

Договір в Кредит Плюс вийшов на прострочку і доводиться цікавитись відгуками боржників, щоб зрозуміти чого очікувати від кредитора? Звичайно, краще коли людина завчасно шукає вихід зі складної фінансової ситуації, не доводячи до прострочень, дзвінків колекторів та «боргової ями».
Але на жаль, так трапляється не часто: більшість позичальників Кредит Плюс, які звертаються до нас за допомогою, не бажають розуміти складнощів ситуації, яка склалась. Люди вперто шукають перекредитування, щоб не допустити прострочень в МФО і при цьому ні на хвилину не бажають розуміти, що вже й так «викопали» для себе глибоку яму боргових зобов’язань. Про те, яким чином закрити кредит в Кредит Плюс, коли грошей не достатньо та про реальні відгуки боржників мікрофінансової компанії, піде мова далі в статті.
Хто такі Кредит Плюс?
Під торговою маркою Creditplus працює сервіс кредитування ТОВ «Авентус Україна». Для того, щоб дізнатися більш детальну інформацію про юридичну особу звернемося до відкритого державного реєстру:
ТОВ «Авентус Україна» зареєстроване 12.01.2017 року за адресою: м. Київ, просп. Перемоги, буд.90А. Власником компанії є фізична особа громадянин Литви, директором – Довгаль Володимир Вікторович.
Авентус Україна має право надавати кошти у позику, відповідно до ліцензії, виданої Накцомфінпослуг (розпорядження №756 від 28.03.2017 року).
Чималій кількості українців вже довелося познайомитись з доступними та швидкими кредитами від Кредит Плюс під 0,01% в день, які у разі виникнення прострочення стають аж надто дорогим задоволенням. Коли приходить розуміння суми фактично належних до сплати коштів по «пільговому» кредиту, виникає здивування та водночас розпач: «Чому кредит такий дорогий? Як позбавитись боргів, коли власних грошей не достатньо?»
Creditplus просрочка.
Доводити кредит до прострочень не бажає жоден позичальник МФО. Нікому не приємно вислуховувати залякування колекторів, а ще гірше, коли інформація про борги в мікрозаймах поширюється серед людей з близького оточення. Найбільш простий та доступний спосіб не допустити подібного сценарію за порадою спеціалістів Кредит Плюс – пролонгувати кредит.
А чи хтось замислювався скільки грошей потрібно віддати для пролонгації на 1 місяць? Половину суми кредиту! За 2 місяці користування позикою, процентами МФО потрібно повернути суму, яка співвимірна уже із самою позикою. Все б нічого, якби такі шалені проценти відповідали щомісячним доходам позичальника. Як тільки своїх власних коштів перестає вистачати на сплату процентів і для того, щоб «триматися на плаву» без прострочень, доводиться брати нові позики, людина стає на шлях «боргової ями». А з кожним новим оформленим мікрозаймом – поглиблює цю яму.
Коли процес перекредитування за рахунок нових кредитів МФО стає не контрольованим і кількість позик перевищує 20, настає той сценарій, який жоден позичальник не бажає допустити – прострочення строку оплати. «Я не відмовляюся платити! Точно поверну борг, але трохи пізніше, так як зараз не має грошей» – типове пояснення боржника у відповідь на дзвінок колектора Кредит Плюс. Але мало хто зважає на той факт, що працівникам МФО не виправдання чи примарні обіцянки потрібні, а реальні погашення.
Що робить Кредит Плюс з боржниками?
У кожного з нас власні стереотипи по відношенню до колекторів. Але об’єднує всіх одне – не бажання мати справу з людьми, які займаються збором заборгованості.
Creditplus, як і більшість МФО, задля повернення прострочених боргів застосовує свою власну систему «мотивування» клієнтів до оплати. Починається все з серії СМС повідомлень, ціль яких – описати яскравими фарбами (інколи навіть занадто яскравими) наслідки не погашення боргу:
Загадковий відділ по роботі з боржниками буде застосовувати нікому не відомі, але дієві прийоми повернення боргу. Які саме та на скільки вони небезпечні, розберемо далі в статті.
Наступним кроком слідує перевірка інформації про позичальника серйозним підрозділом компанії, назва якого покликана навіяти страх – службою безпеки на чолі з Начальником виїзної групи. А серія виїздів працівників Кредит Плюс за всіма відомими і не дуже адресами до людей з оточення боржника, повинна остаточно переконати в серйозності намірів кредитора:
Насправді, ніякої виїзної групи в дійсності не існує. Є лише навіяний міф з буремних 90-х років про методи роботи колекторів, який успішно підтримує МФО своїми повідомленнями.
Якщо зазначені вище прийоми не принесли очікуваного результату, кредитор повідомляє про початок офіційного листування:
Направлення листів до зазначених в СМС структур – це задокументоване розголошення персональних даних позичальника, яке може мати наслідки для МФО. Тому подібна інформація не розповсюджується далі мобільних телефонів боржників і використовується задля навіювання страху.
У випадку коли реакція боржника на СМС відсутня та від нього не має жодних погашень, підключається повідомлення про юридичні дії по примусовому стягненню боргу:
Зверніть увагу на ключові словосполучення в СМС: «буде передавати», «буде вчинено». Маємо справу з попередженнями, які фактично можуть виявитись дійсністю, але так само можуть лишитися виключно наміром в «пустих» повідомленнях.
Окрім СМС, колектори Кредит Плюс полюбляють спілкуватись з боржниками по вайберу під страхітливим іменем «Досудовий відділ». Але оскільки позичальників в наш час вже не залякати судами, «обробка» людини починається здалеку:
Далі слідує начебто письмове повідомлення родичів про фінансовий стан боржника:
Чому компанія очікує оплату відразу після того, як зробила неприємну для позичальника справу – повідомила батьків, лишається не зрозумілим. Напевно, таке інформування розраховане на страх людини, яка боятиметься, що МФО вирішить піти далі в своїх діях по стягненню боргу.
Оскільки в досудовому відділі мали б працювати працівники з юридичною освітою, знання діючого законодавства обов’язково повинні бути продемонстровані:
Але ніхто при цьому не уточнює, що жодних злочинних дій в отриманні позичальником кредиту не має. А цитування статей Кримінального кодексу – швидше бажання фінансової компанії поділитися з боржником базовими знаннями законодавства.
Продовженням роботи так званого «Досудового відділу» є ще серія інформувань з усім тим, що компанія може зробити у разі несплати боргу. Ця історія більше нагадує «гру м’язами» в ситуації безвиході:
А коли поважні юристи компанії не бачать реакції позичальника на перелік страхітливих дій кредитора по стягненню боргу, вони запевняють боржника в можливості подання колективного позову кількома МФО по доказовій базі, яка зібрана через вайбер. Виглядає все це аж надто примітивно…
Тим не менше, як мінімум одну із власних обіцянок в СМС Кредит Плюс завжди виконує – надсилає лист вимогу на сплату кредиту. Інформування містить стандартний перелік наслідків: продаж колекторам, звернення з заявою до правоохоронців та з позовом до суду:
Щось та й мало б спрацювати!
Кредит Плюс: виїзна група.
Найбільш неприємним для будь якого боржника є візит виїзної групи. Здавалося б, для чого приїжджати, коли всі питання можна вирішити по телефону. Коли грошей не має, то від візиту працівників Кредит Плюс вони не з’являться. Все це правда, але зі сторони кредитора ситуація з простроченим кредитом складається трохи по іншому.
Коли боржник не реагує на телефонні дзвінки, або відповідаючи, не може назвати реальну дату оплати, МФО підключає офіційне листування:
Виглядає таке повідомлення досить серйозно: візит колектора у супроводі адвоката і дільничого інспектора змушує малювати не надто приємні картини в уяві боржника. Висилять з житла, заберуть квартиру, винесуть речі, притягнуть до кримінальної відповідальності за шахрайство… Але поряд з цим з’являється сумнів: «А чи приїжджає Кредит Плюс додому насправді?»
Враховуючи той факт, що більшість телефонних інформувань колекторів компанії з приводу наслідків несплати боргу виявились не більше ніж «пустими» словами, подібні думки мають право на життя.
А тепер давайте спробуємо уявити, яким чином працівники кредитора мають об’їздити кілька десятків тисяч боржників по всій Україні? Яким чином вони мають з ними зустрітись та реально поспілкуватись? Для подібних дій потрібен штат щонайменше з тисячі працівників та власний автопарк! А який дохід можна отримати від візиту до позичальника, який заборгував 3000 грн?
Одне можна стверджувати напевно, жодних виїзних груп Кредит Плюс не існує і ніякі працівники кредитора додому не приїжджають.
Кредит Плюс: суд.
Для того, щоб розібратися чи справді Кредит Плюс звертається до суду, пропонуємо проаналізувати інформацію з відкритого державного реєстру судових рішень:
Отже, за 4 роки роботи ТОВ «Авентус Україна», зафіксовано 41 рішення судів. При більш детальному аналізі стає зрозумілим, що всі справи, які розглядаються за участю Кредит Плюс можна поділити на 2 категорії:
- Не надто ефективні позови боржників фізичних осіб про визнання недійсним кредитного договору:
- Успішні скасування постанов приватних виконавців про відкриття виконавчих проваджень на підставі нотаріальних надписів:
Позовів Кредит Плюс до боржників компанії виявлено не було.
Кредит Плюс відгуки.
Відгуки про Кредит Плюс в інтернеті не погані, але вони стосуються лише тих людей, які вчасно виконують кредитні зобов’язання. Як тільки з’являється прострочка – ситуація змінюється кардинально. Попередньо лояльні клієнти МФО починають переходити до позиції захисту та хаотично шукати перекредитування, щоб позбутися нав’язливих дзвінків та залякувань, а працівники кредитора психологічно «обробляють» боржників для повернення грошей.
За відгуками боржників Кредит Плюс, колектори компанії добре навчені лякати людей слідчими, досудовими відділами та приватними нотаріусами з виконавчими провадженнями. Інформування про блокування рахунків неплатоспроможного позичальника, можна розцінювати як вітання працівника МФО.
Інколи спеціалісти кредитора по збору заборгованості заходять далі: при дзвінках людям з оточення боржника представляються працівниками поліції, або СБУ та інформують про розшук позичальника.
Рекомендуємо прочитати – «Як насправді колектори знаходять номера телефонів родичів та колег по роботі?»
Відгуки божників Кредит Плюс при прострочці достатньо негативні по відношенню до кредитора. Мало приємного від автообдзвону десятка близьких людей протягом кількох тижнів, а тим більше інформування останніх про факт прострочки та можливі наслідки. Для морально непідготовлених людей така ситуація може стати трагедією!
У кожній МФО знаходяться працівники, які найбільше «дістають» боржників. Такою людиною у Кредит Плюс є Черкаський Олександр, який за відгуками боржників полюбляє телефонувати позичальнику на роботу та вести переговори з керівництвом компанії.
Кредит Плюс практикує також списання коштів з банківських карток боржників. Якщо не вдається вмотивувати позичальників до погашення, то завжди можна спробувати забрати гроші самостійно. Зважайте, трапляються ситуації коли за 5 хв очікування в черзі до банкомату після виплати заробітної плати можна отримати нульовий баланс в чеку.
Важливим є той факт, що після 2-3 місяців прострочки Creditplus приймає рішення щодо подальших дій з кредитним договором:
- Продати кредит факторинговій компанії (КА «ФАКТОР», Кредит Капітал, або Діджи Фінанс).
- Звернутися до нотаріуса за нотаріальним написом на кредитному договорі з подальшим відкриттям виконавчого провадження.
Якщо за першим сценарієм потрібно буде заново пройти «всі круги аду», то наслідки юридичних дій кредитора – це блокування всіх банківських рахунків, внесення інформації до єдиного державного реєстру боржників та відрахування щомісячно 20% від офіційного заробітку в рахунок погашення боргу.
Читайте також – «Коли закриють МФО в Україні?»
Кредит Плюс: реструктуризація.
Для того, щоб не випробовувати власну долю з виконавчим провадженням та не псувати репутацію через відкритий реєстр неплатників, завжди є можливість домовитися з кредитором з приводу реструктуризації боргу, і Кредит Плюс в цьому питанні не є виключенням.
Варто розуміти, що МФО не є благодійною організацією і не має жодного обов’язку перед позичальником по списанню частини боргу. Враховуйте, що кожен другий клієнт фінансової установи звертається до Кредит Плюс зі своїми проблемами. Не розраховуйте на співчуття та підтримку працівників кредитора!
Проте, в ситуації очевидних фінансових втрат, Creditplus охоче йде на поступки та погоджує реструктуризацію кредиту із зупинкою всіх нарахувань, списанням частини боргу та можливістю сплачувати залишок протягом кількох місяців.
В ситуації прострочених мікрозаймів не опускайте руки, вихід завжди є!
А з якими ще прийомами та методами роботи по збору простроченої заборгованості компанії Кредит Плюс, Вам доводилось мати справу? Діліться в коментарях.