Чимало прострочених кредитів у МФО та чергова вимога по сплаті боргу UF-Standart? Вам доведеться мати справу з Укрфінстандарт! Що це за компанія, які методи стягнення боргів вони застосовують та як від них захиститися піде мова далі в статті. Спробуємо також віднайти реальні контакти колекторів та відгуки боржників про результати їхньої роботи.
Хто такі ТОВ «Укрфінстандарт»?
ТОВ «ФК «Укрфінстандарт» – це юридична особа, яка здійснює свою діяльність з 2017 року за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, буд.37-41. Власником та директором компанії є Сисин Віталій Вікторович:
Укрфінстандарт має ліцезію на право надання послуг з факторингу (рішення Нацкомфінпослуг №3373 від 03.08.2017 року). Таким чином, ми маємо справу з факторинговою компанією, яка купує прострочені кредитні договори у банків та фінансових компаній з проведенням подальших дій по стягненню заборгованості.
Колектори Укрфінстандарт.
Компанія активно скуповує кредити у Креді Агріколь банку та кількох МФО, зокрема Алекскредит. Перше знайомство позичальника з цими «збирачами» розпочинається з СМС від UF-Standart:
В той же час надходить інформування від УБКІ про зміну кредитора – продаж договору факторинговій компанії:
Через кілька днів слідує СМС про намір колекторів передати інформацію про позичальника до реєстру боржників:
Але при цьому компанія змовчує, що підставою для подібних дій може бути виключно виконавче провадження, яке відкривається лише за рішенням суду, або ж на підставі виконавчого напису нотаріуса. Відсутність оплати по кредиту, про яке йдеться в повідомленні, не дає Укрфінстандарт право внести позичальника до Єдиного реєстру боржників.
В подальшому колектори всіляко намагаються покращити контактність, як результат – розширити можливості морально-психологічного впливу задля отримання погашень:
Позбавлення майна – це один із найбільших страхів українців у разі прострочення кредиту. І це добре знають «збирачі» боргів та успішно використовують у своїй роботі:
При цьому варто розуміти одне: ніхто ніякого пошуку активів не проводить, а «знайдена» земельна ділянка – це черговий спосіб залякування, який розрахований на понад 50% клієнтів фінансової компанії, які проживають у сільській місцевості та з великою ймовірністю володіють земельним паєм. Тому навіть при відсутності будь якого майна у власності, позичальник має можливість отримати подібну СМС.
В процесі стягнення, боржникам Укрфінстандарт надсилається змістовний мотиваційний лист на електронну пошту:
Щодо будь-яких юридичних дій компанії чи наслідків несплати боргу у ньому не йдеться. Основна мета такого інформування – це спробувати «пробудити» совість позичальника, змусити його замислитись про цінності в житті, власну репутацію та майбутнє.
Окрім серії СМС та email, колектори практикують:
- дзвінки боржнику та людям з його оточення;
- пошук контактів 3-х осіб з подальшими вимогами до них по передачі інформації чи сплаті кредиту;
- надсилання листів за адресою реєстрації з копією договору факторингу та новими реквізитами по сплаті боргу;
- viber розсилки сусідам та знайомим щодо розшуку позичальника та їх інформуванням про наявний борг.
Всі дзвінки «збирачів» зводяться до повідомлення про їхній намір вчинити юридичні дії: розпочати процедуру примусового стягнення з блокуванням банківських рахунків та арештом наявного майна. При цьому пам’ятаємо: слова колекторів далеко не завжди відповідають реальним діям.
Укрфінстандарт: суд.
Для того, щоб вияснити на скільки реально Укрфінстандарт захищає свої права в судовому порядку, звернемося до реєстру судових рішень. За весь час роботи, факторингова компанія прийняла участь лише у 127 судових засіданнях:
Важливо зазначити, що при більш детальному вивченні записів в реєстрі, було виявлено лише кілька позовів про стягнення заборгованості, які подані Укрфінстандарт:
Основна кількість судових справ – це визнання позичальниками виконавчих написів як таких, які не підлягають виконанню:
В такий спосіб боржники позбавляються виконавчих проваджень, які були відкриті з порушенням вимог чинного законодавства.
Укрфінстандарт: відгуки боржників.
За відгуками боржників Укрфінстандарт все частіше вдається до примусового стягнення заборгованості через виконавчі написи нотаріусів. Факторингова компанія користується послугами приватних нотаріусів: Личук Т.В., Золотих О.О. та приватних виконавців – Шарков О.О., Шелінська Ю.А., Павлюк Н.В.
Звичним для колекторів є нарахувати з 7 тис. грн. тіла кредиту 45 тис. грн. процентів і після цього заблокувати всі банківські рахунки на підставі виконавчого листа приватного виконавця.
Що характерно, від «збирачів» може не бути жодного дзвінка: кілька типових СМС на мобільний і за пару місяців власне прізвище з’являється у реєстрі боржників.
Колектори телефонують 3-м особам та навіть людям, які не мають ніякого відношення до позичальника. У разі виявлення помилки в контактних даних, далі продовжують «телефонний терор», не зважаючи на законні вимоги співрозмовника припинити дзвінки:
Окремі українці у своїх відгуках щодо роботи Укрфінстандарт згадують про неіснуючі борги:
Але мова швидше всього йде про документальне підтвердження факту продажу договору факторинговій компанії.
Оскільки задоволення у боржників від спілкування з колекторами не надто велике, а самі розмови, розуміємо, не з приємних, то й характеристика «збирачів» відповідна:
В цілому люди, яким довелося мати справу з Укрфінстандарт, називають працівників факторингової компанії не настирними та цілком адекватними. Спілкуються без хамства, але прикладають достатньо зусиль, щоб змусити позичальника повернути гроші.
Чи можливо домовитися з Укрфінстандарт? Так, компанія йде на поступки в ситуаціях, коли всі прикладені зусилля по стягненню заборгованості не принесли результату. Списання всіх (або ж частини) нарахованих процентів та можливість повернути тіло кредиту протягом кількох місяців, може бути оптимальним варіантом позбавлення «боргової кабали» для більшості позичальників.
Укрфінстандарт: сайт та контакти.
Офіційний сайт Укрфінстандарт – ukrfinstandart.com.ua (на даний час не працює).
Альтернативний сайт ТОВ «Укрфінстандарт», який перебуває в пошуку Google – ufst.com.ua не має жодного відношення до колекторської компанії. Даний інтернет ресурс рекламує послуги з переказу коштів, котрі надає інша юридична особа.
Телефони Укрфінстандарт – 098-4997410, 044-2987145, 044-3693224
Електронна пошта – ad_ukrfinstandart@ukr.net
Якщо потрібна наша допомога в питаннях врегулювання кредитної заборгованості – звертайтесь, професійно її надамо.