Надійшло СМС від Укрколект щодо передачі кредитного договору в роботу колекторів, потім дзвінок, і ще один… Не має кінця «телефонному терору», колектори вимагають гроші! Про те, хто такі Укрколект, на яких підставах вони займаються стягненням боргів та чого від них очікувати читайте далі в статті.
Хто такі Укрколект?
ТОВ “Укрколект” – юридична особа, яка зареєстрована 04.08.2017 року та здійснює діяльність зі стягнення платежів, в тому числі по кредитним договорам. Адреса Укрколект: Чернігівська обл., м. Чернігів, просп. Миру, буд. 42А, кім. 604. Власник та директор компанії – Прихід Ігор Михайлович:
Отримавши СМС від Ukrcollect варто розуміти, що до процесу повернення кредиту підключили колекторську компанію, працівники якої спеціалізуються на стягненні боргів.
Укрколект: колектори.
Співпрацює Укрколект з кількома десятками фінансових установ України: як банками, так і МФО. Серед клієнтів колекторської компанії: ПУМБ, Укрсиббанк, ПриватБанк, Ощадбанк, Альфа Банк, Ідея Банк, Банк Форвард, Дінеро, Кредит Маркет, Майкредит, Швидко Гроші, Кешбері, Монетка, Мілоан, Смартівей, Качай Гроші та ін.
Схема роботи Укрколект з кредиторами типова: сотні, а інколи й тисячі прострочених кредитних договорів передаються на 3-4 міс. в роботу працівників колекторської компанії за певний відсоток від суми отриманих банком / МФО погашень. Оскільки дохід Ukrcollect, як і зарплата «збирачів боргів», залежить від суми зборів, то компанія максимально зацікавлена вивести боржників на контакт та змусити їх провести погашення хоча б частини суми.
Чого очікувати від Укрколект після потрапляння їм в роботу кредитного договору?
- Регулярних телефонних дзвінків по всім контактам, які передавались кредитору.
- СМС та повідомлень у вайбері з текстами, які змушують хвилюватись щодо подальших дій колекторів та наслідків несплати боргу.
- Автодозвін позичальника для встановлення контактності.
- Спроби вийти на зв’язок з родичами боржника, телефони яких вдалося віднайти у доступних базах.
Розпочинається знайомство з Укрколект, як правило, традиційною СМС:
Далі слідує кілька повідомлень про намір компанії звернутися до поліції за фактом шахрайства, інформування про нібито відкриття кримінальної справи із зазначенням дати допиту:
Що характерно, повідомлення із залякуваннями одночасно містять «солодку альтернативу» – пропозицію з акційного погашення в короткий термін.
Наступним кроком колекторська компанія інформує про намір стягнення боргу в судовому порядку із запланованою датою візиту виконавця для арешту майна:
З метою переконати боржника у серйозності своїх намірів щодо продажу, колектори повідомляють назву торгової площадки – SETAM та можливості віднайти там свій договір:
Зрозуміло, що жодний пошук на SETAM не дасть результату, оскільки «збирачі боргів» не мають повноважень по продажу кредитів та й цілі у них зовсім інші.
Якщо попередні СМС не принесли погашень, колектори повідомляють про намір звернутися до приватного нотаріуса з метою вчинення виконавчого напису та подальшого блокування рахунків:
Зрозуміло, що ціль всіх цих повідомлень – створити дискомфортні умови життя для боржника та людей з його оточення, посіяти страх перед невідворотними діями Укрколект по примусовому стягненню.
Тим не менше хвилюватися з приводу можливого притягнення до кримінальної відповідальності, судового позову, конфіскації майна чи дій приватного виконавця не варто, більшість подібних дій колекторів суперечить діючому законодавству, а решта, як то судове стягнення, є низькоефективним в реаліях нашого часу в Україні.
Враховуйте, опрацювання договорів Укрколект не означає їх придбання. Власниками кредитів залишаються банки та фінансові компанії, які їх видавали. Тому й спроби списання грошей з карток, після передачі договорів в роботу колекторам, можуть продовжуватися. При цьому лишається доступним погашення боргів через особистий кабінет фінансових установ, так само як і перегляд всіх нарахувань.
Читайте також – «Яким чином колектори знаходять телефони близьких? Як запобігти цьому?»
Укрколект: суд.
Для того, щоб вияснити чи звертається Укрколект до суду перевіримо інформацію в реєстрі судових рішень:
За 5-ть років своєї роботи колекторська компанія приймала участь лише у 2-х судових засіданнях. При більш детальному вивченні справ вдалося встановити, що 1-ша з них – це витребування судом документів та інформації по кредитному договору банку, а інша – оскарження штрафу Держпраці, що не має жодного відношення до основної діяльності компанії.
Отже, незважаючи на численні повідомлення Укрколект про примусове стягнення боргу в судовому порядку, далі текстів СМС та аргументів по телефону справа не рухається.
Укрколект: як боротися.
Бажання боротися за свої законні права, як то збереження персональних даних, не розголошення інформації стосовно кредитної заборгованості 3-м особам, честь, гідність, тощо, з’являється у більшості боржників після порушення цих самих прав іншими особами. Все це не має відношення до Укрколект.
Найбільш неприємним, що може бути в спілкування зі «збирачами боргів» є активна нав’язлива «опіка» останніх – постійні нагадування про кредитні зобов’язання, які не дають можливості зосередитися на важливих справах.
Для позичальників, в розумінні яких боротьба з Укрколект – це можливість закрити кредит частинами без психологічного «пресингу», як правило, знайдеться вихід. Рішення щодо реструктуризації боргу перебувають в компетенції колекторської компанії. Перш ніж брати в роботу кредитні договори, Ukrcollect погоджує з фінансовими установами ліміти по списанню.
Тому, отримання від колекторської компанії індивідуальних умов погашення залежить в першу чергу від бажання самого боржника виконувати зобов’язання та прикладених зусиль задля донесення іншій стороні компромісних варіантів оплати.
Ukr collect відгуки.
За відгуками боржників, працівники Укрколект є відносно спокійними в своїх діях по стягненню. Не надто «дістають» дзвінками, зрідка відправляють листи за адресою реєстрації:
В порівнянні з іншими колекторськими компаніями, керівництво Ukrcollect докладає зусиль щодо дотримання вимог нового Закону про колекторів задля збереження ліцензії та можливості працювати на колекторському ринку:
В інтернеті можна зустріти поодинокі відгуки, що після повної оплати кредиту через Укрколект, інша колекторська компанія продовжує вимагати погашення:
Трапляються такі ситуації, як правило, по технічним причинам: фінансова установа – кредитор не передала дані колекторській агенції про отримані кошти в рахунок погашення боргу, або ж при оплаті кредиту позичальником було допущено помилку в реквізитах платежу.
Рекомендуємо прочитати – «Як не опинитися у чорному списку боржників України?»
Укрколект: телефон.
Сайт Української колекторської агенції – https://ukrcollect.com.ua/
E-mail: info@ukrcollect.com.ua
Телефон гарячої лінії Укрколект – 073 737 59 62 (пн – сб, з 9-00 до 19-00).
Яке враження від дій Укрколект склалося у Вас? Які способи збору боргів Вам довелося зустрічати? Діліться в коментарях, запитуйте. При необхідності отримати персональну консультацію, завжди будемо раді її надати.