Якщо Ви цікавились інвестиціями в цінні папери на закордонних ринках, то напевно доводилось чути про американського брокера Інтерактив Брокерс, який працює в тому числі з приватними інвесторами з України. Про те, що особливого пропонує американська компанія-посередник у торгівлі на фондових біржах та як швидко відкрити рахунок в Interactive Brokers піде далі в статті.
Інтерактив Брокерс: відгуки.
Трохи статистики: працює брокерська компанія з 1977 року більш ніж на 100 ринках світу, капітал Interactive Brokers понад 7 млрд. дол., а кількість угод, які укладаються з її допомогою – понад 1 мільйон в день. Акції компанії торгуються на біржі Nasdaq. За відгуками людей, які довший час користуються послугами даного брокера, IB в повній мірі виконує свої зобов’язання перед інвесторами – надає якісний сервіс за доступною ціною. Проста реєстрація, швидка російськомовна технічна підтримка, багато інструментів для торгівлі, не високі комісії. IB страхує рахунки своїх клієнтів на 500 тис. дол., в т.ч. й готівкові кошти на 250 тис. дол., будучи учасником SIPC та FINRA.
З негативного: можлива відмова фінансового моніторингу компанії у відкритті рахунку та затрати часу для того, щоб розібратися з не надто простим інтерфейсом брокера.
Interactive Brokers: мінімальний депозит.
Вигідною перевагою брокера від багатьох компаній-конкурентів є відсутність обмеження по мінімальній сумі депозиту, Інтерактив Брокерс дає можливість торгувати на фондовій біржі із суми в кілька доларів. Проте, вигода від співпраці з брокером з депозитом в кілька сотень доларів доволі сумнівна: витрати на банківський переказ суттєво «з’їдають» профіт. Тому розглядати варіант співпраці з Interactive Brokers варто, маючи як мінімум 2000 дол. США вільних коштів для інвестицій в цінні папери.
Відкрити рахунок в Interactive Brokers
- Переходимо на сайт interactivebrokers.com та натискаємо «Відкрити рахунок»:
- Вибираємо опцію «Заповнити заявку»:
- Заповнюємо стандартні поля: адресу електронної пошти, ім’я та пароль. З випадаючого списку вибираємо країну проживання – Україна.
- Тип клієнта – приватна особа. В Interactive Brokers доступна мова відображення даних – російська.
- Вносимо контактні дані. ПІБ вказуємо українською мовою (як в паспорті). Важливо коректно зазначити адресу проживання, яку в подальшому зможете документально підтвердити:
- Зазначаємо ІПН, дату народження та паспортні дані. Країну податкової резиденції обираємо Україну:
- Заповнюємо поля по працевлаштуванню:
- Зазначаємо джерела фінансування рахунку в брокері. Обираємо тип рахунку – готівковий, валюта рахунку – дол. США:
- Відповідаємо на 3 секретні питання. Дана інформація необхідна для відновлення доступу до рахунку, або ж підтвердження особи у випадку проведення сумнівних для брокера операцій:
- Заповнюємо інформацію по щомісячному доходу та капіталу. Рекомендуємо проставляти значення як на скріні нижче для проходження фінансового моніторингу брокера. По цілям торгівлі вибираємо всі доступні варіанти, окрім спекуляції. При внесенні інформації по спекулятивним операціям, ймовірність підтвердження реєстрації знижується:
- Щодо досвіду торгівлі цінними паперами, то навіть при його відсутності поля заявки варто заповнювати таким чином:
- По роботодавцю зазначаємо наступне:
- Ознайомлюємось та підтверджуємо раніше внесену інформацію. Для уникнення подвійного оподаткування доходів від торгових операцій на біржі, коректно вибираємо країну проживання – Україну:
- Приймаємо всі нормативні документи компанії та підписуємо вже сформовану заявку на реєстрацію шляхом введення прізвища, імені та першої літери по-батькові:
- Далі брокер запропонує Вам отримати додатковий заробіток за передачу власних цінних паперів в кредит інших учасникам біржі. Не рекомендуємо користуватися даною опцією, оскільки на подібного роду операції не розповсюджуються програми страхування капіталу:
- Черговий раз підтверджуємо внесену раніше інформацію:
- Наступним етапом необхідно завантажити документи, які Вас ідентифікують: паспорт громадянина України, водійські права, або ж закордонний паспорт. Підтвердженням адреси проживання може бути: рахунок на оплату комунальних послуг, договір оренди, документ, що підтверджує право власності на нерухомість, сторінка паспорта із зазначенням адреси реєстрації:
- Завантажені документи автоматично передаються брокеру на верифікацію. Протягом 2-3 днів Ви повинні отримати підтвердження, а у разі наявності зауважень – буде можливість додати нові документи.
- Обираємо статус підписника на ринкові дані – не професіонал. Погоджуємося із наведеними запитами:
Вітаємо з успішною реєстрацією! Можна поповнювати рахунок брокера та починати торгівлю.
Тарифи Інтерактив Брокерс.
Базові тарифи Interactive Brokers – це комісія за кожну операцію купівлі-продажу цінних паперів.
IB використовує 2 типи комісії за торгові операції:
- Fixed передбачає фіксовану плату за кожну операцію.
- Tiered оплата в залежності від обороту на торговій площадці.
Якщо ціль інвестування – довгострокові вкладення в цінні папери на десятки тисяч доларів щомісячно, або велика кількість спеуцлятивних угод, то найкраще вибирати тарифний план Fixed, відповідно до якого вартість операції купівлі-продажу складе 0,005 дол. США за кожну акцію, але не менше 1 дол. США. При пасивному інвестуванні, проведенні операцій з невисоким середнім чеком, використання тарифного плану Tiered може бути вигіднішим за рахунок гнучкого ціноутворення: оплата здійснюється у % від суми операції (як правило складає 0,35-0,5 дол. США).
Позитивним є той факт, що Interactive Brokers скасував щомісячну комісію за неактивність.
Ipo через Interactive Brokers.
Новий світовий тренд – це участь в IPO з можливістю заробляти десятки, а то й сотні процентів річних на первинних розміщеннях акцій на біржі. Щодо можливостей участі в IPO через Ітерактив Брокерс, то вони обмежені. На даний час IB відкрив лише опцію купівлі акцій китайських компаній для жителів Гонконга, для решти світу IPO через даного брокера не доступне.
Тим не менше, сам факт доступу до IPO окремих країн може свідчити про те, що незабаром обмеження в географії будуть зняті.
Особливості участі в IPO через Interactive Brokers:
- відсутність lock-up періоду;
- мінімальна сума інвестицій – 100 000 дол. США.
- Комісія брокера – 1-2%.
В цілому реєстрація в Інтерактив Брокерс не є складною. Дотримуючись інструкцій по відкриттю рахунку в IB, вже за кілька днів можна отримати доступ до світових фондових ринків та розпочати торгівлю. Вибір надійного брокера – доволі відповідальна справа, проте більш важливим є зберегти та приростити власний капітал з використанням фондових інструментів. А зробити це можна лише при наявності чіткого та зрозумілого фінансового плану, дотримуючись якого поставлені цілі стають реальністю!