можливість сплати позики щомісячно, згідно ануїтетному графіку погашення;
- ефективна процентна ставка від 40% до 186,01% річних, залежно від групи ризику клієнта (від 0,1% до 0,5% за кожен день користування грошима);
- одноразова комісія сервісу за видачу – 10% від суми позики (списується автоматично при зарахуванні грошей на картку позичальника);
- комісія за онлайн погашення – 2,5% від суми платежу (можна уникнути, або звести до мінімуму при умові оплати через відділення банку);
- при виникненні прострочки Фінхаб нараховує штраф 3-5% від неповерненої в строк суми кредиту, а також комісію за перебування в прострочці, яка рівна платі за користування позикою.
Переваги Finhub.
- Сервіс надає кредити навіть тим заявникам, яким банки відмовили.
- Отримати позику можна 24/7 протягом кількох хвилин після подачі заявки.
- Процентна ставка за кредитом нижча ніж в МФО.
- Сервіс знижує проценти на кожну наступну позику.
- Більш тривалі строки кредитування в порівнянні з мікрокредитами.
- Відсутні приховані комісії та підвищені проценти у разі виходу на прострочку (на відміну від МФО, де кредит під 0% може перетворюватись для позичальника в 600% річних).
- Законодавчо захищені відносини позичальника та кредитора, оскільки позика надається від імені фінансової компанії-ТОВ «КУ«Фінкредит Плюс».
- Жодних комісій за розгляд заявки та ніяких передоплат.
- Європейська модель надання кредиту від людини до людини, яка побудована на принципах р2р credit.
Фінхаб відгуки.
За відгуками позичальників, які отримали позику через Finhub, сервіс має як позитивні, так і негативні моменти в своїй роботі:
+ Проста заявка на отримання кредиту.
+ Цілодобовий автоматизований режим роботи сервісу.
+ Мінімум необхідної інформації та документів від позичальника, жодних довідок, чи не зручних питань від кредитора.
+ Більш вигідні умови отримання позики в порівнянні з МФО.
+ Тривалий строк кредитування.
+ Інформативний та функціональний особистий кабінет Фінхаб.
+ Відсутність прихованих комісій та платежів.
+ Без застави та поруки.
+ Високий рівень лояльності сервісу до постійних клієнтів за рахунок здешевлення позики для користувача.
+ Відсутній психологічний пресинг колекторів у разі прострочення сплати кредиту.
– Обмеження по сумі кредиту – на даний час лише 15 000 грн.
– Відсутня можливість пролонгації.
– Інколи доводиться очікувати кілька годин поки заявка набере запрошену суму інвестицій (трапляється, як правило, з позичальниками, у яких погана кредитна історія).
– Комісія при погашенні позики через сайт онлайн-сервісу.
На думку автора, головний відгук про Finhub – це 1,5 роки успішної роботи сервісу, протягом якого десятки тисяч позичальників отримали фінансову підтримку від фізичних осіб-інвесторів.
Читайте також – “Як не платити мікрокредит в Україні? Чи можливі наслідки?”
Як отримати кредит в Finhub (покроково).
Розуміючи, що сервіс р2р кредитування Фінхаб, об’єднує людей, які шукають гроші та власників вільних коштів, які бажають заробити, у багатьох людей постає питання: «Як саме знайти приватного інвестора?», або «Де можна переглянути базу інвесторів України?» Відповідь на ці запитання доволі проста: на сайті Finhub жодних інвесторів чи баз шукати не потрібно, позичальнику необхідно лише подати онлайн заявку, а люди, які готові надати фінансування, самі запропонують його.
- Для початку позичальнику необхідно вибрати суму кредиту та строк позики. Якщо запитуване фінансування перевищує 5 000 грн., система автоматично збільшує термін кредиту до 3-х місяців, таким чином дає можливість оплати частинами та створює передумови для недопущення прострочки.
- Реєстрація клієнта в сервісі Finhub. Система відразу попереджає, що для отримання позики потрібен буде паспорт, ІПН, веб камера для фотографування та мобільний телефон для приймання СМС.
На даному етапі позичальнику потрібно ввести номер телефону, e-mail та вигадати, або ж згенерувати пароль. Перед реєстрацією, сервіс надає можливість ознайомитися з Правилами, які є публічною офертою.
- Внесення загальних даних про позичальника. На даному етапі Фінхаб запитує: ПІБ, стать, дату народження, паспортні дані, ідентифікаційний код, сімейний стан, наявність дітей, освіту та цілі кредиту. Важливо, що сервіс підтримує можливість введення даних ID-паспорту
- Дані про роботу. На цьому кроці Finhub запрошує: тип працевлаштування, місце роботи, посаду, адресу роботодавця, строк працевлаштування та суму середньомісячного доходу. Зрозуміло, що розмір Ваших доходів онлайн-сервіс не взмозі перевірити, проте варто вказувати максимально реалістичну суму заробітної плати, оскільки у випадку її завищення, у інвесторів виникає логічне питання: «А для чого позичальнику кредит, якщо у нього достатньо доходів обійтися без позики?».
- Дані про місце проживання позичальника. Фінхаб просить ввести таку інформацію: повну адресу фактичного проживання, строк проживання за цією адресою, право власності / користування житлом та контактний номер телефону 3-ї особи. При цьому, є варіант вказати як стаціонарний, так і мобільний номер. Контактною особою може бути як товариш чи родич, так і роботодавець, або колега. Дивним є той факт, що сервіс не запрошує інформації по адресі реєстрації заявника.
- Етап фотографування позичальника та його документів.
- Спочатку система запросить доступ до фотокамери та поетапно запропонує сфотографуватись заявнику та зробити фото 1-ї сторінки паспорту. Також доступна опція завантаження готової фотографії документу.
- Інформація щодо банківської картки, на яку позичальник бажає отримати кредит. Тут все просто: необхідно ввести номер картки, термін дії та CVV код зі зворотньої сторони картки. Будьте уважні, поле для введення CVV коду знаходиться на сірому фоні і є погано видимим. Якщо його пропустити, система не дасть можливість продовжити подачу заявки та при цьому не повідомить про відсутню інформацію.
- Верифікація банківської картки. На даному етапі Finhub запрошує ввести код підтвердження по операції блокування 1 грн. на Вашій банківській картці. Цей код буде надісланий в СМС, або додатку Приват-24.
- Останній крок – верифікація номеру телефона. Фінхаб надішле Вам СМС з кодом підтвердження, який потрібно буде ввести в спеціальне поле.
- Все, кредитну заявку подано. Далі лишається очікувати рішення системи, або ж дзвінка оператора. З відгуків позичальників Finhub, онлайн-сервіс автоматично приймає рішення протягом 3-5 хвилин. У моєму випадку, оскільки заявка подавалась після 22-00 години, довелося чекати ранку наступного дня.
- Після відповіді на запитання оператора Фінхаб, надійшло СМС та e-mail з повідомленням про схвалення кредиту та запрошення ознайомитися з умовами договору позики. Після чого заявка автоматично публікується в розділі “Пошук інвестицій” FinHub, для збору запитуваної суми протягом 6 днів.
- Після підтвердження умов договору в особистому кабінеті, система надіслала код в СМС, введення якого в окреме поле, означало підписання документу електронним підписом. Протягом хвилини надійшло повідомлення про зарахування коштів на картку.
Рекомендуємо прочитати – “Що можуть зробити колектори в Україні? Чи варто турбуватися позичальнику?”
Фінхаб вхід в особистий кабінет.
Перевірити інформацію по діючій позиці, або ж отримати повторний кредит можна через особистий кабінет Finhub – вхід. Функціонал особистого кабінету сервісу дозволяє позичальнику також змінити банківську картку для отримання грошей, переглянути кредитний договір та провести оплату.
Як погасити кредит в Фінхаб.
Повернути позику Finhub можна онлайн через особистий кабінет, або ж через відділення будь якого банку України. Послуга онлайн погашення через сайт сервісу наданий часе платною для позичальника: клієнт сплачує 2,5% від суми кожного платежу. З приводу оплати через банк, варто враховувати, що у випадку такого способу погашення, кошти можуть надійти кредитору протягом 3-х робочих днів (за цей час нараховуватимуться проценти).
Читайте також – “Гроші в борг під проценти та розписку. “Розвод” чи реальність?”
Вцілому, досвід співпраці з сервісом Finhub є досить позитивним: проста кредитна заявка, швидке прийняття рішення по наданню позики та привабливі процентні ставки, роблять роботу онлайн системи р2р кредитування конкурентною на ринку фінансових послуг. Звичайно, Фінхаб ще не є настільки популярним в Україні як МФО, проте можна сказати ствердно – культура надання онлайн кредиту від людини до людини все швидше набуває поширення в нашій країні. А за рахунок здешевлення вартості позики, є очікування, що даний вид фінансування здобуде найближчим часом визнання серед українців та зможе успішно конкурувати з банками та мікрофінансовими організаціями.
Про те, як інвестувати кошти в Фінхаб читайте в статті – «Як заробити на р2р кредитах в Finhub? Покрокова інструкція»
Якщо у Вас залишились питання щодо роботи сервісу, або сумніви з приводу доцільності отримання кредиту в Фінхаб – звертаєтеся, я з радістю відповім в коментарях.