З’явилася потреба перекредитуватися, коли інші фінансові установи відмовляють? Необхідне рефінансування кредитів з поганою кредитною історією та діючими прострочками? Ствердна відповідь хоча б на одне з даних питань, говорить про те, що Ви стали на стежку «боргової ями» і через пошук легких шляхів вирішення фінансових проблем, не усвідомлюючи цього, вперто намагаєтесь погіршити своє становище.
А в чому ж зло від того, що людина бажає зменшити щомісячний платіж, або ж об’єднати кілька кредитів в один та зробити це через перекредитування мікрозаймів? Як реально отримати кредит з поганою кредитною історією? Про це та трохи більше піде далі в нашій статті.
Перекредитування з прострочками в Україні.
В ситуації виникнення прострочення, більшість українців вдається до простого та перевіреного способу запобігання негативних наслідків – отримання нової позики для закриття наявних боргів. Нічого дивного: отримати гроші в одній фінансовій установі та віддати їх іншій, на перший погляд логічне вирішення проблеми, коли власних доходів не вистачає для виплати зобов’язань.
Проте, мало хто усвідомлює, що від «перекладання» коштів з кишені однієї кредитної установи до іншої, додаються проценти, які збільшують суму боргу при кожній такій операції. Перекредитування без зниження процентної ставки – це самообман, який «узаконює» попередньо нараховані проценти та переводить їх в розряд основної суми боргу, що як наслідок призводить до «боргової ями».
«Так ніхто ж не говорить про отримання чергового мікрозайму. Мова йде про банківський кредит, або ж приватну позику на кілька років та під нижчу процентну ставку» – відповість більшість із Вас.
Навіть сам факт того, що позичальник шукає перекредитування, коли б здавалося ситуація вже не надто приємна, створює передумови для її вирішення за рахунок:
- Визнання наявності фінансової проблеми.
- Бажання врегулювати питання з прострочками.
- Відповідальності у виконанні взятих зобов’язань.
Де шукати перекредитування з поганою кредитною історією?
Для більшості людей пошук перекредитування пов’язаний з фінансовими труднощами, які виникли в певний момент життя. За допомогою до нас, як правило, звертаються позичальники, які:
- не розрахували власних фінансових можливостей, оформивши кілька мікрозаймів під нульові проценти, які в результаті перетворилися на занадто дорогі позики;
- бажають об’єднати кілька кредитів в один через зручність розраховуватись з одним кредитором, а не десятком МФО;
- потребують зменшити фінансове навантаження по сплаті кредиту через перекредитування під нижчі проценти та на більш тривалий термін;
- через втрату роботи та зниження рівня доходів допустили прострочення, що не дає можливість отримати рефінансування;
- потребують збільшити суму кредиту, а фінансові установи відмовляють.
Отже, де можна оформити перекредитування з діючими прострочками?
Позичальники, які втомились отримувати відмови кредитних установ, готові «чіплятися» за будь яку обіцянку, навіть коли вона виглядає фантастично. Страх поширення інформації про наявність боргів серед родичів, змушує поспішати та при цьому допускати помилки.
Ще гірше, коли колектори вже зробили свою «чорну справу» та продовжують «тероризувати» людей із близького оточення, псуючи репутацію позичальника та завдаючи йому моральні страждання. Часто бажання зупинити свавілля працівників фінансових установ затьмарює розум боржника та спонукає його терміново шукати перекредитування.
Інтернет переповнений оголошеннями легких та доступних позик для людей із зіпсованою кредитною історією, пропозиціями кредитного донорства чи фінансової допомоги приватного кредитора, який нібито готовий «роздавати» гроші всім бажаючим не зважаючи на прострочки та надмірну закредитованість. Проте, при вивченні деталей «солодких пропозицій», викриваються факти, які свідчать про те, що люди успішно заробляють на чужих проблемах, продаючи повітря. Як серед інформаційного шуму віднайти реальну фінансову допомогу та не потрапити в тенета шахраїв?
Як реально перекредитуватися з поганою кредитною історією?
Бажання отримати гроші на більш вигідних умовах при наявності «фінансових проступків» в минулому, як правило, супроводжується зверненнями: «Хочу оформити рефінансування», «Мені потрібно перекредитування…», які передають впевненість боржника в успішних результатах дій з пошуку грошей. Проте мало хто з позичальників замислюється над тим, що його бажання та реалії ринку кредитування в Україні можуть суттєво відрізнятися! «Хочу» та «мені потрібно» – НЕ означає можливо чи доступно.
Для того, щоб не витрачати час на пусті обіцянки фінансової допомоги та, як наслідок, не відчувати розчарування після чергової відмови у перекредитуванні, пропонуємо скористатися порадами, які допоможуть вирішити наявні проблеми без будь-яких ілюзій та нереалізованих сподівань:
- У разі відсутності діючих прострочень спробуйте зменшити суму щомісячного платежу за рахунок отримання позики на більш лояльних умовах в одній із небанківських фінансових установ для закриття «дорогих» зобов’язань. Мова йде про кредити до 150 тис. грн. на строк до 3-х років під 80-150% річних. Банки, на жаль, не бажають надавати фінансування позичальникам з кредитною історією в МФО.
- Коли прострочення мають місце по відкритим кредитам, але вони лише кілька днів як з’явилися – перегляньте свою кредитну історію на предмет наявності у ній негативної інформації з приводу протермінованих платежів. Якщо кредитори не встигли передати її до бюро кредитних історій – сміливо та не зволікаючи подавайте заявки на перекредитування.
- У разі наявності у кредитному звіті фактів прострочення по діючим позикам – забудьте про можливість отримання рефінансування, навіть якщо дуже хочеться вірити у цей міф та в інтернеті впевнено переконують про таку можливість. Жодна кредитна установа не надає позики під «помірні» проценти людям з діючими прострочками.
Максимум того, чого можна досягнути в намаганнях віднайти гроші – втратити власні заощадження, потрапивши у «тенета» шахраїв, або ж отримати черговий мікрозайм, який не просто не вирішує проблему, а ще глибше затягне позичальника до «боргової ями».
Що робити у випадку відмови фінансових установ у перекредитуванні, або коли діючі прострочення не дають можливості позичити гроші? Точно не варто опускати руки! Ось кілька порад, які дозволять знайти вихід:
- Як би просто та примітивно, на перший погляд, це не здавалось, але найкращими помічниками в такій ситуації є рідні Вам люди. Поділитися проблемою поки вона не набула загрозливих масштабів по сумі боргу, часто буває корисним. Принаймні, при відсутності заощаджень, ніхто не забороняє родичам отримати довгостроковий кредит на лояльних умовах з подальшим закриттям прострочених позик за рахунок цього фінансування.
- В масштабах сотень тисяч гривень прострочених зобов’язань та при наявності стабільних доходів і майна, яке може бути заставою, варто розглянути варіант заставного кредиту. Ось як відверто фінансові установи повідомляють про те, що їх не цікавить погана кредитна історія боржника, основним критерієм для прийняття рішення на користь позичальника є ліквідна застава, яку у разі відсутності оплати можна швидко реалізувати:
Зважайте, ризик лишитися без майна, у випадку втрати доходів, досить високий – правильно оцінюйте власні фінансові сили.
- При відсутності можливості будь-якого кредитування – залиште нав’язливу думку щодо порятунку за рахунок позичених грошей. Сприймайте відмову у наданні позик як факт та не витрачайте час і зусилля на пошук коштів.
Насправді, далеко не всі фінансові проблеми вирішуються за рахунок грошей! З банками та мікрофінансовими компаніями можна домовлятися з приводу «заморозки» кредиту, або ж списання частини нарахованих процентів та можливості повернути залишок частинами впродовж 6-12 місяців. Отримуючи стабільний дохід, завжди є варіант поступово розраховуватись з кредиторами без шаленої переплати.
Читайте також – “Новий Закон про колекторів в Україні: реальні покращення?”
Перекредитування без довідки про доходи.
Неофіційне працевлаштування або ж отримання мінімальної офіційної заробітної плати в багатьох випадках є перепоною в оформленні кредиту. Особливо актуальним дане питання постає при пошуку перекредитування. Банки досить прискіпливо відносяться до оцінки платоспроможності клієнта, тим більше коли мова йде про отримання фінансування позичальником з великою кількістю кредитів.
Проте не всі розуміють, що основною причиною відмови банків у рефінансуванні є не відсутність довідки про доходи, а надмірне боргове навантаження. На жаль, банки в Україні не бажають видавати кредити позичальникам у яких понад 2-а мікрозайми. Тому при наявності більшої кількості кредитів МФО не варто витрачати час та зусилля на пошук банківського кредитування. Перш за все рекомендуємо спробувати оцінити ймовірність отримання позики. Для цього ми розробили калькулятор вірогідності оформлення кредиту з використанням якого є можливість дізнатися, які саме компанії швидше всього готові будуть надати потрібне фінансування.
Перекредитування з 18 років.
Перекредитування позичальників з 18 років нічим особливим не відрізняється від стандартного рефінансування. Єдина відмінність: банки не бажають співпрацювати з молодими людьми по кредитним продуктам.
З іншої сторони, для ліцензованих фінансових компаній не має значення вік позичальника. Вони охоче надають позики студентам з розрахунку того, що у разі прострочення сплачувати борги будуть батьки.
Зважайте, перед тим як запитувати перекредитування варто правильно оцінити свої фінансові можливості з його повернення, щоб «рятувальні» гроші не перетворилися на глибоку «боргову яму».
А якщо вже прийняли зважене рішення з приводу рефінансування – не затягуйте час. Чим довше триває прострочення, тим більша ймовірність потрапляння негативної інформації до бюро кредитних історій, що унеможливить кредитування вцілому.
І остання порада: не починайте в паніці подавати десятки заявок на отримання позики до банків та МФО. Кожен запит кредитної історії фіксується в кредитному звіті, інформація з якого переглядається потенційним кредитором. Чим більше запитів кредитної історії – тим менші шанси отримати потрібну позику. Фінансові установи не бажають мати справу з «бігунами», які потребують гроші так само, як повітря.