З початку 2020 року реформи нової влади в Україні дійшли до розвитку мікро та малого бізнесу. Політики врешті решт задумались: як далі наповнювати бюджет податками в умовах дорогих кредитів, які стримують розвиток підприємництва в нашій країні? В час коли надходження до держбюджету від малого бізнесу у розвинутих Європейських країнах становлять понад половину дохідних статей фінансового плану на рік, то в Україні – не більше 10%.
Саме для стимулювання бізнесу створювати нові робочі місця, розширювати об’єми виробництва, виходити на зовнішні ринки та збільшувати відрахування до бюджету, і було створено програму 5 7 9.
Хто може скористатися доступними державними кредитами?
- Юридичні особи, або ФОП, які мають діючий прибутковий бізнес з оборотом до 50 млн. грн. та середньою кількістю працівників не більше 50-ти.
- Фізичні особи, які бажають створити власну справу і для цього готові надати бізнес-план у якості підтвердження можливостей бізнесу генерувати грошовий потік для обслуговування кредиту.
Цілі кредитування за програмою 5 7 9:
- Придбання нових, або б/у основних засобів.
- Будівництво, реконструкція та ремонт виробничих приміщень (за винятком офісних).
Варто зазначити, що держава категорично відмовляється кредитувати придбання нерухомості та автомобілів (крім тих, які використовуються в комерційних цілях), а також заборонені в Україні види діяльності.
Як умови програми 5 7 9?
- Під 5% річних є можливість оформити кредит для новоствореного бізнесу та суб’єктів підприємництва з річним оборотом до 25 млн. грн. за умови створення 2-х нових робочих місць.
- Кредит під 7% річних доступний для малого бізнесу з річною виручкою не більше 25 млн. грн. без вимоги по створенню нових робочих місць
- На позику під 9% річних можуть претендувати компанії з виручкою від 25 млн. грн. до 50 млн. грн. в рік. Створення кожного нового робочого місця дасть можливість знизити власнику бізнесу процентну ставку за кредитом на 0,5%, але не менше 5% за договором.
Графік погашення кредиту – максимально адаптований під сезонність бізнесу позичальника. Для агропідприємств можлива відстрочка по сплаті основного боргу – до 6 місяців.
Строк кредитування за даною програмою – до 5 років.
Перший внесок власника стартапу – 30% від вартості основних засобів, які купуються, або створюються, для діючого бізнесу перший внесок складає 20%.
У якості забезпечення приймаються основні засоби, які купуються, або ж альтернативне забезпечення: нерухомість, рухоме майно, депозит та ін.
Максимальна сума кредиту, яка може бути отримана в рамках програми підтримки малого бізнесу – 1,5 млн. грн.
Витрати підприємця по оформленню кредиту 5 7 9:
- комісія банку за оформлення – 1% від суми позики;
- оцінка запропонованої застави;
- нотаріальні витрати по оформленню забезпечення;
- страхування предмету застави.
Порядок отримання кредиту 5 7 9.
Для отримання кредиту за програмою 5 7 9:
- Подається електронна заявка за посиланням.
- Обирається банк зі списку держаних банків, які приймають участь в програмі: Укргазбанк, ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк.
- Після погодження банком надання коштів, укладається кредитний договір та проводиться фінансування придбання, або створення основних засобів. При цьому за рахунок державного бюджету відбувається компенсація банку-кредитору процентної ставки понад пільгове значення.
Учасники програми молодіжного кредитування на придбання житла ще не забули той час, коли не дочекавшись державної компенсації процентної ставки, їм доводилось самостійно сплачувати повний процент по кредиту. І варіантів в тій ситуації не було: відсутність бюджетних коштів на фінансування даної програми, змушувала людей самим турбуватися про власне житло, яке за прострочення по кредитним зобов’язанням в один момент могло перейти у власність банку.
За програмою 5 7 9 в 2020 року виділено 2 млрд. грн. і в наступні 5 років планується лише збільшення фінансування.
Схема фінансування за державною програмою доволі проста: кредитні кошти перераховуються постачальнику основних засобів після сплати позичальником першого внеску та переходом права власності на активи до суб’єкта підприємницької діяльності і подальшим оформленням їх в заставу.
Телефон для приймання скарг щодо порушень по даній державній програмі – 1545.
Бізнес план по програмі 5 7 9.
Важливим етапом та обов’язковою умовою отримання доступного державного фінансування для новоствореного бізнесу є подання до банку реального бізнес-плану, який би містив розрахунки, що показували б достатню дохідність бізнесу для своєчасного повернення кредиту. Запорука успіху в отриманні позики є не якнайшвидший збір повного пакету документів, а саме якісна його підготовка: від того як підприємець зможе довести власну платоспроможність, інвестиційну привабливість проекту та життєздатність бізнесу фактично залежить результат.
Якщо Вам потрібна професійна допомога зі складання бізнес-плану для програми 5 7 9 – звертайтеся, швидко та якісно підготуємо необхідні матеріали та при необхідності надамо допомогу зі збору повного пакету документів та отримання державного кредиту.