Отримали СМС, що Вердикт Капітал повідомляє про відступлення права вимоги – як це розуміти? При цьому жодних кредитів в компанії з подібною назвою не оформляли… Вам доведеться мати справу з колекторами! Про те, як працює Вердикт Капітал з боржниками, що це за компанія, чого від них очікувати та як боротися зі «збирачами» грошей читайте далі в статті.
Що за компанія Вердикт Капітал?
Для розуміння того, хто такі Вердикт Капітал звернемося до реєстру юридичних осіб:
ТОВ «Вердикт Капітал» зареєстрована в 2009 році та знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Кудрявий Узвіз, буд.5Б. Власниками компанії є Волков Андрій Вікторович та громадянин Ізраїлю – Бакуненко Ліліан. Директор – Іжаковський Олег Валерійович. Вердикт Капітал має ліцензію НБУ на факторинг (розпорядження №384 від 19.03.2019 року), тобто право купувати кредитні договори з подальшим стягненням заборгованості.
Вердикт Капітал: реєстр НБУ.
Чимало позичальників цікавить питання законності роботи колекторської компанії: чи міститься інформація по Вердикт Капітал в реєстрі НБУ?
Відповідно до даних КІС НБУ компанія Verdict пройшла реєстрацію в Національному банку України та включена до реєстру установ, які мають право провадити колекторську діяльність.
Вердикт Капітал: колектори.
Робота колекторських компаній в України поділена на 2-і основні категорії:
- Робота з кредитними договорами від імені кредитора (банку, або ж МФО) за певну плату – комісію від суми зборів.
- Викуп кредитних договорів з подальшим стягненням заборгованості.
Так от, Вердикт Капітал належить до 2-ї категорії компаній, яка купує прострочені кредитні портфелі у фінансових установ з проведенням подальших дій по стягненню боргу.
Розпочинається робота з боржниками з традиційного СМС: «Вердикт Капітал повідомляє про відступлення прав вимоги! 0800604537». Дане повідомлення – це спосіб вивести боржників на контакт в рамках вимог законодавства та подальшим їх інтенсивним «опрацюванням».
З ким співпрацюють колектори в Україні? Вердикт викупає договори як у банків та і у МФО, зокрема: Альфа Банк, Кредобанк, Укрсиббанк, Манібум, Маніфою, Мілоан, Тенго, Кешпоінт, Укрпозика, Дінеро, Топкредит, Кредит 1, Гроші Всім, Майкредит, Бистрозайм. Окрім цього є інформація, що Verdict активно займається придбанням боргів за комунальні послуги, а саме: Укртелеком та Воля Кабель.
Що характерно, Вердикт Капітал на своєму сайті розміщує інформацію про всі укладені договори факторингу разом з копіями самих документів, а також реєстри боржників, договори яких були придбані. Ось приклад останнього придбаного пакету договорів у Мілоан:
А ось так виглядає частина списку договорів, які були у цьому пакеті:
Таким, чином кожен позичальник, зайшовши на сайт Вердикт Капітал, може пересвідчитися у достовірності інформації щодо продажу договору колекторській компанії. Публікація даних у відкритій формі здійснюється колекторами для того, щоб боржники не могли в подальшому заперечити факт належного їх інформування та передачі копій договору факторингу.
Які інструменти з повернення коштів використовують колектори? Чого очікувати від Вердикт Капітал?
- Телефонні дзвінки боржнику та особам, інформація про яких міститься в заявці на кредит. На щастя, колектори не телефонують людям, контакти яких були здобуті не законним шляхом.
- СМС та листи за адресою реєстрації з описом негативних наслідків неповернення боргу.
- Автододзвон позичальника зі скиданням дзвінка відразу після відповіді. «Телефонний терор», який унеможливлює використання мобільного, може тривати годинами. На жаль, подібні дії є прямим порушенням нового Закону про колекторів.
- Вчинення виконавчого напису нотаріуса та відкриття провадження через приватного виконавця. Результат таких дій – це арешт всіх банківських рахунків, списання до 50% від щомісячних офіційних доходів та внесення персональних даних позичальника до єдиного реєстру боржників. Але з початком війни в Україні, нотаріусам заборонено вчиняти нові виконавчі написи.
- Судового позову із стягненням боргу в примусовому порядку. Судова практика у Вердикт Капітал є досить активною. Проаналізуємо її більш детально далі в статті.
Використання тих чи інших інструментів стягнення залежить від категорії боржника, яку присвоює Вердикт Капітал кожному із позичальників:
- перспективні для роботи колекторів – договори позичальників, як правило, із сумами заборгованості від 5 тис. до 30 тис. грн. по яким були платежі за останні 6-ть міс., або особи, які самостійно виходять на контакт після отримання повідомлення про продаж боргу;
- перспективні для примусового стягнення – це здебільшого договори із сумами заборгованості понад 30 тис. грн., які передаються в юридичний відділ для підготовки судових позовів;
- не перспективні – це як правило, договори в сумах до 30 тис. грн. без оплат за останні півроку, а також кредити до 5 тис. грн., стягнення по яким є низько ефективним. Даній категорії боржників відправляються СМС та листи Укрпоштою, а також пропонується реструктуризація позики зі списанням 20-30% від загальної суми боргу.
Вердикт Капітал: суд.
Для того, щоб вияснити на скільки повідомлення колекторів про судове стягнення відповідають дійсності звернемося до реєстру судових рішень.
Всього по Вердикт Капітал в судовому реєстрі міститься 9 714 рішень:
При більш детальному аналізі справ вдалося встановити, що всі позови діляться на 2-е основні категорії:
- Позови позичальників про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню. Мова йде про анулювання не законно вчинених виконавчих написів у судовому порядку:
- Позови колекторської компанії до боржників про стягнення заборгованості по кредитним договорам:
Переважна більшість таких справ містить рішення на користь Вердикт Капітал.
Отже, колекторська компанія віддає перевагу правовій формі стягнення, активно відстоюючи свої права у судовому порядку.
Читайте також – «Як колектори знаходять телефони родичів? Способи захисту»
Вердикт Капітал: відгуки.
За відгуками позичальників працівники Вердикт Капітал в телефонних розмовах поводять себе не агресивно. Можуть повідомляти про намір зв’язатися з родичами з вимогою закриття боргу, але фактично цього не роблять. Більшість боржників у своїх відгуках стверджує, що Вердикт Капітал не турбує навіть осіб, які були вказані у якості контактних при подачі заявки.
Насправді, дії колекторів направлені на залякування лише на словах, без подальшого продовження у форматі реальних вчинків.
На вимогу надіслати копії договору факторингу та документальне підтвердження придбання кредитних договорів, працівники Вердикт, як правило, не реагують. На практиці вони обмежуються СМС розсилками з реквізитами для погашення та автододзвоном:
Вердикт віддає перевагу стягненню боргу в судовому порядку і не часто йде на поступки:
Таким чином, з відгуків по Вердикт Капітал та аналізу судових рішень проглядається основний характер роботи компанії – примусове стягнення боргів шляхом вчинення виконавчих написів та подання судових позовів.
Вердикт Капітал: як боротися?
Боротьба з колекторами в розумінні боржників, як правило, має форму активного захисту своїх родичів та близьких від телефонних дзвінків, а також запобігання судовому стягненню. Позичальники не бажають розголосу власної не надто хорошої кредитної історії серед свого оточення.
Що ж стосується Вердикт Капітал, то боротися з колекторами Вам не доведеться. Пасивна позиція «збирачів боргів» без бажання допускати порушення нового Закону про колекторів, не спричинить дискомфорту більшості позичальників. Тому послуги антиколектора в цьому питанні, як правило, не знадобляться.
Інша справа – судове стягнення. Ймовірність отримати повістку до суду від Вердикт Капітал в рази більша, ніж по іншим колекторським компаніям. Для того, щоб не випробовувати долю та не доводити в тривалих судових засіданнях неправомірність нарахування процентів фінансовою установою, або ж недійсність самого договору, краще знаходити компроміс.
З Вердикт Капітал можна домовлятися про списання частини нарахувань та можливості повернення залишку згідно графіку протягом наступних кількох місяців, або ж років (у випадку банківських позик). В цьому питанні важлива позиція самого боржника: не пошук способу заховатися від проблеми, а його бажання повернути отримані кошти.
Рекомендуємо прочитати – «Коли ж закриють МФО в Україні?»
Як зв’язатися з Вердикт Капітал?
Номер телефону Вердикт Капітал – 044 581 11 57, телефон гарячої лінії – 0 800 60 45 37 (пн-пт, з 9-30 до 18-00). У вихідні компанія не працює.
Сайт Verdict capital – http://verdict-capital.com/
На сайті Вердикт Капітал міститься онлайн чат для оперативного зв’язку, проте наші спроби отримати інформацію протягом кількох днів так і не принесли успіху, на повідомлення ніхто не реагує.
Які відносини у Вас із колекторською компанією? Які способи стягнення по відношенню до Вас застосовують колектори? Діліться в коментарях, а ми зі свого боку спробуємо допомогти у відповідях. Замовити персональну консультацію можна ось тут.