«У мене за кілька днів буде прострочка по кредиту ccloan. Що очікувати від колекторів?» – такі та подібні речі турбують позичальників ТОВ «СС ЛОУН», які розуміють, що грошей на продовження строку, або закриття кредиту у них не має, але є побоювання щодо наслідків несплати боргу. А спонукає більшість клієнтів МФО до пошуку подальшого алгоритму дій саме стереотипи 90-х років, коли за борги потрібно було «відповідати». Проте не все так страшно, як малює уява…
Ccloan колектори.
Для того, щоб вияснити, що за компанія ТОВ «СС ЛОУН», хто є її власником і чи законно вона працює, звернемося передусім до Державного реєстру юридичних осіб.
Зареєстрована юридична особа 19.10.2015 року за адресою: м. Київ, вул. Басейна, буд. 6. Там же фактично і знаходиться офіс компанії (ТЦ «Арена Сіті», вхід під вивіскою «LG», 6-й поверх).
Власники компанії – громадяни Грузії: Тчелідзе Раті, Віка Баширова, Давід Узарашвілі та громадянин Ізраїлю – Гай Бен-Леві. Дані особи є також співвласниками іншої фінансової компанії з видачі мікрокредитів – ТОВ «Є-КЕШ».
Директор Ccloan – Вершибалко Анатолій Володимирович.
Телефон СС Лоун згідно даних реєстру – 044-222 77 33, мобільні телефони гарячої лінії: 097-583 11 77, 095-583 11 77, 093-583 11 77.
Електронна пошта – help@ccloan.com.ua, correspondence@ccloan.com.ua.
Ліцензія ccloan видана 13.04.2017 року на підставі розпорядження Нацкомфінпослуг №1127.
СС Лоун відгуки.
За відгуками боржників Ccloan, компанія опрацьовує прострочку власними силами протягом 1-2 тижнів, а у разі контактності позичальника та проведення ним платежів – до 1 місяця. В подальшому кредитні договори «продаються» пов’язаній факторинговій компаній компанії, методи роботи якої ми дослідимо більш детально далі в статті.
Працівники контакт-центру Ccloan виконують функції так званого soft та medium collection, дії яких зводяться до:
- нагадування про закінчення строку дії кредитного договору;
- мотивування боржника здійснити погашення, або пролонгацію кредитного договору;
- роз’яснення клієнту негативних наслідків несплати боргу;
- прохання контактних осіб передати позичальнику інформацію з приводу необхідності закриття простроченого кредиту.
«Пролонгуйте кредит, або повідомимо родичам» – це типовий підхід компанії до вирішення боргового питання клієнта. Працівники СС Лоун телефонують безпосередньо позичальникам, а також третім особам, контакти яких вони залишили при поданні заявки на кредит. Крім цього, компанія активно використовує вайбер, надсилаючи текстові інформування клієнтам.
Окрім цього, кредитор застосовує механізм безспірного списання коштів з карток боржників – це так зване договірне списання, яке здійснюється з використанням платіжної системи. Тобто автоматично, без будь якого підтвердження клієнта, проводиться кілька спроб по списанню різних сум коштів з картки позичальника, яка пройшла верифікацію. Списані суми грошей спрямовуються на погашення кредиту.
На форумах МФО боржники часто задають питання: «Що буде, якщо не платити ccloan?»
Постійні дзвінки та повідомлення у вайбері від працівників контакт-центру СС Лоун на ранній прострочці та співробітників факторингових компаній після «продажу портфелю». При цьому, зі зростанням строку прострочки тон розмови та сила психологічного тиску на боржників зростатимуть.
Варто розуміти особливість роботи Ccloan: програмне забезпечення компанії налаштовано таким чином, що чим частіше боржник відповідає на телефонні дзвінки, тим з більшою частотою такі дзвінки продовжуються в подальшому. Отож, перш ніж брати слухавку зважте, чи бажаєте Ви чути цю людину, а саме основне – чи здатен працівник СС Лоун повідомити щось на стільки цінне, чого не варто нехтувати.
Читайте також – «Що буде, коли не платити онлайн кредит в Україні».
Відгуки з форумів по ccloan містять не однозначну інформацію: з кредитором можна домовитися про реструктуризацію боргу, проте йде компанія на домовленості не охоче. На телефонний запит щодо відстрочення сплати кредиту, або зупинку нарахування процентів і штрафних санкцій, працівники СС Лоун в більшості випадків відмовляють. Проте, розчаровуватися в такій ситуації не варто – реструктуризація у ccloan є! Для того, щоб врегулювати боргове питання варто бути більш настирним. Письмові запити на юридичну адресу компанії з аргументованим поясненням причин надання пільг в оплаті кредиту, як правило, закінчуються вартими уваги пропозиціями кредитора по реструктуризації боргу.
За відгуками клієнтів ccloan мали місце домовленості боржника з кредитором у вайбері і по телефону з приводу списання частини боргу та сплати залишку частинами. Проте після оплати домовленої суми – кредит не було закрито, а справу «продано» колекторам. Тому варто пам’ятати, що всі домовленості з СС Лоун повинні бути зафіксовані належним чином на папері.
Суд Сслоун.
В Єдиному державному реєстрі судових рішень зареєстровано всього 8 судових ухвал та рішень:
Проте ці документи стосуються виключно ситуацій, коли позичальники самі подавали позови проти ccloan. Далеко не всі спроби боржників – безуспішні. Відповідно до рішення від 13.03.2019 року, судом було визнано недійсним кредитний договір фізичної особи з СС Лоун в частині нарахування пені, що визначено п.п. 4.6, 5.3 та 5.4 договору.
Жодних судових позовів ccloan до позичальників з приводу стягнення боргу – в реєстрі не зафіксовано. Як бачимо, кредитний договір ТОВ «СС ЛОУН» є далеко не показовим, інструменти щодо зменшення суми, або списання штрафних санкцій існують.
Читайте також – «Чи можна законно в Україні не платити онлайн кредит».
Ccloan погрози.
За результатами прослуховування кількох десятків телефонних дзвінків кредитора з боржниками, а також керуючись коментарями позичальників, можна зробити висновок, що ТОВ «СС ЛОУН» не використовує в своїй роботі погрози. Компанія цінить свою репутацію, і напевно тому через короткий період часу «продає» кредитні справи ТОВ «Фінфорс», у якого свої методи роботи з боржниками…
Фінфорс колектори.
Пропонуємо розібратися, хто такі колектори Фінфорс та чого від них варто чекати. Відповідно до реєстру юридичних осіб ТОВ «ФІНФОРС» зареєстровано 08.11.2017 року за адресою: м. Київ, пров. Новопечерський, буд. 19/3, корпус 2, оф. 9. Власник компанії – громадянин Грузії Ніко Окротсовідзе, а директор – Гаврилиця Дар’я Миколаївна.
Компанія надає послуги факторингу відповідно до діючого законодавства на підставі отриманої ліцензії (розпорядження Нацкомфінпослуг №4666 від 28.12.2017 року).
Сайт Фінфорс, на відміну від сайтів інших факторингових компаній, швидше має вигляд «візитки» з розміщеною на ньому обов’язковою для клієнтів інформацією, відповідно до вимог законодавства. Жодних банківських реквізитів для погашення кредиту чи опцій з повернення боргу онлайн на ньому не має.
Фінфорс контакти.
Телефон гарячої лінії Finforce – 044 338 16 51.
Електронна пошта компанії – finforce.info@gmail.com
Жодних інших телефонів Фінфорс у відкритому доступі не має.
Фінфорс відгуки.
Відгуки про компанію в мережі інтернет не надто хороші. А все тому, що методи роботи Finforce з боржниками далеко не лояльні. Надто сильний психологічний вплив колекторів робить факторингову компанію однією із перших у списку «найбільш не бажаних» для позичальників МФО. Боржники, котрі мають по кілька прострочених кредитів в різних фінансових компаніях, в більшості випадків, поспішають оплатити позику в ccloan, оскільки обізнані з прийомами тиску колекторів.
Читайте також – “Перекредитування мікрозаймів. Як об”єднати кредити в один?”
За відгуками боржників, працівники Фінфорс:
- Телефонують позичальнику та контактним особам з номерів віртуальної АТС, яку не можливо відслідкувати. Якщо боржник не відповідає – відразу надходять дзвінки родичам, контакти яких клієнт не залишав (характерним є те, що в першу чергу знаходять родичів, у яких є картка ПриватБанку). Через 1-2 тижні від початку спілкування, тон розмови колекторів суттєво змінюється, останні переходять на хамство та залякування.
- Відправляють повідомлення у Viber з далеко не приємними текстами щодо наслідків несплати боргу.
- Розміщують пости в соціальних мережах з фотографіями позичальників та закликами щодо збору коштів на погашення кредиту.
Вже самі лише щоденні дзвінки родичам та близьким позичальника здатні «вивести з себе» будь якого боржника. Оточення клієнта, як правило, сприймає всю отриману інформацію за «чисту монету». І без попередньої підготовки (розмови з приводу боргу та причин його виникнення), рідні здатні «винести мозок» позичальнику, а в окремих випадках й своїми грошима закрити кредит.
Боротися з колекторами можна й потрібно! Найбільш дієвими методами позбавитися негативного впливу Фінфорс є:
- Не сприймайте буквально всю отриману від колектора інформацію. Ніхто описувати Ваше майно не буде і за адресою проживання не приїде!
- Заблокуйте картку на яку отримували кредит. Зверніться до відділення банку з метою виготовлення нової картки та перерахування на неї залишку коштів.
- Змініть на певний час номера мобільних телефонів: свого та родичів. При цьому жодним чином не «світіть» ці номери, не подавайте їх в банки та не використовуйте при оплаті в інтернеті.
- Зробіть закритими акаунти в соціальних мережах.
- Більше спілкуйтеся з близькими та рідними. Живіть нормальним, повноцінним життям та отримуйте позитивні емоції!
Читайте також – «Як не повертати онлайн кредит МФО».
Не підготовленим людям дуже важко протистояти тиску, нахабству та самовпевненості професійно підготовлених спеціалістів, які щодня займаються «вибиванням» боргів. Тому й після спілкування з колекторами виявляється, що на жаль, не всі друзі лишилися друзями… А зовсім чужі люди справді підтримали, допомогли морально та психологічно.
Не кожен боржник, на жаль, здатен адекватно оцінювати слова колекторів. Погрози, двозначно сказані фрази, «вкладені в голову» страшні наслідки несплати боргу роблять з людини маріонетку, яка починає боятися всього кругом: шуму за порогом квартири, грози у вечірній час, чергового дзвінка телефону та навіть вийти на вулицю. Уява боржника, з яким «попрацювали» колектори, здатна домальовувати жахливі картини!
Тому спокійно, з холодною головою відносьтеся до всієї тієї інформації, що отримали від колекторської компанії. Відчуття манії переслідування та дикого страху за себе та своїх близьких – не найкращий порадник у вирішенні боргової проблеми!
Прострочений кредит – це одна із багатьох короткочасних проблем в житті, яка не заслуговує на негативні емоції, хвилювання людини, безсонні ночі та зіпсовані нерви. Жити потрібно в задоволення, адже життя – це в першу чергу безцінний час, який не можливо повернути. Краще цей час приділити дітям та близьким Вам людям, які здатні дарувати радість, не вимагаючи нічого взамін…