Чергова СМС про передачу боргу Внутрішній Виконавчій Службі, виникає потреба вияснити, що за компанія ВВС? У позичальників МФО існує чимало переконань щодо не надто законних способів стягнення, які застосовують колекторські організації. Подібні страхи не безпідставні: на жаль, десятки установ, які займаються збором боргів в Україні, дозволяють собі занадто багато по відношенню до боржників.
Внутрішня Виконавча Служба та ВВС-Факторинг: хто це?
ТОВ «Внутрішня Виконавча Служба» – зареєстроване в 2012 році за адресою: 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького Професора, буд. 10/10. Засновником та директором компанії є Афендіков Микола Іванович. Основний вид діяльності – діяльність у сфері права. Що характерно 22.09.2021 року ВВС внесено до реєстру колекторських компаній НБУ, а це означає – даній організації надано право проводити дії по стягненню простроченої заборгованості.
ТОВ «ВВС-Факторинг» – зареєстроване у 2011 році за тією ж адресою, що й ТОВ «Внутрішня Виконавча Служба». Директором компанії є Гаврилов Борис Вікторович.
ВВС-Факторинг, на відміну від пов’язаної компанії, має ліцензію на факторинг (розпорядження Нацкомфінпослуг № 2446 від 09.06.2017 року). Фактично ми маємо справу з факторинговою компанією, що отримала право викупати прострочені кредити у банків та фінансових компаній з подальшим стягненням боргу.
Внутрішня Виконавча Служба: колектори.
Не можна не відмітити креативний підхід по найменуванню колекторської компанії. Боржнику, який не обізнаний в тонкощах процедури стягнення, сам факт передачі договору до Внутрішньої Виконавчої Служби покликаний сформувати в уяві картину по роботі державної структури, яка займається конфіскацією майна.
Панічні настрої з приводу можливої втрати житла, земельної ділянки чи автомобіля, змушують чимало українців віддавати останні збереження, або ж брати нові кредити для закриття простроченої заборгованості. Але мало хто зважає на той факт, що ВВС працює у формі ТОВ і фактично є приватною компанією та жодного прямого відношення до процедури примусового стягнення не має.
«Виконавча служба» в найменуванні компанії – це швидше продумана маркетингова стратегія, покликана посіяти страх у свідомості боржників та сформувати відчуття невідворотності негативних наслідків.
Насправді, перелік незручностей, які створюють працівники ВВС для позичальників виглядає таким чином:
- телефонні дзвінки боржнику та його контактним особам з вимогою повернення кредиту;
- регулярні СМС та електронні листи з детально викладеними наслідками несплати;
- листи за адресою реєстрації;
- нотаріальні написи з подальшим відкриттям виконавчих проваджень;
- судові позови про стягнення боргу в примусовому порядку.
Ось так виглядає список дій Внутрішньої Виконавчої Служби з їхнього сайту:
Насправді, робота ВВС з боржником починається з інформування про факт передачі договору від фінансової компанії та СМС про намір провести кримінально-правовий аналіз, який насправді не має жодного відношення до кредитних зобов’язань:
Наступне повідомлення про візит повинне було б змусити позичальника хвилюватися: особистий контакт з представником кредитора не надто вселяє оптимізм:
І коли «вуличні прийоми» залякування лишаються без уваги, колектори намагаються свій напрям спілкування перевести в правове русло:
В останньому повідомленні «збирачі боргів» забувають проінформувати, що стягнення боргу без рішення суду є сірою схемою, яка насправді лежить поза правовим полем.
Варто відмітити, що сервіс онлайн кредитування Credit Pro (ТОВ «АРАГОН») співпрацює лише з однією колекторською компанією ВВС, про що є відповідне повідомлення на сайті кредитора.
Таким чином, можна припустити, що ланцюжок роботи з клієнтом виглядає таким чином:
- Надання онлайн позики – Кредит Про.
- При простроченні кредиту – передача в роботу колекторській компанії «Внутрішня Виконавча Служба».
- За відсутності погашень – продаж договору ТОВ «ВВС-Факторинг», який спеціалізується на примусовому стягненні боргу через виконавчий напис нотаріуса.
Проте окрім боргів Кредит Про, Внутрішня Виконавча Служба отримує на продзвін договори й від інших (сторонніх) фінансових компаній, зокрема: Кешбері, Кумо, Форза.
Читайте також – “Як колекторам вдається знаходити контакти родичів?”
ВВС-Факторинг: суд.
За даними реєстру судових рішень Внутрішня Виконавча Служба протягом останніх 3-х років не приймала участі в судових засіданнях та не подавала судові позови. Попередня практика судочинства колекторської компанії не має відношення до споживчих кредитів фізичним особам.
По ВВС-Факторинг міститься понад 150-ти рішень судів у державному реєстрі. При більш детальному аналізі судової практики видно, що переважна більшість позовів стосується анулювання виконавчих написів, що здійсненні факторинговою компанією:
Таким чином можна говорити, що факторингова компанія спеціалізується на стягненні боргів на підставі виконавчих написів, а предметом позовів позичальників здебільшого є визнання нотаріальних написів як таких, які не підлягають виконанню.
Внутрішня Виконавча Служба та ВВС-Факторинг: відгуки.
Відгуки щодо роботи Внутрішньої Виконавчої Служби не надто хороші: дії колекторів по стягненню заборгованості не спонукають писати хвалебні оди. Скаржаться люди здебільшого на вимоги «телефонних збирачів» ВВС передати інформацію не відомим їм особам про наявність у останніх простроченого кредиту. Будь які заперечення факту знайомства з боржником колекторами не приймаються:
Інтенсивність дзвінків, як і відправки СМС, працівниками ВВС не надто висока: 1 раз в 2-3 тижні. При відсутності грошей для погашення боргу, дають універсальну пораду – позичте.
У відгуках по Внутрішній Виконавчій Службі неодноразово зустрічали інформацію щодо надсилання ними листів з вимогою подати у десятиденний строк декларацію про доходи та майно. Ціль подібних дій – створити в уяві боржника ілюзію конфіскації цінностей і таким чином змусити його віддати останнє на погашення кредиту.
Відгуки щодо дій ВВС-Факторинг досить насторожуючі: після придбання договору факторинговою компанію, впродовж кількох тижнів варто очікувати лист-повідомлення про відкриття виконавчого провадження приватним виконавцем.
Мова йде не про чергове залякування, а реальні дії компанії, ціль яких заблокувати всі банківські рахунки та розпочати процедуру стягнення щомісячно до 50% від офіційного заробітку позичальника.
Що з цим всім робити? Для того, щоб не доводити справу до продажу кредиту ВВС-Факторинг та не розпочинати процедуру оскарження дій приватного виконавця в судовому порядку, з колекторами можна домовитися про компромісне закриття боргу. Списання частини нарахованих процентів та право закрити фіксовану суму залишку кредиту протягом 3-6-ти місяців може бути прийнятним рішенням для обох сторін.
Ігнорування проблеми – це тимчасовий спосіб її уникнути, але точно не вирішити. Не варто розраховувати на анулювання боргу, так як розплата за бездіяльність може виявитись неспіввимірно високою!
Рекомендуємо прочитати – “Коли очікувати закриття МФО та колекторів в Україні?”
Внутрішня Виконавча Служба: сайт та контакти.
Сайт Внутрішня Виконавча Служба – https://vvs.org.ua/
Телефон гарячої лінії – 0800 207 007, 044-285-01-36, email: info@vvs.org.ua
Сайт ВВС-Факторинг – http://www.vvsfaktoring.com/
Контакти: 044-359-02-07, email: vvsfaktoring@vvsfaktoring.com
Які відносини з ВВС виникали у Вас? Діліться своїми відгуками про колекторів у коментарях, а ми будемо відповідати на запитання.