

Життя як бумеранг: не відомо якою стороною наступної миті до тебе повернеться. Просити гроші – це останнє, про що задумуються люди в буденному житті. А для чого турбувати про фінансове благополуччя, коли все гаразд? Все воно так, проте жоден з нас не може бути впевненим у тому, що наступний день буде не гіршим, або принаймні таким, як попередній. Зрештою, хіба мало фактів з життя відомих людей, коли мільйонні статки та благополуччя в родині в один день перетворюється в ніщо. І відома, поважна та шанована людина перевтілюється в безхатченка, який випрошує на шматок хліба, щоб не померти з голоду.
В ситуації «просити гроші» може опинитися будь хто: сталася трагедія в житті, важка хвороба близької людини, залишились без даху над головою та ін. В таких ситуація перша природня реакція людини – це істерика, паніка, які пізніше змінюються на відчай. Куди бігти, де шукати допомогу, у кого можна попросити гроші, а чи взагалі є багаті люди в Україні, які згодяться допомогти?
У таких складних ситуаціях ми, як правило, починаємо телефонувати рідним та близьким, звертаємося до сусідів, подаємо заявку на кредит, шукаємо благодійників і просто не байдужих людей.
У кого попросити гроші безоплатно?
Перш ніж вдатися до певних дій по вирішенню проблеми, потрібно взяти себе в руки. Стан нервового напруження та надмірного хвилювання не найкращий помічник у вирішенні ситуації, яка склалася. Все те, що вже відбулося, потрібно оцінювати як факт, який трапився і Ви не взмозі його кардинально змінити. Завдання людини в такий момент звести до мінімуму біль та втрати, після чого докласти максимум зусиль для вирішення проблеми.
У кого можна попросити гроші просто так?
- У багатих людей, в т.ч. у мільйонерів.
- У приватних благодійних фондів.
- У роботодавця.
- У небайдужих до чужої проблеми людей в інтернеті.
- У приватних підприємців.
- У державних органів влади.
Зрозуміло, на щоденні побутові потреби, придбання житла, чи відпочинок за кордоном просити гроші безоплатно не варто, немає в світі меценатів, які будуть роздавати кошти просто так задля отримання вигоди іншими. Але для хороших справ, як то порятунок життя чи допомога малозабезпеченим сім’ям, людям з особливими потребами, дітям сиротам та ін. гроші у багатих людей завжди знайдуться.
Попросити гроші у багатих.
Більшість з читачів запитає: «А як попросити грошей у багатих людей? Як їх взагалі можливо знайти?». Зрозуміло одне, що люди достатку не просиджують цілими днями на сайтах безкоштовних оголошень, читаючи відверті сповіді про складне життя незнайомців. Звернутися до багатих можна через:
- Соціальні мережі, в першу чергу Facebook (через їх особисті сторінки);
- Бізнес форуми, сайти, які об’єднують багатих людей;
- Особисті знайомства;
- Спільних знайомих, наприклад, через роботодавця, або сусіда, який взмозі донести своєму заможному знайомому суть вашої проблеми та прохання про допомогу;
- сайти компаній, де власниками є заможні люди;
- благодійні фонди.
Найбільш поширений та доступний спосіб попросити грошей у багатих є саме звернення до благодійних фондів. Зрозуміло, що напряму з людьми з достатком в такому випадку навряд чи вдасться поспілкуватися, адже вони, як правило, не бажають афішувати свої добрі справи. Проте людина, яка шукає допомогу та матеріальну підтримку може отримати таким способом гроші на лікування, харчування, одяг, придбання медтехніки та навіть оплату комунальних послуг.
Найбільшою інтернет-платформою благодійності є Українська біржа благодійності – ubb.org.ua. Заявки напряму від фізичних осіб біржа не приймає, всі запити на допомогу потрібно адресувати приватним благодійним фондам-партнерам, які збирають всю необхідну інформацію та документи та передають їх для публікації на інтернет-майданчику. Найбільші благодійні фонди, які співпрацюють з біржою:
- БФ «Відкриті долоні». E-mail: info@open-palms.com,
- БФ «Киян». E-mail: fondkian@gmail.com,
- БФ «Помагаєм». E-mail: info@pomogaem.com.ua,
- МБФ «Карітас України». E-mail: secretary@caritas-ua.org
Повний перелік фондів-партнерів Української біржі благодійності можна переглянути тут.
Попросити грошей у міліонера.
Багато людей в пошуках грошей звертає свою увагу на мільйонерів та мільярдерів, оскільки на перший погляд саме їм повинно бути легко розлучитися зі невеликою частиною власних збережень заради допомоги іншим людям. Найпростіший спосіб донести їм суть Вашої проблеми – це написати їм в соціальних мережах, або ж звернутися через сайт благодійного фонду, який вони очолюють.
Серед відомих мільйонерів в Україні, які допомагають людям: Ігор Коломойський, Віктор Пінчук, Ринат Ахметов. У останнього зареєстрований власний благодійний фонд – фонд Рината Ахметова.
Попросити гроші у знаменитостей.
«Зіркові люди», як і багатії – це окрема категорія нашого суспільства доступ до якої ускладнений. Просити гроші у знаменитостей звичайно можна, але не варто тішити себе тим, що «зірки» з легкістю з ними розстаються. Відомі в Україні люди – це публічні особи, або ж ті, обличчя яких не сходить з екранів телевізорів. Проте їхня публічність – це не завжди великі статки та «відкрита душа» для фінансування добрих справ. Найпростіший спосіб віднайти знаменитостей – це Facebook та компанії, або ж продюсери з якими вони співпрацюють.
Попросити грошей у американців.
Щодня доводиться видаляти на сайту десятки спам-коментарів з приводу надання пільгових кредитів під 3% річних на мільйонні суми, або й просто безкоштовної фінансової допомоги. Автори таких повідомлень представляються американцями, або ж жителями провідних європейських країн. В своїх коментарях описують власні мільйонні статки та бажання поділитися ними з усіма нужденними.
Відразу застерігаю, не довіряйте так званим американцям, які пишуть в коментарях на сайтах фінансової тематики, або ж дошках безкоштовних оголошень. Це розповсюджена схема шахрайства в Україні. Закінчується вона тим, що на Ваш запит допомоги, закордонний «благодійник» просить передати йому Ваше фото з паспортом руках, або ж сплатити комісію за переведення коштів з-за кордону. В першому випадку документи використовуються шахраєм для оформлення на Вас онлайн кредиту, а в другому – просто позбавляєтесь власних коштів.
Чи можливо все-таки отримати допомогу від американця? Цивілізований спосіб спробувати отримати таку допомогу – це звернутися до американських благодійних фондів, які просто можна віднайти через пошук Google, використовуючи перекладач інтернет сервісу. Або ж написати в соціальних мережах відомим американським мільярдерам-благодійникам, серед яких: Уоррен Баффет, Білл Гейтс, Опра Уінфрі та ін.
Попросити грошей в інтернеті.
На сьогоднішній день мережа інтернет скоротила дистанцію між людьми до відстані від обличчя до екрану гаджета. Не є складною задачею віднайти вирішення свого питання через інтернет, а ж поки справа не доходить до грошей. Там де є гроші – працюють десятки, а іноді й сотні шахрайських схем, тому будьте обережні!
У кого просити гроші в інтернеті?
Є кілька категорій людей, які надають допомогу:
- з невеликим достатком, проте здатні співчувати;
- пережили таку ж саму життєву ситуацію і розуміють її справжню складність;
- з середнім, або вище середнього достатком, які бажають зробити щось приємне іншим людям та розцінюють допомогу, як свого роду пожертву в церкві;
- прийняли для себе рішення щомісячно віддавати певний відсоток від заробленого на благодійність (як правило 10%).
Зустріти мільйонерів на просторах інтернету не розраховуйте, вони занадто заняті зароблянням грошей, щоб витрачати свій час на пошук реальних людей, яким потрібна допомога.
Де просити гроші в інтернеті?
Існують спеціалізовані сайти та дошки оголошень по пошуку грошей. Ось кілька сайтів, де можна попросити гроші безоплатно:
- відкритий лист;
- сайт «Мало грошей»;
- дошка оголошень «Віддам даром»;
- дошка оголошень «Київські оголошення»;
- коментарі до цієї статті в кінці нашого сайту.
Можна переглянути також спеціалізовані бізнес-форуми, де проводять час багаті люди в пошуку партнерів чи отриманні цінної інформації щодо власної справи.
Як просити гроші в інтернеті?
- Не намагайтеся знайти фінансову допомогу через фрази: «Допоможіть, будь ласка!», або «Потрібна термінова допомога!». Якщо у Вас не має часу та бажання описати суть звернення, значить і гроші не дуже потрібні.
- Забудьте за використання Caps lock при написанні тексту повідомлення. Демонструвати свій відчай незнайомим людям вважається не дуже гарним тоном.
- Опишіть кількома реченнями складність своєї ситуації. Текст повинен бути не надто великим, але досить ємким, щоб повністю розкрити суть та пояснити найважливіші деталі.
- Спробуйте описати чому саме Вам повинні допомогти люди. Ви повинні розуміти, що «сірих», нічим не примітних звернень в інтернеті десятки тисяч, але чомусь саме на Ваше оголошення мають звернути увагу.
- Не потрібно «тиснути на жалість», краще щиро та просто пояснити ситуацію.
- Ваше звернення повинно бути відвертим (ред. – відвертість як правило відчувається у словах), досить непогано, якщо 2-3 реченнями опишете, що вже зроблено для вирішення проблеми.
- Зазначте контакти для зворотного зв’язку.
- Вкажіть номер карти для зарахування коштів (за бажанням). Будьте обережні, при розміщенні карткових даних у відкритому доступі в мережі інтернет. Шахраї часто полюють за подібною інформацією. Зрозуміло, що лише 16 цифр з лицьової сторони картки не дозволять скористатися грошима з пластика, проте задля безпеки краще публікувати в інтернеті номер картки з нульовим балансом, або ж надсилати реквізити рахунку лише за запитом благодійника.
Врахуйте, що у Вас можуть попросити документальне підтвердження написаного. В такому випадку потрібно бути готовим «відкрити душу» для незнайомої людини.
Не варто боятися осуду, у складній життєвій ситуації може опинитись будь яка людина, ніхто не застрахований від непередбачуваних форс-мажорних обставин! Є ціль – знайти гроші, не відступайте від неї, незважаючи ні на що.
Попросити гроші у роботодавця.
Багато з читачів відразу відповість: «Це не можливо! Де я, а де керівник компанії в якій я працюю. Чому мені мають допомагати?». Як правило, працівники в таких ситуаціях помиляються. Директори компаній теж люди, які здатні розуміти, співчувати, підтримувати. Якщо Ви цінний спеціаліст, роботодавець завжди знайде можливість допомогти. Формат фінансової підтримки може бути різним: безпроцентний кредит на кілька місяців, або й років, чи гроші авансом в рахунок майбутньої виплати заробітної плати на кілька місяців наперед.
Попросити гроші у приватних підприємців.
У кожному населеному пункті, або ж районному центрі є кілька меценатів, які, як правило, допомагають нужденним людям, що проживають поряд. Мотиватором робити хороші справи для них виступають:
- здобуття репутації небайдужої до чужого горя людини серед жителів населеного пункту для конкурентної переваги на виборах в органи місцевої влади;
- підвищення репутації серед партнерів по бізнесу та місцевих органів влади;
- високі моральні та духовні якості людини, співчуття до близького та потреба допомагати іншим;
- бажання не стільки здобувати, а скільки віддавати, даруючи людям добро.
Зрозуміло, що у кожного власна мотивація у наданні фінансової підтримки, але яка б вона не була, допомога іншій людині – це неоціненний вклад в наше суспільство небайдужих людей.
Рекомендуємо прочитати – “Як реально заощадити 15% на покупках в Сільпо та гарантовано отримати 50 грн. на картку?”
Попросити гроші у держави.
Остання інстанція до якої варто звертатися – це місцеві органи влади. Остання – не тому, що замикає весь список, а тому що чекати допомоги від нашої держави – це, як правило, невдячна справа з малоймовірним результатом. Тим не менше, просити гроші можна звернувшись до органів соціального захисту населення, або ж у мерію Вашого населеного пункту.
Варто бути готовим надати відразу всі наявні у Вас документи, що підтверджують складний матеріальний стан та потребу у грошах на певні цілі. А після цього багато терпіння чекати і ще раз чекати…
Читайте також – “Реальний підробіток в Україні: як отримати?”
До кого б Ви не зверталися за грошима варто пам’ятати одне: точно нічого не отримає той, хто нічого для цього не зробить! Регулярні розмови про складне життя з близькими, або щоденне обговорення ситуації з сусідами ні до чого хорошого не приведе. «Стукайте» у якомога більше дверей, і вірте, що хоча б одна, але рано чи пізно все ж відкриється…