Чергові дзвінки, листи та повідомлення, але цього разу від незнайомої компанії Укрборг. Це колекторська компанія чи шахраї із вигадливими схемами заробітку? Хто продав кредит та чого очікувати від «збирачів»? Як боротися з Укрборг та відгуки боржників: про все це піде далі в статті.
Укрборг – що це?
ТОВ «Укрборг» – це юридична особа, яка працює з 2007 року в сфері колекторської діяльності. Знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Вікентія Хвойки, буд. 15/15. Власниками компанії є: Слюсаренко Сергій Валентинович та Дідковський Олексій Володимирович, директор – Васьківський Павло Миколайович.
Фактично маємо справу з найстарішою та однією з найбільших колекторських компаній, яка працює в Україні та спеціалізується на:
- стягненні боргів по договору доручення, що означає роботу з позичальниками банків та фінансових компаній по телефону від їх імені за певний відсоток від суми отриманих платежів. Опрацювання справ, як правило, відбувається протягом 3-4-х місяців. Обмеження щодо дій колекторів встановлюють фінансові установи, які передали борги;
- придбанні пакетів кредитних договорів із самостійним визначенням методів стягнення. Це означає, що керівництво Укрборг саме вирішує, яким чином впливати на позичальника та його оточення задля отримання погашень.
Укрборг включено до реєстру колекторських компаній НБУ (реєстраційний №27), що дає їй право співпрацювати з банками та МФО по стягненню проблемних кредитів.
Укрборг: з якими банками працює?
Колекторська компанія в своїй роботі віддає перевагу співпраці саме з банками: великі об’єми прострочених договорів з високими середніми чеками забезпечують їй стабільний заробіток. Зокрема, в Укрборг підписані договори доручення з: Альфа Банк, ПУМБ, ПриватБанк, ФК Профіт Файненс, Сучасний Факторинг, Укрсиббанк, Ощадбанк. Повний список банків-партнерів на сайті.
В інтернеті нерідко можна зустріти «Укрборг і Альфа Банк»: здавалося б, що може об’єднувати великий банк з іноземним капіталом та колекторську компанію. Насправді, мова йде про тривалу взаємовигідну співпрацю кредитора та «збирача боргів», яка побудована на принципах фінансової вигоди та збереження репутації банку. На підтвердження – рекомендації Альфа Банку на сайті Укрборг.
Поряд з банківськими установами, колектори охоче беруть в роботу проблемні кредити МФО, зокрема: Кредит Каса, Укрпозика, Майкредит, Сос Кредит, Кредит Кафе, Форза, Кредитон, Алекс кредит, Мілоан та ін.
Укрборг: колектори.
Чимало позичальників, які звертаються до нас за персональною консультацією, бажають вияснити де можна отримати список боржників Укрборг. Така інформація необхідна в першу чергу у якості підтвердження факту передачі банком договору колекторській компанії, а також розуміння по кредиту якої фінансової установи турбують «збирачі». На жаль, списки боржників є конфіденційною інформацією Укрборг, оскільки містять персональні дані позичальників.
Пересвідчитись у законності вимог колекторів по сплаті кредиту можна 3-ма способами:
- Звернувшись із запитом до кредитора (дзвінок на контакт-центр банку / МФО, електронний лист, перевірка інформації в особистому кабінеті).
- Здійснивши запит кредитної історії в УБКІ де відображається кожен факт продажу. В кредитному звіті міститься найменування та контактні дані факторингової компанії з якою укладений договір.
- Запросивши в Укрборг копію договору факторингу про «продаж» кредиту.
Колекторська компанія проводить активну «обробку» боржників в кількох формах:
- дзвінків позичальнику та його контактним особам. Колектори, як правило, не витрачають час на пошук додаткових номерів в сумнівних базах.
- СМС та повідомлень у вайбер;
- автоматичних телефонних дзвінків (до 30-ти спроб набору протягом дня);
- листів Укрпоштою з описом негативних наслідків несплати. Що характерно, така кореспонденція супроводжується страхітливими картинками, які демонструють викривлену уяву колекторів;
- виконавчих написів нотаріуса, які дають можливість колекторській компанії відкривати виконавчі провадження та блокувати кошти на рахунках боржників.
СМС від Укрборг.
Найбільш часто використовуваний та дієвий спосіб психологічного впливу на боржників від Укрборг є СМС. Компанія використовує кілька серій повідомлень, які спрямовані на формування у позичальника почуття страху та невідворотності втрати майна. СМС колекторів надходять від таких адресатів: VAZHLYVO, TERMINOVO, UKR BORG, UKRBORG.
Розпочинається «опрацювання» з повідомлень про намір заблокувати рахунки та картки позичальника:
Далі слідує погроза порушення кримінальної справи, яка не має нічого спільного із законодавством та реальністю:
Наступним кроком колектори інформують при свій візит та можливість примусового входу до житла:
Зрозуміло, що подібні СМС – це не більше ніж «страшилки», які орієнтовані на низький рівень юридичної грамотності позичальників.
Проте, для підсилення переконання боржника щодо серйозності намірів колекторської компанії надсилається так званий подорожний лист, що містить деталі візиту:
Оскільки виїзд із зрозумілих причин не відбувся, Укрборг займається підготовкою до проведення аукціону з продажу майна:
Заключним акордом в зборі боргів є нібито подання заявки на відкриття виконавчого провадження:
Слід розуміти, що реальне вчинення колекторами подібних дій не супроводжується СМС, а тим більше із зазначенням номеру телефону.
Укрборг суд.
Згідно даних судового реєстру, за 15-ть років роботи Укрборг по компанії зафіксовано всього 16-ть рішень судів. Більш детальний аналіз судової практики колекторської компанії дає можливість зробити такі висновки:
- Окремі позичальники намагаються визнати кредитний договір недійсним, проте в більшості випадків безуспішно:
- Є кілька позовів про визнання дій колекторів протиправними та стягнення моральної шкоди з колекторської компанії:
- Укрборг не подає позови про стягнення боргу з позичальників фізичних осіб.
Таким чином, факторингова компанія не проводить активних дії по захисту своїх прав у судовому порядку.
Укрборг: як боротися?
Боротьба з колекторською компанією – це насправді пережитки минулого. Позичальнику та його близьким нічого доводити працівникам Укрборг, які прийшли на роботу заробляти гроші в такий спосіб.
Продавець в магазині, працівник на заводі чи майстер на будівництві поряд зі спеціалістом по стягненню в колекторській компанії – це один із видів робіт, який приносить людині засоби для життя. Зрозуміло, що робота колектора має свою специфіку та не надто добре сприймається в суспільстві через моральну та психологічну складову.
Варто відзначити, що ситуації в спілкуванні з працівниками Укрборг трапляються різні: від спільного пошуку компромісів по сплаті кредиту, до агресивного телефонного пресингу на підвищених тонах. Пам’ятайте, що при порушенні колекторами вимог законодавства, завжди можна звернутися до НБУ із відповідною скаргою.
Разом з тим, з Укрборг можна та потрібно домовлятися про прийнятні умови оплати. Більше того, колекторська компанія на своєму сайті відкрито заявляє про бажання пошуку компромісу з кожним із боржників:
Варіантів лояльних умов погашення може бути кілька:
- зупинка всіх нарахувань по договору та можливість повернення боргу частинами відповідно до погодженого графіку;
- списання всіх нарахованих процентів та сплата фіксованого залишку протягом кількох років;
- після сплати 50-70% боргу, списання решти суми та закриття кредиту.
Ось додаткова інформація з сайту Ukrborg про вигідні умови закриття кредиту зі списанням до 50% заборгованості:
Прийняття колекторською компанією того чи іншого варіанту компромісного вирішення боргового питання залежить від суми кредиту, строку прострочення та перспектив по стягненню, які є в Укрборг. Не менш важливе значення має суть Вашого звернення. Правильний опис негативних наслідків для кредитора у випадку несплати позики є одним із ключових стимулів згоди останнього на реструктуризацію боргу.
Укрборг відгуки боржників.
За понад 15-ть років роботи компанії, відгуків про Укрборг більш ніж достатньо. На жаль, переважна кількість боржників не надто схвально відноситься до методів стягнення, які використовує колекторська компанія. Як результат – поряд з Укрборг з’явився ось такий підпис в описі Google:
У своїх відгуках позичальники відзначають неповагу, хамство та використання ненормативної лексики співрозмовниками:
Колектори помилково, або ж навмисно телефонують до 3-х осіб, контакти яких їм не передавали:
Здійснюють дзвінки людям, які не мають жодного відношення до позики:
Працівники Укрборг часто в своїй роботі використовують автодозвін, при цьому спроби набору боржника можуть тривати до 30-ти хв. В аудіозаписі мова йде, як правило, про візит виїздної групи, намір кримінального переслідування, або ж блокування рахунків без рішення суду.
Чимало є відгуків сторонніх осіб, які не мають жодного відношення до Укрборг. Люди не оформляли кредити, або ж вчасно їх оплатили, проте отримують дзвінки з контакт-центру колекторської компанії. Причиною таких звернень Укрборг є намагання компанії продати послугу кредитування в одному із банків партнерів. Таким чином, колектори заробляють додаткову комісію на опрацюванні телефонних баз українців.
Якщо порівнювати Укрборг з кількома десятками інших колекторських компаній, які працюють в Україні, то їх методи збору простроченої заборгованості не надто агресивні. Компанія цінує власну репутацію та намагається уникати конфліктних ситуацій з боржниками.
Укрборг контакти.
Телефон гарячої лінії Укрборг – 044 377 77 30, електронна пошта компанії – info@ukrborg.ua. Залишити повідомлення керівництву можна через зворотню форму зв’язку на сайті.
Ось ще кілька контактів Укрборг: 044 224 83 56, 044 224 83 47, 044 224 83 60. Це номери телефонів, з яких колектори здійснюють дзвінки боржникам.
Укрборг: офіційний сайт – ukrborg.ua
Які взаємовідносини з Укрборг були у Вас? Діліться в коментарях, допомагаючи таким чином іншим позичальникам вберегти себе від неприємностей.