

Блокування банківської карти та смс повідомлення від City Finance – так розпочинається знайомство з колекторською компанією для більшості боржників, прострочені кредитні договори яких продали. Незрозумілість ситуації та непередбачуваність подальших дій «стягувачів» викликає хвилювання та змушує шукати варіанти вирішення боргової проблеми. Про те хто такі Сіті Фінанс, чого від них очікувати та як швидко з мінімальними витратами закрити кредит піде мова далі в статті.
Сіті Фінанс: що це?
ТОВ «ФК «СІТІ ФІНАНС» зареєстровано за адресою: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, буд. 37-41. Працює компанія ще з 2014 року, її директором є Яковець Юрій Миколайович:
Сіті Фінанс надає послуги з факторингу, що означає придбання прострочених кредитних договорів у фінансових установ (банків та МФО) з подальшим стягненням заборгованості. Для здійснення відповідної діяльності у компанії є ліцензія, що видана Нацкомфінпослуг (розпорядження №2212 від 01.06.2017 року). Проте, 29.08.2022 року НБУ було прийнято рішення щодо тимчасового призупинення ліцензії через порушення вимог законодавства щодо подання звітності. Строк усунення зауважень регулятора – 17.10.2022 року:
Колектори Сіті Фінанс.
Компанія купує прострочені борги у кількох банків (ПУМБ, Райф, Дельта Банк) та ряду фінансових компаній, зокрема: Містер Мані, Фін Х, Благо, Кешпоінт, Кредит 7, Форза, КЛТ Кредит та ін.
Процес стягнення Сіті Фінанс розпочинається з інформування позичальника про зміну кредитора та надання нових реквізитів для погашення:
Пересвідчитися в тому, що кредитний договір справді було продано колекторській компанії можна, запросивши у її працівників копію договору факторингу. На щастя, Сіті Фінанс не відмовляє у наданні документів: надсилає на вимогу Новою Поштою. Окрім цього, десятки копій вже укладених договорів про продаж боргів можна знайти на сайті Сіті Фінанс в розділі «Запитання й відповіді» – «Копії договорів факторингу».
Звичною справою для колекторів є намагання стягнути з боржника суму коштів, яка в 3-4 рази перевищує величину виданого кредиту. Отримав позику 8000 грн., сплатив 5000 грн. і ще вимагають 25000 грн. до погашення. Із особливостей роботи City Finance, колектори не нараховують проценти, а фіксують суму заборгованості на дату придбання договору.
Колекторська компанія задля отримання результату (надходжень коштів на рахунок), практикує дзвінки та відправку повідомлень по всім контактам боржника, які були передані банком чи МФО на момент продажу. Спілкуються ввічливо, інформують про зміну компанії-кредитора та вимагають хоча б часткової оплати.
Після розуміння того, що погашень не отримати, готові домовлятись про зменшення суми боргу. В процесі спілкування з працівниками Сіті Фінанс для боржника з’являється 2-а варіанти: списання нарахованих процентів та сплата залишку боргу, або ж примусове стягнення на підставі виконавчого напису нотаріуса.
Сіті Фінанс: заблокували карту.
Намір колекторської компанії відкрити виконавче провадження без рішення суду – це не про залякування. Насправді Сіті Фінанс практикує передачу тисяч кредитних справ приватним нотаріусам для вчинення виконавчого напису. Результатом таких дій нового кредитора є блокування карт (банківських рахунків) позичальника та списання залишків коштів в рахунок погашення боргу.
Ще одним негативним наслідком процедури стягнення є списання приватним виконавцем до 50% від щомісячного офіційного доходу боржника. Подібні кроки City Finance – це ніщо інше, як можливість скористатися прогалинами в діючому законодавстві України. Поряд з цим блокування колекторами карток таки здатне причинити чимало неприємностей.
Чи подає Сіті Фінанс до суду?
До питання судових позовів колектори підходять досить серйозно: основний акцент на сайті Сіті Фінанс зроблено саме на примусовому стягненні:
Таким чином, новий кредитор відкрито повідомляє про можливий візит «незваних гостей» та інвентаризацію чужого майна. Для того, щоб розібратися чи написане відповідає дійсності, звернемося до відкритого реєстру судових рішень.
Після перегляду понад 300-х рішень судів по більш ніж 2-м тисячам наявних позовів, в яких однією із сторін є Сіті Фінанс, можна зробити висновок, що колекторська компанія не поспішає захищати свої права в судовому порядку. Всі опрацьовані нами записи в реєстрі стосувалися виключно визнання виконавчих написів нотаріусів, як таких що не підлягають виконанню:
Фактично боржники в такий спосіб позбувалися виконавчих проваджень та зупиняли процес незаконного стягнення.
Сіті Фінанс: відгуки боржників.
За відгуками боржників Сіті Фінанс, відмова від закриття кредиту зі списанням всіх нарахованих процентів, викликає агресію у колекторів:
Насправді, відповідно до діючого законодавства, відкриття виконавчого провадження та арешт банківських рахунків можливі лише за рішенням суду, а не за бажанням спеціаліста колекторської компанії. Запит дільничному інспектору на створення психологічного портрету взагалі виглядає смішно…
Чимало скарг на дзвінки Сіті Фінанс 3-м особам, які не мають жодного відношення до боргів:
У відгуках позичальників Сіті Фінанс можна зустріти інформацію, що колекторська компанія погоджується на закриття кредитів за умови сплати частинами лише основної заборгованості. В роботі «збирачів» працює принцип: поверни в розстрочку кошти, які взяв у якості позики без сплати процентів.
Умови закриття й справді хороші! Проте пам’ятайте, перед тим як проводити оплату, варто отримати від колекторів лист-запевнення, який слугуватиме гарантією списання Сіті Фінанс всіх нарахованих процентів по договору.
Частина позичальників скаржиться на те, що після сплати кредиту по гарантійному листу, колектори вимагають підписати Додаткову угоду до кредитного договору. Ми запросили документ та публікуємо його основний зміст:
Насправді, вимога Сіті Фінанс по внесенню змін до кредитного договору не суперечить законодавству, а сам документ не містить положень, які могли б зашкодити позичальнику. Через підписання додаткової угоди колекторська компанія «узаконює» списання нарахованих процентів після погашення за рахунок коштів клієнта основної заборгованості.
Поряд з цим, City Finance може провести аналогічну операцію без укладення будь яких угод та необхідності позичальника приїздити для цього до Києва. Своїм правом списання всіх нарахувань без згоди боржника користується більшість фінансових установ, які працюють в Україні.
У врегулюванні боргового питання з колекторами, більш важливим є отримання довідки про відсутність заборгованості та оновлення інформації в бюро кредитних історій.
Читайте також – “Як колектори дізнаються номери телефонів родичів?”
Сіті Фінанс: контакти.
Номер телефону: 044 227 92 60, 044 228 62 85.
Електронна адреса ТОВ «ФК «Сіті Фінанс» – office@cityfinance.com.ua
Які взаємовідносини у Вас з City Finance? Залишайте запитання та відгуки у коментарях, а ми будемо раді допомогти.