Прострочені кредити в кількох МФО, грошей для сплати не має, повна безвихідь… Одного дня надходить смс від Фінколлект Україна з вимогою повернення боргу фінансової компанії. Відразу виникають запитання: «Яке відношення Fincollect має до кредиту МФО?», «Що це за колектори і чого від них очікувати?» Про все це піде далі в статті.
Хто такі Фінколлект Україна?
ТОВ «Фінколлект Україна» зареєстроване в 2019 році за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, буд. 36В. Власниками компанії є громадяни Чехії: Купріянов Юрій та Волков Дмитро. Директор – Гуцул Олена Василівна.
Основний вид діяльності компанії – це стягнення коштів з боржників фінансових установ. Фактично Фінколлект є класичною колекторською компанією, яка бере в роботу прострочені кредити банків та МФО за договором доручення та отримує комісію з кожної гривні отриманих погашень.
Що характерно Фінколлект Україна знаходиться за тією ж адресою, що й ТОВ «ІРБІС», яке фактично займається наданням мікрозаймів під торговою маркою КУМО. Більше того, власником ТОВ «ІРБІС» є громадянка Чехії – Волкова Анна, яка проживає за тією ж адресою, що й співвласник Фінколлект – Волков Дмитро.
Відповідно до діючого законодавства, діяльність колекторських компаній не ліцензується, але потребує включення до реєстру НБУ. Ми перевірили, Фінколлект Україна згідно рішення №21/3107-пк 18.10.2021 року було внесено до реєстру колекторських компаній.
Фінколлект: колектори.
Чи купує колекторська компанія кредитні договори? Відповідно до інформації отриманої із сайту НБУ, Фінколлект не має ліцензії на факторинг, що означає заборону на придбання портфелів прострочених кредитів.
А ось по договорам доручення Fincollect співпрацює з цілим рядом МФО в Україні, зокрема: Кумо, Дінеро, Майкредит, Мілоан, Зе кредит, Манібум, Позичка, Ультракеш, Майволлет, Кредит Каса та ін. Зрозуміло, що через родинні зв’язки власників 2-х компаній, основний об’єм справ для колекторів забезпечує Кумо.
Чимало людей звертається до нас з одним питанням: «Чого очікувати від Фінколлект?» Страх перед невідомим змушує багатьох шукати інформацію про колекторську компанію в інтернеті, читати відгуки про неї та всіляко уникати негативних наслідків роботи «телефонних збирачів» боргів.
Які прийоми по відношенню до позичальників застосовує Fincollect?
- не часті дзвінки позичальнику з вимогою сплати.
- автододзвон за номером телефону боржника протягом 1-2 годин.
- один раз в 3-и дні СМС та листи на електронну пошту з детальним описом можливих наслідків несплати кредиту.
На відміну від більшості колекторських компаній, працівники Фінколлект не турбують родичів та близьких позичальника. Весь процес збору простроченої заборгованості виглядає таким чином:
- Знайомство з боржником та спроба вивести його на контакт через СМС:
Нагадаємо, передача в роботу кредитної справу не означає її продаж. Власником договору залишається фінансова компанія, яка надала кредит, а колектори – лише посередники, які працюють над отриманням погашень.
- В наступному повідомленні йдеться про візит за адресою проживання з метою огляду майна, а також наголошується на обов’язку сплатити борг не залежно від фінансових можливостей:
Варто розуміти, що працівники Фінколлект жодних візитів не здійснюють, основне їх завдання – поселити страх в головах боржників.
- При відсутності погашень, Fincollect інформує про намір блокування банківських рахунків:
Куди саме підготовлений запит та які для цього законні підстави залишається загадкою.
- Далі боржники отримують рекомендації по уникненню судового позову:
Реальність того чи справді Фінколлект Україна подає позови до суду ми розглянемо далі в статті.
Основні дії колекторів спрямовані на те, щоб за допомогою різного роду повідомлень завести боржників в стан неспокою за їх майбутнє та викликати хвилювання за власне майно. В кожному своєму інформуванні Fincollect пропонує простий та ефективний вихід з ситуації – сплату кредиту. Лишається питання: «З врахуванням суми нарахованих процентів для кого цей вихід є доступним та ефективним?»
Читайте також – «Якими базами користуються колектори для пошуку номерів родичів?»
Фінколлект Україна: суд.
Для перевірки судової практики колекторської компанії скористаємося відкритою інформацією реєстру судових рішень:
Згідно даних реєстру, протягом всього строку існування компанії, жодного судового позову Фінколлект Україна подано не було. Насправді колекторська компанія, яка приймає кредитні договори на відпрацювання на строк 3-4 міс., не має повноважень на примусове стягнення боргу.
Інструменти колекторів по збору простроченої заборгованості обмежуються роз’ясненням можливих наслідків несплати, які швидше можна розцінювати у якості психологічного тиску на боржників, а ніж реальних дій.
Фінколлект Україна: відгуки.
За відгуками боржників, працівники Фінколлект поводять себе досить тактовно. Мало того, що вони не здійснюють пошук контактів близьких позичальника у зовнішніх «чорних базах», колектори навіть не намагаються зв’язатися з контактними особами, телефони яких містяться в анкеті боржника.
Що характерно, пов’язана фінансова компанія Кумо передає колекторам договори вже після 10-го дня прострочення, тоді як інші МФО – після 2-3-х місяців несплати кредиту.
Найчастіше можна зустріти такі висловлювання на адресу Fincollect: «Не хамили, не погрожували, розсилали СМС та інколи телефонували», «Спілкувалися нормально, але при відмові платити – підвищували голос».
Колектори найчастіше використовують в своїй роботі e-mail. Таким чином вони намагаються змусити боржника вийти на контакт та, як результат, позбутися некомфортної для себе «опіки» Фінколлект:
Компанія першою в Україні запровадила відправку звіту про пророблену роботу на електронну пошту боржникам:
Кількість надісланих СМС, e-mail та здійснених телефонних дзвінків у цій розсилці вказано з метою продемонструвати позичальникам серйозність намірів Fincollect по стягненню боргу.
Ось один із класичних відгуків про Fincollect, який досить повно характеризує роботу компанії:
Фінколлект: телефон та сайт.
Сайт Фінколлект Україна – fincollect.com.ua
Номери телефонів Fincollect: 044 501 68 01, 093 093 46 04, 073 725 82 50
Електронна пошта колекторської компанії – info@fincollect.com.ua
В цілому, з Фінколлект Україна можна домовлятися з приводу індивідуальних умов погашення боргу. Сплата кредиту частинами зі списанням певної суми нарахованих процентів може бути компромісним рішенням як для кредитора, який ризикує не повернути тіло позики, так і для позичальника, що бажає позбутися боргового тягаря.
Які дії колекторів Вам довелося відчути на собі? Яким чином вдалося закрити позики? Діліться в коментарях, а ми в свою чергу відповімо на Ваші запитання.