Втомилися з останніх сил платити кредити за родичів? Чоловік чи син бере мікрозайми та не повертає – досить поширена ситуація в Україні, яка потребує швидкого вирішення. Щодня по кредиту МФО нараховуються шалені проценти, які поступово приводять рідну людину до «боргової ями», а особу, яка прагне допомогти – до зубожіння! Про те, як зробити так, щоб сину не давали кредит та як внести чоловіка до чорного списку банків та МФО піде далі в статті.
Син бере мікрозайми і не платить: що робити?
Неодноразово маємо справу з ситуацією, що складається в сім’ях: безробітний син оформляє онлайн кредити, а отримані гроші «спускає» на своє веселе життя. Трапляється, що кредитні кошти витрачаються на ставки на спорт, чи ігрові автомати, а повертати кредити при цьому доводиться батькам. Що характерно, подібні ситуації, як правило, не мають хорошого закінчення: після закриття одних кредитів, горе родичі беруть нові позики і таким чином виносять з дому останні заощадження.
Проблемою є те, що близькі люди боржників, сплачуючи за них кредити, фактично працюють на проценти фінансових установ. А оскільки сума боргу зростає щомісяця за рахунок нарахувань, то й повертати щоразу доводиться більше. Коли грошей перестає вистачати на закриття боргів, починаються пролонгації, а це вже прямий шлях до «кредитної кабали».
Регулярно оплачувати кредити сина – це теж саме, що намагатися дістати рідну людину з ополонки на тонкому льоду. Чим більше зусиль (грошей) прикладати для вирішення проблеми, тим більша ймовірність самому опинитися у «крижаній воді» без засобів для існування. В такій ситуації вихід один – розірвати постійне коло фінансових ін’єкцій та перестати викидати «гроші на вітер».
«Якщо не платити кредити, то сума боргу зросте в кілька разів та стане не підйомною, а повертати гроші все-одно потрібно!» – ще одне помилкове судження людей, які намагаються з останніх сил врятувати родича від боргової залежності. Загальна сума боргу буде рости доти, доки людина продовжує оформляти нові позики! Зупинити нарахування процентів по діючим кредитам не складно, потрібно лише отримати від кредитора згоду на реструктуризацію.
Як можна зробити, щоб людині не давали кредитів?
Заборонити видачу нових позик можна 6-ма способами:
- Позичальник самостійно подає заявку в УБКІ на заборону поширення кредитної історії. Весь процес встановлення блокування займає 3-и хв та поетапно описаний в нашій статті.
- Через звернення боржника до фінансових установ за заявою про внесення до чорного списку. Нижче розміщуємо зразок такого звернення:
Підписаний позичальником скан документу потрібно надіслати на e-mail банків та фінансових компаній у яких відкриті кредити. Окрім цього, звернення можна також відправити тим кредитним установам, до яких родич може звернутися в майбутньому.
- Шляхом звернення батьків чи дружини позичальника із заявою до банків та мікрофінансових компаній про встановлення заборони на видачу кредитів по родичу. У якості зразка, можна використати розроблену нами форму документу:
- Зупинити регулярні «благодійні внески» на допомогу=шкоду рідній людині та допустити прострочення по кредиту. Найбільш дієвий спосіб зробити так, щоб чоловіку чи сину не дали кредит – зіпсувати йому кредитну історію! І не варто боятися самого факту відображення в КІ прострочених платежів, при потребі її завжди можна відновити. Про те, як покращити кредитну історію для отримання позик в майбутньому читайте в нашій статті.
- Шляхом передачі паспорту на «відповідальне зберігання» та видалення з телефону позичальника всіх фото документів. Такий спосіб блокування видач працює лише по новим кредиторам: банкам та МФО де не має діючих договорів на цю особу. Без паспорту та ідентифікаційного коду або фото документів, на сьогодні не можливо отримати позику в Україні, в тому числі ця заборона стосується й онлайн кредитів, що оформляються через інтернет. Проте, даний метод заборони кредитування не працює по мікрозаймам де у позичальника є створені особисті кабінети. Для подачі 2-ї і кожної наступної онлайн заявки копії документів кредитором повторно не вимагаються.
- Визнати родича не дієздатним через рішення суду. Це вже радикальний варіант вирішення проблеми, який ми не рекомендуємо, оскільки він негативно впливає на ділову репутацію та зрештою може зіпсувати людині подальше життя.
Рекомендуємо прочитати – «Коли закриють онлайн займи в Україні?»
Як зробити, щоб не дали мікрозайм?
Заборона на видачу мікрозаймів встановлюється аналогічно, як і по банківським кредитам. Для пошуку інформації щодо всіх МФО, які працюють в Україні, що необхідна для відправки листів фінансовим установам, можна скористатися реєстром НБУ.
Врахуйте, окремі мікрофінансові компанії можуть ігнорувати заяви на внесення родича до чорного списку, оскільки їхнє бажання заробити буває більшим за моральні принципи. Тому, якщо чоловік чи син не бажає самостійно вирішити питання із забороною кредитування через УБКІ, найбільш дієвим способом лишається довести ситуацію до прострочень.
Важливо розуміти, допоки батьки підтримують сина фінансово, закриваючи за нього кредити, кредитна історія дитини лише покращується і, таким чином, зростають ліміти кредитування МФО. Цей біг без фінішу може продовжуватися безкінечно довго, лише падіння у прірву в один момент часу буде незворотнім і надто болючим.
Як внести родича в чорний список банків?
Страх перед невідомим – ось що зупиняє позичальників та їхніх родичів від прийняття радикальних рішень щодо проблеми з надмірною кількістю кредитів та неможливістю їх оплачувати. Допускати прострочення та відчувати на собі психологічний тиск колекторів – не надто приємна справа.
Проте, подібний сценарій дозволяє розпочати процес домовленостей з кредиторами щодо зупинки нарахування процентів та можливості повернення залишку боргу протягом кількох місяців. При цьому спрацьовує автоматична заборона на видачу кредитів, адже жодна фінансова установа в Україні не надає позики людям з діючими простроченнями.
«У нас можуть забрати майно за кредити сина? Як бути з будинком в якому прописаний горе боржник?» – з подібними запитаннями до нас регулярно звертаються родичі позичальників банків та МФО. Якщо у Вас є страх лишитися без житла за борги чоловіка, або ж сина, радимо прочитати нашу статтю, в якій ми детально роз’яснюємо всі ризики втрати майна.
Поряд з цим, психологічно комфортним для всіх способом зробити так, щоб банки більше не давали кредит є встановлення заборони через бюро кредитних історій. Знайдіть правильні слова та переконайте боржника в тому, що це необхідно в першу чергу для нього самого! А якщо родич не бажає псувати життя своїм близьким та доводити їх до зубожіння, він почує аргументи та зробить правильні висновки.
Які життєві ситуації у Вас виникають з кредитами родичів? Діліться в коментарях, а ми спробуємо допомогти професійними порадами.